KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 8/9/2013, 15:14

Prasim i ja!
vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 8/9/2013, 15:43

ninche, ma sve se računa! Svaka pozitivna vibracija znači :-).
midori, srecno!
ragaco, EVO ga oktobar, kuca na vratima :-*
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 8/9/2013, 15:55

Samo prasite i prasite,ima nas dosta kojima ce ove jeseni to mnoooogo znaciti!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/9/2013, 16:08

ja samo da gvirnem i da cestitam ragaci na odlicnom tsh ...bice plodna jesen ... saljem rode ,trebace nam !roda roda roda roda roda roda bb bb bb bb bb
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 8/9/2013, 17:23

Pozdrav drugarice:D . Trebva mi Vasa pomoc. Naime, ja sam zakazala kariotip oba partnera u institutu za majku i dete, jos pre 3 meseca, i treba sutra da odem. Ali, ne znam sta da radim? Partnera nemam, to znate:shock: . Pitanje glasi, da li bih ja mogla sama da odem, i da mi odrade taj kariotip? Zna li neka od Vas, da li se taj kariotip radi, uvek iskljucivo kod oba partnera? Ili ja to mogu sama , pa kad se pojavi Gospodin pravi, nek i on to uradi naknadno.. Pozdravcici za sve Vas.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 8/9/2013, 17:50

Evo i mi saljemo rode roda roda roda roda roda roda roda roda 
Prasimoooo  igracice igracice 
vv vv 

Bekanice ti sutra otidji mozda i da nespominjes nists kaxes da je zauzet i da si doasla samo ti  a "on ce prvitano tako nesto".
Al otidji obavezno..cula sam tj procitala sta vam se dogodilo,ff 
dasa se izgubio skroz,
nacices ti sebi srodnu dusu mozda vam i nece trebati vto prica i ostalo ...tj naci ce on tebe
Puno vas ppozzzzzzzzz nas tri usne 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/9/2013, 17:51

...ja ti mogu reci da sam ja radila kariotip (doduse privatno),i niko mi nije trazio da to uradi i partner .u stvari ,doca je to ovako objasnio -posto tvoj mm vec ima decu ,on ne mora da radi kariotip ,vec samo ti !-
  e sad ,licno moje misljenje je da  mozes bez partnera da ti to odradis ...ali sacekaj ,javice se neko ko ima vise iskustva sa time ,nego ja ....
 cvet
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 8/9/2013, 17:54

Ragaco tsh savrsen ! Posle stimul. pred betu ili kad i betu jos jednom proveri ga,
Brbljiva dokle sivti stigla jesi krenula sa stimm??
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 8/9/2013, 18:13

za koji dan krece sa mikroginonom ,prvo histeroskopija pa tek onda vto ....rekose do n god da cu sve zavrsiti u kompletu i sa betom......
 doduse ,ne zuri mi se- ipak sam u junu odradila jednu vto ,doca mi je reko da krenem sa analizama u oktobru ,a ja posto planiram skoro sve da uradim privatno (analize ) ,nece mi trebati puno vremena.sutra mi stizu brisevi na bakterije mm,cisto sam htela da proverimo,da bismo mogli na vreme to da lecimo
hvala drago Bogu ,ja sam briseve radila 1 avgusta jer mi trebaju za histerosk,i svi su ok.likeit
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 8/9/2013, 19:59

Ragaco spremna ko zapeta puska lol!  Brzo ce taj oktobar,rode nestrpljive da krenu u akciju... Drzim palceve jako,jako... b 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 8/9/2013, 20:35

Bekanicaa ::Pozdrav drugarice:D . Trebva mi Vasa pomoc. Naime, ja sam zakazala kariotip oba partnera u institutu za majku i dete, jos pre 3 meseca, i treba sutra da odem. Ali, ne znam sta da radim? Partnera nemam, to znate:shock: . Pitanje glasi, da li bih ja mogla sama da odem, i da mi odrade taj kariotip?  Zna li neka od Vas, da li se taj kariotip radi, uvek iskljucivo kod oba partnera? Ili ja to mogu sama , pa kad se pojavi Gospodin pravi, nek i on to uradi naknadno..   Pozdravcici za sve Vas.
Nisam radila kariotip,ali mislim da možeš sama da uradiš.Dobro su ti devojke rekle pravi se blesava.Kako si?Tebe prašim ljubavnom prašinom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 8/9/2013, 20:36

Midori,Ragaco i sve ostale čekalice vas prašim bebećom prašinom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bulevarka 8/9/2013, 23:25

Nisam stizala baš puno da pišem i ispratim dešavanja na forumu s jedne stane zbog rođenja mog sina a sa druge strane razočaranja u pojedine osobe.
Naljutio me je sebičluk pojedinih devojaka koje sam danima bodrila u lepim i lošim trenucima a one se nisu udostojile da podele sa mnom moju najveću radost .
Tu su kada njima treba podrška a posle se samo izgube ili zaćute ili pišu samo o sebi samo su one bitne a ovde puno devojaka bije istu bitku, bitku za bebe i za potomstvo .

Zatim akcija koju smo zajedno pokrenule za naše buduće trudnice je stala . Iz kog razloga ???
Nije moguće da ne možete da izdvojite 10-15 minuta i odete u banku i uplatite makar 100 dinara . Sramota je da nas par stalno uplaćuje novac . Ako ne pomognete drugom kako možete da očekujete da neko vama pomogne ?
Napisala sam šta mi je na duši . Neko će me razumeti neko će se možda naći prozvan pa će se i uvrediti i lupiti mi minus ali ovo je moje mišljenje i moj stav .

Želim vam svima sreću , da istrajete u ovoj borbi i da stignete do svog cilja .

Srećni i plodonosni koraci i samo napred .
igracice vvigracicevvigracicevvigracicevvigracicevv

Poz od M & M
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 9/9/2013, 00:44

Ragaco, super ti je TSH! yes 

Za Ragaco, Vuchicu, Brbljivu... ma sve vas koje se spremate za postupak na jesen! Vucem i prasim jaaako! vv vv vv vv vv vv vv vv vv roda roda roda roda roda roda roda roda 

Bulevar, verujem da te naljute neke cure koje samo o sebi pisu, ali nismo svi isti i ne razmiljamo svi na isti nacin, na zalost. Sta ces, neke dodju, dobiju info koja im treba i vise ih nema dok im ne zatreba nesto, a neke su tu, stalno za sve. I meni je zao sto se zamrlo sa uplatama, valjda je leto, ima manje zena na forumu, manje se prica nego na pocetku i samim tim manje je i uplata na zalost. Jos malo je ostalo da nekog usrecimo! Ja sam uplacivala dok sam bila tamo, cim dodjem septembra, uplaticu da sto spre dodjemo do sume i izvlacenja. Ljubi Mihajlica puno, cula sam da je premeden i da se mnogo slatko smeje! osmeh srce osmeh srce smajli angel smajli angel ljubav 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 9/9/2013, 08:53

Bulevarka moja....to sto si napisala, ja vec odavno provlacim kroz postove, prosto treba da shvatimo da ovde ima jako puno foliranata i da ne znaju da se raduju tudjoj sreci. Hvala dragom Bogu, ima njih dosta koje su uvek tu i kad je gusto i kad je lepo....a imamo i veliki krug prijatelja oko nas sa kojima smo vec dugi niz kvalitetnih godina, tako da nam lepa rec od gore pomenutih folica nije ni potrebna.
Ljubim tvog smeska i tebe, i naraFski ovu trudnicu iznad mene osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 9/9/2013, 09:56

Bulevar, srecno vam rodjenje sina, da je ziv, zdrav i neka ga samo sreca prati!
Ja nisam znala da si se porodila, jer ne pratim trudničke strane. Otišla sam svega par puta tamo i na jutra, ali sam na forumu uglavnom samo na koracima, vto dnevnicima i sterilitetu. Radujem se od srca tudjim trudnoćama, ali jednostavno nemam vremena i kapaciteta da pratim sve. I mislim da u tome nema ništa loše. Izvinjavam se svim trudnicama što nisam pratila i pisala, ali jednostavno ne mogu da budem na celom forumu. Ja sam se više obradovala Metinoj trudnoći, nego trudnoći rođene sestre. Mislim da ne treba da objašnjavam zašto, a možda će nekome to biti čudno. Ne pratim dnevnik, ali nema dana da ne pomislim na nju i da me ne obuzme milina u srcu zbog njenog uspeha. Radujem se za svaku, ali najviše za veteranke koje su prošle sito i rešeto.

Ne znam zašto to zamerati, zašto postavljati pravila. Nismo mi vojska, već kutak gde su žene sa svojim problemima i mukama na putu da postanu majke. Nije svaka u istom raspoloženju. Nema svaka snage da bodri druge kada padne. Ovde je sve u talasima. Uvek ima onih koji su snažni da bodre. Kada oni padnu, drugi se u međuvremenu dignu i zato uvek postoji podrška. Ali očekivati da svako za svakoga ima snage i vremena da deli tugu, bol, radost, sreću, nije moguće. Ne verujem u tu priču o folirantima. Pa zar je moguće da nekome ovde nije drago kada neka ženica zatrudni, kada se porodi?? Nije valjda da treba redovno čitati svaku temu, biti uvek i svuda, da bi se bio dostojan član kutka.
Evo mnoge cure zatrudne, porode se i nema ih više na koracima. Većinom je tako. Ja to ne zameram, već shvatam sasvim normalno. Žene odlaze u drugu fazu, lepšu, imaju slatke brige i prosto nemaju vremena za korake. Naravno ima trudnica koje su i dalje ovde, svaka čast, ali ja ne mislim da su one bolje, niti da su ove druge gore.
Ne treba imati prevelika očekivanja. Forum je za sve - i slabe, i jake, i one koje su stalno tu, i one koji se pojave povremeno i one koje se pojave samo jednom sa pitanjima. To i jeste poenta foruma i ne treba je ugrožavati. Mnoge kvalitetne osobe, koje je svako voleo da vidi na forumu su otišle baš zbog ovakvih stavova, nametanja, prozivanja. Nemojmo stalno vagati, potcenjivati, ili precenjivati, jer će forum da se umrtvi, kao što već i jeste u odnosu na neka prošla vremena, jer svi smo mi ovde prvenstveno da dobijemo pomoć, ali i da je pružimo koliko ko i kako može, bez vaganja i etiketiranja ko je dao više, a ko manje. Čemu to?? Ja bih volela kada biste prozvale cure koje su "foliranti". Ako bih ja nekoga smatrala folirantom, to bih rekla jasno i glasno, bez uvijanja!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 9/9/2013, 10:08

Erata,potpisujem svaku rec koju si napisala!Svaka cast!cvet 
Samo da dodam da me neki ljudi koje u realnom zivotu smatram prijateljima nisu jos uvek pozvali i pitali kako sam i dali imam nesto novo.Ali ne zameram im,verovatno ni oni vise ne znaju kako da reaguju..
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 9/9/2013, 10:10

Bulevar ljubi bebca i uzivaj u svojoj sreci srcasti poljupci 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 9/9/2013, 10:25

Erato, slazem se sa tobom...
Iskrena da budem i meni je problem kako da se obratim osobi koja je prosla sve i svasta da bi dosla do svoje bebice i onda dozivi neuspeh...po meni, tu ne postoje reci utehe...
Veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 9/9/2013, 10:35

Erata, citas mi misli draga Very Happy 

Svim koracaljkama i taze mamama veeeliki zagrljajcic!!

zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 9/9/2013, 11:06

Bulevar, sem ovoga sto je napisala Erato zaista nemam vise sta da dodam na tu temu.

Ragaco, ne razumem se mnogo, ali ti je tsh stvarno dobar yes Bice to jedan jaaaako uspesan postupak yes 

Ja opet moram da se osvrnem na temu emotivne klackalice i stanja pred i za vreme VTO. Dakle, jeste, jako je vazno da budete pozitivne i verjete u uspeh, ali jbg, na zalost, to nije i presudno. Nema carobne formule, decu ne donose rode, jbg... A bilo bi lepo da je tako.
Ovo vam kazem zato sto sam uhvatila sebe kako razmisljam da sam za sve zapravo ja kriva zato sto nisam bila dovoljno smirena i nisam dovoljno verovala u uspeh, ne dr koja je zaboravila da mi uradi AHA, ne ovi iz Bisa koji mi sem Utrogestana nista nisu uveli u terapiju, ne, nego da sam ja kriv sto nisam mogla sve vreme da budem mirna i uverena u uspeh. I onda skapiram da mi na sve ovo samo jos fali da krivim sebe za nesto sto je skoro pa nemoguce, a to je da ne budes uzbudjen i da ne strepis kada nesto tako jako zelis. Kao sto rekoh jako je vazno verovati i biti sto smireniji i opusteniji, ali ne valja se ni time opterecivati.
Onda sam se setila naseg prvog odlaska u Bis. Ulazim ja tamo i naletim na bivseg kolegu. Dosli na ET. I dok je cekao zenu da izadje sa ET, sedne sa nama i krene da prica mm: "Moras da budes sad strpljiv sa njom. Ona ce biti izlozena ogromnom stresu, velikoj kolicini hormona. Ne zameri joj ako bude nervozna, neraspolozena, ako bude menjala raspolozenje. Sve je to normalno za ovaj postupak." Mi ovako Shocked affraid Nakon toga nas pozivaju na razgovor kod dr Sultane Manojlovic koja nam pola sata prica kako smo sa 34 godine matori i kako su sanse za uspeh minimalne i sve to izlaze kao (ja se duboko izvinjavam na izrazu) mrtvo puvalo. I mi izlazimo iz klinike kao da nas neko sazvakao i ispljunuo. Mm sam odmah rekla da me odmah spali ko vesticu na lomaci ako budem kao kolegina zena. Prosla sam jedan dug protokol sa dva meseca kontraceptiva, jedan kratak protokol i jedan FET iz prirodnog ciklusa i nikad mi nista nije falilo od lekova niti sam imala bilo kakvu tegobu. Verujem da je u mom slucaju to iz glave zato sto znam da sam tu gde sam i da sad to mora da prodje bez kuknjave i drame. Nisam dramila, nisam panicila, bisla sam srecna sto sam konacno u postupku i sto sam svakim korakom bliza svom detetu. Dr Sultanu sam odmah zamenila za drugu dr iz te klinike zato sto nisam htela da me neko tako negativno zraci ni tada niti bilo kad u zivotu. Iskreno, ja psiholog, pa nema zivaca za mracne ljude kuknjavu i dramu. Izvinjavam se, ali tako je. Protiv sebe ne mogu.
E tom kolegi je sa sve takvom dramom uspelo iz prve, nama sa svom nasom verom, pozitivnim stavom, velikom podrskom i ovde i od strane nama bliskih ljudi, nemanjem tog pritiska da li imamo novca ili ne (posto su nam ti bliski ljudi rekli da za novac ne brinemo, da ce se naci kada zatrebe), podrske ne poslu, razumevanja od sefice koja je kroz slicno prosla, nije uspelo vec treci put. A verujte mi na reci, svaki put sam se nadala i verovala iz petnih zila. Ja koja sam ateista i nisam cak ni sujeverna sam muza koji jos radikalniji po tom pitanju od mene, ubedila da postoje znakovi pored puta, svuda oko nas. Neke silne rode smo videli na vrlo neuobicajenim mestima. Dobila pred sam postupak poruku, tipa: "Mama, mi krecemo u subotu". Naravno da sam odmah i to protumacila kao znak i odlepila od srece. Silne bubamare i jos svasta nesto sam tumacila kao pozitivne znakove i bila jako, jako pozitivna, srecna i vesela u ovom postupku i opet nista.
Sa druge strane da mozda nisu zaboravili AHA, mozda bi sada sve bilo drugacije. Hocu da kazem da nije sve do vas i da ne morate da se silite i dodatno bicujete sebe da morate biti pozitivne. Uradite sve sto je do vas, sve analize, podsetite dr-ove ne neke koje njima bas i nisu pale na pamet i dozvolite sebi luksuz da pustite svoja osecanja da teku onako kako su ona namerila. Ne pritiskajte sebe da bilo sta morate. Nista ne morate i ne zavisi sve sam od vas. Puno faktora je u igri, niste vi za sve odgovorne.
I jos nesto, moram opet da ponovim, cuvajte svoje zdravlje i stedite sebe i sve oko sebe jer zdravlje je na prvom mestu, a onda sve ostalo.
Izvinjavam se jos jednom sto se vracam na ovu temu, ali bilo mi je vazno da i ovo glasno kazem.

Ljubim vas i svakoj zelim puno uspeha sto pre c  

ps. Fmala, hvala ti na onom postu. Zaista mi je trebalo tako nesto da me osvesti i da skinem krivicu sa svojih ledja ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 9/9/2013, 11:21

Lily neverujem sta vam je dr sultana sve sasula .
Ja nikad nisam bila opustena uvek jurila kao muva bez glave, stresirala i pusila da da al sam prestala u t, al moram da priznam da sam nekako verovala da mora biti beba ! Naravno da sam mracila da nece biti pa hoce nece oce ...
Te rode sto si videla je znak za bebe i ta poruka, znaci mora biti beba !!!
I mi smo non stop vidjali rode te u letu u gnjezdu bas su bile svuda oko nas
Znas sts ti zelimo ! roda 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 9/9/2013, 11:25

Bulevar, srecno vam rodjenje sina i zelim vam sve najbolje!!!

Slazem se sa Erato. Ja sam ovde relativno nova i ne pisem cesto, ali ne zbog toga sto se ne radujem vasim uspesima, ili sto ne saosecam sa onima koje jos nisu stigle do velike bete... Vecina vas je vec duze ovde i relativno dobro se znate, a kada si nov osecas se kao da si pao sa marsa i treba vremena da se uklopis... Ja nemam nekog velikog iskustva sa svim ovim pa ne mogu puno da pomognem sa savetima, citam redovno vase postove i sve vas pratim i veruj mi da sve sto se desava dozivljavam licno jer sve smo mi u istom timu i borimo se za isto. I ne verujem da ovde ima foliranata jer ovo nisu teme za foliranje. Ja sam htela da postavim pitanje, ali sam se posle tvojih reci osecala glupo i pomalo kao da ne pripadam ovde, a ne verujem da je to smisao svega ovoga, i ne zelim da se osecam tako jer smo vama mogu da se obratim za savet ili informaciju... Htela sam da pitam da li se mora ici na inseminaciju pre VTO koju finansira drzava?
Sve vas ljubim i zelim vam svu srecu! Obozavam ovaj forum i hvala vam sto postoji!!!
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 9/9/2013, 11:25

Hvala Nojice cmoka 

Jos uvek sam duzna post sa svojim iskustvom i na pdf o bisu i o PFC-u. Nisam zaboravila i necu izbeci, ali zarad drugih devojaka sacekacu da se jos malo iskuliram pa cu onda pisati.

Tatjana, pisale smo u isto vreme. U principu ne mora, ali neki dr iz meni sasvim nepoznatih razloga insistiraju na tome. Zavisi i od toga sta je uzrok steriliteta.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 9/9/2013, 11:39

Pa kod nas se ne zna konkretan uzrok. Dr sumnja da kod mene ne dolazi svaki put do oslobadjanja jajne celije, navodno nema onog velikog pada i skoka hormona pred ovulaciju... Posle mnogo pokusaja prirodnim putem i stimulacije klomifenom (na koji sam burno reagovala) uputila nas je na VTO, ali mi nije spominjala inseminaciju, a juce sam cula da doktori na tome insistiraju...
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu