KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+72
lenabeograd
caci
nena beba
Akijeva
Jejaaa
red
dacans
agata
LaFolie
missile
krol
OKacica
dacca
Shizika
SannI-AlL
Nensy85
anak
Dacaa
Smoki
penelope
Tinche
bak
hany
Botox
dr mali pariz
menora72
noja
Orline
cici
dra00
malaplava
heart84
MAAKKI
cicsa80
shenon
ivi
tuli
veki1
Struzzo
rada78
*AIDA*
dragana76ns
korpica
lilly13
Mirjana
seka 35
BiKsi :)
jagodica
zoxa
Niny
medolino
Vuchica
Simona
lilya
Mali Princ
maki79
Jelica
KoMetaK
ninica2
nina :)
gaga.ristic1
plavaptica
ananana
saska1
mijaki
Ema78
MIRKA85
fight&faith
stefi :*
bulevarka
Gramatika
Marija86
76 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 24/3/2013, 08:58

Moja drugarica ga nosi ne samo zbog ledja vec i zbog njenih kukova naravno ispod stomaka
Kao i u autu pojas nikad preko stomaka :-)
Moje pitanje je Imam zapusen nos i kijam sta uzimate vi u trudnoci

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 24/3/2013, 09:04

Leno, ja bila u cetvrtak kod ginekologa, rekla mi je da smem antibiotike na bazi penicilina, ako nisam alergicna, i paracetamol...

E sada, meni je ovo treci ili cetvrti put da sam prehladjena ove zime, ali ovo mi je najgore....do sada nit sam isla kod lekara, pila cam cajeve, supice, jela dosta voca i povrca, vodila racuna da nemam temperaturu, i prolazilo je relativno lagano... E sada se i ja razmisljam....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 24/3/2013, 10:56

Hvala vam! Naravno i ja nosim pojas ispod stomaka i baš mi prija.
Što se prehlade tiče, ja obično uzimam propolis za decu da ispiram grlo i fiziološki rastvor za nos.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 24/3/2013, 12:36

ananana ::Ninche, a gde kupis to?
a u Sarajevu :) kod nas nema kravice i to... :)... Meni jedino ukus njihovog jogurta odgovara... Anak, sta su povukli zbog bakterija??? Ja pijem 0.9 jogurt, to je sve, mlijeko ne pijem...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 24/3/2013, 15:33

Gramatika i Ema hvala poljubci
Kuvala sam vodu stavila dve kapi japnskog ulja za prehladu inhalirala i sad mi je puno bolje bravo

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 24/3/2013, 19:24

A ja se nalivam cajevima i sveze cedjenim sokom od pomorandze... videcemo kako ce ici...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 26/3/2013, 20:48

Gde ste trudnjače evo i mene da se javim sa novim izveštajem . Bili smo danas na UZ i debeli smo 1420 gr kaže doktor mašala krupna beba i hvala Bogu sve je u redu . Baš sam srećna sreca
Dobila sam da pijem neke tablete Ferrum za gvožđe jer mi je hemoglobin na granici i preporučio mi je da kupim pojas za trudnice pošto niže nosim i boli me stomak kada duže šetam .

Razgovarali smo i o carskom rezu pa me interesuje iskustvo mama koje su se porađale u Betaniji ?
Da li se carski rez plaća i da li mi treba neka posebna dokumentacija od lekara specijalista da moram da idem na carski ? Pošto ja imam diskus herniju kaže lekar da bi bilo poželjno da nabavim izveštaj od fizijatra u kom mi on preporučuje carski rez ???

Hvala unapred i srcasti poljupci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 26/3/2013, 22:41

BUlevar, bravo za izvestaj !!!

Mislim da na nekom od podforuma ima tema na temu CR, pa mozes da pogledas tamo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 27/3/2013, 07:29

Bravo bulevar za tako dobar izvestaj bravo
Staces to da pijes za gvozdje? Kako se zove i kako se to pije, jednom na dan?
Meni prof.Novakov rekla prosli put da uzmem za gvozdje neku Revita Fe. Ali ja nisam, jer su ostali lekari rekli da mi ne treba jer kao ja imam dosta rezervi gvozdja ali nekako drugacije preradjume, sve u svemu kao ne treba mi. Ali sada cu ponovo da vadim krv pa da vidimo sada da li treba.
Kao revita fe je dobra jer je sklop minerala i vitamina. Jel ima neko da pije taj preparat?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 27/3/2013, 07:32

I mi smo bili na kontrolici. Dr kaze da super napredujemo Very Happy sada smo teski 620g osmeh srce i sve je uredu. Posteljica nazad fundus, ima normalne plodove vode i da nastavimo da uzivamo! Hvala dragom Bogu na tome!

Mi vas sve ljubimo ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 27/3/2013, 08:08

Nema Ema na tom podforumu šta me zanima gledala sam zato sam i postavila ovde pitanjce i čekam da mi se Novosađanke jave ali hvala u svakom slučaju . Wink

Ananana koliko sam pročitala po netu to su neke tablete za žvakanje i kaže dosta njih da im je muka od njih pa bih i ja to da izbegnem . Probaću da se još malo dopingujem sa prirodnim preparatima pa ako ne budem mogla da izbegnem uzeću ih . Što se tiče gvožđa meni je isto super nalaz ali kao trebalo bi zbog hemoglobina Crying or Very sad
Bravo i za tvoj izveštaj i mališu i nastavi da uživaš u trudnoći .
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 27/3/2013, 08:15

bravo buevar NS na izvesteju poljubci neka be ana samo raste poljubci
Annana bravo iza tvoju bebanu bravo

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 27/3/2013, 09:06

Hvala devojke osmeh srce

Bulevar, i ja tipujem na prirodu,...pa dok moze bez suplemenata! yes
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 27/3/2013, 10:53

Bravo za dobre izvestaje !!!! lol!

Inace, revita fe je na bazi maticnog mleca, i manje vise je prirodni preparat. Ima je u tabletama, ali i u obliku praska koji se rastvara u vodi. Meni su isto preporucili,s obzirom da je bro eritrocita i hemoglobiona poceo da pada, ali s obzirom da ne mrdam mnogo iz kuce, nisam isla da je trazim. A gvozdje, kao gvozdje, izaziva mucninu u kom obliku da je, samo kod nekog vise kod nekog manje.

Mene jedino nervira sto se revita prodaje kao multilevel proizvod, i nema je u svim apotekama...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 27/3/2013, 14:52

Ako je na bazi maticnog mleca, ne znam da li bi ja smela da ga uzimam, jer pijem Siofor,...
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 27/3/2013, 15:00

Anannana, zasto ti jos uvek pijes siofor?
KOliko je meni poznato, prekida se u 12. nedelji, uz redukciju UH do recimo 20 i neke, ponavlja se OGTT, pa se na osnovu toga nastavlja dalje, a nisam videla da si pisala da su ti rezultati losi? I, meni su rekli da za ne daj boze, umesto siofora idem na insulin.

Inace, ne verujem da bi ti revita skodila, jer je sigurno da UH unosus u nekom drugom obliku, tipa tetenine, hleb, voce...a cini mi se da je korist od fe u reviti veca od stete od uh... ne znam mozda gresim...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 27/3/2013, 17:06

Meni je danas divan dan, bili smo na UZ i videli mrvicu i čuli malo tika-taka srce Prelep osećaj. Kontrola tek za 4 nedelje, sa nalazima urina i krvne slike
Ja sam na terapiji glukofaz, i danas mi dr. reče da idemo sa terapijom do kraja...
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 27/3/2013, 20:29

Sve je to ok sa Sioforom, kontrolise me redovno profesorka Edita Stokic, ja sam na najvecoj dozi pa zato,...sada idemo na pola pa na ukidanje,...tako treba, znam puno devojaka koje su isto tako bile do ovog perioda. To je zastita odlicna. Inace dobri su mi rezultati, hvala Bogu.
Ne unosim testo, hleb minimum, samo voce od uh, a secer ni u tragovima, cak ni proizvode koji ga imaju u tragovima, ni ne fali mi, super mi je bez njega Very Happy
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 27/3/2013, 21:24

Klarice bravo za izveštaj , danas si čula najlepši zvuk , samo uživaj u trunoći .
bravo bravo bravo
Javi mi datum predviđenog porođaja da te upišem na listu trudnica za 2013.
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 27/3/2013, 21:44

Trudnice da ozdravite sto pre ! Limunade, meda, c vitamina ... Cuvajte se virusa,
Klara cestitamo !
Vikice cekamo te
Tickete nabacite da vas pratimo,

podsetnik na temu, da prosirimo porodicu sunny
https://kutak.forumotion.com/t2518-raeun-za-donaciju trudnica
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 27/3/2013, 23:24

Klarice , bravo !!!!
Ananana, super ako je tako, ali opet ides na ukidanje, nije bas da cesda pijes do kraja trudnoce, zar ne?

osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 28/3/2013, 06:59

naravno, idemo na ukidanje, ali kad udjem u 7.mesec idemo na pola pa do potpunog ukidanja pre 9.meseca Wink Mada sam ja toliko zadovoljna na Sioforu da mi uopste ne smeta. Ali dr.kaze da sam ishranom jako regulisala i da mi je sada prejaka doza pogotovo sto imam bebu i idemo na smanjen je za 2 nedelje. Very Happy
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 28/3/2013, 08:14

bravo
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 28/3/2013, 09:22

Klarice samo sam na sto cekala bravo mila moja joj kako mi je drago osmeh srce
Zajedno smo usle ovde ima da skolski guramo i da kacimo slikice poljubac
Kod ti je Termin za porodjaj

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 28/3/2013, 09:40

17.11 malo mi bezis osmeh srce
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu