KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gral 21/10/2013, 12:01

Saritam i kod mene su dvije bebane. Pa otidji kod jos jednog dr da bi bila 100%sigurna.
Fmala, od ocetka trudnoce imam dvije dr kod kojih idem uporedo, tako da ne smaram samo jednu a i volim cuti vise razlicitim misljenja. Fmala jeli tebe vodi SS ili koji vec  dr?
Nijedna od njih mi nije rekla (a pitam ih uvijek), moze li stetiti uz za bebe. Obe su misljenja da vise moze stetiti moj strah od neizvjesnosti nego uz.
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 12:11

SS mi vodi i vec par puta mi je rekla da nije bas dobro da se cesto gleda na uzv. Pred serklaz mi nije radila uzv, jer ga je radila mesec ranije, a posle serklaza isto nije htela jer je u nalazima videla da su mi ga radili u bolnici. Onda sam je zamolila, bas iz tog razloga, da bih ja bila mirnija (tad, kad mi se ukrutio stomak) i onda mi je, naravno, pogledala. Sledeci put verovatno nece gledati, osim mozda ako bude trebalo da proveri da li ima jos kontrakcija. Nemam pojma. A tek onaj prvi sto mi je vodio trudnocu sa Milanom Very Happy Tri ultrazvuka u celoj trunoci. U Evropi se to bas praktikuje, osim ako pacijent ne insistira drugacije, to bas cesto cujem u poslednje vreme. U sustini, mislim da ne skodi sad nesto preterano, ali valjda uznemiri bebu, tako nesto, ne znam, nisam strucnjak..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gral 21/10/2013, 12:29

Fmala SS je jedina specijalista za sterilitet u RS  i ima toliko posla da je njoj gubljenje vremena raditi uz trudnicama od kojih je vec uzela dovoljno kesa. Ima kod nje dr Radakovic (cini mi se da se tako preziva), ona je dosta veci strucnjak za vodjenje trudnoce nego SS i mnogo bolja osoba. Ovo ti pisem iz iskustva sa pomenutom koje nije nimalo lijepo. Nije mi cilj da te prepadam ili ubjedjujem u neke stvari samo sam morala iznijeti svoje misljenje. Sto se tice uz u Evropi nemam pojma, ali svaka trudnoca iz vto i plus jos blizanacka je rizicnija. U svemu sto sam citala i gledala vezano za trudnocu pise da svake 4 nd treba raditi uz trudnice a dva do tri puta uzmati briseve i obaviti ginekoloske preglede. 
Ljubi ti tog ljepotana Milana i udovoljavaj mu sve jer ako Bog da uskoro ce dobiti "konkurenciju". Saljem ti veliki poljubac ljubav
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 12:38

Drage trudnice, ja se pitam kakp mi ranije nije palo na panet da guglam i citam o ultrazvuku, a onda sam shvatila da je kod nas standard ici svaki cas na UZ, da se nijedna od nas i ne pita zasto to radimo i ko ima korist od toga. Mi i nase bebe NE. Umirenje nije razlog za odlazak na uz, jer se umiriti mozemo i same osluskujuci svoje telo. Mja sestra je par dana pre odlaska na uz osetila da treba da lezi i da miruje, otkazala sve obaveze. UZ je samo potvrdio ono sto je priroda dala svakoj od nas, instikt. Mi umesto da ga razvijamo, mi ga ubijamo i prepustamo se masinama i strahovima. Ja sam zapanjena kolicinom materijala i brojem studija vezanim za stetnost uz. I istina je da se nigde ne rade toliko kao kod nas. Opet znamo zasto i zbog koga. Drzava ne brine za nas, za razliku od razvijenog sveta, gde se uz ogranicava sve vise samo na specificne slucajeve, a ne rutinski svakog meseca. Moja sestra kaze da joj nikada nije bilo prijatno na uz, da je uvek osecala da to smeta bebi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 12:46

Joj, Gral, ne znam sta bih ti rekla. Ona na mene deluje kao bensedin, saslusa me, ne gleda me kao budalu kad iznesem svoje strahove, ne urla na mene, ne koluta ocima, a sve sam to prosla sa mnogim drugim lekarima (uglavnom muskarcima), zato sam i ostala kod nje posle postupka. Ne mislim da mi ne radi uzv zbog vremena, jer svaki put ostanem unutra prilicno dugo, pitam svasta, nikad nisam imala osecaj da joj se zuri, iako znam kakva je guzva ispred. Mozda sam joj i draga, mom se slucaju bas posvetila, jer sam specificna i stvarno verujem da joj je vrlo stalo do ove trudnoce. E sad, srecom, nema nekih vecih komplikacija, da ima, verujem da bi me i sama poslala na Paprikovac, da treba da budem pod vecim nadzorom.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 12:48

Ne bih volela da unosim paniku, ali ja je bih verovala doktoru koji tvrdi da uz nije stetan. Svasta su mi govorili i lagali. Isti oni govore i da je bolje pusiti nego krizirati u trudnoci. To su teske gluposti. Vise verujem naucnim studijama na engleskom, nego nasim zanatlijama. I treba verovati svom telu. Secam se jedne anegdote iz Visegradske kada je uvazeni profesor rekao romkinji.koja.je radjala 5. dete, da ce se poroditi tad i tad. A ona njemu - Cuj, ti ces da me ucis kad cu da se porodim. Jesi li ti radjao pa znas? Nisi. Onda pusti mene, ja sam ih rodila cetvoro i valjda ja znam kad cu da se porodim.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 13:02

Erato, istog sam misljenja, a i citala sam i sama o tome, ali se ja nista tu ne pitam... Ok, u pocetku je bio hematom, pa su gledali dok nije nestao, onda su merili grlic ultrazvucno, jer mi je em dva puta skracivan, em se sam skracuje, kao i u prvoj trudnoci kad sam se do ovog stadijuma vec bila otvorila, a sad sam, bas sto kazes, osetila da nesto ne valja i, iako stvarno nije htela da me gleda na uzv, molila da pogleda i tako je i videla kontrakcije. Priroda je cudo!

A anegdota je super, i nek mu je rekla, meni je tih nasih muskih lekara koji znaju da "ne moze da me boli toliko" iako nemaju nijedan od tih organa, preko glave. Meni oni svi racunaju kad cu se poroditi, i pominju mart, ali ja znam da je februar moj, i to uz svu srecu ovog sveta!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 21/10/2013, 13:06

Trudnoća posle vto je sama po sebi puna strepnji.Žene najbolje znaju da li im je potreban uz.Verujem da bih i ja jedva čekala da vidim i čujem svoju bebu.Erata išla sam ja godinama kod mnogih babetina(alternativna medicina) i upoznala mnoge dr zapadne medicine koji dok su kao prof. šlapali pare bili su za zapadnu medicinu,a sad ih tamo niko neće pa su ''kao'' stručnjaci u alter.medicini.Godine i brdo para sam izgubila zbog takvih.Ovim ženama je potreban mir.Svi smo na kraju došli na zapadnu medicinu i uz.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 13:44

Zvoncice, slazem se da ima raznih prevaranata, ali o ovome sto sam pisala se dosta moze procitati na netu. Zna se i kako se radi u mnogim razvijenim zemljama. 2 - 3 ultrazvuka i to je to. Kod nas je preterano! UZ daje mir par dana i onda opet strepnja i tripovi do sledeceg. To stvara veliki nemir. Zenama treba dati i prave informacije. Na zapadu se zene nakon ET salju na posao i u trudnoci tretiraju kao svaka druga trudnica. Zapadna medicina nas je i dovela do VTO, vecinu nas, jer ne znaju da nas lece. U nasim bolnicama nisu dobro prihvaceni posteni i oni koji misle svojom glavom. Takvima smeste nesto, to se zna. Ili si deo bande, ili letis napolje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 13:50

Ja zelim svoju bebu da drzim u rukama i da osluskujem njeno srce dok sam ziva. Srce bebe se moze cuti i na druge nacine osim UZ, koji nisu invanzivni. Koliko ih je culo srce, pa posle spontani. I sve je to kao genetika. Jedini nacin da se anulira stetno dejstvo ultrazvuka su pozitivne misli i molitve. To su Rusi istrazivali na svojim univerzitetima. U Rusiji se trudnicama ne radi nijedan UZ, drugarica mi se tamo porodila. Znaci samo misli i vera da ce sve biti dobro i BICE!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 21/10/2013, 14:07

Zavisi, mislim da kod urednih trudnoca' lekari ne zakazuju uz svaki cas, gledam po mojim drugaricama. Medjutim, mislim da je u nekim trudnocama pottrebno ici npr na mesec dana, kao sto su visoko rizicne trudnoce, u koje spadaju blizanacke po automatizmu. Plus, ja imam povremene kontrakcije, krvarila sam, imam miomatoznu matericu sa 2 velika mioma koji rastu, plus godine i sl i mislim da je neophodno ici na redovne kontrole. Koliko ja shvatam, nema studija koje pokazuju da je uz stetan, vec se bebe bune zbog talasa koje cuju kao zvuk pri uz pregledu. Slazem se da je vazno slusati svoje telo ali i imati dr u koga imate poverenja.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gral 21/10/2013, 14:15

Bez obzira na sva ispitivanja,na sve babske price, na alternativnu ili zapadnu medicinu ili... Svaka od nas je prica za sebe. Mnoge mozda uz uznemirava, mnoge opusta i bitno je da svaka trudnica samo ima mir u glavi vezan za cedo/a koja nosi u sebi.
Moj put u ovom problemu je dug 9 godina i sve sam podnijela muski. U svom sam  mjestu u kojem zivim glavni pokretac price i borbe o sterilitetu i nisam samo sebi okrenuta vec vecoj masi zena sa ovim problemom. Vjeruj mi da sam ih dizala iz "mrtvih" i bila im veca podrska nego meni uz. Ali jednostavno taj strah jeli sve ok sa mojim dusama je jaci od svih razumnih prica o trudnoci.
 Erata uskoro ces vidjeti o cemu ti pisem. Kad budes osluskivala tijelo, a posto je to nesto novo (prva trudnoca) tek ces tad da strepis, jer neznas jeli te ziga sto se materica siri i dize ili te ziga sto se oni mrdaju ili nedao Bog ono najgore. Molim te kad budes isla na uz sjeti se jedne blesave bosanke koja nema mira ako nije cula i vidjela bebice 10 dana. Cak sam narucila od sestre koja zivi u Kanadi onaj kucni uz ali mi nije htjela poslati da se nebi traumirala. 
Zvoncice, erata  zelim vam da  uskoro zabebite i da slavimo zajedno. Fmala, ona jeste slatkorijeciva  i ... ma ne bitno. Ovdje je bitno da si ti, beba,Milan i tm ok, a ona ce dobiti kako je zasluzila.
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 21/10/2013, 14:18

Gral, drago mi je da te dozvah! Very Happy Very Happy Super vi napredujete, nadam se da si i ti bolje i da si se resila prehlade. Probaj nesto od domace medicine, tipa caj od crnog luka...

Sto se UZ tice, meni su ovde sva tri lekara rekla da UZ ne steti. Jedini koji mi je zakazao UZ za 20. nedelju je ovaj specijalsita koji mi je radio i dabl, ali to je tzv. morfoloski UZ, tj. UZ gde se gleda morfologija bebe. Koliko sam shvatila niti preporucuju cesto, ali i ne odbijaju. DOduse, ja idem privatno pa i tu ima malo interesa. Zakazala sam za sredu, ali en znam da li ce me gledati ili ne. Jedno je sigurno, ja sam sebe ubedila da ce sve biti u naboljem redu do kraja, i zelim da verujem da je tako, i stvarno nemam potrebu da radim UZ cesto. E, sad, sto je ispalo da radim UZ dan za danom, ispitivala sam lekare kod koga cu, radila i 2 puta dabl, jednom u NS-u, jednom ovde, i to je bilo jer nisam znala kakav je dr ovde, vise sam verovala dr Novakov. Sad kad znam, necu se mnogo ni opterecivati sta i kako, osim ako ne bude nekih urgnetnih situacija i stanja. Ovde se VTo trudnoce ne tretiraju kao rizicne, mada je moj dr opste prakse smtrao da imam rizicnu trudnocu, dok ginekolozi me gledaju najnormalnije i odavno su mi rekli da mogu sve (jos od 7-8. nedelje) pa i sex. Doduse, nisam imala nikakvih problema i nemam ih jos uvek, hvala Bogu.

Sto se tice prijatelja i rodjaka... mislim da ovde necu imati takvih problema, jer ovde ti niko u kucu ne ulazi dok ga ne pozoves, a i ne smaopozivaju se, tj. vrlo retko. Taman dok se navinemo i stanemo na noge, pa cu posle u Srbiju, na leto, u dvoriste, pa neka se gnjave sa bebom. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 21/10/2013, 14:22

Evo i mene da se javim kod kod nas ovde na zapadu su samo 3-4 uz da na kojima se meri koliko i kako se beba razvija prvih dvanaest nedelja se ide svake dve nedelje tj od 6 nedelje kad se  vidi  embrion ,sve zavisi od Dr KO Kako i koliko desto inace gleda Ako se trazi ekstra uz mora da se plati moja je do skoro svaki put bar na min dva gledala :-)

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 14:26

Gral, imala sam 2 trudnoce. Nazalost nisu se dobro zavrsile. Nafam se da ce treca biti sreca. Sad mi je jedna nasa vto saborka javila da je uspela, presrecna sam zene, presrecna. Radujem se svakoj trudnoci, ali kad nekoga upoznas uzivo, to je ludnica! Diiiiiiivan dan!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 14:34

Erato, ti moras biti sledeca! Ja ti bas nisam neki vernik (tacnije, nisam nikakav), ali znam da pozitivne misli donose dobro, pa sta god ih izazivalo, religija, sex, metnost, ljudi, sve je dobrodoslo!
Inace, kad se povela prca o uzv, moram da priznam nesto iz dubine duse.. Meni one slike sa uzv, posebno one 4D uopste nisu nista lepo.. Ajd kad je beba veca, pred porodjaj, pa i nekako, ali ono ranije, kao neki vanzemaljac (isto mislim i za svoje dete, da me ne shvatite pogresno).. Naravno da se radujem da cujem da je sve ok i, naravno, ako je uzv najsigurniji nacin da se to potvrdi, radujem se, u tom smislu, ali sad, da li beba pipka glavu, ili pisu, da li se rita nogom ili drma rukom.. ama stvarno mi nije bitno. Sad se vec mrda svaki dan, dosta cesto i to mi je lepse od ultrazvuka, mnogo, mnogo lepse..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 21/10/2013, 14:54

Ha, ha, Gral mogu samo da zamislim da su nam ovde dostupni kucni uz. Vecina nas bi virkala svaki cas da provere sta ima novo. Ja sam mom dr rekla da bih volela da mi je mm, kao Tom Kruz svojoj zeni, postavio uz u stan. A on me pita, pa dobro, a ko bi ti tumacio to sto vidis, rekla sam mu da bi me samo interesovalo da vidim kako se bebe ritaju i to je to.
Kometak, mislim da je to pravi stav , iako brinem povremeno, duboko u sebi verujem da ce sve biti ok i iz istog razloga nisam htela amnio, iako se u mojim godinama svakako radi, ali dabl je bio ok i meni je to bilo to, dalje pretrage nisam zelela.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 21/10/2013, 15:20

Ako vom se bas SL USA beba kupite Angel care meni su isto govorili ja nisam zelela da glumim boga 
Fmala meni su isto odvratne nemam ni jednu Jel nisam zelela posto kao da in je dete od gline pravilo ne vol im in ni ja

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 21/10/2013, 15:29

Erata ::Zvoncice, slazem se da ima raznih prevaranata, ali o ovome sto sam pisala se dosta moze procitati na netu. Zna se i kako se radi u mnogim razvijenim zemljama. 2 - 3 ultrazvuka i to je to. Kod nas je preterano! UZ daje mir par dana i onda opet strepnja i tripovi do sledeceg. To stvara veliki nemir. Zenama treba dati i prave informacije. Na zapadu se zene nakon ET salju na posao i u trudnoci tretiraju kao svaka druga trudnica. Zapadna medicina nas je i dovela do VTO, vecinu nas, jer ne znaju da nas lece. U nasim bolnicama nisu dobro prihvaceni posteni i oni koji misle svojom glavom. Takvima smeste nesto, to se zna. Ili si deo bande, ili letis napolje.
Ja sam pre prve vto probala alter.med.Onda sam nastavila sa istom,pa kad nisam radila vto onda je bila neka alternativa.Posle famozne Ljilje i njenih čajeva i akupunkt.prvi put u životu sam imala polipe.Štetan je i duvanski dim,pivo,...pa neke žene puše.Istina je da kad dr nanjuše pare hoće non-stop da im dolaziš.Napisala si svoje mišljenje i to je ok,ali ima žena koje moraju na uz pa će možda zbog toga sad razmišljati da li su izgubile bebu zbog istog?Ako je plod ok mislim da će ostati,a ako nije ....Tvoj dr altern.med.ti savetuje da se ne kupaš????Pa meni to nije normalno.Treba da smrdimo kao koze.Moje babe se kupaju svaki dan,a imaju preko 90god uveliko.Sapun nije neprijatelj života,već suprotno.Trudnice uživajte i samo opušteno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 21/10/2013, 15:31

Gral ::Bez obzira na sva ispitivanja,na sve babske price, na alternativnu ili zapadnu medicinu ili... Svaka od nas je prica za sebe. Mnoge mozda uz uznemirava, mnoge opusta i bitno je da svaka trudnica samo ima mir u glavi vezan za cedo/a koja nosi u sebi.
Moj put u ovom problemu je dug 9 godina i sve sam podnijela muski. U svom sam  mjestu u kojem zivim glavni pokretac price i borbe o sterilitetu i nisam samo sebi okrenuta vec vecoj masi zena sa ovim problemom. Vjeruj mi da sam ih dizala iz "mrtvih" i bila im veca podrska nego meni uz. Ali jednostavno taj strah jeli sve ok sa mojim dusama je jaci od svih razumnih prica o trudnoci.
 Erata uskoro ces vidjeti o cemu ti pisem. Kad budes osluskivala tijelo, a posto je to nesto novo (prva trudnoca) tek ces tad da strepis, jer neznas jeli te ziga sto se materica siri i dize ili te ziga sto se oni mrdaju ili nedao Bog ono najgore. Molim te kad budes isla na uz sjeti se jedne blesave bosanke koja nema mira ako nije cula i vidjela bebice 10 dana. Cak sam narucila od sestre koja zivi u Kanadi onaj kucni uz ali mi nije htjela poslati da se nebi traumirala. 
Zvoncice, erata  zelim vam da  uskoro zabebite i da slavimo zajedno. Fmala, ona jeste slatkorijeciva  i ... ma ne bitno. Ovdje je bitno da si ti, beba,Milan i tm ok, a ona ce dobiti kako je zasluzila.
Hvala ti Gral.Trudićemo se.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 15:50

Zvoncice, ja se pitam da li sam izgubila bebu zbog uz...nece to mene ubiti, ne patim, gotova prica, ali da, upitala sam se. Ne zbog njega, nego svega ostalog sto se moze procitati. Nije savetovao ne kupanje, vec kupanje posebno kosa, a posebno telo, sto ima logike, jer dok se bavimo kosim bespotrebno hladimo mokro telo. Nije on meni iz oka ispao da ga branim, boli me uvo, samo sam zelela da prenesem iskustvo. Ja sam zato ovde, da pomognem i dobijem pomoc. Ja nisam rekla da sam protiv uz, ali razmisljam naglas. Ako neko moze da sumnja da su mu ukradeni embrioni, zasto ne bismo pisale i razmisljale o svemu. Nema tabu teme.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 21/10/2013, 15:55

Erata ::Zvoncice, ja se pitam da li sam izgubila bebu zbog uz...nece to mene ubiti, ne patim, gotova prica, ali da, upitala sam se. Ne zbog njega, nego svega ostalog sto se moze procitati. Nije savetovao ne kupanje, vec kupanje posebno kosa, a posebno telo, sto ima logike, jer dok se bavimo kosim bespotrebno hladimo mokro telo. Nije on meni iz oka ispao da ga branim, boli me uvo, samo sam zelela da prenesem iskustvo. Ja sam zato ovde, da pomognem i dobijem pomoc. Ja nisam rekla da sam protiv uz, ali razmisljam naglas. Ako neko moze da sumnja da su mu ukradeni embrioni, zasto ne bismo pisale i razmisljale o svemu. Nema tabu teme.
Slažem se sa svim što si napisala.Najvažnije je kako se ti osećaš.Ja oduvek perem odvojeno kosu(užasno se teško namešta)pa mi je ''kao'' hladno telo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 15:55

Ja sam 10 dana razmisljala da li da napisem sta je covek rekao, da bih sacuvala sebe od nekih objasnjenja, jer to ne zagovaram ja, vec doktor. Ali osecala sam da moram da kazem, da bih omala grizu savest da ne kazem. Mozda je on i u pravu. Ne kazem ni da jeste ni da nije, ali ako sam nesto cula, zelim da vam prenesem, pa same prosudite kao sto cu i ja.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 21/10/2013, 16:12

Erata ::Ja sam 10 dana razmisljala da li da napisem sta je covek rekao, da bih sacuvala sebe od nekih objasnjenja, jer to ne zagovaram ja, vec doktor. Ali osecala sam da moram da kazem, da bih omala grizu savest da ne kazem. Mozda je on i u pravu. Ne kazem ni da jeste ni da nije, ali ako sam nesto cula, zelim da vam prenesem, pa same prosudite kao sto cu i ja.
Najvažnije je da što pre budeš trudnica,a kako uspeti to je najmanje važno.Pošto si veoma strastvena nikako ne moj odbaciti zapadnu med.Ovo ti pišem iz najbolje namere.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 21/10/2013, 16:50

Ne odbacujem, sve i da hocu ne mogu :) I kad je zapadna medicina u pitanju, razlike su velike. To nije jedinstveno. U Rusiji su mojoj drugarici trudnocu pratili samo preko krvi. Od pocetka spremaju za prirodni porod. U zadnjem mesecu se ide na masaze koje sluze za lakse otvaranje i porodjaj. Na porodjaju babice masiraju zenu i pomazu, ali ako se u roku od 4 sata zena ne porodi, odmah se ide na carski. Nema indukcija, danima lezanja u bolnici i na kraju spasavaj zivu glavu. Oni ucine sve da ide prirodno, a ako ne ide, nema mucenja
Deci su strogo zabranjeni antibiotici. Obavezna je masaza dece 2 puta nedeljno i to se ide u deciju kliniku. Mozda su oni ludi, a mi pametni, ali ova cura je odusevljena sa tretmanom i kaze da nigde ne bi vodila trudnocu i poradjala se osim kod njih. Ako ona laze, lazem i ja. Kod nas ima vise pobacaja od zdravih trudnoca. To su mi rekli u Misovicu. I ogroman broj carskih rezova.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu