KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

+70
OKacica
nina :)
dragmilk
pegaz
Mirjana
Tanja83
Malina
Bekanicaa
Milijana
ninica2
MAAKKI
Simona
missile
ananana
Xena
korpica
maus
jagodica
cicsa80
dra00
ragaco
KoMetaK
maruska
Jelica
SannI-AlL
veki1
medolino
Dionisia
ivi
laKole
menora72
nacKa
Gramatika
3023456
bebko
daxi011
Erata
lilly13
anela
mijaki
ciklama
LaFolie
saška
bridget jones
Struzzo
noja
jelena78
BiKsi :)
anak
tisa
beka80
senka
djole42
JocY
Deni
dragana76ns
dr mali pariz
Orline
lolipop
maza1972
makica84
bebica mala
lilya
maki79
heart84
red
Vuchica
cekalica
bak
grudva
74 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Gramatika 5/7/2012, 07:46

Very Happy
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od daxi011 5/7/2012, 08:49

... sve devojke hvale Betanju ... i ocigledno imaju dobre rezultate ... ali za prirodnjake treba vreme pogotovu ako se radi Crying or Very sad ... mi nismo mogli drugacije da se organizujemo pa sam morala da za prethodnu vto iskoristim odmor ... bas nezgodno ... za vto iz prirodnog postupka treba biti u Betanji verovatno svaki drugi ako ne i svaki dan u isto vreme ... u mom slucaju nemoguca misija radim od 8:30 do 16:30 ... inace sam osetljiva pa se pitam da li mi bio suvisan stres raditi vto u drugom gradu pa cak i tako blizu kao Novi Sad ... mi smo radili vto u LE i mislim da je to meni bio bas veliki stres i da bi mozda sve lakse bilo da smo radili u Beogradu kao poslednje dve vto ... razmisljam naglas ...

Gram jedva cekam da cujem izvestaj u petak cvet
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 5/7/2012, 12:25

Slažem se sa Draganom što se tiče smeštaja, mi smo to uradili kad smo bili u Jevremovoj. Iznajmili stan na Bežaniji i to je to. Izišlo nas je skupo, ali opet jeftinije nego da smo plaćali noćenja. Oseti ti Grama šta je najbolje, sledi snove Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od menora72 5/7/2012, 12:50

Bravo za temu Very Happy

da li neko moze da napise kako idu ti prirodnjaci , koliko puta se mora otici na kliniku , evo vidim da zene traze i privatni smestaj ...

ja sam ukapirala da treba cca 5 puta otici na kliniku : prvi put pred ciklus , drugi put drugog dana ciklusa , treci put 7 dana ciklusa , cetvrti put stop inekcija , peti put aspiracija ,sesti put transfer - hahahahah to je ipak 7 puta ... ako ima neko sta da doda ili izuzme neka napise

d

PS vidim bice navala na Betaniju vv
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od menora72 5/7/2012, 12:52

pih , greska , po mom vidjenju treba otici 6 puta Embarassed
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od menora72 5/7/2012, 12:54

i da ako neko zna , da li se radi u julu na Betaniji , mrzi me da zovem Embarassed
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od daxi011 5/7/2012, 13:01

Menora ... javice se one koje imaju iskustva ... ali da bi vto iz prirodnog imala uspeha tj da se ne izgubi jc mora to da se prati barem na 2. dan pred ocekivanu ovulaciju ... rade se folikulometrije prati se rast folikula kako bi se doslo do odgovarajuce velicine a to znaci i zrele jc ... na ovo treba posebno obratiti paznju jer onaj dr koji to ne radi nema sanse da adekvatno isprati rast folikula i na vreme izvadi jc ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od menora72 5/7/2012, 13:07

hvala Daxi VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 H055

pa da , ja sam malo ubrzala proces Embarassed

ustvari , izgleda da mora sve da se radi kao i kod obicne VTO , samo bRez kormona
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od noja 5/7/2012, 13:24

Daxi isprati dr jako dobro j.c imaju iskustva sa tim znaju da otpirlike raste dnevno 1mm do 2 mm
i endometrijum prate, menora otprilike toliko UZ,
ja sam isla na ciljane *sex* tako sa stopom ranije i inseminacije slicno je isto sam vadila estradiol i za tu jeDnu
dve j.c da bi iole ustanovili kvalitet, oko 5 dana uglavnom,
ovulacija je bila oko 14,15 dana tj naraste folikul oko 19,20 mm i endo oko 8 mm 9 mm u prirodnjacima bez estrofenaa a sa njim bude deblji oko 13,14
samo sto u ovom slucaju ide vantelesno bez hormona clasicno pracenje folikometrije treba ubosti bingo ciklus i sa hormonima fsh, lh i tsh itd
raspisa se jaaa, A vi jako dobro to vec znate yes
NEGO ZENSKE SRECNO !
roda roda roda roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od daxi011 5/7/2012, 13:40

Noja srce si srca

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 5/7/2012, 14:21

ja ću probati malo skratiti uobičajenu proceduru.
trebam uraditi kontrolni uz nakon krvarenja koje je kasnilo 20ak dana (pojavila se folikularna cista pa da vidimo je li u međuvremenu pukla). to će mi biti 11 dc, i ako sve bude ok - folikul tu, pravilne veličine, endometrij dovoljno dobar a ciste više nema, planiram predložiti dr da probamo uhvatiti jć i radimo ivf. hvatam na prepad. lol!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od noja 5/7/2012, 14:30

lakoli navijam za dobru j. c i da besta nestane zauvek,
tako i treba iza coska lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od menora72 5/7/2012, 15:31

Hvala Noja osmeh srce

nego samo jos da kazem , ja sam se vec dogovorila nacelno (ali nikako da krenem Embarassed ) da cu ici sa klomifenom + estrofem (ipak sam ja bakica) pa da bude veca sansa za JC ...videla sam da zene u Hrvatskoj koriste klomifen i po 6 meseci uzastopno bez vecih problema (mada je sve individualno), sto zbog inseminacije sto zbog "prirodnjaka ... Dr je predlozila da uz klomifen primim bar 3 merionala ali sumnjam da cu to prihvatiti ... eto ako nekome bude trebalo
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od daxi011 5/7/2012, 15:46

Kolika pauza treba da se pravi izmedju stimulisane vto i vto iz prirodnog ciklusa ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie 5/7/2012, 16:18

mozes odmah, dok si jos izdopingovana hormonima :) kod mene su ovek bile bolje menstruacije nakon VTO.....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 5/7/2012, 16:29

Lakole, koga ti hvataš Wink , mislim za koju kliniku si se odlučila?
Daxi, mišljenja i lekara oko toga se razlikuju.
Devojke, meni se primakao ciklus, a to znači sreca
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie 5/7/2012, 16:43

Anak, u nove ratne pobede as
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 5/7/2012, 19:05

anak ::Lakole, koga ti hvataš Wink , mislim za koju kliniku si se odlučila?

sad, dok je ljeto i nesnosne vrućine koje ja ne podnosim, nemam izbora, najviše zbog putovanja, pa sam i dalje u bluci. a negdje sam čula da ako nema et, fondovski pokušaj ostaje otvoren - dok god ima nekih opcija.
zagreb me čeka u septembru, vjerovatno puna stimulacija, zavisi od uz pregleda 2 dc.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 5/7/2012, 23:10

Nećeš pokušati u Banja Luci "prirodnjak". Čula sam da ima neka čini mi se dr.Sanja da je ona najuspešnija u RS i da nema problem radit prirodnjake yes .
A Zg? Gde bi tamo radila? Petrova ili Sveti Duh, ja sam čula samo za te, ali to su državne
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 6/7/2012, 08:52

sad vidim da nisam bila jasna u prethodnom postu.

da, mislim na kliniku dr sanje sibinčić u bluci. (zato rekoh ostajem preko ljeta u bluci.) ta klinika je jedina koja se bavi vto u rs, zato je i najuspješnija. kod nje se rade svi pokušaji koje plaća naš fond zdravstva za parove sa problemom steriliteta iz rs (sad dva pokušaja).
kod nje sam pokušala sa stimulacijom (prekinuli negdje 10 dan, slab odgovor jajnika) pa onda polustimulaciju (tad su aspiriane nezrele jć). sad kad odem na kontrolu, ako sve bude ok, predložiću prirodnjak - nadam se o trošku fonda jer kao što rekoh, čula sam da bez et i dalje postupak ostaje otvoren. mada mi se ne sviđa što kod njih nema individualnog pristupa, jako puno postupaka rade, svaki mjesec 30ak parova pokušava.
ali, zbog ovih vrućina, radije bih pokušavala i dalje kod njih jer da putujem u zg zbog jedne jć, ne isplati se sad.

inače, u zg idem u privatnu polikliniku vili kod dr radončića (progooglaj malo), poznat je i vrlo pristupačan, otvoren u komunikaciji sa pacijentima, njegovi pacijenti ga vole. a i sam kaže, ima uspjeha sa banjalučanima. Very Happy imamo dogovor da probam prvo kod dr sanje (preko fonda), da vidimo kako ide ta stimulacija kod mene da bi znao kako da pokuša kad dođem kod njega.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 6/7/2012, 16:11

Eto, a ja sam čula da je Sanja baš za individualni pristup Shocked Drago mi je što si već zadovoljna i optimistična kod toga Radončića (pogledaću malo), mada se nadam da ti neće trebati yes Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Gramatika 6/7/2012, 23:24

Samo da javim da sam bila na konsultacijama u Jevremovoj. Naravno, može, ali verovatnoća za uspeh je mala bez stimulacije... Ali ako sam ja baš navalila, naravno da hoće da mi rade. Moji nalazi su ok za taj protokol. I pošto sam ja navalila, uzeše mi briseve, mm da ih uradi, i ako budu sterilni, da im se javim kad krene ciklus (za desetak dana) i da zakažemo folikulometriju i da počnemo!
molitva
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie 6/7/2012, 23:47

as super Grama!!!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od dragana76ns 7/7/2012, 08:43

Bravo zene za prirodnjake .....ajde pa da sve tri stavite tacku na vto i da setate stomacice. Drzim fige, momacki VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 543728
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Gramatika 7/7/2012, 08:47

Da, samo da vam dam podatke o cenama.
Brisevi su 6000 din. Znam da se rade u Pasteru.
Ceo postupak, ako se uz Božju pomoć dovede do kraja(do et), košta 120.000 din. bez dodatnih troškova.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 9 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu