KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakon konacnog usvajanja...

+23
maki79
JocY
KoMetaK
BiKsi :)
milkyway
noja
Jadraban
Tangerine
majat
Nela72
era
bak
snedra
Maman
JAmajka
pudza
anak
Sara
Masha UK
Struzzo
lilymar
ZarPtica
nina :)
27 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 9/11/2012, 13:16

Hvala Lilymar :)

Posto je kod Milice isto kao kod Vilenjaka, tj nije prijavljena jedino mogu da povezem sa mestom rodjenja koje je drugo u odnosu na grad u kome zivite. Ako nije ni to razlog onda stvarno ne znam sto je kod nas drugacije nego kod tebe i Nine. Ja sam rodjena samo u drugom gradu, dosla kao beba u Beograd i ceo zivot se zlopatim sa izvodom iz maticne knjige rodjenih jer uvek mora da se vadi u tom gradu, sve se nadam da ce jednom to resiti, bilo je price kad budu cipovane licne karte itd itd ali nista od toga... Sada valjda to odmah prebace ako se dete preseli ili u nasim slucajevima bude usvojeno da ne bi bilo kao nama iz ranijih generacija... A ovo je na teritoriji Beograda, pa sta mi je problem da odem i u drugu opstinu, mada kazem meni su rekli samo prvi put mora tu da se vadi, posle moze na nasoj opstini. Samo da ne bude neki problem, ali to cu vam javljati... U ponedeljak se ne radi tako da od utorka krecem sa vadjenjem dokumenata pa cu vam se javljati kako napredujemo.

Jos bih pitala koliko ste vi cekale na izvod i na tu prijavu mesta boravka? Da li je potrebno da dodjemo i muz i ja ili je dovoljno da ponesem i njegovu licnu kartu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od lilymar 9/11/2012, 13:35

Nema potrebe da idete oboje, samo kako si i rekla ponesi njegovu licnu kartu. Mi smo izvod cekali tri dana (predali u cetvrtak, dobili u utorak), a prijava boravka se dobija odmah.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 9/11/2012, 13:39

Hvala jos jednom Lilymar :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 10:37

Napisah i u mom dnevniku ali da se radujem i ovde...

Izvadila sam izvod iz maticne knjige rodjenih d d d

Sad prijava mesta boravka pa onda to socijalno pa onda vrtic... Pasos cu naknadno da vadim kad se odmorim malo od ustanova i dokumentacije ionako nam pre sledeceg leta ne treba...

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 13/11/2012, 13:19

I ovde da čestitam, Simona... Very Happy
Sad će sve to sa izvodom brzo da se sredi....da čitamo Vilenjakove dogodovštine iz vrtića uskoro....

Nama su objasnili da ćemo izvod čekati desetak dana zbog promene matičnog broja...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Masha UK 13/11/2012, 15:26

Cestitam na izvodu!!!

ff
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 16:47

Hvala vam osmeh srce osmeh srce

Moguce, ali ako se ne menja maticni broj dobija se odmah...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 13/11/2012, 16:51

tek sad videla da si ovde napisala Moguce, ali ako se ne menja maticni broj dobija se odmah...
jer ja sam probala ali nisam mogla
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/11/2012, 17:23

Nina,
nama su rekli da ne moze da se menja u czsr. A inace nemam vise snage da i to pokusavam a cim ti nisi uspela ne verujem da bih ni ja... Jedva cekam da i to okoncam pa da dete krene u vrtic. Znam da je bilo bolje da smo menjali ali sta da se radi... kako vecina vas nije menjala ne moramo ni mi, valjda se necemo kajati zbog toga u buducnosti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 14/11/2012, 12:25

Muz zavrsio i prijavu mesta boravka d d d

Dobro je sto je on preuzeo to Laughing Stajao u jednom redu pa u drugom pa nazad u prvi a redovi ogromni no na kraju imamo i to...

Sad socijalno, pa dom zdravlja i valjda je to sve... Drzite mi palceve za socijalno, sutra ce da ide sluzbenica koja to radi, ubedise me da ja nisam potrebna a nisam nesto zeljna stajanja u redu... Javljam vam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 14/11/2012, 12:35

eto jos jedna stavka je gotova sad samo socijalno a sto se tice dom zdravlja nemas tamo sta da radis jedino kad ti se dete razboli nedalj boze onda tek da odes i predas novu knjizicu i da kazes da promene samo prezime u njoj ili ako ti je usput i raspolozena si mozes i to da uradis odma ,ja nisam tela nego kad mi je trebalo prvi put onda sam otisla i promenuli su mi tad sve podatke
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 14/11/2012, 14:41

Nina ne bih ni ja to sada menjala,dosta mi je ustanova raznih... ali moram zbog vrtica posto sam bas ovde od Ere saznala da se trazi potvrda pedijatra i vakcine a vidim da su Snedri trazili neke briseve takodje... Da bih sve to dobila na sadasnje prezime moram prvo da promenim podatke pa da uzmem potvrdu o izabranom lekaru pa da mi overe knjizicu pa tek onda da odem u vrtic pa nazad u dom zdravlja vec zavisno od toga sta nama odatle budu trazili...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Sara 14/11/2012, 16:58

Simona , jedan savet : trazi da ti ispisu novi karton u domu zdravlja za Vilenjaka , ne samo da se ime precrta .A stari karton dobijate vi . Mi smo to uradili, da se ne vidi nista od prethodnih upisa u vezi hranitelja , usvajanja. Ako krecemo u novi zivot, neka i karton bude bez uspomena ...
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 14/11/2012, 17:04

Hvala ti puno na tom savetu Saro :)

Trazicu to ako budu hteli da urade u domu zdravlja... Ono sto me zanima je da li onda prepisu i vakcine i slicne vaznije stvari u novi karton?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 14/11/2012, 17:10

meni nisu dali nove kartone nego preko starog presli belim i lepo napisali nove podatke.sledeci put ako se setim pitacu dali moze to da se uradi
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 15/11/2012, 13:16

Ne znam kako da pocnem ovaj post koliko sam besna!!! c c c Dakle poslala sam sluzbenicu koja radi odjave u socijalno misleci ako ne moze da ga prijavi reci ce joj na salteru da ne moze pa cu ja odraditi ostalo... Medjutim sluzbenica u socijalnom joj je jos dala potvrdu da je dete prijavljeno a potvrda naravno sa starim prezimenom e pa poludela sam... Kakav neprofesionalizam!!! Otac me sad tesio sta me briga, sreca da je prezime cesto i da ima jako mnogo ljudi sa tim prezimenom. No krug ljudi koji znaju sad se naglo prosirio posto ne sumnjam da ce ta sluzbenica ispricati svima ostalima a uvek je moguce da neko poznaje bioloske srodnike... No sta da radim sada, tako je kako je... Trebalo je ja da idem ali ko bi se nadao da neprofesionalizam ide dotle da ne samo da prica sta vidi u sistemu nego daju i potvrde na staro prezime... Sad mi je tek zao sto nismo menjali maticni broj. Ako budete u mogucnosti to uradite jer ce vas inace ovakve situacije stalno pratiti, nasi podaci stoje na izvolte svim tim sluzbenicima a oni ne smatraju da im je problem da ih sire... Znaci ona teorija da dete moze da se nadje preko maticnog broja kako sam ja mislila je ne tacna nego izgleda ne treba ni privatni detektiv za to c c c
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 15/11/2012, 13:28

nije mi jasno kao ti je dala prijavu sa starim prezimenom ili mislis da je to odljava zdravstvene a na njoj pise staro prezime sto je i normalno a sluzbenica mora da popuni novi obrazac za prijavu a tu ide novo prezime.rekla sam ti da se dzabe nerviras kad je takva procedura u zemlji i uvek ce biti jer nemozes da ga odljavis sa starog osiguranja a da ti tu pise vec novo prezime
nikad mi nije ni palo na pamet da preko maticnog broje se moze uci u trag nekom tek sad si mi dala tu informaciju odnosno nisam ni razmisljala o tome jer tu pise bukvalno sve kad se ukuca u kompjuter
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 15/11/2012, 13:57

Nina,
zvala sam czsr nakon toga i rekli su mi da od ponedeljka dodjem pa da mi daju obrazac pa da idem da ga odjavim u tamosnjem socijalnom. Ponovili su mi da nisu imali takve slucajeve i da su deca bez problema prijavljena u novom socijalnom. Ali ako nije moglo da se prijavi mogla je samo da kaze sluzbenica ne mozete i gotovo a ne da daje potvrde na staro prezime koje joj niko nije trazio... Besna sam jer nam u skoli roditeljstva pricaju jedno a u praksi bude sasvim drugo.

Eto moze i to ne samo u policiji nego i socijalnom... mi smo znaci izvadili i izvod i mesto boravka, sve na novo prezime a kad je sluzbenica u socijalnom usla u sistem lepo je videla staro prezime i jos izdala potvrdu koju joj niko nije trazio ne smatrajuci da je to ista tajno... Nama je psiholog u skoli roditeljstva pricao kako sluzbenici samo u policiji to vide i kako ne smeju da kazu to i kad vide jer je to odavanje sluzbene tajne itd... A eto kako to funkcionise u praksi c
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 15/11/2012, 14:15

kazem ti iz iskustva dva puta i zadnji put sam radila pre 2 nedelje knjizicu mikijevu da sam morala dobiti prvo odjavu sto su socijalno maticno uradilo da ga odjavi sa njihovog osiguranja jer nama je isto firma pokusala da ga odjavi ali nisu mogli i posle sam i ja pokusala ali dok nisam dobila odjavu od njih nisam ja mogla da ga odjavim i na toj odjavi pise njegovo staro prezime na tom obrascu m se zove i moras poneti oba primerka da ga prijavis sa novim prezimenom isto taj m obrazac ali gore se zaokruzi prijava a na obrascu sto dobijes iz socijalnog pise odljava
i mi smo dobili tu potvrdu od sluzbenice na staro prezime a nisam trazila.


ti si isla da ga prijavis jel tako odnosno ta sluzbenica iz firme ali nista nije uradila sto nije imala odjavu sa starog osiguranja koliko sam svatila .kazem ti da ga prvo moraju odjaviti sa starim prezimenom pa tek da ga prijavis na novo to je redovna procedura
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 15/11/2012, 14:35

Hvala Nina :)

Da sam isla ja ne bi bio problem, zgrabila bih tu potvrdu i ne bi sluzbenica iz moje firme ni videla... Ovako sluzbenica iz moje firme je isla sama, jos mi kaze da je ta iz socijalnog insistirala da ona uzme tu potvrdu...

Da li na odjavama pise jos sta sem starog prezimena tipa imena bioloskih roditelja, stara adresa i tome slicno? Pitam jer ako pise to moram da odnesem svakako sama da bar to ne bude dostupno u firmi ako je samo prezime to vec i znaju... I da li si ti isla i da ih odjavljujes iz starog socijalnog ili je to ucinio staratelj? To su propusti onda i czsr jer da oni decu odmah odjave mi bismo mogli samo sa novim podacima da ih prijavimo i ne bi moralo da se zna staro prezime u nasoj firmi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 15/11/2012, 14:50

staratelj je odjavio jer smo mi pokusali ali nam nisu dali oba puta a staratelj je tvrdila da mozemo mi al inakraj usam joj morala slati knjizicu da ona uradi
pise svi podaci iz knjizice koliko se secam jer ipak to je vazeci dokument

ali ti opet tu odljavu moras predati u firmu da bi otisli sa njom i tom novom prijavom gde su vasi podaci i kop osigurava dete da preda i u roku 5 min ces dobiti knjizicu ali moras dati i fotokopiju resenja o usvajanju da oni znaju u socijalnom zbog ceka je doslo do promene i to ostaje kod njih
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od lilymar 15/11/2012, 15:04

Nama su Milicu odjavili u njenom CSR i poslali nam primerak odjave, pa je mm odneo u firmu, gde su je prijavili i dobili smo novu knjizicu.
Karton nam je isto kao i kod Nine izbeljen, pa je uneto samo prezime koliko sam videla poslednji put kad sam bila, mada cu morati da trazim da unesu sve nove podatke, jer sam bila u zurbi prosli put pa nisam stigla, tako da obratis paznju i na to.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 15/11/2012, 15:32

Hvala vam :)

Ma nije meni problem ici cu ja da to odjavim/prijavim samo i kod mene isto dace mi obrazac umesto da ide starateljka pa ko zna da li cu moci da zavrsim...

Vidim znaci i kod vas u firmama morala su da se znaju stara prezimena ja sam to mogla da izbegnem ali sad kako je tako je... No to ne bi trebalo da bude tako. Tako se raniji podaci nase dece sire i tu nema nikakve tajnosti o kojoj nama pricaju.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 22/11/2012, 09:22

Zamislite - kod nas u domu zdravlja hoce samo da dodaju nove podatke i ostave stare affraid Cudili se sto mi to smeta... Zahtevala sam da mi izbele ili izdaju novi karton i sad je ostalo da se konsultuju sa pravnikom oko toga. Ako ostanu pri svom kome ja mogu da se obratim i zahtevam da ne stoje i stari i novi podaci?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 22/11/2012, 13:07

nama su oba puta sestre same promenule podatke izbejivanjem starih i posle pisanjem novih .otidji do direktora mozda?
kad si dobila novu zdravstvenu ili sam ja nesto opet propustila za ovih par dana sto nisam mogla da budem aktivna ovde iz opravdasnih razloga
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 2 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu