KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+84
NikolaMaja
Sirijus
micam
Makija
Elenaa
BabyBear
alisa
Sappho
Hobbes
Zmajuška
dzafta
Lena i Mila
mamadabudem
PalcicaBg
mimi85
Blanka
Mimi12
Tebi
saska1
Jerapetra
dusica78
marina_82
sunny.tp
maki79
Dexa21
Anka9
TrebamNaDijetu
Tavita
Jeja86
tatjanica
tandara
Padobranka
snowwhite
Amna84
AriesGirl
micaubica83
nina :)
daki_mm
libra35
luckystar74
mikica023
Vecka
lela1984
boni m
ahosame
annci
KoMetaK
karakaca
malena 92
hocukusurnecuzvaku
ganedina
Strumfeta78
makac71
ivanicasale
dr house
tetreb
tiramisu
Ambra
Anchi
Niny
SoJa
Bubica28
leptirko82
lelas
anasrce
Tinche
Ema78
snedra
laKole
ancika75
djole42
sareni leptir
Erata
cicsa80
tanjica
JocY
noja
Mika
ragaco
d77
Vuchica
OKacica
nena beba
neca73
88 posters

Strana 34 od 34 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od micam 5/2/2018, 15:35

Majo koliko ja vidim nije dobar insulin ne vraca se na pocetnu vrednost,a i posle sat vremena pada pa opet ide gore.Nesto slicno je i meni i rekla mi Kopitovic da imam IR i pijem glukofage1ooo ujutru i uvece.A i glukoza bi trebala da padne na pribliznu vrednost(jeste u ref. vr.) zadnja al je veca nego prva.Opet slicno kao kod mene.
Obrati se endokrinologu treba terapija.Ja sam isla na pregled kod endokrinologa sa nalazima i rekla mi dijeta i glukofage 1000x2 nema potrebe ponavljati nalaze ta doza je ok zato sto zelim trudnocu i cim zatrudnim da joj se javim da pratimo dalje.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sirijus 5/2/2018, 15:51

Majo, imaš i skok insulina preko 100 to nije dobro. Msm da tu ipak treba terapija. U pravu si, konsultuj se sa još nekim endokrinologom.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od NikolaMaja 5/2/2018, 16:05

Hvala vam drage moje. Sve to što ste mi napisale mi je i bilo sumnjivo. Definitivno menjam doktorku. Čudan mi je taj skok  preko 100 i to što se vrednosti na kraju ne vraćaju(insulin9 ni približno kao na početku. Kada sam pitala, samo mi je rekla da to ništa ne smeta, korigovana ishrana i vežbe i to je to. Već sam tu negde odustala od nje, ali mi je trebala potvrda da radim pravu stvar. Sada idem u potragu za novim endokrinologom.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od NikolaMaja 5/2/2018, 16:36

Pitanje za Biksi, dr Dragana Udovicic gde radi u Užicu? Hvala
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vanja80 6/2/2018, 07:38

Majo, meni je insulin posle dva sata bio 50, prvo vadjenje je bio oko 15, endokrinolog mi je prepisao glukofaz 2x750 mg, kaze obzirom da planiram trudnocu da mora terapije, inace bi pokusala da ga koriguje sa ishranom i dijetom, ali nema se vremena za to, duze traje. Tako da menjaj endokrinologa.


Poslednji izmenio Vanja80 dana 6/2/2018, 13:39, izmenjeno ukupno 1 puta

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Lakisa 6/2/2018, 12:49

Vanja80 ::Lakisa, zenice su ti vec sve rekle, sve potpisujem.
I kod mene je problem IR, mutacije, suprug katastrofa spermogram, jedan missed ab, posle toga uz preporuku ginekologa - dr Trninic iz Ferone, pila sam cardiopirin da poboljsam cirkulaciju materice zbog mutacija, folnu, glukofaz zbog IR, i bas u mesecu kad je trebalo da pocnem za stimulacijom, ostanem prirodno trudna....preporucila bih ti cardiopirin 75 mg, ili zenice piju aspirin, ne moze da ti skodi samo da pomogne, i u akciju, tvoj suprug ima super spermogram.
Prvo da ti cestitam,jako lep ishod sa prirodno ostvarenom trudnocom,divno..E sada,sto se tice cardiopirina,strah me da pijem na svoju ruku,jer sta bi se desilo u slucaju trudnoce,morala bih da kazem da sam pila iz razloga sto nit bih smela naglo da prekinem nit da nastavim,jer ni ginekolog ni doktorka na transfuziji mi ne preporucuju aspirin ni bilo sta?

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Lakisa 6/2/2018, 12:52

NikolaMaja ::Pitanje za Biksi, dr Dragana Udovicic gde radi u Užicu? Hvala
Jeste da nije pitanje za mene,ali posto sam iz Ue,doktorka radi u Opstoj bolnici :)

Lakisa

Broj poruka : 67
Datum upisa : 05.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vanja80 7/2/2018, 07:23

Hvala Lakisa osmeh srce
Obzirom na mutacije koje imas, mislim da ti cardiopirin ili aspirin moze samo pomoci, poboljsava se prokrvljenost materice, ja ga od skoro opet pijem, na svoju ruku, jer se nadamo da ce nam se opet posreciti. Mozda da pitas da li ima potrebe da pijes zbog mutacija, mozda su predvidele, ko zna.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 8/2/2018, 18:41

NikolaMaja, mora insulin nanize, menjaj endokrinologa. Ovo su ipak ozbiljne vrednosti koje moraju dole.

Evo, sugradjanka odgovorila. Ja sam pacijent dr Dragane Udovicic, izuzetno prijatna doktorka, dr kakve ja volim. Pristupacna, kulturna, divna. A uz sve to i ok za odredjivanje terapije, sto je nama najbitnije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Bobaue 8/2/2018, 19:49

Uuuu koliko nas ima iz Užica !!!! Very Happy osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od NikolaMaja 9/2/2018, 08:52

Hvala svima, moram pohitno da menjam doktorku. Ja sam u komšiluku svima vama Razz
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 34 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 34 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu