VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od maki79 taj 23/6/2012, 15:50

Pa bogami su u bisu bas bezobrazno skupi.

maki79

Broj poruka : 1884
Godina : 37
Datum upisa : 15.03.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 23/6/2012, 22:22

Mm našli mikoplazmu. Izgleda ništa od ovog ciklusa, ali da se javim u ponedeljak. Ja čista

anak

Broj poruka : 3408
Godina : 44
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anela taj 23/6/2012, 23:34

Pozdrav svima!
Duuugo samo čitam...Imam 37 godina, u borbi sa sterilitetom od 28, 6 IVF, a od toga samo dva puta odreagovala na terapiju. Upravo u procesu prikupljanja dokumenata za drugi pokušaj o trošku fonda. Pre nepunih sat vremena dobih rezultate fsh 20 Crying or Very sad , a prošlog meseca 11. Nikad nisam imala ovako povišen fsh, suvišno je pričati o šoku koji upravo doživeh.
No, ovo me je upravo i navelo na pomisao da pokušam iz prirodnog ciklusa. Vaša iskustva su mi više nego dragocena i već od septembra planiram pokušati isto Inače, dugogodišnji sam pacijent dr Goce Ivanović, a poslednji put smo radili u Jevremovoj...
Od vto iz prirodnig svakako neću odustati, nedoumica je jedino gde je uraditi.
Osim visokog fsh, tu je ii strah od hormona, majka pre godinu dana operisala dojku, a ja pod nadzorom lekara.
Iako je možda vreme da odustanemo, ta pamisao mi teže pada od samog neuspeha, ove stranice mi ulivaju nadu sunny
Krećem sa prikupljanjem informacija i javljam se...

anela

Broj poruka : 32
Godina : 41
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 24/6/2012, 00:38

anela dobrodosla
proobaj sa vto iz prirodnog ciklusa ja neznam recice ti devojke sa vise iskustva ali ova vto je valjda dobra bas za zene koje slabo reaguju a ti od 6 vto 4 puta nisi odreagova na stimulaciju sto se tice fsh mislim da je maki imaala problema sa tim i kad je sredila sa ovom vto eno ima jednu zvezdicu
javice se vec ona da ja nelupam
samo hrabro i napred osmeh srce

grudva

Broj poruka : 1073
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maki79 taj 24/6/2012, 09:21

Grudva svaka cast dobro si pazila na casu i sve upamtila.
Anela i ja sam kao i ti imala isti problem visok fsk cak je isao do 22 u zadnjih godinu dana pre trudnoce, los odgovor jajnika na stimulaciju bolje receno nikakav odgovor. Taman kad smo se spremali za Prag na donaciju mi smo pokusali vto iz prirodnog i bingo, mala Katarina raste u mom stomaku. Takodje sam i ja bila pacijent dr Goce Ivanovic ali mi nesto nije bas legla pa sam presla u Jevremovu kod dr Miice Janicijevic i sa njom sam prezadovoljna pa ti je moj savet da odes kod nje na konsultacije i odlucis sta gde i kako da radis, a ja ti zelim isto sto i sebi da uskoro osetis ovaj prelepi osecaj mrduljanja bekane.

maki79

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 24/6/2012, 14:10

Anak, dobro je da ste odustali!
Dakle, nezamerljiva metoda na kojoj ste bili!

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anela taj 24/6/2012, 17:46

Hvala na dobrodošlici!

Sa dr Gocom takođe nisam bila oduševljena, tako da ih eliminišem za sledeći pokušaj... U Jevremovoj sam bila kod dr Miliće Ilić koja u početku nije htel ni da me primi, smatrajući da neću odreagovati na stimulaciju, fsh tad 10...Sigurna da neću odreagovati, dala mije čak i blagu stimulaciju u odnosu na one koje sam primala kod Goce. Bila je skeptična sve do aspiracije, dve, kako ona kaže, savršene jajne ćelije, vraćena dva, kako opet biolozi kažu, savršena četvoroćelijska embriona.
Bez obzira na lošu dobrodošlicu u Jevremovoj, biila sam prezadovoljna njihovim tretmanom, a i dr Milica svojim uspehom, tj. mojim odgovorom na stimulaciju, kratak protokol, a kod Ivanovića uvek prvo stediril...
Maki, svakako ću te poslušati i otići kod Milice Janićijević, nadam se da neće biti problem pošto sam pre toga bila kod Milice ilić.
Devojke, hvala vam mnogo!
Da li mi savetujete da se ne prijavljujem za ovaj pokušaj vto, s obzirom da su svi nalazi u redu, nego da odmah odem u Jevremovu. Bojim se da mi stimulacija ne iscrpi i ovo malo jajanih ćelija što je ostalo....

anela

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 25/6/2012, 16:42

Pariz, sve su moje metode nezamerljive Wink ljubav . Uglavnom, u Hrvatskoj je uvek neki državni praznik, sve radi tek od sutra. v

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 25/6/2012, 16:47

Anak ondak JULIIIIIII roda

noja

Broj poruka : 6178
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maki79 taj 26/6/2012, 16:21

Anela ja se slazem da ti ipak odes pravo u Jevremovu i odradis iz prirodnog ciklusa jer stvarno nista ne gubis a vidis da nas ima u zadnje vreme dosta kojima je uspelo.
Sto se prebacivanja kod Milice Janicijevic nece biti sigurno nikakav problem jer ti biras sama lekara za svoje pare. Ja sam isto prvi pokusaj radila kod Ilicke pa sam se prebacila kod Janicijevicke bez ikakvih problema. Cak Milica Ilic kad me sretne tamo uvek me lepo pozdravi i isprica se sa nama i cestitala nam je na uspehu i bebici.
Slusaj sebe i svoj instinkt i uzivaj u zivotu.

maki79

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 26/6/2012, 17:42

E ovako. Mužić odleteo u zoru u Split, odradio sve što treba (i pride se još malo pregledao, ima problema sa iritabilnim crevom i svašta još nešto, trenutno ćemo to staviti u drugi plan Razz ) i odradio bitno-briseve na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe)- 80 evra affraid affraid . Ali biće gotovi u četvrtak posle podne. Što znači, ako budu čisti, a to sam sad nešto utripovala da je mikoplazma koja je viđena u kapi krvi, samo u krvi i da je možda nema dovoljno da napravi štetu. Surfala sam netom i našla da ima 72 vrste mikoplazma, moja drugarica je imala mikoplazmu pneumonia, ima još posledice od toga, a ovde joj govorili bronhitis. Morala ići u Mađarsku da joj izoluju jer nije mogla da diše, stalno je kašljala. Dakle, i ja i on smo utripovali da će možda brisevi biti ok, što znači da bi u petak stigla (doduše zadnji dan) na ovaj prirodni ciklus. sreca I eto, opet smo sluđeni i sad opet ne znamo hoćemo li ili ćemo čekati julski. A i on stiže za 2,5 nedelje zbunjen zbunjen doktor

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 27/6/2012, 00:41

maki79 ::Grudva svaka cast dobro si pazila na casu i sve upamtila.
yes
doktor
usne

anela :: Da li mi savetujete da se ne prijavljujem za ovaj pokušaj vto, s obzirom da su svi nalazi u redu, nego da odmah odem u Jevremovu. Bojim se da mi stimulacija ne iscrpi i ovo malo jajanih ćelija što je ostalo....
Sobzirom da si slabije reagovala na predhodne stimulacije i ja mislim da je bolje da prvo iz prirodnog bar neces primati stimulaciju a uvek kasnije mozes da se prijavis za vto o trosku rzzo
usne

[quote="anak" I eto, opet smo sluđeni i sad opet ne znamo hoćemo li ili ćemo čekati julski. A i on stiže za 2,5 nedelje zbunjen zbunjen doktor [/quote]
e ludice jedna pa kako ces bez njega kad nije tu lol!
ma jul taman da proveri jos jednom da nema bakterije
usne

grudva

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 27/6/2012, 16:27

Tu je, Maki, odmah se on vratio, nema njemu spavat naveče bez mene yes Wink queen king

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 27/6/2012, 16:37

Anak, znači ponovo Split... Very Happy
joj, što su bezveze te ....plazme... c
MM i ja se gnjavimo sa ureaplazmom, i uvek samo jedno ima.....npr. kod mene pozitivna, kod njega negativna, pa obrnuto i sve tako u krug..... Rolling Eyes

Navijam, draga....kao što navijam za sve cure, "prirodnjačke" .... lol!

Struzzo

Broj poruka : 7196
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od grudva taj 27/6/2012, 19:44

sruzo
jeste da nije tema zaa bakterije ali da ti napisem mm imao je prooblem sa ureaplazmom skoro 8-9 god ima je pa onda par meseci nema i opet isto
dok nije otisao kod jednog urologa koji mu je rekao da doklee god pije antibiotike 10- 15 dana ona ce se vracati znaci da pije 20 danna ii da kombinuje 2 antibiotika
i on je pio 10 dana sumamed i 10 dana dovicin ii evo bestije nema vec godinu dana

grudva

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 27/6/2012, 20:00

Hvala Grudvo! cvet
Ja sam sad poslednji put, u aprilu pila 20 dana, pa ću videti...već mesecima koristimo kondom bez obzira što je kod MM negativna jer kao što rekoh, ona se volšebno pojavi čas kod jednog, čas kod drugog...Na kraju mi je jedna dr rekla da je ona uredan "stanovnik" naše jelti flore...šta reći... v

Izvinite na offu....Inače, ja sam davnih dana razmišljala o prirodnjacima ali smatram da su još uvek cene za njih po našim klinikama previsoke i da su oni bezobzirni što nemaju neku vrstu popusta za parove koji mnogo puta pokušavaju, a to je vrlo često slučaj imajući u vidu pipljivost postupka (uloviti tu jednu ćeliju na vreme) i procenat uspešnosti...

Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 27/6/2012, 20:47

Struzo, ne znam da li si procitala, pisala sam da na Betaniji rade prirodnjake po ceni od 80.000,00 ako ti je potrebna neka terapija to dodatno kupujes. Mozes da biras lekara, i on te prati tokom postupka. To je ipak velika razlika u ceni, u odnosu na Genesis gde nemilosrdno deruuuuuuuuu.

Zene pozdrav za sve vas

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Godina : 40
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anela taj 27/6/2012, 21:03

Kao što rekoh, javljam se sa novim informacijama...
Pre svega, hvala na odgovorima osmeh srce
S obzirom da su mi ordinacije u Beogradu dostupnije, krenula sam od Betanije. Na telefon se niko ne javlja, ja ne budem lenja, spakujem se i pravac Betanija. Očekivala sam da će mi potrebne informacije pružiti sestre, ali na moje izneneđenje dobih više od očekivanog.
Izuzetno su ljubazni i ažurni. U roku od pet minuta našla sam se u ordinaciji gde me je primila dr Aleksandra Trninić Pjević. Bila sam oduševljena, s obzirom da sam za nju čula samo najbolje...
Doktorka je bila vidno umorna, no, izuzetno prijatna. Nije žurila u davanju iinformacija, odvojila je dosta vremena slušajući i objašnjavajućii. Deluje pozitivno i umirujuće. Dakle, prvi utisak ODLIČAN!
Cena vto iz prirodnog ciklusa je 80000 dinara. U slučaju da se uradi samo aspiracija plaća se 40000 dinara. Osim ovih troškova tu je stop injekcija koja se dodoatno plaća.
Osim konsultacija uradila mi je i ultrazvuk. Na oba jajnika po jedan antralni folikul, a na levom suspektan endometriom promera 16 mm. affraid
Na ultrazvuk idem redovno, poslednji pre dve nedelje, a za ovo prvi put čujem. Na moje pitanje, šta sad, rekla je da nije za operaciju.
Njen predlog je da krenemo sa folikulometrijom već sledećeg meseca, ovog ona putuje u Tursku na seminar. Predložila mi je i blagu stimulaciju od 2 menopura u cilju dobijanja dve jajne ćelije, ali odluku je prepustila meni.
Napomenuću da konsultacije i ultrazvuk nisam platila.

Druga ordinacija je Jevremova... Budući da nisam u Beogradu kontaktirala sam ih telefonom. Prve konsultacije u vezi sa vto iz prirodnog ciklusa koštaju 60000 dinara. Sam postupak je 120000 dinara. Osim ovih, tu je i folikulometrija koja se dodatno plaća, a cenu sestra nije htela da mi kaže
Oprostite na opširnosti!
Ono što mene trenutno brine jeste endometriom, budući da doktorka nije pridala veliku važnost, koliko je pametno upuštati se u postupak, a prethodno ne sanirati problem. Nemam iskustva sa endometriozom Crying or Very sad

anela

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 27/6/2012, 21:31

Draganice, hvala na info...nekako mi promakla, a evo i Anela to potvrđuje. Very Happy
Da, to je OK cifra....
Jedino što Betanija nije u BG, eh....mada možda upravo zbog dr Aleksandre i krenem....
Davnih dana dr Vlaisavljević mi je pričao koliko je to pipavo, mislim postupak iz prirodnog ciklusa i zato mi je on savetovao da nađem kliniku koja mi je relativno blizu(jer svaka druga opcija postane opterećujuća), kako je on objasnio "odete na kaficu i UZ" jer kako se približava ovulacija tako su i praćenja češća, pogotovo što dr treba da ugodi pravi trenutak kad da da stop inekciju i uhvati jajnu ćeliju koja mora biti taman, dovoljno zrela i "spremna" za oplodnju....zato blago Hrvaticama koje imaju besplatne prirodnjake u državnim klinikama, a pre te informacije čudila sam se kad pročitam u potpisima žena sa hrv. Rode 10-15-20 postupaka... to je zapravo broj prirodnjaka...
Da, pomenuh dr Aleksandru...Ona je zaista divna, Anela.
I meni je pre dve godine od jednog miomčića na spoljašnjem zidu materice pomislila da je adenomiom (a to dođe kao endometrioza na materici) pa sam se živa prepala, išla na magnetnu i kojekakva čuda...i mnogi dr posle toga nisu potvrdili da je to adenomiom. Ne želim ovim da kažem da Aleksandra nije stručna, ne, naprotiv, mislim da razmatra sve mogućnosti i meni je to sasvim OK. Ali ti, ako te to brine, proveri kod još nekog dr, čuj još neko mišljenje.... cvet

Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 28/6/2012, 13:17

Meni su prirodni OK. Malo je smor oko UZV, ja za svaki idem u Split, ali Bože moj, nema drugih smaranja, a i malo se okupamo kad smo već tamo. Wink Šalim se, dr.zabranio radi infekcija u zadnji čas. Kao ne treba nam to, i slažem se sa njim. Kupaćemo se sa bebom celo sledeće leto. smajli angel yes likeit
Čekamo nalaze od mm, stižu popodne. Bez obzira na rezultate, odlučili smo da idemo u julskom ciklusu, znači drage moje tete, najlepše i najbolje žene na planeti, mi zvanično objavljujemo da smo za 20-ak dana u postupku yes yes yes yes yes love igracice igracice sunny

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 28/6/2012, 13:19

anak, cekamo sa tobom jul!!!! osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2538
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 28/6/2012, 13:20

smajli angel

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 28/6/2012, 13:20

E, pa, navijamo ondaK.... Very Happy

juhuuu....za julsku roda

igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Struzzo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 28/6/2012, 13:21

Anela, ja sam sa po tri endometrioma (od 15-23mm) na oba jajnika išla u stimuslisane postupke jer se više nisu mogli operativno sredti a da ih ubijam ljekovima predugo bi trajalo. Tako da su se ljekari (više njih) odlučili da ipak idemo u postupak. Evo hvala bogu završilo se lijepim ishodom.
Bitno je da imaš povjerenja u stručnost dr sa kojom ideš u postupak.
Sretno cvet

Anak sretno draga b b b b b

lilly13

Broj poruka : 1466
Godina : 34
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 28/6/2012, 13:26

anak ::Meni su prirodni OK. Malo je smor oko UZV, ja za svaki idem u Split, ali Bože moj, nema drugih smaranja, a i malo se okupamo kad smo već tamo. Wink Šalim se, dr.zabranio radi infekcija u zadnji čas. Kao ne treba nam to, i slažem se sa njim. Kupaćemo se sa bebom celo sledeće leto. smajli angel yes likeit
Čekamo nalaze od mm, stižu popodne. Bez obzira na rezultate, odlučili smo da idemo u julskom ciklusu, znači drage moje tete, najlepše i najbolje žene na planeti, mi zvanično objavljujemo da smo za 20-ak dana u postupku yes yes yes yes yes love igracice igracice sunny
TO ANAK !
igracice
ja sam bila kod obe u betaniji meni vise lezi kopitovicka zbog temperamenta i srecne rukice joj se pozlarile lol!

noja

Broj poruka : 6178
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 06:47

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh