KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+66
SannI-AlL
Mrvica
Gral
vikica800
medolino
stefi :*
dragmilk
Endzi
fmala
JecaPereca
hany
OKacica
Zoka83
ivka
LaFolie
HappyGirl
*AIDA*
Klarica
lenabeograd
ananana
bebica mala
dragana76ns
lelas
leptirko82
flyki
lilya
maus
cicsa80
ninica2
MAAKKI
SladZana
bak
menora72
veki1
dra00
fight&faith
mijaki
Orline
dacans
Tanja83
penelope
BiKsi :)
djole42
dr mali pariz
neca73
agata
Mali Princ
Tinche
anak
Niny
missile
Mirjana
heart84
Vuchica
Akijeva
plavaptica
Struzzo
KoMetaK
Gramatika
Ninche
maki79
noja
zoxa
bulevarka
Ema78
lilly13
70 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 16/4/2013, 09:56

Dobar dan drugari sunny
Da prvo pozdravim Gramatiku i da joj pozelim lagan porodjaj...jedva cekamo izvestaj Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 275568
Da ljubnem moju Micu i MihajlaDešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 582639srecan polazak u skolicu i da mi budete najbolji djaci Very Happy
Bas se iznenadim kad pogledam u tikere...vreme leti Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 32796 za sto vise tikera
Da ljubnem i Noju i njenu Andreu...jel ste uspeli da se upisete u vrtic?
Zelim svim trudnicama mirne dane i lepe setnje.....volela bih da vam se i ja pridruzim u istim Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 388958
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 16/4/2013, 11:16

Ja sam radila nalaze krvi i urina. U urinu ima bakterija. Čekam u-kulturu, rez. će biti sutra, da vidim jel za terapiju. Kako ste se toga rešavale, naravno ko je imao isto problem?
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 16/4/2013, 12:07

Klarice, j celu trudnocu imam bakterije u urinu, dr nije trazio urinokulturu, samo mi je rekao da dnevno pijem oko 2.5-3 l vode ili caja za trudncice( josif pancic bas ima caj za trudnice koje imaju bakterije u mokraci) i to je sve...
Desava se da jedan mesec nemam nista, pa onda imam, i sve tako u krug, ali niti su u NF pridodavali znacaj tome, niti moj dr nesto komentarise previse.

Meni su krvna slika, biohemija i urin ok, pa verovatno zbog toga se niko previse ne uzbudjuje. Sada ponovo moram da radim te analize, a i jos neke, tako da ako i ovog puta budem imala bakterije, moracu i urinokulturu da radim i antibiotike da pijem.

Ali kazu da su kandida i bakterije normalane u trudnoci...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 16/4/2013, 14:13

Ema esherihija u velikom broju i nije bas i ona streptococa,
mora da se leci ...
Ja sutra vadim krv i urin,
U cetvrtak na uz,

Dragance predajemo tek papire konkurs je do kraja meseca,
malo mesta je ostalo vrtica koji sy raspisali za ovu godinu
ona pripada proslogodisnjoj grupi do 29.02.
i u skolu ce po zakonu ranije Very Happy
Pomilki tibicu osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od missile 16/4/2013, 14:20

GRAMA, srećno!!!!!! ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 16/4/2013, 15:38

Noja steptpoccocu je dobila moja drugarica sad u 8 mesecu ako se to ima u porodilistu se mora reci Jel per poroda mora jedna dobiti Medikamente ako koji slucaj porod bude isuvise brz i nestignu Doktor citav lek da ubrizgaju posle porodjoja mora se beba pregledavati svakih cetiri SATA :'(

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 16/4/2013, 15:53

Ma niej takva drama, krknu ti udarnu dozu penicilina u stomak prije poroda, pa pobije gamad u kanalu da se beba ne zarazi kad izlazi.... mada, penicilinske injekcije i preparati ne skode trudnicama, i smiju se davati u trudnoci... ne stresiraj se, ja sam vukla istu kugu 4 mjeseca, (prije trudnoce), i na kraju sam otisla na operaciju sa streptokokom, poslije su me sopali antibioticima, nekom trojnom terapijom, i konacno je ubili.... samo je bitno reci, da ti bubnu injekciju na vrijeme... cak i ako je pri porodu nemash, ako si je imala tokom trudnoce to naglasi kad odes da se poradjash, i neka ti daju penicilin u stomak, da nemash brigu...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 10:31

Koliko se ja razumem , ako je sedimentacija mirna i ako su leukociti ok, onda bas nesto i ne traze uk. Naravno da se teze infekcije lece, ali za lakse je suludo piti antibiotike, jer jedno leci, drugo truje,( ne mislim na bebu).
Mene sada ceka vadjenje svih tih rezultata, 30.04. mi je kontrola, a onda krece ctg, brisevi, cuda...
Meni za sada problem prave jedino kontrakcije, smirile su se, ali me bas presece ponekad, kada se najmanje nadam.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/4/2013, 10:47

EMA proslo mi ovo Ali treba li nesto da uzimam preventivno sad posle gljivice?

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 11:52

Od lekova ne, mozes eventualno jogurte sa probioticima da pijes, da izbegavas slatkise i gazirana pica, i da koristis samo pamucni ves...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 17/4/2013, 12:04

Ljubimo mi našu Draganicu i bebuške male puno ljubav
Danas imamo drugi čas u školici jedva čekam da vidim šta ćemo raditi . Nadam se da ću uspeti da se dogegam do školice pošto su me baš leđa uhvatila . Užasan bol koji se širi od lumbalnog dela preko jajnika i stomaka i sve seva jedva sedim sada a ne mogu samo da ležim jaoj poludeću a ne znam da li smem sa nečim da se mažem .

Drage trudnice , okruglice želim da vam sve bakterijice i džgadije što pre nestanu i da imate što manje briga i uživate do kraja trudnoće .

Ljubimo vas puno moj Mihajlo i ja
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/4/2013, 12:12

Imaju Krems na mlecnoj bazi :-) i vaginalete sta kazes na to?

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/4/2013, 12:15

Kreme ne Krems

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 12:17

Lence, ne znam sta je to... ja sam u principu protivnik svega sto nije na prirodnjoj bazi, ali se cak i u vezi sa tim konsultujem sa lekarom. Mislim da vaginalete nisu bas najpozeljnije u trudnoci, sem u slucajevima kada eto postoji kandida, ili neka druga infekcija, ili kada se daje progsteron. Ja sam doduse koristila kratko vreme one na bazi kantariona, i cim su sve tegobe prestale, prestala sam i sa tim, pa tu i tamo pijem probiotike u jogurtu... one obicne, sto imas u svakoj prodavnici da kupis.

Ali, ne brini, resice se sve to, samo si malo trudna !!! cmoka
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 12:19

E pisale u isto vreme...

Za kreme ne znam, to nisam videla kod nas... ja koristim kupku koja je na bazi mlecnekiseline, vec godinama, i ona mi bas prija. Ali, i to sam po preporuci lekara kupila, mada se kupuje u DM-u ili LIliju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/4/2013, 12:20

Slatkise izbegavam skroz! Pamucan ves nosim oduvek

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 15:51

lol!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 17/4/2013, 17:25

U-kultura ok, stoji napomena da ima malo e.coli, al to ću rešiti sa Pančićevim čajem. Ne znam kako vi, al ja sam u fazi *luda za sladoledom* (koga inače uopšte ne jedem) Laughing
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 17:27

KLarice, i ja sam u toj fazi, ali mi se cini da nema nikakve veze sa trudnocom...ja sladoled mogu uvek i svuda!!! Omiljeni mi je onaj iz Meka, sa duplom cokoladom...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 17/4/2013, 17:29

Ema pa kako sladoled, zar ne bi trebalo da izbegavas sve sto ima secer? Zbog IR
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/4/2013, 17:40

Ne kazem da jedem, nego da sam u fazi kada mi se jede.
Mada, priustim ja sebi to zadovoljstvo s vremena na vreme, jer su mi rezultati odlicni, secer mi ne prelazi 4.5, ne skace, ne pada, pa mi je dr rekao da mogu povremeno da zgresim.

Inace, od druge polovine sedmog meseca, mnogo mi se jedu slatkisi, i izuzetno tesko se kontrolisem, ali trudim se da sam sto vise aktivna, da se sto vise trosim. Za sada se nisam ni nesto puno ugojila, kazem rezultati vise nego dobri, psi me setaju za sve pare, pa kontam da mi trudnoca regulise ceo metabolizam. A sta ce biti kada se porodim, pojma nemam..Bolji su mi svi rezultati u trudnoci, nego pre nje...

Inace, sem tog sladoleda i mladih krompirica, sve ostalo sam izbacila...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 17/4/2013, 22:33

Ema, sladoled iz Meka baš taj obozavam Laughing A i za ovo drugo te razumem.. I ja izbegavam maximalno, baš zbog IR, ali nekad se i ogrešim Razz
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/4/2013, 22:37

Joj iz meka onaj SA karamelom
Uf......

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 18/4/2013, 06:49

I ja sam sve to volela Very Happy ali mi vise ne pada napamet, kad znam da ne smem. ja sam kao vojnik po tom pitanju Very Happy sto ne smem ni ne zelim.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 18/4/2013, 07:09

Dok nisam bila trudna, nije mi bio problem da izbegavam sve sto mi se prijede, a spada u nedozvoljene stvari. Plus, vezbanje...Medjutim, sada se desava da mi se bas jede to nesto, tipa sladoled ili palacinka ili jednostavno cokolada. U posledenj vreme bas cesto, ali racunam da je sve to od trudnoce,i verovatno nervoze, jer treba da krenemo sa renoviranjem stana, a to ce biti posao i po...

Inace, meni je sve teze i teze, u smislu ustajanja, promene polozaja i uopste kretanja. Daleko od toga da sam se nesto posebno ugojila, ak mi ni stomak nije nesto posebno veliki,ali pomeriti se je postalo prava avantura. Nista me ne boli,u sustinimi nista ne fali,ali jednostavno ne mogu...

A kada pomislim sta sve treba uraditi i pre i posle majstora, nevezano za ciscenje, glava me zaboli...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu