KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beba na moru

+10
BiKsi :)
MARA
Milijana
cici
zoxa
nena beba
Nefertari
HappyGirl
Gala
Tinche
14 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Beba na moru Empty Beba na moru

Počalji od Tinche 22/3/2011, 19:36

Zdravo mile moje!

Otvaram ovu temu za sve savete koje mozete da napisete. Bilo da su iz licnog iskustva ili tudjeg.
Sve sto mislite da moze da bude pametno ili da posluzi nama i drugim roditeljima koji sa malom decom idu prvi put na more.

Mi planiramo 11. juna da idemo u Crnu Goru. Nije daleko, provereno divno mirno mesto, proveren hotel.
Pored garderobice, standardne kozmetike, osnovnih lekova sta jos spakovati da se nadje?

Hvala unapred i verujem da ce mnogima znaciti da procitaju.

Beba na moru 275568
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Gala 20/7/2011, 21:08

Ja zakasnila, nadam se da ste se lepo proveli.
Iskreno, mi smo se prosle godine na moru(CG-Buljarice) vise umorili nego odmorili. Ne kazem da ne treba ici, nego da, jednostavno, ni nama a ni Gali nije prijalo. Znam puno roditelja koji su isli na more sa malim bebicama i njima je bilo super.
Moje dete je takvo da ne miruje. Samo je htela da trckara po plazi, otima ljudima hranu, kad vidi da neko jede sladoled, otrci kod doticnog i trazi liz. Po ceo dan sam morala da je jurim po plazi, po suncu, a u vodu nije htela, valjda joj je smetalo slano.
Na plazu smo isli od 8 -10 ujutru. Zatim od 6 do 8. A izmedju smo bili u apartmanu. I kao kap koja je prelila casu Gala se razbolela, napao ju je stomacni virus , sve sa prolivom i povracanjem.
Mozda ne bi imala takvo misljenje, da posle mora otisli u selo gde je Gala po ceo dan trckala po dvoristu i bila presrecna. Znaci, imala sam sa cime da uporedim ta dva dozivljaja, i zato smo resili ove godine da idemo samo u selo, a sledece na more ali ne u CG. Ne verujem da cu opet ici u CG, jer kazu da tamo kanalizaciju ispustaju blizu plaze i odatle virusi. Ne znam sta da mislim...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od HappyGirl 21/7/2011, 12:58

Gala, tebi nije bilo lako a meni je jako sladak taj njen opis i njena aktivnost Very Happy
Inače slažem se i da je selo odličan izbor za decu koja ne vole slanu vodu ali ima i vodenih alternativa i to odličnih. Može se iči na Srebrno jezero, na Ohrid... isto je kao da si na moru u nekim slučajevima čak i bolje npr. slatka voda, jeftinije, mirnije... a u nekim slučajevima i bliže. Srebrno jezero je 130 km od Beograda ako se dobro sećam. I moram da kažem da je meni tamo bilo prelepo.
Eto to htedoh da kažem Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Nefertari 31/8/2011, 09:35

Eh Tince je bila i vec se vratila Laughing
Sto se tice prve pomoci za ne daj boze nosila sam probiotik, paracetamol, kremu protiv otoka od ujeda komaraca, naravno baby spf, toplomer, fizioloski, spric. Moje dete je zaista uzivalo iz vode nije hteo da izadje s obzirom da nisam mogla ceo dan da ga drzim u moru/bazenu napunila sam mu neko mini bazence i on se u tome brckao veci deo dana. Dranje je bilo kad sam ga vadila iz vode, nisam primetila da mu je smetala slana voda samo bi bucnuo glavu dok je bio u moru kao kad se umivas. Nama je letovanje proslo skroz ok, licno ne bi isla u cg vise nikad.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Tinche 31/8/2011, 23:36

Nefertari ::Eh Tince je bila i vec se vratila Laughing

Da da, ali idemo opet!!! U subotu!!!
Zvali nas drugari...a ko se druzi sa nama na FB zna za batinog drugara Dusana i njegovu mamu. Oni imaju kucu na moru...pa nas zvali da idemo sa njima na sedam dana. Zao nam je samo sto MM ne moze da ide!

Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od nena beba 10/4/2012, 12:08

imam i pitanje vezano za ovu temu...
naime zanima me sta mislite o Turskoj kao opciji mora pre 2.ge godine? hotel bi bio 4-5* ali se plasim da njihova flasirana voda i decja hrana ipak nisu dovoljno pouzdani za nas crevni sistem... ima li neko iskustva? pozitivna ili negativna?

znam da je Grcka majka za malu decu, ali za iste pare nudi mnoooogo manje sto se smestaja tice...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Nefertari 10/4/2012, 12:18

Neno mi smo letovali u Grckoj ali sam ja bez obzira nosila detetu i hranu i vodu, tamo sam pred kraj kupila neke nestle vocne jogurte i neku njihovu flasiranu vodu ispalo je ok
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od nena beba 10/4/2012, 12:29

nef u Grcku i moze da se nosi jer se moze ikolima ali u Tursku bih morala avionom, onda nema sanse da nosim ista...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od zoxa 10/4/2012, 13:06

Djeci prije mora, pa i mjesec dana davati probiotike...to je nama preporucila nasa dr. prosle godine prije Egipta. Ja sam Nini kupila neke koji izgledaju kao bonbone...sigurna sam da postoje i kao sirupi ili kapi...popricaj sa vasim dr.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od cici 8/6/2012, 15:36

Mi smo danas odlucili da ipak idemo u Grcku na more i to u utorak tj za 4 dana.
ako imate neki savet, predog sta jos poneti od gardereobe, lekova (osim gore napisanog). jel ste nosile i bazence i slauf za plivanje? koliko su vam bebe bile u vodi? moja ce tamo da napuni 8 meseci.
idemo autobusom, ima svoje sediste, neki predlog kako da se najudobije smestimo i najbezbednije provedemo put? sta od garderobe svetujete za put. noc je u pitanju.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Milijana 8/6/2012, 15:59

Cici, mi smo Lenku vodili sa 7 mecesi i nosili smo onu gumu u kojoj ona u stvari sedi i bazence (tj. camac, ali smo ga mi koristili na plazi). Ubacivala sam je u vodu po nekoliko puta pre i posle poden, malo u to bazence, pa onda u gumu i u vodu i ona je uzivala, a voda bas i nije bila posebno topla.
Ostalo ne znam sta da ti kazem, mi smo isli kolima u CG i to danju, ali ove godine planiramo da idemo nocu i svkako mislim da cu im obuci trenerke i imati nesto toplije kod sebe za svaki slucaj.
Kad je moja sestricina imala 11 meseci, isli su autobusom u Grcku i mislim da je ona spavala na sedistu autobusa, ipak je neudobno cele noci da provede u svom.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od cici 8/6/2012, 21:09

Hvala Milijana. Znaci malo maladju neko Stefan, pa dobro nisam jedina. jer su mi svi iskritikovali sto ga tako malog vodim.
A koliko si je drzala u moru? sa kapom i majcom, namazana? jel si jos kvasila glavu u moru, ne mislim potabala nego onako rukom? Da bazence sam mislila za palzu ili terasu. ja se za put dvoumim izmedju onih gugackih gaca sa zatvorenim nogama i trenerke. moj je mali da spava sam na sedistu, plasim se da ne padne, ne znam mozda cu ipak morati da ga spustim ali onda mi je tesko da ga drzim da ili neke kese dole da popune rupu.
ja sam za noc vise. pogotovo ako tm voli i moze da vozi nocu. ja sam kao dete uvek putovala nocu, lepo se razbaskarimo pozadi i sopavanjac celu noc. nosa kod mame napred i tako. oni su kesama popunjavali ono za noge i tako nam produzavali krevet. uz to, nocu je manaj guzva u saobracaju i manje toplo.
mene jos muci, kako da mu grejem vodu za mleko, ohladice se u termosu.
koji si antibiotik si nosila? ne rastoren< a kkao ne daj boz etamo da ga rastvorim?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Milijana 8/6/2012, 22:46

Cici, ja ove godine vodim bebu od 4 meseca, a veruj mi, Lenka je prosle godine uzivala... ona je preko dana spavala po 4-5 sati, a nocu od 21-07 ili 08, dete se preporodilo, ekcem joj se iscistio, pocrnela.. Svako ko je u mogucnosti treba da vodi dete na more.
Ja sam je drzala po 10-15 minuta od prilike, nisam merila, nego onako, dok je i nama prijatno. Nisam joj oblacila majcu, nego onako u pampersu za vodu sa sesiricem i kvasila sam joj kosu obavezno i mazala je kremom. izlazili smo na plazu od 08-10 i od 16 h. Mozda da stavis neku torbu izmedju sedista pa peskir preko i napravis mu kao u kolima.
Ja antibiotik nisam nosila jer ga ne bih ni davala na svoju ruku. Nosila sa paracetamol i tamo sam morala da kupim probiotik jer je imala proliv. Drugo nista.
Inace, voda u termosu ti se nece ohladiti. Meni je izdrzala ceo dan. Zagrej je bas da bude vrela, a u posebnu flasu stavi hladnu i onda kad mutis mleko, pomesaj te dve, pa napravi odgovarajucu tmperaturu.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od MARA 9/6/2012, 12:02

Cici toliko sekiracije za prvi put sa bebom je razumljivo.
Mi smo starijeg vodili kad je imao 4 meseci a mladjeg sa 5.
Sa starijim smo bili prvi put u C.G. i samo smo ga po malo unosili u vodu zato sto je u C.G.voda mnogo hladnija nego u Grckoj.Plakao je svaki put kad smo ga unosili u vodu,ali mu je zato klima odgovarala.Sledeca godina u Grckoj on veci,voda topla,ja trudna,bilo je prelepo,uzivanje do maksimuma.Prosle godine dvoje dece odlucismo se za C.G. i nije bilo tako lose.Voda je bila bas hladna Viktor je posle toga mesec dana mucio muku sa nocnim mokrenjem(nazebla mu je besika),Vuka sam tek nekoliko puta unela u vodu i samo jednom bucnula celog.Ja sam se razbolela,proliv,povracanje,mucnina-uzas zivi.Uplatili 20 dana ostali 17 ili 18.Od onda rekoh ako idemo na more od sad samo Grcka bas zbog toga sto svaka druga osoba dobije proliv i te gluposti
Sto se putovanja autobusom tice ne znam kako ces,mm vozi more i kaze ima puno male dece i neka se i ne cuju a neka preplacu put,zavisi kakvo ti je dete.
Mi putujemo kolima i to uvek nocu i bas nam je super,oni spavaju ja i muz se menjamo da vozimo.
Antibiotik ne smes na svoju ruku,nadam se da i nece imati potrebe.
U vodu i na suncu sam ih uvek unosila kao bebe sa majicom i sesiricem i naravno namazani faktrom 50.
Garderoba mislim da nije i neka muka imaj pri ruci 2 kompletica dugih nogavica i rukava za nedaj boze da propusti pampers.
Ostalo ne znam sta te interesuje/
Ako se jos necega setis pisi

MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od cici 9/6/2012, 22:29

Hvala vam na savetima i idejama. Nekako mi je malo vremena da ja sve to osmislim kako treba.
nabavili smo onaj bebeci slauf sa rupom za nogice, tako da sam tu mirna.
taj pampers za plivanje je za jedan ulazak u vodu i drzi sve sveme tih 10-15min? gde ste stavljali decu na palzi? u kolicima, vasim peskirima ili...?
Planiram da ponesem i flasiranu vodu, bar jedan balon za pocetak ako mi stane. mislial sam da ponesem neko cebence ili carsav i time prekrijem sedista, naravno i nesto za pokriti. On je dobrica,pu, pu, i mislim da ce prespavati celu noc. pricacau vam kad se vratimo akav je bio.
Divim vas se, sto vodite tako malu decu na more.
Sta preporucujete, u sobi da beba spava izmedju nas ili blize zidu tj pored nas? znam da zavisi od toga kaav je krevet i tu morem d aponesem neso za izmedju.
kazitemi nocu, kad vam deca zaspu jer ste ih izvodili u setnju ili zaspali pored njih? mislim prebacili u kolica pa napolje?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od BiKsi :) 9/6/2012, 22:37

Cici, obavezno neki lagani pokrivač, štep deku, vidim da si planirala, jer vozači uključe klimu zbog njih, zbog vožnje i onda često noću u busu ume da bude hladnjikavo, naročito ako se spava. Lep provod i odmor vam želim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Milijana 9/6/2012, 23:50

Da, stavi peskir na sediste i nesto deblje da ga pokrijes. Za vodu ne znam sta da ti kazem, mislim da i tamo ima da se kupi.
Pampers za vodu sam skidala cim izadje iz vode i oblacila obican. Ipak je on mokar, ali sam nekoliko puta oblacila isti kad se osusi. Npr, obucem joj jedan i odmah udje u vodu, kad izadje, ja ga iscedim i osusim, pa sutra opet...
Sto se tice spavanja, mi smo nosili krevetac, ali je spavala i sa mnom u krevetu, do zida.
E sad, za setnju mi smo radili ovako. Spremimo se i u grad u obicno vreme oko 21h, Lenka zaspi u kolicima oko 22h i komira se, a mi se vratimo kad hocemo, ja je presvucem u pidzamu, a ona kontuzovana, nije se budila ni kad smo je premestali iz kolica u kola iz kola u kolica, iz kolica u krevet... neverovatno, ali izlazili smo kao i kad smo bili bez dece.. isli smo uvece po celoj Boki, ona se nije bunila. Verovatno je sunce i voda ispiju, pa se nije budila ni kad smo prolazili pored jedne diskoteke na otvorenom blizu nase zgrade... meni zeludac skace od muzike, a ona nista.


Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od bokica 13/6/2012, 23:46

Cici evo i Stefanov imenjak se sprema za letovanje. Nisam uopste planirala jer mi se cini da mi je dete jos malo ali eto resili smo iznenada. Idemo za 10 dana u Pefkohori. Najverovatnije busom. Razmisljamo i o kolima ali mislim da ce to ipak biti autobus. Put nam je besplatan te je sa te strane finansijski isplativije da idemo busom. Opet u kolima mora stalno da bude u sedistu. To je ok dok spava, ali kada se probudi on urla, udara nogama na kraju moram da ga uzmem kod sebe pa on skace itd. Nesto mi se ipak cini da ce mu autobus biti zanimljiviji. No mozda debelo pogresim. Kako god da bude pisacu vam.
Moj najveci problem je sto Stefan sada puzi i to mu je najvaznija dnevna aktivnost koju ne znam kako ce da upraznjava po plocicama u apartmanu i plazi. Nama bi u stvari najpotrebniji bio tepih.
Posto ga jos dojim hrana je uvek spremna i to je velika prednost. Nadam se da nece biti velike vrucine u ovo vreme.
Ako budem imala nekih dilema pisacu vam.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od cici 4/7/2012, 15:23

Drugarice moje, mi smo u ponedeljak ujutru dosi u Bgd. Extra smo se proveli. Brzo je proslo 20 dana na moru.
Stefan je bio sjajan, ma divan manim dasa. Prespavao je ceo put, budiso se na kratko kad stane autobus i upali svetla ali je odmah nastavljao da spava. bio je najmladji u tri dabldekara koja su krenula na more. Inace je bilo punooo dece razlicitog uzrasta. Misliala sam da ce biti zurka ali nije.
Ovako samo mi to izveli:
Nabavili smo onu torbu koja se rajsveskusom podize na tri nivoa. Nju napunuli, pelanama, peskirima i ostalim mekanim stvarima. ali sve spakovano u kesama, evo zasto. Torbu smo uneli gore, namestili je izmedju sedista i naslona, ali tu ostane rupa do onog zida do prozora, pa se je popunili tim peskirima u kesi koju smo izvadili iz torbe. preko sedista oba, sam prbacila tanko cebe i navth torbe spakovala onaj jorgan od posteljine. njega sam stavila preko torbe i sedista i milina. narvano pelienica preko i za prekriti. bas je bilo udobno, ne i vruce je je u busu bila klima. bas je bilo prijatno. celu noc sam predela u kratkim rukavima. njum sam obukla tanak bodic na duge rukave i one tanke pamucne gace sa nogama. spavao je glavo ka susednom sedistu znaci u pravcu kretanja busa. a noge na naslon.
imam i fotke. da ne zaboravim, ja sam imala moj dugacki tanki dzemper, on mi je koristio kao paravan kad sofer upali svetlo da mi se dasa ne probudi.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od BiKsi :) 4/7/2012, 15:43

Super Cici, baš mi je drago da ste ekstra prošli! Beba na moru 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od dr mali pariz 4/7/2012, 17:26

B rav Cici, baš mi je drago da je sve dobro prošlo...sad čekamo i sličice Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od cici 5/7/2012, 10:40

Bice Pari i slicice, samo da se ja snadjem gde da ih stavim i da ih mm prebaci na komp. Valjda cu ga uloviti danas.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od mijaki 12/5/2013, 21:24

Ijaooo, mi se spremamo za more u junu i ja vec imam tremu! Pa vi znate koliki sam ja panicar♥
Spisak na vise strana...strah me je od puta, idemo u grcku, iskljucivo ja vozim, ana samo sisa...ne smem da idem nocu...kako ce podneti asediste, put, promenu mesta, kako da se spakujem...uzas jedan...
Ipak, junacki cemo sve izdrzati....
Pisacu kako smo prezivele

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od dr mali pariz 12/5/2013, 22:14

Mijaki,a jesi li igde putovala s njom,malo dalje?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od mijaki 13/5/2013, 01:05

Nigde nismo isli, planiramo ovih dana malko da se provozamo...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Beba na moru Empty Re: Beba na moru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu