KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Dve crtice na testu i sta dalje??????

Počalji od Plavusica90 12/9/2013, 13:27

Zdravo drustvo,htela bih sa vama da procaskam malo o ranoj trudnoci,tacnije prvih mesec dana i sve sto sledi. Moja situacija glasi ovako. Prva trudnoca je bila prosle godine i dogurala sam do 8 meseca,medjutim ustanovili su da beba nema srcanu radnju i pod nazivom missed ab uradili kiretazu,to je bilo 11. avgusta prosle godine. Lekari su rekli da sacekam neko vreme dok se materica obnovi,i sacekali smo. Mada iako smo vise hteli da cekamo u novembru iste godine nam se desilo opet. Naravno uplaseni od prvog puta otisli smo odmah kod lekara. Mada to je opet bila mala trudnoca,ja sam uradila test kad mi je kasnilo par sati i bio je pozitivan. Posle par dana pocelo je krvarenje i nije prestajalo. Moj doktor mi je dao uput za lezanje u bolnici,ali oni me nisu ostavljali jer je mala trudnoca,kad sam opet otisla kod njega opet mi je dao uput i reko je da moram da im kazem da moraju da me ostave u bolnicu jer bez obzira kolika je trudnoca moraju da urade sve da spasu bebu. Ja sam za vikend iskrvarila i kad sam otisla vise na ultrazvuku nije bilo nicega. Plod je sam izasao kroz krv. Kazu da je bila bas rana trudnoca. To je bilo u novembru prosle godine. Posle toga cuvali smo se do maja ove godine i u maju pravili svadbu,ali beba nije htela,3 meseca nista nismo uradili. Krenuli smo da obilazimo razne manastire,ja sam jedno 5 meseci pre pila folnu kiselinu i onda sam odustala od folne kiseline,i skoro odustala od bebe. Izgubila sam volju i zelju. Krenuli smo vise da posecujemo manastire i crkve. Nekad nisam obracala paznju na veru,vernik sam i to je to. Ali pre dva meseca od kad smo isli na Ostrog bas sam se okrenula veri. I sad kad sam se najmanje nadala kasnilo mi je 3 dana i uradila sam test i pojavile su se dve crtice. Bili smo zadovoljni ali ne i ocekivano srecni,uvek postoji strah od prva dva puta. Sada ne znam kako da se ponasam,sta da radim da ovog puta uspe trudnoca? Uglavnom lezim, prosetam ali po malo,jedem vitamine i redovno jedem. S obzirom da slabo jedem povrce jedem vise voca. evo sad sam 5. nedelja i od simtoma imam ucestalo mokrenje,bol u grudima,umor i bolovi u ledjima(donjem delu),od juce imam glavobolju ali nju vucem jos iz perioda pre trudnoce. Jos uvek nisam isla kod doktora i imam strah od njega. Muz ima obaveze oko posla i petak i subotu nece da bude tu,ali smo resili da u ponedeljak idemo do lekara. Ali ja se plasim,sta ako opet ne cuju srce? I cula sam da u 5. nedelji pocinju mucnine,a ja ih jos nemam,sve me plasi,ne znam kako da se ponasam i sta da radim...Ako je neko prosao kroz nesto slicno,ili mozda ima neku ideju kako da se ponasam,sta da radim neka pise. Molim vas...
Plavusica90
Plavusica90

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 12.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 12/9/2013, 13:34

Plavusice ne znam nista o tom specificnom problemu, ali verujem da ce ovog puta biti sve OK i da ces roditi zdravu i pravu bebu. Ne bi trebalo da imas strah od lekara, ipak si sigurnija ako si pod njihovim nadzorom. Dr bi trebalo i da ti kaze kada je najbolje da uradis prvi UZ i da li su potrebne jos neke analize. Navijam da sve bude super.

b b b b b b b b b b b b b b b bb b b b

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Plavusica90 12/9/2013, 13:38

Hvala ti,mene je vise strah od onog sta ce on da kaze,i to da li ce trebati da se cuje radnja srca u 5. nedelji. Inace bice gusto jer znam kad sam dobila zadnji put,ali isla sam na more krajem juna i od tad su mi ciklusi neredovni :/
Plavusica90
Plavusica90

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 12.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 12/9/2013, 14:04

Plavusice , dobro dosla...

Kao prvo, pocni ODMAH da pijes folnu kiselinu, za trudnice,  batali sve ostale vitamine , osim onih namenjenih iskljucvo za trudnice.Leskari, nemoj da se opterecujes poslom...

Drugo,srcana radnja moze ali i ne mora da se cuje u petoj nedelji.

E sada, bicu direktna, nemoj me shvatiti poglresno.
Ukoliko imate medicinski razlog zbog kojeg je doslo do spontanog, obilazenje manastira ti nece pomoci, ali lekari hoce. lepo je sto si vernik, ali na zalost, molitve ne resavaju infekcije ili genetske mutacije, ili bilo koji medicinski problem.

Zato, imaj vere u lekare, znaju oni sta rade.
Ukoliko bi, ne daj boze doslo do treveg spontanog, verovatno ce biti potrebno da se odradi mnogo analiza i pregleda. Manje vise sve smo ovde to prosle, i dobar deo nasih prica ima srecan kraj.

Zato glavu gore i nek je sa srecom.

sunny sunny
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Plavusica90 12/9/2013, 17:10

Ema hvala na odgovoru. Nemamo drugih zdravstvenih problema, sto kaze narod sve je u bozijim rukama. A folnu pijem od kad sam saznala za trudnocu. Jedino sto vec dva dana imam glavobolje i nzm kako da ih se resim. Prvi spontani jer mi je doktor prepisao tablete koje nisam smela da pijem,a drugi ne znam. U ponedeljak idem doktoru pa ce mi on reci sta dalje,to je jedino resenje
Plavusica90
Plavusica90

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 12.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 12/9/2013, 20:41

Glavobolje su manje vise normalne u trudnoci. KOntrolisi samo krvni pritisak...
Inace, pokusaj da se opustis, uzmi neki trac magazin ili nesto slicno tome i "pusti mozak na otavu", jer razmisljanjem o tome sta ce ti lekar reci samo mozes jos vise da se unervozis...

I, ajde da ovaj dnevnik prebacimo na trudnicke strane...Wink
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 13/9/2013, 10:12

Menorice moja Sonjica ti je prava mačkica pu pu ali moj sin se zaljubio u Atinu džaba Very Happy 

Ne stižem da vam pišem a tako bih lepo sela i sve redom pročitala ali ovaj moj mali švrća neće da spava preko dana uopšte pa sam sva u haosu . Još mi se naređali sa babinama pa samo pravim kolače i druge đakonije . Moraću da vidim da napravim neku tortu da je zamrznem pa da je otkravim po potrebi ne mogu više Very Happy 
Klarice jako mi se sviđa ime Nevena , Endži muž ti je car baš me je lepo nasmejao .
Biskačo prošlo pola trudnoće samo uživaj ovo su najlepši dani .


Ljubim ja sve moje trudnice i sa jednim i sa dva prezimena i budite mi dobre .
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Plavusica90 13/9/2013, 11:19

Ne znam kako ajd prrbacamo gde hoces,a znas sta.me jos brine,sto nisu pocele mucnine,samo bol u ledjima i glad :/
Plavusica90
Plavusica90

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 12.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 13/9/2013, 12:53

Draga Bulevar novi avatar ti je predivan. naočare Mihajlo je pravi dasa. srca

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 13/9/2013, 12:55

kako je lep!!! Bulevar, daj neku fotkicu da uzivamo :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SannI-AlL 13/9/2013, 14:56

Sonja love ,Mihajlo love lepote jedne ste vi srca srca 
Nevena deluje nežno,ali ja koje znam su i veoma odlučne i svoje yes 
Oooo nepresušna tema imena.Moj mm je imao ideju ,beše to pre prve VTO ,da nam se dete ako bude devojčica zove Rubela affraid ,jer mi je nalaz IgG i IgM uvek bio pozitivan ,ali u granicama (preležala ih).
Trudničice koje treba da miruju neka miruju,koje vole da se švrčkaju,nek smanje bar brzinu...i tako...ma znate vi i same,a ja i dalje navijam za vas i vaše bebane ff srcasti poljupci cveće 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/9/2013, 14:59

Ja sam stvarno mislila da je moj dragi najzesci biser, al Endzi, tvoj je zeznuo i mog muza, a Sanicka i tvoj je hit! Biseri!

Bulevarkice, kakav ti je Mihajlo, ugnjavi ga za mene jednom onako, deluje zrelije na slici, veliki momak, bistrog pogleda, neznić milić.

Lafe, je l te prošao stomak? A baš se pitam gde si ovih dana, je li sve ok. Kako je sestra reagovala na iznenadjenje? Nek im je sa srecom!

Stisak za sve!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 13/9/2013, 15:04

Ja sam malo pre imala pomracenje svesti, javili mi da mi je mali brat u bolnici, sestorica ga je sutirala u glavu, toliko sam plakala, srce lupalo, pritisak....
da li moze nesto da bude sa bebom od stresa?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ninica2 13/9/2013, 15:13

La foli mila,pozovi svog lekara objasni mu situaciju,i pitaj sta da radis,znam da neke piju bromazepan u trudnoci,mozda malo da see smiris,ali prvo pitaj obavezno,da ne bude da ja nesto zeznem! Nadam se da je brat dobro i da ce sve biti u redu,a ti se smiri zbog bebe,! Ljubim i grlim jako :-*
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/9/2013, 15:14

Uh Lafe, bas bzvz. Zovi dr, bar da popijes nesto za smirenje. Nadam se da ce se batica brzo oporaviti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 13/9/2013, 15:17

sabrala sam se, samo sam u frci da sada ne pocnu jos neki bolovi ili krvuckanja Sad Mislim da mi je pritisak bio 1000
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 13/9/2013, 15:20

Lafe, draga, pa jos i to?!!! Je li brat sada dobro?


Bulevar, andjeo na avataru je kao med!
Endzi, muz ti je legenda, pozdravi ga, kazi mu da ni Profesor nije lose lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 13/9/2013, 15:22

u bolnici je, neuroloski je ok, ali je sav podliven, natecen, kazu da je bas dobio batine. Necu vise da idem od teme.
Sad se tripujem da me boli stomak Sad
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 13/9/2013, 15:24

La Folie  v

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 13/9/2013, 15:36

Lafoli mila kod tebe,taman dva dana s mirom,i opet neki Jad,sto bi rekli moji Crnogorci....Smiri se,znam da je tesko,Brat je Brat,znam jer i ja sam sestra brata ,,problema,,i prolazila sam i kroz tuce,pijanke,ma svasta..Bitno je da je on dobro,da nema neke,ne daj boze unutrasnje povrede,a modrice,jbg,proce....Obavezno pitaj doktora za bilo kakav ljek za smirenje...Bebac je sad Najpreci......Fmala reci cu muzu za tvoj predlog,mislim da ce mu se svidjet...POZZ ZA SVE TRUDNJACE,i one koje ce to biti smajli angel smajli angel e da- od danas vise ne turam onu ,,nocnu moru,, od utrica dole,i ne pijem folnu...Laughing Laughing igra igra f f
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 13/9/2013, 15:41

Bulevarce,bebac je ko iz reklame za neku djeciju kupku,  angel   ma presladak je...pu pu cokni ga jednom za mene   usne usne usne usne
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JocY 13/9/2013, 17:52

Uh Lafe pa ko se ne bi nasekirao... sad malo odmori bice sve OK...zagrljaj
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od leptirko82 13/9/2013, 18:13

Bulevar, kao što žene rekoše, bebac za reklamu!
LaFolie, razumem te, ko se ne bi nervirao, ali ti pokušaj, nekako, manje da se nerviraš! osmeh srce
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 13/9/2013, 19:21

IH bre LAfe ,kud sad i to! ZNam da su neke trudnice uzimale bromazepam od 1.5, ako imas uzmi, a za vece doze se konsultuj sa dr, ako vec nisi. Vazno je da nema fraktura, a podlivi se daju srediti doduse polako. MOras da mislis na bebu pre svega! zagrljaj 

Buevar, divan ti je avatar i Mihajlica smejalica! srca 

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 13/9/2013, 22:49

Lafe zagrljaj 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu