KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 20/10/2013, 20:42

Endzi super si likeit

 Kometak, to je normalno, vremenom ce biti sve jače i jače. Vodenasto uglavnom, bez boje i mirisa. Ja kao izbegavam dnevne uloške, al zato ves menjam par puta dnevno (kad sam kući, a kad ne-šta ću, furam dnevne)
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 20/10/2013, 20:52

Ja koristim carefree coton i super mi je

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/10/2013, 20:55

Moze i obicna cista vata :-)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 20/10/2013, 21:10

Moze samo s ovoliko Sekretär visila bi pod tusom stalno

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/10/2013, 23:06

koja sam ja budala.... meni sa mojim PCOS i niskim svim mogucim hormonima def ne prija ovolika kolicina hormona u poslednjih par meseci.
Danas keva krckala neke kostice od kajsija, kako je udarila kosticu cekicem, tako me je komad udario u podocnjak, ajoj kad sam pocela da placem Shocked 
drugarici sam rekla da me maltretira pre neki dan jer me svakog dana ispituje taksativno o trudnoci i svim problemima, pa se uvredila...

Ljudi oko nas ne znaju za 4 vto pokusaja i sta smo sve prosli i opusteno zele da dodju na kafu, cak i kada su prehladjeni, a ja naheftana, bukvalno izbegavam ljude, paranoja sam, a svi su skroz opusteni... I onda se nerviram :)
Isto tako se ljute kada krenu da me poljube kada se sretnemo i ja odbijem.
Em ja teska, em okoliko niko ne zna pravo razlog moje panike fd 

udavih.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 08:53

Lafe, da umeju da slusaju i razumeju onako kako ti razumes njih, znali bi za sve vase pokusaje, prema tome, nemas ti sta da prebacujes ni sebi, ni hormonima. U dobru je lako dobar biti, znas i sama, na muci se poznaju junaci. Ko te voli, istrpece sve tvoje faze, lose dane, mke i probleme i bice tu, znajuci da ces i ti biti tu za njega. Ovo ti govorim iz dubine srca, od mojih "prijatelja" skoro niko jos ni ne zna da sam trudna. Nemam nikakvu potrebu da im kazem. Znam ko je bio uz mene tokom svih omova, operacija i suza, ostali mogu da stanu u red i cekaju dan kad cu biti dobre volje da se dajem ljudima koji me ne zasluzuju. A sto sam starija, to se sve redje desava.. Pre par dana sam najboljoj drugarici rekla da mi ne dolazi. To je ona sto joj se ovakva, batrgam da joj izganjam sve sto joj treba za vantelesnu ovde, dok ona greje muzu ledja u inostranstvu, jer retard ne moze da ostane sa svojim detetom duze od pola sata. Onda je ona, naravno, trebala da dodje po terapiju i odmah da ide nazad, u inostranstvo, i da tolko vremena koliko ima dodje da me vidi. Noc pred dolazak mi javlja da ne zna kad ce i koliko ce, ima malo vremena, a mora da uklopi u sve to i kumu.. Kumu koja joj za ovoliko godina nijednom nije otisla da je poseti, dok ja putujem tamo da joj cuvam dete kad joj se razboli i ne ide u vrtic, jer njen retardirani muz, baja, snob, smatra da je to zenski posao. Kumu koja, kao i vecini naseg naroda, sluzi za darivanja i kezenja poslavama i svadbama, a svi znamo kako i po cemu se danas kumovi biraju. Svaki put dodje kod mene na pola sata, jer je ceo dan bila kod kume, ili zuri kod neke od kuma.. Jer kum(a) nije dugme. Samo sam joj napisala jbl te kuma, ako ces mi opet doci da me otaljas reda radi na pola sata, i odleteti kod kume, nemoj mi ni dolaziti. Mislis da je odgovorila, da se javila, da je dosla? Dusu sam isplakala i rekla NIKAD VISE! Nek svako razmislja zasto.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 21/10/2013, 09:34

Meni je jedna osoba iz suprugove familije, koja je znala za nas problem sa sterilitetom, a nije znala za VTO (sva sreca sve se izdesavalo pred prvi pokusaj), prvi put kada nisam isla po njenom, rekla da pazim, da ona samo zbog mog supruga nece svima u gradu reci da mi ne mozemo da imamo dece jer mi on umro Very Happy 
To mi je bila skola za sva vremena.

Retke ljude zanima problem, vecinu zanima odakle ti pare za VTO.

A kuma ti je hit... nemam reci....

Ja sam malo u dubiozi sta da radim oko vodjenja trudnoce, moj lekar mi se vise nije javio, ne znam sta je sa njim, verovatno nije nasao drugi posao, a jos gore mi je da ga zapitkujem ista.
Ovi u bolnici su rekli da sam prekomplikovana :Dda se drizm tog mog dr Munje, kog sada nema.
Privatno odem ponekad kod neke kajle ovde u gradu, da me upamti makar, vidim da ga zanimam, posle prvog pregleda je sve popamtio... Ne dodje im svakog dan aneko sa hipotireozom, trombofilijama, vto itd...
U Jevremovoj me maximalno kasiraju, samo asltaju pacijente od lekara do lekara, a doktorka iz doma zdravlja koja mi pise upute za kks, d dimer i ostalo prevrce ocima na jevremovu.

Ja nijedan bris nisam uradila od pre VTO, mada sve deluje ok, svakog meseca izvadim krv i sama googlam rezultate, sta koji deo znaci, jer mi niko nije pogledao rezultate. Pre mesec dana u Jevremovoj, pruzam doktorki par papira iz lab, jer mi je pisalo u prethodnom izvestaju sve to da uradim, ona me gleda i ne pruza ruku da uzme papire. Haos.
Onda mi je rekla idite kod tog dr iz vaseg grada (znaju se sa faxa), kao on je super, a on mi je sam rekao da se drzim nje.
Ko vruc krompir.

Idem uskoro kod Dr Dukanac na ehokardiografiju, a posle cu verovatno sama sebi da vodim trudnocu Rolling Eyes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 21/10/2013, 09:44

Poznate su mi takve kvazi drugarice,kume pa cak i neke rodice,al sta ces,covjek jednostavno treba i mora da odkulira neke ljude i stvari iz svog zivota....Da ti ne pominjem ako neki PAMETNI ljudi znaju da si zatrudnila vjectackom oplodnjom,odma te gledaju kao nekog defekta,stalno si pod lupom,traze ne znam ni ja sta...Bas prije neki dan koleginica,jedna jako bistra cura lol! ,me pita jel ti to nosis blizance,ja rekoh ne,a ona ce-cula sam da si isla na vjestacku,tamo su Uvjek blizanacke trudnoce,jesi li ti sigurna da nisu blizanci,jer njenoj sestri nije bio toliki stomak,kao meni,sto ne promjenim doktora????affraid affraid   I sta reci na to sve....Fmala,Lafe ma radite po svom,dosta je bilo ugadjanja drugima,a sta ce ko reci...ma zabole vas uvce lol! jedan veliki zagrljaj za vas dvije zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 21/10/2013, 10:06

e devojke, kada citam sta pisete, vidim da nisam sama u takvim razmisljanjima i desavanjima. Ja sam uvek bila vrlo otvorena po pitanju vto u razgovoru sa ljudima, pa i previse. Sada dobijam tako debilne komentare i pitanja, da vec pocinje da me ljuti. S druge strane, postala sam razdrazljiva, pa dosta ostrije razgovaram i sa mojima, a onda placem kada sam sama, jer me sve to sekira. Da mogu vise da se krecem i radim, ne bih uopste trazila pomoc, ovako nekad moram i presedne mi, radije bih sve sama. Mogu vam reci da jedva cekam februar, oslanjam se na sebe i mm. On dosta radi, ali kada je tu, onda je uzivancija.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 21/10/2013, 10:11

Endzi, super je stomacic.
Kometak, mene je taj sekret toliko nervirao da sam 2 puta radila vs, dok me dr nije ubedio da ne brinem.
Lafe, odmaraj dosta, znam da si i ti kao i ja puno lezala do sada, ali sta ces. Ja sam 2 dana bas preterala i ceo vikend sam prelezala jer me bas boleo stomak.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 21/10/2013, 10:14

Stenli ::postala sam razdrazljiva, pa dosta ostrije razgovaram i sa mojima, a onda placem kada sam sama, jer me sve to sekira. .....Mogu vam reci da jedva cekam februar
e bas to... Crying or Very sad 

komentarisala sestra kako nece ici na zimovanje zbog bebe. Ja ostala u cudu, reko idi slobodno, i onako necu primati goste prvo vreme, jer cu biti usivena, beba premalena za posete, vreme gripa...

Kad ona kaze kako ja njima ne mogu da zabranim da dodju, kako njih to ne zanima, toliko sam se iznervirala....

ljude boli uvo, samo gledaju da sebi ugode, a ja cu u Laze Lazarevica u martu, jer sam spakovala 4 VTO pokusaja u dve ipo godine, pa odrzavanje trudnoce, krvarila 3 meseca, itd itd, treba mi banja a ne gosti...
I onda sam resila da ugasim mob kad krenem u bolnicu lol! koje budalastine ja smisljam...

moj cale je najveci car na svetu Very Happy hipohondar senior, svakog dana kada ne radi dodje, donese mi nesto da rucam, neku vocku, popijemo kafu 20-30min i ode :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 21/10/2013, 10:22

Zablude i sujeverja o trudnoći
 
- Ako trudnica ima gorušicu, znači da beba ima puno kose.

- Trudnica ne sme da ide na sunce jer će beba "prokuvati" u plodovoj vodi.

- Ako trudnica nešto poželi, a to ne dobije, na detetovom telu ostaje znak u obliku onoga što je trudnica poželela.

- Kada trudnica poželi nešto da jede, treba da podigne ruke u vazduh. U slučaju da se uhvati za neki deo tela, na tom će delu tela dete imati mrlju.

- Trudnica ne sme da se dodirne za telo kad poželi da pije kafu jer će beba imati smeđu mrlju.

- Trudnica ne sme da jede zečetinu da beba ne bi imala zečju usnu.

- Trudnica ne sme da jede zečetinu da beba ne bi spavala otvorenih očiju.

- Ako trudnici ne smeta da jede jagnjetinu-dobiće dečaka; trudnice koje nose dečake mogu jesti jangjetinu, a one s devojčicama ne mogu da je podnesu.

- Ako je trudnici "uzak" stomak, rodiće sina.

- Ako trudnica ima lineu nigru (tamnu liniju) do pupka, žensko je. Ako ide i iznad pupka, muško je.
 
- Ako je muško, trudnica će se ranije poroditi.

- Ako je trudnici stomak nisko, pre će se poroditi .

- Ako trudnica povraća-biće devojčica, ako ne-dečak.

- Ako trudnica ne povraća i nema prave mučnine, beba se nije "primila".   

- Trudnica ne bi trebala da sedi prekrštenih nogu jer tako usporava rast bebe.

- Trudnica ne sme da prekršta noge jer će se bebi obmotati pupčana vrpca oko vrata.

- Ako neko baci maramicu na sto - trudnica treba da je podigne jednom rukom. Ako je podigne nežno s dva prsta, biće devojčica. Ako je zgrabi celom šakom, biće dečak.

- Čašu do pola napunite vodom. Zatim trudnica treba da svoju burmu zaveže na končić i drži mirno tako da prsten u čaši visi par centimetara iznad vode. Ruka treba da je sasvim mirna, a prsten će "sam od sebe" udarati po čaši s jedne na drugu stranu (to je sin), ili raditi krugove po čaši bez udaranja (to je ćerka)                                                                             AJMO MALO SMJEHA JUTROS lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 10:31

LaFolie ::
Kad ona kaze kako ja njima ne mogu da zabranim da dodju, kako njih to ne zanima
Mozes, itekako! Nadam se da imas interfon, ili makar kljuc. Ko nazove, kazes ne primas goste pre izlaska iz babina, ko ne nazove, ko ga j. sto je nevaspitan, nek poljubi vrata i ode. Ako mas zvono, najbolje da ga iskljucis, a kucanje ne cujes u sobi, jbg.., mi tako Very Happy
A bebu ko hoce da vidi, znaju gde je porodiliste, pa nek se uglave nekako u tih par dana i vide je kako prilici bebama u tm uzrastu - preko stakla!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 21/10/2013, 10:34

Endzi, kraljice, svaka cast na ovome!!!  b  b  b  b Moram ponovo iscitati

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 21/10/2013, 10:37

mm kaze da sam ja preterano direktna, da ljude uopstene zanima da li si siven, da li je beba premalena, oni hoce sebi zelju da ispune, ostalo ko shisha... I da primenjujem pogresnu taktiku, da treba da cutim oko tog ne primanja gostiju prvih mesec dana i kad pocnu da zivkaju, da ih samo odlazemo po par dana, kao: e ne mogu danas, aj za koji dan, pa opet tako, i mic po mic, prodje mesec dana king 
Tako da ce MM da bude PR, jer mene kad 3 puta pitaju isto, samo spustim slusalicu, diplomatija mi je jaca strana Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 11:13

LaFolie ::mm kaze da sam ja preterano direktna, da ljude uopstene zanima da li si siven, da li je beba premalena, oni hoce sebi zelju da ispune, ostalo ko shisha... I da primenjujem pogresnu taktiku, da treba da cutim oko tog ne primanja gostiju prvih mesec dana i kad pocnu da zivkaju, da ih samo odlazemo po par dana, kao: e ne mogu danas, aj za koji dan, pa opet tako, i mic po mic, prodje mesec dana king 
Tako da ce MM da bude PR, jer mene kad 3 puta pitaju isto, samo spustim slusalicu, diplomatija mi je jaca strana Very Happy
pa, ti si postenija, ali je on def. efikasniji lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 21/10/2013, 11:15

LaFolie, taj trenutak kada ce nam nasa ceda uci u dom cekamo sve ovde jaaaako dugo i niko sem nas i nasih muzeva ne moze da nam naredi, diktira, niti diriguje sta cemo i kako cemo. Svi nek se, da izvines, nose! Meni su, takodje, skoro, isto blizi clanovi porodice nagovestili dolazak cim izadjem iz bolnice. Ja sam samo rekla, vazi, kad se oporavim, moze ko hoce, a do tad, ne treba mi niko, mislim na one koji hoce da dodju da se igraju sa bebama, kao da su igracke dok ja posle carskog reza lezim. Ja cekam dve bebe i neminovno je da ce mi pomoc trebati., ali pomoc, a ne ja kuvam, perem, peglam, a taj neko buci, buci sa bebama. Neces ga majci! To je trenutak za nas, za nasu dugoocekivanu srecu i  radost. E, nek sam rekla:D Very Happy 

Nego, htedoh vas sve nesto pitati. Ja od kako sam usla u 24. nedelju imam bas cesto te lazne kontrakcije. Vise puta dnevno. Kao da mi se u jednom delu u visini pupka ispupci stomak, kao izvucen vakuumom, bude tvrd i napet nekoliko sekundi i onda pusti. Nista strasno, ali nisam sigurna da li su to uopste kontrakcije i kako se treba ponasati. Da li je to nesto sto treba reci dr i da li to oni i vide na uz? Vidim da mnoge devojke piju neke lekove kad osete/. Sutra idem na redovnu kontrolu, pa cu pitati. Iskusne trudnice, javite se.

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 21/10/2013, 11:19

Saritam, meni je dr rekao da se to beba prevrce.... ja sam bila ubedjena da imam lazne kontrakcije :)

mene je suprugova familija maltretirala sto nemamo dece, ogovarali me, nisu znali za spermogram, a sada ce prvi da se pojave na vratima No 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 11:29

Saritam, meri, ako se javljaju u jednakim intervalima onda je zabrinjavajuce. Mene isto nije bolelo i stomak mi je bio ukrucen, na uzv mi je videla kontrakcije. Dobro je sto ides kod dr svakako, da ne idesm savetovala bih ti da sto pre odes, za svaki slucaj, iako mozda nije nista.

fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 21/10/2013, 11:31

Bas cu sutra pitati dr. Kod mene dve, pa je verovatno vec guzva.
Ne obracaj paznju na njih, LaFolie, ali postavi se onako kako tebi odgovara i nista ti ne mogu. Ljudi su jako sebicni, da ne kazem svojeguzci. Ko ih sisa!

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 21/10/2013, 11:33

fmala, imam ih po ceo dan, a razmak izmedju je cas 5 minuta, cas sat vremena, pa nema do uvece i tako danima. Mislis da je to bezazleno? Kako je kod tebe?

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gral 21/10/2013, 11:45

Kometice, tu sam samo sam lijena za medalju. Sleep Bebe sutiraju kao svi sretni ali vjeruj mi da uzivam u tim udarcima. love Tako najbolje znam da su dobro i onda mogu da se opustim. Vec nekoliko dana sam bolesna. doktor Uhvatila me prehlada, upala grla i pocetak bronhitisa... Ma samo da poludis. v Toliko vitamina pijem i jedem da sam mislila da ce me narednih 20 godina zaobici prehlada,ali nije. Ukljucili su mi amoksicilin i paracetamol po potrebi i sve dr sam zvala i kazu da nece to stetiti maminim zlatima. Ali kad bi mogla da se ne bojim i da ne razmisljam zivjela bi kao bubreg u loju Very Happy .

Sto se tice dolaska kad izadjemo iz bolnice, to je vec stavljeno svima do znanja da nece ici onako kako su zamislili. Prvo poradjam se u zimu, drugo stan mi je jaaaako mali i trece hocu da nas cetvero uzivamo jedni u drugima i da ne moram barem prvih dana da  dijelimo ljubav sa nekim drugim. Mozda sam posesivna ali je to moje iskreno razmisljanje. grljenje grljenje Mnogi mi kazu kao necete moci spavati od bebica, a ja kazem nece oni od nas i nasih poljubaca. cmoka 
Mi iz price o Vto smo svakako cudaci za sve ljude oko nas koji nisu iz ove price, pa makar da im to i potvrdimo kad se bebe rode. g 

Kometa i meni se pojavilo to bijelo pranje i kaze dr pa za Boga dragog ti si u drugom stanju i sve je to normalno i nemoj vise da osluskujes tijelo nego uzivaj. f Prava sam dosada, kao Denis napast. Svakih najduze 10 dana moram na uz, ali ne mora on da traje nemam pojma koliko dugo nego samo da ja vidim njihova srca da kucaju i da se oni ritaju i ja sam opet mirna 7-10 dana. Mislim da kad se porodim  da ce mi zabraniti ulaz kod ginekologa Laughing . 
Pocetkom ovog mjeseca sam lezala u bolnici 3 dana na rutinskim pretragama, posto me bolilo sa lijeve strane u visini bubrega a i ispod stomaka. Rodjena sam sa duplim bubregom i duplim mokracnim kanalom i onda se dr prepala da nije to, medjutim sve je ok to samo mamina ceda guraju na sve strane. d  Kazem ja tad dr sto vi mene ne ostavite u bolnici do poroda, a ona me gleda kao da sam sa kruske pala. Morala sam joj objasniti da se samo sigurno osjecam tu kraj uz i kraj nje (jer je stvarno super covjek). Ona to prepricava svima jer ne moze da vjeruje da neko hoce u bolnicu svojevoljno Embarassed . Ali kad mi je rekla da mi nebi radili non stop uz misljenje mi se naglo promjenilo Laughing  b 

Saritam, sretno sutra na kontroli.
Morala sam sve ovo napisati. Ako sam pretjerala nisam ja kriva, Kometa me je dozvala lol! 
Saljem vam veliki zagrljaj sa druge strane Drine d
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 11:47

Kontrakcije su jednake, u pravilnim razmacima, tako da ne bi trebalo da brines, al proveri na uzv, sta te kosta. Kod mene je u prvoj trudnoci bas bolelo (doduse konstantno, svaki cas, cini mi se bez prekida) hospitalizovana sam i ukljucen mi je ginipral do kraja trudnoce, sve je bilo ok, kad sam usla u 9. mesec prestala sam da ga pijem i normalno se i otvorila i porodila 12. dana pre termina, beba 3.660, sve super. U ovoj sad trudnoci sam se potresla i umorila oko Milanove operacije, isto popdne mi se stomak (tako kako s opisala) ukrutio, stegao kao loptica, i ostao tako dugo, pa sam otisla kod dr, nije me bolelo, ali je ultrazvucno videla kontrakcije i tako pet zavrsih na ginipralu, ali bez bolnice, jer smo ih skontali na vreme, kolko se ja razumem, nisu bile jos jake, cim nisam osetila bol.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 21/10/2013, 11:51

Gral, kod tebe bas veselo! Ova moja nece ni na svakih mesec dana da me gleda na uzv, kaze da je stetno, prsli put sam je jedva nagovorila, tako da sad do sedmog necu saznati pol lol! 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 21/10/2013, 11:52

Videcu sutra sta ce mi doktor reci, mada kako je azuran verovatno ce, ako se u tom momentu ne budu videle na uz, reci,,,nije to nista, to vi umisljate!!! Tako svaki put za sve, al to je vec druga prica. Praticu i mericu. Za sada se javljaju bez nekog preteranog reda.
Ti se cuvaj, ljubi to hrabro dete i mazi tibu. Javljam se sutra kad dodjem sa kontrole
Gral, hvala puno, i za tebe i tvoju bebanu puno ljubaca od nas troje

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu