KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

+70
OKacica
nina :)
dragmilk
pegaz
Mirjana
Tanja83
Malina
Bekanicaa
Milijana
ninica2
MAAKKI
Simona
missile
ananana
Xena
korpica
maus
jagodica
cicsa80
dra00
ragaco
KoMetaK
maruska
Jelica
SannI-AlL
veki1
medolino
Dionisia
ivi
laKole
menora72
nacKa
Gramatika
3023456
bebko
daxi011
Erata
lilly13
anela
mijaki
ciklama
LaFolie
saška
bridget jones
Struzzo
noja
jelena78
BiKsi :)
anak
tisa
beka80
senka
djole42
JocY
Deni
dragana76ns
dr mali pariz
Orline
lolipop
maza1972
makica84
bebica mala
lilya
maki79
heart84
red
Vuchica
cekalica
bak
grudva
74 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 11:46

poz svim devojkama love

Resih da otvorim i ovu temu iz razloga sto mislim da je potrebna svaka informacija mnogima od nas a na forumu i nema neki info o vto iz prirodnog ciklusa.

Volela bih i molila sve devojke koje su imale ovo iskustvo i pozitivno i negativno da napisu po nesto jer bi jako bilo korisno.

Neka od pitanja koja mene interesuju ja cu postaviti a vi posle dopunite ako nesto prekocim

-gde ste radile na kojoj klinici i kod kog dr.?
-iz kog razloga ste se odlucile bas iz prirodnog ciklusa da radite?
-do koje faze ste stigle?
-kakav ishod je bio?
-i koje cene su bile za konsultacije,uz,aspiraciju,et i ako ima jos nesto
-ako mozete da opisete od prve posete pa do kraja svoje iskustvo malo detaljnije

Hvala unapred svima
srcasti poljupci



grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 11:59

zaboravih napisati zasto sam se ja zainteresovala za ovaj postupak

imala sam 2 vto za 5 meseci
lose sam odreagovala na poslednjoj vto dobila samo 2 j.c. i vracen mi je samo jedan borac koji je nazalost odustao

sada bih da napravim pauzu bar zbog stimulacije i da probam iz prirodnog
interesuje me jos jedna stvar
znam da treba napraviti pauzu izmedju vto bar 5-6 meseci predpostavljam da bi se organizam iscistio od hormona
koliko je potrebno izmedju dve aspiracije napraviti pauzu da li i to ima veze ili ne
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bak 5/6/2012, 13:54

Evo da se utefterim, po svemu sudeci, kako sam sad raspolozena Wink ovo je sledeci korak kod mene.
Razlog? Ok reagujem na stimulacije, dobije se, zadnja dva puta, po 7-8 jc, 4-5 embriona kvaliteta za vracanje, oba puta beta pozitivna.
E sad, ocigledno da meni usled stimulacije, i visestruko uvecanog estradiola, skace d dimer i broj trombocita, sto opet dovodi do toga da embrioni iako dodje do imlantacije svaki put, jednostavno ne mogu da se izbore sa mikro.trombovima, ne uspostavi se cirkulacija i.....
Naravno, kao posledica mutacija na FaktorV Laiden-u, tj tom genu, znate o cemu pricam

Ovo je moja teorija i apsolutno sam cvrsto ubedjena u to da je tacna.

Postupkom iz prirodnog ciklusa bih dobla to da nema tog neprirodnog skoga estradiola, samim tim bi i propratne pojave bile svedene na minimum. Ako dobijemo embrion, sto je vise nego verovatno da ce se desiti, postoji i veeeelika sansa da ce do implantacije i doci, ako je doslo 2 puta sto ne bi i treci Wink

Sve sam ovo, doduse razmotrila i sa mojom dr, i ona se slaze sa tim, ali pokusava da me ubedi da je ipak potrebna neka blaga stimulacija.

Videcemo, ali mislim da ce biti po mom.

Izbor klinike mi je takodje problem, moja dr je super, ja idem kod nje u dz, ali bi smo to radili u klinici, ako bih da mi ona vodi postupak, koja mi nije bas super pretezno iz mnogobrojnih iskustava drugih, a to je Jovanova. Posto moja dr tamo radi privatno.

Tako da bi mi bas bas znacila isustva onih koje su to vec prosle, kao i cene celokupnog postupka, od dobar dan, do bete!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od cekalica 5/6/2012, 14:01

Bak jel koristis nesto za razredjivanje krvi,neku blagu varijantu,recimo aspirin?
cekalica
cekalica

Broj poruka : 238
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bak 5/6/2012, 14:17

cekalice, sad kad nisam u postupku pijem aspirin, mada on kod mene nema nekog efekta, tj nema ja problema van stimulacija, a u postupku moram Fraxiparin/Clexan...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Vuchica 5/6/2012, 14:27

Devojke evo i ja da se upisem, imate moju punu podrsku. yes
Ja razmisljam o svim opcijama dok cekam ovo pisamce. Malo cu da pratim sta se desava, a ako budem imala neku 'pametnu' i da prozborim...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od cekalica 5/6/2012, 14:38

bak ::cekalice, sad kad nisam u postupku pijem aspirin, mada on kod mene nema nekog efekta, tj nema ja problema van stimulacija, a u postupku moram Fraxiparin/Clexan...
Pa u cemu je onda problem ako se bockas sa Fraxijem,zar on ne razredjuje krv dovoljno?
cekalica
cekalica

Broj poruka : 238
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bak 5/6/2012, 14:43

A sto bih ja sad razmisljala, da li ce razrediti dovoljno, da li cu od same stimulacije posledice vuci duuuugo, tri stimulacije su mi za sada sasvim dovoljne VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa 561840
Ovaj put mi je posle 15 dana fraxija d dimer pao na 750, posle 10 dana fraxija bio preko 1500. Mislim da je to za embrion od 15 dana previse da bi se sa tim izborio. Mozda gresim, ali tesko cemo to i saznati, zar ne?

A to i nije tema ovde, tako da...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 15:45

bak :: Tako da bi mi bas bas znacila isustva onih koje su to vec prosle, kao i cene celokupnog postupka, od dobar dan, do bete!

evo ja malopre cisto da pitam nazvala jevremovu
i znaci dobar dan je od 5000 do 10000 affraid samo konsultacije bez uz
zavisi kod koga ides
dr.je 5000
prof.dr. je 10000
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od cekalica 5/6/2012, 15:51

grudva ::
bak :: Tako da bi mi bas bas znacila isustva onih koje su to vec prosle, kao i cene celokupnog postupka, od dobar dan, do bete!

evo ja malopre cisto da pitam nazvala jevremovu
i znaci dobar dan je od 5000 do 10000 affraid samo konsultacije bez uz
zavisi kod koga ides
dr.je 5000
prof.dr. je 10000
affraid
cekalica
cekalica

Broj poruka : 238
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od red 5/6/2012, 15:54

pre nekoliko dana su mi u jevremovoj rekli da je cena ICSi iz prirodnog ciklusa 120000din...to je samo postupak, bez pregleda i konsultacija...
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od heart84 5/6/2012, 16:10

Evo i ja da kazem koju Very Happy
Posle mojih 6 neuspelih VTO vise nisam znala gde da idem i sta da radim. I u dogovoru sa mojim dragim odlucimo da pokusamo iz prirodnog ciklusa,posto je rekao da mu vise ne pada napamet da idemo na stimulisani postupak i da me gleda kako se mucim i trujem organizam, ja sam se naravno slozila sa tim. E sad par meseci pred postupak isla sam na akupunkturu,2 puta po 10 tretmana.
Zatim sam bila u banji Koviljaci Very Happy 10 dana gde sam imala terapije svaki dan za sterilitet. Onda Very Happy pila sam 4 meseca cajeve od Rade travarke i dan danas ih pijem, jedan za zeludac, a drugi za odrzavanje trudnoce. I na kraju kod Vlade kiroprakticara pominjali smo ga na forumu, verovatno se pitate zasto bas kod nje, ali covek ima nevidjenu bionergiju i rekao mi je kad se odlucim da idem na VTO, da dodjem kod njega da moze da mi pomogne Very Happy E sad da li mi je i sta pomoglo od svega ovoga ne znam, ali ja sam i svima besprekorno zahvalna.
Sto se tice samog postupka iz prirodnog ciklusa, meni je dr. Milica Ilic iz Jevremove rekla da dodjem 10-og dana ciklusa (zato sto imam neredovne menstruacije na 30-40 dana) da vidi da li ima neki vodeci folikul.Posto je videla da postoji poslala me je da uradim E2 i da dodjem za 2 dana, tj. 12 dana ciklusa i da ponovim i tad E2. Zatim sam i 13 dana ciklusa uradila E2 i UZ folikul je bio 19mm i uvece sam dobila stop inekciju. Posle dva dana radjena je aspiracija, izvadjen je ffolikul u njemu pronadjena jc Very Happy koja se oplodila i posle dva dana vracena kod svoje mamice Very Happy
Postupak u Jevremovoj kosta 120.000 din. aspiracija je 70.000 din, a embriotransfer 50.000 din.
Ja sam se bas raspisala, ali nadam se da ce nekome pomoci ljubav
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od heart84 5/6/2012, 16:14

Zaboravi jos da napisem da je radjen ICSI i da sam ja jos trazila totalnu anesteziju sve je to uracunato u 120.000 din. A folikulometrija je 3.000 din
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od maki79 5/6/2012, 16:45

Pozdrav dragi curetci evo i nas na ovim stranicama da vam malo pomognemo sa nasim iskustvom.
E pa da pocMemo:
Postupak radjen u Jevremovoj dr Milica Janicijevic.
Razlog nase odluke da probamo VTO iz prirodnog ciklusa je los odgovor na stimulaciju. Pored konjskih doza stimulansa dobijam po jedan dva folikula i to praznih. Visok fsh i uzasno nizak amh.
Stigli do faze ET i posle toga pozitivne bete i sad jedne male vrtiguzice.
Cene: prva konsultacija 6dc sa uz 3.500,00 dinara, drugi uz i vadjenje krvi za E2 7dc 3.500,00dinara, treci uz 8dc besplatan. Uvece primila ovitrelle 4.500,00 dinara. 11dc odradjena aspiracija, 13 dc uradjen et i placeno 100.000,00 dinara.
e sad malo detaljniji opis svega. Ciklus dobila 20 januara. 21 januara iz zezanja proveriila fsh i umalo se nisam onesvestila kad je stigao rezultat fsh 7 posle skoro godinu dana visokog cak do 22, a estradiol 42.Odmah zvala jevremovu i zakazala konsultacije za 26 januar tj. 7dc. Dr Janicijevic me je pogledala na uz i videla na levom jajniku jedan lep folikul od 14mm , a endometrijum 5.5mm i pitala da li hocemo da pokusamo sa njim da uradimo vto na sta smo mi pristali jer nismo imali sta da izgubimo jer smo se spremali za Prag krajem februara kod dr Sonje na donaciju jc. Sutradan tj 8dc folikul je porastao na 16.5mm, endometrijum 7mm, a E2 184. Sledeceg dana bila na uz ali ne znam koliko je folikul porastao i uvece dobila stop injekciju. 11dc uradjena aspiracija u totalnoj anesteziji. Sve je bilo superiska iz folikula dobijena jc , stomak malo boluckao pa sam dobila diklofen injekciju protiv bolova. Odlezala kod njih dva sata i otisla kuci da nastavim da odmaram i cekam njihov poziv za et. Sutradan u 21h su me zvali da me obaveste da nam je et ujutru u 9 i 30h. Ja koliko sam bila pod stresom ja pitala da li je sve ok i da li imamo embrion na sta mi se sestra koja me je zvala slatko nasmejala i rekla pa rekla sam vam da je sutra ujutru et sto znaci da je sve ok. Ujutru smo mm i ja odvezli moju mamu u bolnicu na hemoterapiju i pravac odatle u Jevremovu. Odmah kad smo dosli razgovarali smo sa dr Milicom i dr embriologom koja nam je rekla da imamo jedan ali vredan cetvorocelijski embrion. Nakon razgovora odveli su me u apartman da se presvucem i odveli u salu gde je vladala vrlo pozitivna i vesela atmosfera. Pokazali su mi na monitoru embrion da vidim kako izgleda i cim sam ga videla odmah sam se zaljubila u njega i znala sam da je to moja beba. Pustili su neku lepu laganu muzikicu, uradili et i ostavili me da leskarim na stolu jos nekih 40 minuta jer nije bilo guzve to jutro. Dok sam leskarila dosla je doktorka embriolog da me obidje. Ja sam je opet pitala za misljenje kakav je moj embrion na sta je ona reka da je super i da joj lici na jednu lepu devojcicu. Posle odlezanih 40min u sali odveli su me nazad u apartman gde me je cekao mm i tu smo odlezali jos 4 ipo sata i tad su moji zivci vec proradili pa sam ih zvala da ih pitam da li su me zaboravili i da bih ja mogla kuci. Posle par minuta dosla je sestra koja nas je spustila u prizemlje gde su nas svi izgrlili i izljubili i cestitali kao da smo vec dobili rezultat pozitivne bete. MM-u su cestitali i rekli da me polako odveze kuci i da cuva mamu i bebu.
Konacno dodjosmo i mi nasoj kucici gde krece moje dvonedeljno izlezavanje. Posto sam ja neverovatan zivac i hvata me stalno neki neizdrz i ne volim da lezim ovog puta sam se toga sa lakocom pridrzavala jer je napolju bio uzasan kijamet i sneg do struka pa mi nije tesko palo sto ne smem nigde da mrdam. Od simptoma sam pocela odprilike neki 4 ili 5 dan da osecam blago boluckanje u stomaku i grudima i blago povisenu temperaturu za koju su nam rekli da je skroz ok. To je skoro sve od simptoma koje sam ja imala u tom periodu i negde od 9 dana sam pocela cesce da idem u wc. 13 dana sam uradila test na nagovor moje zaove i to u popodnevnim satima i ugledala jednu stidljivu drugu crticu. Mojoj sreci nigde kraja ali nisam smela bas preterano da se radujem dok ne uradim betu. Ujutru sam ustala kao vampir u 4 sata i ponovila test i opet mi se nasmesila stidljiva druga crtica. Budila sam mm da ga pitam vidili on isto sto i ja pa mi je rekao ako ja ovako sanjiv vidim drugu crtu trudna si pa prema tome lezi i spavaj. Nekako sam uspela da zaspim i nastavim sa spavanjem ali vec u 9 sam ustala i uradila betu.Rezultati su trebali biti gotovi tek posle 15h. Do tog vremena sam nekako uspela da se iskuliram i da ne mislim mnogo na rezultat ali od 15:00 moji su zivci poceli da rade punom parom. kako je vreme odmicalo ja sam u svojoj ludoj glavi osmislila citav scenario zasto mi jos uvek nisu poslali mail. Bilo je tu tripova kako im je zao da mi posalju negativnu betu pa zato odugovlace. U 16:45 mm me zove na telefon i ja u tom trenutku otvaram mail i imam sta da vidim. Moja beta pozitivna 225.30 Mojoj sreci nigde kraja gledam u onaj monitor i ne verujem svojim ocima pa zovem svekrvu da i ona pogleda i da mi kaze sta vidi, ma opste ludilo i panika u mojoj glavi. Posle par minuta kad su se strasti malo stisale pozvala sam jevremovu i moju dr i sva ponosna joj saopstila betu. Rekla mi je da dodjem da pocnem da primam progesteron depo svaki drugi dan. Te iste noci sam par puta budila mm da ga pitam jesam li ja to stvarno trudna ili sam samo opet sanjala. Oba testa drzim na komodi pored kreveta jos uvek jer prvo sto uradim kad se probudim to je da pogledam u njih i odmah mi dan krece lepo i veselo. ljubav love ljubav
Posle dve nedelje nam je bio prvi uz na kom smo videli nasu malu lepu mrvicu i culi najlepsi simfoniju na svetu otkucaje srca nase buduce bebe Katarinice.
Eto to vam je ukratko nasa prica, a za ostalo mislim da ste manje vise sve upoznate sa desavanjima.
Ne znam sta bih vam jos napisala sem da vam zelim svima da osetite ovu srecu, radost, veselje bilo prirodnim putem bilo vto sa hormonima ili bez njih. Ukoliko vas jos nesto interesuje slobodno pitajte drage volje cu vam sve reci i pomoci.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lilya 5/6/2012, 17:32

Evo i mene da se zapljunem ovde. Mi imamo tri zamrznuta embriona u Pragu kod dr Sonje Lazarovske. Ja sam je pitala da li mogu u FET postupku da probam i sa jc iz prirodnig ciklusa i ona je rekla da moze. Tako da ako u tom ciklisu u kome budemo radili FET bude bila jc, radimo i VTO iz spontanog ciklusa.
To u Pragu sve ukupno kosta sa sve UZ koliko god da ih bude 900 evra. Da bufem jasnija postupak iz spontanog ciklusa kosta 900 evra, sad ne pricam o FET. Malo je reci da sam zaprepascena cenom u Jevremovoj. Uz duzno postovanje i strucnom timu kod njih i svim uspesima koje postizu (mogu samo da navijam da tako i nastave), ali ta cena je cist bezobrazluk.
Ja za sada znam samo ovoliko, a sve sto budem saznala delim sa vama yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bebica mala 5/6/2012, 20:26

Pozdravljam drustvo,tema je od jake koristi ff

bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 20:35

heart,maki ljubav
puno vam hvala na ovome jako lepo opisano

vidi se razlika u ceni od januara do maja 20000 su poskupeli

lilya jesi upravu ali oni znaju da cemo za tako nesto dati novac pa deru a najvece dranje mi je iskreno za konsultacije stvarno je mnogo dati 10000 za dobar dan jel moze -naravno da moze
a ta cena je u svim privatnim klinikama za vto ali nema veze bitno je da znamo koliko novca je potrebno da bi se organizovale
znaci

konsultacije npr.ova jeftiniija varijanta -5000
uz 3000 pa to x 3------------------------9000
stop inekcija-----------------------------5000
e2 odprilike neka bude sva 3x----------2000
aspiracija i et -------------------------120000
____________________________________
ukupno--------------------------------141000

mozda i neodem na more Sleep

grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lilya 5/6/2012, 20:43

Ma sve znam, zato se i nerviram c
E da i da dodam da dr Sonja ne radi u anesteziji za jednu jc. Mislim, mozda i radi ako proceni da je neko jako uplasen. Ja sam vec odlucila de cu raditi bez anestezije pa mi sve jedno.

Grudva, dobro si uzela u obzir sve troskove. Ja te propratne stvari zaboravim, a krupna su stavka.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 20:56

i to je oko mozda bude i vise

joj lilya jel ces smeti bez anestezije a se neesto nebi usudila bolje da pajkim Sleep vec 9 puta su me uspavali ma moze i jos

javi mi molim te bas me zaanima kad budes radila cemu je slican taj bol Rolling Eyes ako si razumela sta sam htela reci zbunjen
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Vuchica 5/6/2012, 22:26

Maki, rasplakala si me, divan ti je post, i zaista uliva nadu. Cuvaj tog vrtiguza i mazi stomacic trudnica
Heart, tebe sam propratila, praticu te i dalje, poljubac za tebe i maleno srce
Grudvo, na more moras da ides, to ti je zaista potebno, a skupice se posle i tih 140 i neka hiljada... ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od makica84 5/6/2012, 22:34

bravo za temu, ja licno nemam iskustva na ovom polju, ali me bas zanimaju vasa. nama bi to bila rezervna varijanta ako ne uspe sad u junu. krivo mi je sto se o ovoj varijanti ne prica dovoljno, verovatno jer im se ne isplati kao redovna vto. isto tako, nije mi jasno kako nikome od "mislilaca" nije palo na pamet da bude ukljucena u postupak koji finansira republika (grad). pa zar to nije neuporedivo manji trosak za drzavu zbunjen
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bak 5/6/2012, 23:00

Hvala trudnicama sto su izdvojile vreme da napisu svoja dragocena iskustva cmoka
120000, to mu dodje sad somica evrica, u Pragu 900, ali se za to ne isplati ici, po meni. I propratne za..bancije, dodje skoro 1300 e.
Ja sam tako nesto i racunala, da za to koliko bih platila jednu probam tri (ako treba Wink ), pa ako ne uspe, eto mene opet na stimulaciji. Ali uspece f
Samo mi je bas glupo sto se posebno naplacuju uz Rolling Eyes

Ima li jos neka klinika, a da imamo podatke?

Zvacu Jovanovu, mozda vec sutra da se raspitam, mozda Ivanovici?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od maza1972 5/6/2012, 23:14

Grudvo,tema je odlična,hvala tebi i svim devojkama koje su odmah dale konkretne podatke... g g g
U poslednjem postupku su mi srdačno preporučili ovaj vid asistirane oplodnje,loše sam odreagovala na stimulaciju,te me je načelnica Elijana "prosvetlila" na konsultativnom razgovoru pred aspiraciju.
Inače -ovo mi je i bio plan.Na moje pitanje,gde bih mogla na VTO iz prirodnog,jel u Jevremovoj-dobila sam odgovor da rade i u drugim klinikama...
Za sad nemam ništa konkretno,ali videću sa mojoj dr. u DZ-mislim da smo Bak i ja kod iste dr.pa bi to bile informacije za Jovanovu.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 23:48

bak ::
Ja sam tako nesto i racunala, da za to koliko bih platila jednu probam tri (ako treba Wink ), pa ako ne uspe, eto mene opet na stimulaciji. Ali uspece f
Samo mi je bas glupo sto se posebno naplacuju uz :roll

ha isto sam ja juce rekla muzu ali doslovce Very Happy
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od grudva 5/6/2012, 23:51

e bas mi je drago da se mnogima svidela tema nadam se da ce se dosta i pisati ovde
osmeh srce
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu