KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

retka stolica kod beba.gljivice u stolici

+14
SladZana
heart84
Akijeva
lilly13
cici
Jelica
Mirjana
Botox
tuli
Ema78
penelope
plavaptica
dr mali pariz
stefi :*
18 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od stefi :* 27/1/2013, 11:26

Kad smo otisli na redovnu kontrolu dr je slucajno vidla njeegovu kaku i rekla da li on tako cesto ima,jer mu je bukvalno pampers upio sve,a ja mislila da je to normalno zbog dojenja. Ona je objasnila da treba da bude onako da moze da se istrese od pampers..kad smo dali na analizu imao je 100 kolonia kandide i pio nistantin pet dana,smanjilo se samo na 60. Sad i ona nema objasnjenje odkud to,kaze da je normalno i cesto kod beba.. eto sad mu dajem probiotik normia pa cemo ponoviti analizu...mozda nekome ovo koristi a mozda i neko ima slicno iskustvo..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od dr mali pariz 27/1/2013, 18:07

Hvala Stefi...
šta znam,ima Ivona ređu stolicu,ali samo posle voća .Kad jede povrće ili mleko-gušća,nekad baš gusta.
A inače stolica joj se jače oseća od Dušanove
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od stefi :* 27/1/2013, 18:16

Pari usne
M i jos nista nismo poceli sa hranom osim sisanje i pomalo vodica. Pa i ja to nisam imala pojma ona primetila,a da miris je bas onako jak kao na alkohol ili tako nesto..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od plavaptica 27/1/2013, 23:35

Pojma nisam imala, Stefi hvala. Ani se desava ponekad, zavisno od toga sta jede, ali nisam bas vodila evidenciju koje tacno namirnice jer je to sporadicno. Sada sam se setila da je u pocetku kada smo uvodili hranu imala nekoliko puta za redom retku stolicu, ja se zabrinula, ali me je snaja cija beba sisa razuverila rekavsi da je to normalna stolica i pokazala mi sadrzaj njihove pelene, bio je bas takav skroz upijeno, a ona kaze da je njima stalno tako Shocked.
Joj, ja Ani pokusala da dam kravlje mleko i odustala posle tri dana. Stolica tvrda kao kamen i krem boje, a miris uh No Nisam smela ni da pitam dr za misljenje, vratili se na Humanu, sada opet sve u redu.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od penelope 28/1/2013, 08:25

I kod nas je bila slicna situacija. Ja sam takodje mislila da je normalno, ali sam na redovnoj kontroli za svaki slucaj pitala i bas tad je bila napunjena pelena, pa je doktorica videla i dala probiotik Bacilac infantis i bukvalno u roku od jednog dana se sve resilo. Pila ga je vrlo kratko. Isto samo dojena beba.
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od dr mali pariz 28/1/2013, 08:32

Tico,srećan vam sedmi mesecdančić!!
Ja sam na posl.kontroli pitala za kravlje,kaže da ne krćem još...tek od idućeg u ručkove,a od godine da ga pije na flajku...baš je bila izričita,mada meni i nije baš jasno,ali ću pokušati da je ispoštujem.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od penelope 28/1/2013, 08:38

Pariz, mi smo isto tako, od 7-og sam muckala sa kravljim zitarice, a tek od godnice sam dala na flasicu, tako nam rekla pedijatrica. Mada vidim da vecina izricito zabranjuje kravlje do godine, pa i duze.
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od dr mali pariz 28/1/2013, 11:00

Vidiš Penelope,nisam znala da je tako...biće da je zbog toga što ni krave nisu ko što su nekad bile-sad već hormonske bombe...ne znam,pretpostavljam.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Ema78 28/1/2013, 11:33

Devojke, nije da vam se mesam u posao, ali posto trazim po netu sve i svasta, kako da svoju bebu zastitim od alergija ( mm i ja smo atopicari), svuda se napominje da su kravlje mleko, orasasti plodovi, citrusi i secer najjaci alergeni, i da ih nikako ne treba davati deci, pogovotu ne kravlje mleko. Pri tom se misli da kravlje mleko i mlecne proizvode uopste ne treba davati, a citruse samo leti.
Ne znam sta da mislim o tome, ali sam sigurna da detetu ni pod kojim uslovima necu davati kravlje mleko, kozje da...Samo sto kozijeg mleka retko kada ima, za razliku od jogurta i surutke. Ni moja sestra svom klincu nije davala kravlje mleko, a nije dojena beba, i nikada nije imao problema sa stolicom i varenjem uopste...jedino je tu i tamo bio prehladjen, cak manje nego njegovi drugari. Videcu, jos uvek sam u fazi skupljanja informacija...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od dr mali pariz 28/1/2013, 12:16

Ema,ima i toga,ali npr. Maka svojim blizancima odavno daje kravlje,pre nego su oni i fiz.bili spremni,pa su opet dobri-tako nam piše.
ja ću raditi još uvek po preporuci pedijatra.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od penelope 28/1/2013, 12:25

Ema, to jeste, svuda tako stoji. No, mi se vodimo po tome sta nam pedijatar kaze. Jer, prema necemu moramo-u protivnom bi se totalno gubili u moru raznih informacija, ispitivanja, dokazivanja, iskustava.. Posto bukvalno iz krajnosti u krajnost idu.. Ne samo kada je ishrana u pitanju..
S tim da sam ja mlecne proizvode, mislim od kravljeg mleka, uvela od 8.meseca, isto po preporuci, a mislim da i drugi tako preporucuju.
Ja sam dojila godinu dana i presla na kravlje.
Zasad nikakvih alergija ni problema sa stolicom nije imala, hvala Bogu.
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od dr mali pariz 28/1/2013, 13:08

i nama mlečni preporučeni od osmog,no,odosmo mi u ishranu,a tema suprotno tome...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od stefi :* 28/1/2013, 15:19

Haha u pravu si Pari.. ja sam pitala da li su mozda gljivice od mog mleka ali kaze da nije od toga sigurno...
A to za kravlje mi je rekla da ne pijem cak n ja da su od njega mnogo jaki grcevi kod bebe
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od plavaptica 28/1/2013, 15:40

Stefi, Candida se normalno nalazi na kozi i u crevima u nekom malom broju, tako da uzalud razmisljas odakle je, jednostavno se razmnozila u vecem broju usled nedostatka korisnih bacila. Mada ja mislim da se to kod beba vremenom sve lepo uravnotezi i bude u redu, a pomazu i probiotici.
Mi smo isto odustali od kravljeg dok ne napunimo godinu dana, nego moja sestra ima bebu od 15meseci koja sada nece ni da okusi kravlje pa su jos uvek na AD mleku..
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od tuli 28/1/2013, 16:11

plavaptica ::Stefi, Candida se normalno nalazi na kozi i u crevima u nekom malom broju, tako da uzalud razmisljas odakle je, jednostavno se razmnozila u vecem broju usled nedostatka korisnih bacila. Mada ja mislim da se to kod beba vremenom sve lepo uravnotezi i bude u redu, a pomazu i probiotici.
Mi smo isto odustali od kravljeg dok ne napunimo godinu dana, nego moja sestra ima bebu od 15meseci koja sada nece ni da okusi kravlje pa su jos uvek na AD mleku..
Slažem se, Candida je tu,pa je tu. hoće li se razmnožiti zavisi od niz faktora.
Evo i ja da napišem, kad ste već razradile temu o formulama Very Happy
Takođe po preporuci pedijatra nismo davali Nikiti kravlje mleko do god. dana. Kasnije, nije hteo da okusi niti jedno iz tetrapaka. Skoro sve smo izređali, nebi li mu se dopao neki ukus.
Međutim, niks, neće gospar, samo Humanu.
Sad ima 18. meseci i dalje smo na formuli Rolling Eyes
Ako, ne želite da bankrotirate kupujući mlečne formule, ranije navikavajte decu Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Ema78 28/1/2013, 20:50

Ok, mi moramo da obratimo paznju na alergene, jer ja imam ekcem , a mm je alergican na macku, tako da u nasem slucaju mleko ne dolazi u obzir. Videcemo, ja vec znam kod kod cemo pedijatra, pa sta nam bude rekla tako cemo... ali, super je sto postoje ovakve teme, za razmenu iskustva...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od penelope 29/1/2013, 07:50

dr mali pariz ::i nama mlečni preporučeni od osmog,no,odosmo mi u ishranu,a tema suprotno tome...

Vala bas, gde mi odosmo..

Ema78 ::Ok, mi moramo da obratimo paznju na alergene, jer ja imam ekcem , a mm je alergican na macku, tako da u nasem slucaju mleko ne dolazi u obzir. Videcemo, ja vec znam kod kod cemo pedijatra, pa sta nam bude rekla tako cemo... ali, super je sto postoje ovakve teme, za razmenu iskustva...

Da, koliko sam ja ovde nedoumica resila..
osmeh srce
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od stefi :* 29/1/2013, 19:52

Hvala vam cure..dajem mu probiotik jos uvek..i super on siki to je najvaznije..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Botox 26/3/2013, 14:06

mlecni proizvodi smeju, kravlje mleko ne, u mleku postoje proteini koje bebe ne mogu da svare, i kojee im sami tim uopste nije potrebno, jer koja je svrha piti nesto sto te nutritivno ne zadovoljava, a druga stvar, kod senzitivne dece, moze se pojaviti alergija bas na te proteine.......
evo mozda lepse napisano http://www.kibid.rs/gastroenterolog/nepodnosenje-proteina-kravljeg-mleka

kozje mleko je uvek bolji izbor ako se odlucite da kreneta sa mlekom,

Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Mirjana 26/3/2013, 16:16

tuli ::
Evo i ja da napišem, kad ste već razradile temu o formulama Very Happy
Takođe po preporuci pedijatra nismo davali Nikiti kravlje mleko do god. dana. Kasnije, nije hteo da okusi niti jedno iz tetrapaka. Skoro sve smo izređali, nebi li mu se dopao neki ukus.
Međutim, niks, neće gospar, samo Humanu.
Sad ima 18. meseci i dalje smo na formuli Rolling Eyes
Ako, ne želite da bankrotirate kupujući mlečne formule, ranije navikavajte decu Very Happy
lol! lol! lol!
Ja Cvrletu dajem jogurt, pavlaku, sir, kiselo mleko i maslac. To je dr rekla da može. Mleko ću provati od 12tog meseca, a ako bude kao Nikita, kasnije lol! lol! lol!


Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od plavaptica 26/3/2013, 16:36

Miro, kako Cvrle podnosi mlecne proizvode? Ani je trvda stolica, bilo sta od toga da joj dam. Inace sam sad pisala na temi da su nam u savet. rekli da mozemo da uvedemo i kravlje mleko.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Mirjana 26/3/2013, 16:52

Ptičice, primetila sam da mu je kaka trda, ali ja mu sipam po kašičicu lanenog semena u kašicu, pa nema problema da to iskaki Wink Takođe mu voćke dajem pre doručka, oko 7h, što takođe pomaže da kaka bude mekša yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od stefi :* 26/3/2013, 17:00

moj sincic ima bas tvrdu kaku i kaki na 6.dan..sta bi moglo da nam pomogne obzirom da nema 6 mes.??
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Jelica 26/3/2013, 23:03

Sad sam se zabrinula, moja beba vec desetak dana ima retku kaku...onako pelene upiju dosta , mi mu davali probiotik liobif, al ne primećujem da se nesto bitno promenilo...ne znam. Plasim se da nema i on kandidu?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Jelica 26/3/2013, 23:04

Inace je usao u treci mesec.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu