KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+84
NikolaMaja
Sirijus
micam
Makija
Elenaa
BabyBear
alisa
Sappho
Hobbes
Zmajuška
dzafta
Lena i Mila
mamadabudem
PalcicaBg
mimi85
Blanka
Mimi12
Tebi
saska1
Jerapetra
dusica78
marina_82
sunny.tp
maki79
Dexa21
Anka9
TrebamNaDijetu
Tavita
Jeja86
tatjanica
tandara
Padobranka
snowwhite
Amna84
AriesGirl
micaubica83
nina :)
daki_mm
libra35
luckystar74
mikica023
Vecka
lela1984
boni m
ahosame
annci
KoMetaK
karakaca
malena 92
hocukusurnecuzvaku
ganedina
Strumfeta78
makac71
ivanicasale
dr house
tetreb
tiramisu
Ambra
Anchi
Niny
SoJa
Bubica28
leptirko82
lelas
anasrce
Tinche
Ema78
snedra
laKole
ancika75
djole42
sareni leptir
Erata
cicsa80
tanjica
JocY
noja
Mika
ragaco
d77
Vuchica
OKacica
nena beba
neca73
88 posters

Strana 1 od 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Sledeći

Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 12:30

Devojke kako podnosite Siofor.
Ja ga uzimam samo uz veceru, nije mi jasno zasto ne mogu uz rucak, jer se mucim da bih jela nesto uvece, a cesto mi se nista i ne jede.
Ujutro imam diareju, muku i izgubila sam dve kile za tri nedelje od kad mi je uvedena terapija.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 9/5/2013, 12:45

Neco, odavno sam pila, ali mislim da Su ti dali uveče da piješ pod pretpostavkom da se svi manje kreću uveče i da jedu više. Meni je ručak najobilniji obrok (verujem i većini) pa mi je logično da oni koji piju 1 dnevno piju uz ručak. Ako ti posle 10tak dana i dalje ne prija, pitaj ih da promenis za uz ručak.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od nena beba 9/5/2013, 12:47

Sad skontah da piješ već 3 nedelje . Zovi. Kaži sve što i ovde. Pitaj da promene
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 12:50

Hocu, ja vec i mislila, ali internista kod Ivanovica ne radi vise na klinici, te cekam da vidim Gocu pa da je pitam. Kod endokrinologa sam zakazala tek za mesec dana. Hvala, Neno.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 9/5/2013, 13:16

Neco, ja pijem ujutru i uvece po 1000mg, u pocetku sam imala mucninu i diareju, gadjenje na hranu itd. Posle se malo stabilizovalo ali mi se diareija ponavljala s' vremena na vreme, ako recimo ne veceram dovoljno...

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Vuchica 9/5/2013, 13:31

Okacica ::Neco, ja pijem ujutru i uvece po 1000mg, u pocetku sam imala mucninu i diareju, gadjenje na hranu itd. Posle se malo stabilizovalo ali mi se diareija ponavljala s' vremena na vreme, ako recimo ne veceram dovoljno...


ja isto kao Okacica, kod mene je u pitanju Glucophage od 1000mg. I sad ponekad imam tu mucninu i gadjenje.
Pijem ujutru uz dorucak i uz rucak oko 17-18h (mada mi pise uz veceru), ali tada sam sigurno kod kuce i to mi jeste glavni obrok
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 13:36

Hvala devojke, onda cu i ja poceti da ga pijem uz rucak, koji je isto oko 5, i koji mi je najobilniji obrok. Posle cu proveriti to sa lekarima naravno. Mnogo sam smesna, uzmem uvece i pojedem bananu da bih popila lek. Ujutru se budim, tresem se od gladi, muke i diareje lol!.Mislim da ja pijem od 850mg, provericu bas, tako mi nesto ostalo u glavi.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 9/5/2013, 13:43

Neco, u pravu si...mogla bih i ja da promenim i uzimam Glukophage uz rucak. Meni je internista na klinici Ivanovic rekla da uzimam uz veceru, ali mi to pravi problem, jer ja tada ne uzimam hranu. Nemam uopste tegobe, ali ne znam koliko mg leka da uzimam.
Naime, prve nedelje je trebalo po 500mg i od tada cesto proveravam secer i sve je ok. Kako sam ubacila 1000mg, glukoza mi je oko 3,5, sto je strasno malo. Sada sam na svoju ruku nastavila sa 500mg, a dr vise ne radi da bih je konsultovala. Crying or Very sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 13:50

pa da, ne radi, i meni je to problem, i to ne samo zbog te terapije.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 9/5/2013, 14:04

A jesi li proverila, mozda su nasli zamenu?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 14:08

bila sam na UZ kontroli prosli cetvrtak i do tad nisu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 9/5/2013, 14:09

Ja sam bila 23.aprila, a 22.je dr dobila otkaz.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od OKacica 9/5/2013, 14:12

Vuchica ::
Okacica ::Neco, ja pijem ujutru i uvece po 1000mg, u pocetku sam imala mucninu i diareju, gadjenje na hranu itd. Posle se malo stabilizovalo ali mi se diareija ponavljala s' vremena na vreme, ako recimo ne veceram dovoljno...


ja isto kao Okacica, kod mene je u pitanju Glucophage od 1000mg. I sad ponekad imam tu mucninu i gadjenje.
Pijem ujutru uz dorucak i uz rucak oko 17-18h (mada mi pise uz veceru), ali tada sam sigurno kod kuce i to mi jeste glavni obrok

poljubac

Neco, metformin moras da pijes uz obrok, ne uz neko voce ili uzinu, zbog toga ti i jeste muka. Znam da nisi gladna, ali meni je bilo gore ako popijem Siofor na neki "laganiji" obrok. zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 9/5/2013, 14:20

Meni je dr Sumarac prepisala Gluformin 2x1000mg,ali mi je rekla da pijem kako mi odgovara,tj kako mi daje najmanje nezeljenih simptoma.
Tako da ga ja pijem 4x500mg,a tako sam i rasporedila obroke,nije za nas dobro bombardovati organizam obilnim obrocima.
Od simptoma samo dijareja-kad prekrsim rezim ishrane.Omrsala sam i 7 kg za 3 meseca,sto pre povezujem sa promenom ishrane i povecanom fizickom aktivnoscu(setnja 5km dnevno),nego sa samim lekom.
Dr mi je takodje savetovala da isprobam i Glukofaz i Siofor,pa da vidim koji mi najvise odgovara.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od neca73 9/5/2013, 14:23

Ragaco uzimam i manje i cesce obroke, ali uvece mogu samo da pojedem vocku ili popijem vocni jogurt. Za rucak ipak pojedem najvise, mada ni on nije obilan.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mika 27/5/2013, 20:01

Evo i mene, posle jedne neuspešne vantelesne (a imam godinica ihahaj, čitaj:kasno našla muža) reših da se zavadim sa svojim ginekologom i da ga prisilim da mi da upute za sve i svašta, od svega za oggt test mi je dao najlakše uput, i on je smatrao da to treba da uradim, a za sve ostalo je bilo povuci potegni, ali na kraju sam sve izboksovala.
I, ogtt test naravno ne valja, tj. vrednosti insulina su početna je 23,1 (normalne vrednosti su od 5-25 mIU/L), posle 30 minuta je insulin 66,5, a posle 120 minuta je 87,4 mIU/L.
Glukoza je ok (barem mi se čini) početna je 3,9, zatim je 5,3, a na kraju posle 120 minuta je 6,5 nmol/L
Otkrila sam (za sada) i jednu mutaciju Faktor V leiden (heterozigot). Čekam da pokupim i ostale rezultate, da vidim šta mi još fali :) (daj Bože više ništa)
I tako...
Najviše se ljutim na sebe, jer sam oduvek sumnjala da mi insulin nije dobar (debljina, maljavost), a nikako da uradim to. A lekari su stalno govorili: šta će to tebi... Kad se setim ovih iz narodnog fronta posle vantelesne pobesnim, svi su bili u fazonu: šta bi ste vi još od analiza da radite, ne treba vam ništa... da sam ih slušala ni sada ne bih ovo otkrila. Uh, al sam fd

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 27/5/2013, 20:38

Polako Mika, bez nerviranja, najbitnije da si ti sve to odradila! Jes! Pa da sledeći pokušaj bude uspešan! Btw, dobrodošla i što pre trudna ostala! Meni deluje ni da ti glukoza nije dobra. Rolling Eyes Jesi li bila kod endokrinologa?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mika 27/5/2013, 22:50

Bolje vas našla Very Happy
Kod endokrinologa imam zakazano za 04. juni, i nadam se da ću do tada dobiti da mogu da uradim i hormone koje mi je rekla da uradim. Upala sam kod dobre lekarke na Institutu, tako da mi je dala da ispitam sve i svašta (povrh ovog ogtt testa, za šta sam imala uput od svog ginekologa).
Ne znam za glukozu, da l je dobra ili nije (odnosno na koju vrednost treba da se vrati posle dva sata), ali ovaj insulin sigurno nije dobar. Videću sledeće nedelje. Inače sam oduvek sumnjala da nešto nije uredu, jer mi je progesteron u drugom delu ciklusa uvek bio očajan, do ovulacije navodno dolazi, ali je očajnog kvaliteta, ja sam to stalno govorila svakom lekaru, ali njima je jednostavnije da postupaju po protokolu, tri inseminacije, pa vto, retki su oni što hoće da leče sterilitet. Ali dobro, idemo dalje. Bitno da sam ja počela sa otkrivanjem šta sve nije uredu. Valjda će sad biti bolje.

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od noja 28/5/2013, 00:31

Milka treba ti dobar endrokrinolog koji sw sterilitetom bavi. To ti je za Bg provereno dobra Sumarac . Kod "obicnih" enrokr. Sve sto je od do u referentu njima to stima . Capish .
Za vto moraju da su dobre vrednosti i hormona i oggt testa sve
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od noja 28/5/2013, 00:31

Zelim ti sto pre jednu malu slatku bebicu roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mika 4/6/2013, 18:28

Vratih se od endokrinologa, prepisala mi je gluformin (ili glukofaž, siofor...) 2 x na dan po 500 mg (uz doručak i ručak), i dijetu, uz obaveznu fizičku aktivnost. Kaže: srednje teška insulinska rezistencija. Otišla sam i kod ginekologa, on potvrdio rezistenciju i kaže da je to popriličito uticalo i na ishod vantelesne, a i na to što do sada nisam zatrudnela (i pored muževljevog spermograma, koji je oligospermičan, :)
Ne znam za koje vreme se insulin može dovesti pod kontrolu, ili to ide prilično individualno.

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 4/6/2013, 19:09

Mika,meni je Sumarac rekla da po nekom najnovijem trendu treba bar mesec dana biti pokriven terapijom pre neke akcije,ali da ona voli da to bude bar tri meseca.
Neke devojke vec po duzini ciklusa vide da se sve vraca u normalu...dakle,kao sto si rekla sve je to vrlo individualno.
Bitno je da si dobila plan lecenja,ako se to tako moze nazvati,pa samo napred!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mika 7/6/2013, 19:44

Ragaco, mi ćemo sigurno čekati barem tri meseca, pre nego što krenemo u akciju. Mislim da je tako bolje. Naravno, svako po sopstvenom nahođenju odlučuje. Ja volim da budem sigurna (iako se to u ovoj situaciji, mislim na vantelesnu, nikada ne može biti), ali ajde da pokušamo da damo svoj maksimum. Najteže mi je odreći se sladoleda i kolača, ja sam bila terminator za njih. Neko je spomenuo neki frikomov sladoled, pliz neka neko kaže koji je to sladoled (piše očajnica, imajte u vidu:)

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od JocY 7/6/2013, 20:05

Miko to je grandisimo mislim Light pise na njemu pogodno za dijabeticare, ukus vanila i cokolada. kuvar1
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mika 7/6/2013, 20:11

Jocy, genije, fala ti ko bratu usne ! Ja mlooogoo voleeem sladoled (izvinjavam se na ovoj vojvođanštini :)

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ogtt - OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu