KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Milijana
*AIDA*
dragana76ns
Akijeva
key
bak
viktorija
pegaz
seka 35
MIRKA85
MAAKKI
buby
heart84
KoMetaK
Xena
Shizika
Zoka83
lolipop
Kamilica
natalija
Mrvica
lilya
djole42
Sneza
maus
Neeela
Nefertari
rada78
lena
anak
noja
bebko
Mirjana
cicsa80
Tanja83
darija79
lilly13
missile
saška
Mali Princ
Botox
cufta
Orline
makababy
shenon
Marija86
BiKsi :)
mijaki
stefi :*
dragmilk
Bokicalepotica
dr mali pariz
56 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 10/5/2012, 20:06

Darija, imala sam i ja aceton u urinu, kaze doca hoce od gladi i, kao sto Tanja kaze, od povracanja. Ne brini zbog toga. Za ostatak ti ne mogu pomoci. cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 10/5/2012, 20:06

mijaki ::
eeeee, ali ne dam se ja tako lako, ne zna ona sa kime ima posla, tajno cu ja da radim kojekakve analize, ne mora ona ni da zna... Wink
 b  b  b

Bokicalepotica ::Mijaki ti si haos Wink
Inace u bolnici su mi i radili taj profil,merenje secera ( krv iz prsta ) 3x dnevno i bio je normalan.
Meni su radili malo drugačije, tj.dnevni profil, pošto sam isto tu drugu vrednost na OGTT testu imala 9,nešto. Isto mi je bio OK taj profil. Mislim da si u dobrim rukama i da sve fino prate, pa se ti lepo opusti. zagrljaj

Missil, ma i počupaćemo se ako treba Wink Laughing
Za tebe i ostale buduće trudnjačice vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
Ljudi, ako gledamo po datumu, tj. od 10.Oktobra kad mi je prvi dan poslednjeg ciklusa, ja sam od danas u VIII mesecu d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d d
Stomak mi se podigao i kad se baš prejedem malo me muči gorušica, ali pošto sam to već imala nedavno, skontala sam i šta mi pomaže pa se brzo sredi sve. Bebac je ojačao i po nekad jaaaako dobro šutne. Sreća pa kratko traje. U utorak ću pitati dr-a kada planira da me porađa Laughing
Sve vas d
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 10/5/2012, 20:16

O Miro pa cestitamo za 8 mesec b b b
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 10/5/2012, 20:38

evo i mene da vas izljubim ljubav
a mođda i zakačim bebi prašinu Laughing
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 10/5/2012, 22:31

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 517798da cure kojima treba ove prašine, zakače od nas Wink
Darija, moj savet je da menjaš lab i ponoviš urin.Ne znam koliko je normalno u ranoj trudnoći da se javljaju i proteini i aceton i sl. Ponovi i zatraži mišljenje dr-a.
Inače, Bokice, Darija je ipak 10. nedelja trudnoće-i to prvi dan...Darija , srećno Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 275568, tako da mislim da je generalno baš rano za anemiju, i nije za poređenje sa anemijom u 7.mesecu trudnoće...
Orle, al si svukla taj TSH...pripazi ga.
Cure, uživajte! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 10/5/2012, 22:34

shenon ::
lilly13 ::Shenon, kad je tebi zakazan dabl test? i kad ćeš raditi mjerenje nuhalnog nabora?

Zakazali mi za 24.5., tad cu biti 13+1.
A ti, kad radis?

meni zakazano 23.5. ja ću biti 13+3
ajd sad mi lakše, mislila sam da mi je ''prekasno'' zakazano
hvala Very Happy
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 11/5/2012, 00:54

Pari i moja A je svaki dan stucala :)) pomazi jednom tibu od nas dve,
bas mi je bilo to smesno i slatko, kad se ja nesto uzbudim isto krene da stuca, primer kad sam isla na ispit, ili ako povisim ton glasa, td :) a i sad stuca ... osmeh srce
Miro stomak kao kod mene Very Happy
pod rebra se podvukla i umesto da se spusta ona je non stop bila
visoko i ta gorusicaaaaaaaa,
pila sam na kraju donat u gutljajima ali krenula sam sa badema, zelenih specijalnih jabuka (inace jabuke nikad nejedem ovu sam morala)
a slatko sam sve izbacila,
bas me je zezala jako sam malo jela nije bilo od hrane vec as zato sto je pod rebrima a babe kazu i zbog kose ima je bas dosta mada ja neverujem, dr je vsideo kosu na 4 d uz :)
Prince sve spremnoooo, sad odmor dok bekan nestigne
Sretno na expertnimaaaaaa

Sto vise spavajte jer kasnije nema spavanja sve je na 3 h, brzo trudnoca prodje uzivajte svakim.danom
smajli angel
yes
Ljubim trudnjacice
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 09:22

zenske a sta vi mislite
nesto razmisljam da kada udjemo u cetvrti mesec, i izadjemo iz ovog budjavog prvog trimestra
da pocnem polako da narucujem one moderne pamucne pelene
posto sam resila odavno da cemo njih koristiti
nego mislim da mi je ok da tako pocnem ranije da ih kupujem po malo, pa cu do termina valjda skupiti 20-ak komada
a ima da kazem i drugima, ako planiraju da nam nesto kupe nek to budu te pelene...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 11/5/2012, 09:48

Bojance Very Happy
Dnevno nekad i po 10 promenis, jedino ako je bebina guza osetljiv onda se podrazymeva,
A najmanje ces imati vremena za pelenu sunny
Mi koristimo one pampers pamucne skuplje su od onih obicnih malo
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 11/5/2012, 09:54

Bojana86 :: i izadjemo iz ovog budjavog prvog trimestra
Rolling Eyes Joj Bojana, nemoj tako molim te...
ništa nije buđavo u trudnoći, uh bre, kad nađeš reč, stvarno odvališ.
Nemam odgovor na pitanje, jer još nisam počela pelene da kupujem, to ću poslednje...
Noja, eto vidiš, i tvoja cura je štucala.
A mene sinoć, tj. noćas, po 1x možda i u životu, a ne samo u trudnoći, takva kiselina razorila, da sam mislila da će mi se dušnik zapaliti.Ozbiljno. I mrzelo me da se dignem iz kreveta, jer je i to nemoguća misija, da uzmem lešnike i grickam ih,nego ćutala i trpela pola noći. Dušan se baš popeo, osetila sam ga gore, i valjda mi on kiselinčinu stvarao...
Eto. to bi bilo to. Moram od sad u nekoj ćasici bar uveče lešnika malo staviti za tu potrebu.
Pozdrav drugari!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 09:55

ma jok nojice
ja sam resila iz vise razloga
i bas jedna zenica ih koristi za svoju bebu na jednom forumu, kaze sve super
pitala sam je, za ovo, cekam da mi odgovori
mene samo interesuje dal mogu vec poceti lagano, jer znam da je ona pocela tako, necu se ja predomisliti niti razmisljam uopste o drugim opcijama
pa bar 20 ja da kupim, a desetak ce sigurno dobiti od baba i deda
a i svima ostalima ima da kazem da ne kupuju nista sem njih ako misle nesto kupiti
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 10:00

dr mali pariz ::
Bojana86 :: i izadjemo iz ovog budjavog prvog trimestra
Rolling Eyes Joj Bojana, nemoj tako molim te...
ništa nije buđavo u trudnoći, uh bre, kad nađeš reč, stvarno odvališ.
Nemam odgovor na pitanje, jer još nisam počela pelene da kupujem, to ću poslednje...
Noja, eto vidiš, i tvoja cura je štucala.
A mene sinoć, tj. noćas, po 1x možda i u životu, a ne samo u trudnoći, takva kiselina razorila, da sam mislila da će mi se dušnik zapaliti.Ozbiljno. I mrzelo me da se dignem iz kreveta, jer je i to nemoguća misija, da uzmem lešnike i grickam ih,nego ćutala i trpela pola noći. Dušan se baš popeo, osetila sam ga gore, i valjda mi on kiselinčinu stvarao...
Eto. to bi bilo to. Moram od sad u nekoj ćasici bar uveče lešnika malo staviti za tu potrebu.
Pozdrav drugari!
ma ne znam zasto ti smeta?
shvati to kao moj osecaj trenutni, subjektivno sve
tebi je super
meni nije
svaki dan mi je muka
placem skoro svaku noc
brinem oko hiljadu stvari, sto probada, sto ovo, sto ono
ne mogu da se opustim...
i ne mogu da lazem i sebe i druge i kazem da mi je extra
verovatno ce od cetvrtog meseca biti, ali sada mi nije
i ne mislim da je trudnoca svakome divno stanje
ja bih volela da imam petoro dece, samo ako moze bez trudnoce :)
tih 9 meseci bih rado preskocila
ne znam sta ti je tu tako strasno u mojoj izjavi, nemaju sve zene divno misljenje o ovih 9 meseci
niti treba ikoga lincovati ako misli da je prvi trimestar grozan...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 11/5/2012, 10:07

Znam koje su one sto imaju neki bambus ulozak hm ?
Ja sam isto tako kao i ti samo najbolje, ali veruj mi vreme i non stop pranje,
Trebas misliti na milion drugih stvari, jer 10 dnevni, beba mora biti cista,
Videces ti pocni pa koliko izdrzis,
Mleko tvoje i tvoj mir ti je najbitnije
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 11/5/2012, 10:13

E da pari isto kad me je uhvatilo po grlu da pece i pocne se vracati ja sam imala osecaj da cu se udaviti, badem je meni bio bolji i zelene jabuke,
al dobro trudnoca bas brzo prodje tj proleti pogotovo posle 30-te
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 10:18

ne znam gde mi nestao post :)
uglavnom napisala sam da cemo videti kako nam ide, pa cemo u hodu vec prepoznati u kom pravcu mozemo ici :)
a cim ima i mama kojima je uspelo sa pamucnim pelenama, verujem da moze i nama
da to su one sa uloscima od bambusa
bas je jedna zena hvalila te uloske kako imaju dobru moc upijanja :)
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 ADešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Imagescar1yiqy
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anak 11/5/2012, 10:24

Pozdrav lepoticama trudnicama osmeh srce
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 11/5/2012, 10:33

Bojana86 ::ne znam gde mi nestao post :)
uglavnom napisala sam da cemo videti kako nam ide, pa cemo u hodu vec prepoznati u kom pravcu mozemo ici :)
a cim ima i mama kojima je uspelo sa pamucnim pelenama, verujem da moze i nama
da to su one sa uloscima od bambusa
bas je jedna zena hvalila te uloske kako imaju dobru moc upijanja :)
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 ADešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Imagescar1yiqy

jedna moja poznanica ih je koristila, nije baš bila oduševljena, svaki put ih moraš očistiti pa prati pa im treba dosta vremena da se osuše, još ako nemaš sušilicu a zima je. Tako da se ona svojih riješila i prešla na pampers. Ovo je njeno iskustvo, jedino ih je ona koristila koliko ja znam od meni poznatih ljudi. Ostali su koristili one stare pamučne pelene, pa nakon nekog vremena (mjesec, dva, tri, pola godine) prelazili na pampers.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 10:40

niste me razumeli :)
pitala sam jel ok sto planiram od cetvrtog meseca kupovati lagano :)
a negativnih iskustava naravno da ima
znam ja da se one moraju ocistiti, oprati, osusiti :)
ovde ima i lepih iskustava, i ne samo tu...
http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=81484.165
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilly13 11/5/2012, 10:53

ma razumjela sam ja tebe
samo sam ti htjela prenijeti njeno iskustvo, a vjerujem da ima i lijepih iskustava
i moje mišljenje je da je ok što ih planiraš kupovati od 4. mjeseca trudnoće (nećeš se izbaksuzirati)
cmoka
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 11/5/2012, 11:50


Pari ja sam imala takav hemoglobin od pocetka,tako nizak,vec od 8. nedelje od prve lab.I posle toga uvek varira 109,112,113.To ti je moj hemoglobin od pocetka trudnoce.Tako da kod mene nije bilo vazno da li sam 8 nedelja ili 7 mesec.

Boki ja prvi put cujem za te pelene.Bas me zanima nesto vise o njima.Skroz sam van svih desavanja.A sto se tice ranije kupovine,ja u principu nisam za to.Ja jos nista nisam kupila.Planiram da odem sad jedan dan do radnje izaberem sta mi sve treba,napravim spisak.To se onda rezervise,pa kad se porodim,a verovatno ce biti CR,dok ja lezim u bolnici to ce da stigne.Tako da nisam shvatila zasto hoces ranije,jel to skupo,pa da polako kupujes,zbog troskova?
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 11/5/2012, 11:57



Tanja83 gde si , poslala sam ti pp?
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 11/5/2012, 11:59

noja ::
pod rebra se podvukla i umesto da se spusta ona je non stop bila
visoko i ta gorusicaaaaaaaa,
pila sam na kraju donat u gutljajima ali krenula sam sa badema, zelenih specijalnih jabuka (inace jabuke nikad nejedem ovu sam morala)
a slatko sam sve izbacila,
Pa kad sam prvi put osetila da me čačka po rebrima umalo se nisam šlogirala od straha lol! Meni je definitivno vezano i za količinski unos hrane, a i vrstu hrane. Npr. mladi crni luk koji obožavam mi baš ne prija. Donat pomaže i meni, a bademe nisam mogla jer mi je ispao neki deo plombe, pa mi se iziritirale desni...
Kad smo već kod toga, jutros sam bila kod čika zube i izdržala "zujalicu" bez anestezije igra

Bojana86 ::zenske a sta vi mislite
nesto razmisljam da kada udjemo u cetvrti mesec, i izadjemo iz ovog budjavog prvog trimestra
da pocnem polako da narucujem one moderne pamucne pelene
posto sam resila odavno da cemo njih koristiti
Boki, jedva čekam da čujem iskustva. Ja ću u početku koristiti pampers, ali sam mislila da kad se uhodam probam da bar jedan deo dana koristim isključivo pamučne i na kraju pređemo samo na to. No, ništa ne obećavam.

Bojana86 ::
ja bih volela da imam petoro dece, samo ako moze bez trudnoce :)
tih 9 meseci bih rado preskocila
Ha ha ha, sestro lol!
Ništa ne brini, od drugog tromesečja sve je lakše i lepše yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 11/5/2012, 12:05

E da ne odgovorih ti za tu kupovinu.
Naravno da nije problem da kupuješ unapred.
Bokice, odeću za bebu, posteljinu i sl. moraš oprati i ispeglati pre no što odeš u bolnicu. Naravno, ako imaš nekoga ko će to uraditi umesto tebe, onda ti ništa nisam rekla Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 12:12

imas ih ranih, sa uloscima koji su usiveni u njih, sa uloscima koje mozes da stavis u unutrasnji 'dzepic' ili da ga prikacis na pelenu
imas i one od nepropusnih materijala spolja (nije plastika!)
ove sto propustaju, imaju zastitne gacice
inace su svi materijali prirodni, lako se odrazavaju i peru (kakica lako sklizne sa pelenice, malo je properes i ubacis na pranje, ne moraju da se iskuvavaju i sl...)
sto vise slojeva u peleni, normalno, duze se susi...
i tako....
ma ja se frapirala kada sam procitala jos pre podatak koliko jednokratnih pelena jedna beba potrosi za taj period koriscenja , haos
to je veliki problem, jer su plastificirane, treba to i odlagati po raznim deponijama, one trunu decenijama....
a opet prirodni materijali su ipak prirodni
kada stavis ove pelenice nije potreban siroki povoj, i te unutrasnje dzepice mozes da stavis ko sto rekoh ulozak, a moze i tetra pelenu cak....
da, kazu deca se lakse odviknu od pelena, jer normalno osete kada su mokri, dok u pampers guza uvek suva, pa nemaju taj osecaj nelagodnosti
kod ovih pelena pamucnih nema ojeda na guzi, leti pogotovo , guza dise, ne upari se...
i tako....
jeste zahtevnije to odrzavanje, ali eto, dosta sam citala o njima, i iskustva drugih, i ocigledno je moguce uspeti
uostalom, sta su sve zene uspevale pre samo 20 godina, pa su svi preziveli....
ja mislim da cu se rado 'zrtvovati' za guzu moje bebe a i planete :)
naravno... ako nam ne bude islo, lako je poceti sa jednokratnim
i da, one su u proseku 10 evra i skuplje
treba ti sigurno 20-ak pelenica
neke zene su pisale da su i sa 15 sasvim dobro uspevale, ali nikada ne znas, pa za svaki slucaj bar 20 komada... lako je posle jos dokupiti
iz tog razloga bih pocela ranije, jer se one narucuju, siju, i tako... treba malo i cekati na njih....
a nije ni jeftino izdvojiti odma 200-300 evrica, bolje po malo....
ekonomicnije su na duze saze, znaci definitivno ce se isplatiti
plus, sto ostanu i za drugo dete....
(preporucuju svi vise one sa drikerima, jer cicak traka hoce vremenom da ode...)
i da, imas u vise velicina, a imas i One Size, znaci jedna pelena koju koristis i za novorodjence i dok god nosi pelenu...
valjda sam bar malo pomogla
imas dosta i na googl
ukucas moderne pamucne pelene
ili platnene pelene
videces, ima dosta s ovih prostora sajtova na kojima mozes naruciti
a sto da ne, neke zene su ih same sile....
ni to nije iskljuceno da necu mamu nagovoriti....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/5/2012, 12:14

ma samo sam pelenice htela toliko ranije da pocnem....
ostalo nema potrebe, za ostalo bolje sacekati, jer uvek dobijes od rodbine od njihove dece, prijateljice salju od njihovih bebaca i tako....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu