KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chat

+56
Erata
fight&faith
agata
winni
neca73
lenjivica
MAAKKI
bulevarka
nina :)
saska1
tuli
bak
Bjanka
Anavi
anak
medolino
Ema78
daxi011
missile
vremejezabebe
Lily
nena beba
saška
lena
Anuska
bebko
dra00
LaFolie
Botox
Gramatika
heart84
KoMetaK
lilya
dragana76ns
Xena
Kamilica
JocY
jaca*caca
nacKa
Struzzo
bokica
lolipop
laKole
Shizika
Simona
dragmilk
Orline
BiKsi :)
djole42
dr mali pariz
nabla
senka
maus
maza1972
Mirjana
nebuloza
60 posters

Strana 33 od 37 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sledeći

Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od lenjivica 30/3/2013, 11:18

Jaco, koliko si klomifena uzimala u postupcima, 100gr ili više, o od kog dana ciklusa? I ja razmišljam o nekom klomif. + menopur, jer sa stimulacijom 36 menopura dobih samo 2 jć...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od jaca*caca 30/3/2013, 11:58

Klomifen mi je uvek bio dva na dan,ujutru/uveče, jednom mi je šema bila od drugog dana ciklusa,a jednom od četvrtog tada kada je išao sam! Treba da pokušaš,super je to varijanta,nije invazivna,ne primaš puno hormona,to ti je potpomognut prirodni ciklus.Da ,i ja sam dobijala jako malo ćelija klasičnim protokolima,uglavnom kratkim,a u dugom nisam imala ni jednu ćeliju! affraid
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od lenjivica 30/3/2013, 16:27

Hvala ti Jaco, pokušaću, inače i ja intenzivno
razmišljam o donaciji, a mm se nećka. Puno sreće ti želim!!!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 30/3/2013, 22:31

nebuloza, baš mi drago što gurate uspješno! nadam se da ćeš i uživati u trudnoći! Wink
jaca*caco, draganice, mora doći i naše vrijeme! yes
jesi probala da piješ odjednom obe tabletice klomifena?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od jaca*caca 31/3/2013, 12:50

Lafe,nisam ,ima neke razlike?Chat - Page 33 Smileys-sighing-and-waiting-314088
Ma,ja sam malko posle svega razočarana pristupom,da se razumemo dr Kopitović je super,ali ona je preprezauzeta...Ja se tek sad posle 576 neuspešnih VTO suočavam sa trombofilijama,genetikom,prosto nije mi to nikad spominjala,možda i nije trebalo možda je kod mene samo tipična ovarijalna insufijencija,i nema šta...
Dobila sam juče letter od dr Kovača iz Budimpešte.Postiraću ga na temu Kali institut pa možete pročitati da ne zatrpavam ovde..
Draganice,ti bi po meni trebala da još pokušavaš sa svojim ćelijama,koliko vidim iz tvog potpisa dva postupka si imala,zar ne?
Možda te je najviše zaboleo ovaj bez transfera,ali i meni se dešavalo da ne dođe do transfera,čak mi se dešavalo da se ne aspiriraju ćelije,a već u sledećem postupku 5 ćelija! Treba da probaš blago stimulisane cikluse.
Lakole jesi čitala Nebulozin post na protokolima?Šta kažeš za taj estrifem(right)? Embarassed
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od lenjivica 31/3/2013, 18:01

Caco, da li si samo u tom postupku klomif. plus merional dobila 5 jć? Od 2. dana si išla klomifen, a od kog merional i po koliko? Izvini ako te gnjavim, ne znam šta ću...ja sam imala samo jedan stimulisan, 36 menopura, a amh mi je 0,27(Biomedica) tj 0,1 (Konzilijum), Sonja mi je savetovala donaciju...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 31/3/2013, 21:09

jaca*caca ::Lafe,nisam ,ima neke razlike?Chat - Page 33 Smileys-sighing-and-waiting-314088
Ma,ja sam malko posle svega razočarana pristupom,da se razumemo dr Kopitović je super,ali ona je preprezauzeta...Ja se tek sad posle 576 neuspešnih VTO suočavam sa trombofilijama,genetikom,prosto nije mi to nikad spominjala,možda i nije trebalo možda je kod mene samo tipična ovarijalna insufijencija,i nema šta...

Lakole jesi čitala Nebulozin post na protokolima?Šta kažeš za taj estrifem(right)? Embarassed

meni dr radončić reče da tako pijem, odmah odjednom obje tabletice klomifena. a i cure na iui dnevnicima su jednom raspravljale šta je bolje 2x50 ili 1x100 i kad piti tu jednom dnevno dozu - zapamtih da je bolji efekat bio kad se uzima uveče.
meni je sad predloženo 100mg klomifena + 150IU menopura/gonala f 5 dana od 2. dc, pa uz pregled. baš me zanima kako će ići sa ovim.
što se tiče estrifema, odnosno estrofema - ti u postupku sa klomifenom kad si dobila 5 jć nisi uzimala estrofem poslije transfera? meni su u sličnom postupku aspirirane nezrele jajne ćelije, pa ne stigoh upitati da nastavim.
uzimanje estrofema kao pripreme u ciklusu prije ivf preporučuju neke klinike, pa čak i dr ovdje kod mene u bluci - spominjala mi jednom pacijentkinju koja je nekoliko ciklusa uzimala estrofem svakodnevno (ista terapija kao za ublažavanje menopauzalnih tegoba) i u stimulaciji dobila jajne ćelije, ne znam da li je ostvarila trudnoću. imaš na pdf o protokolima za poor respondere link koji sam stavila o mogućim uspješnim stimulacijama, neke su sa korištenjem estrogena u ciklusu prije.
što se tiče dodatnih analiza, ja sam ih sve uradila, na svoju inicijativu, i prije prvog ivf - znala sam da će dobijanje jajnih ćelija ići teže i zato sam u startu odmah odlučila da želim sebi da povećam šanse, jer neću imati baš previše pokušaja.

laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 31/3/2013, 21:15

draganica ::Caco, da li si samo u tom postupku klomif. plus merional dobila 5 jć? Od 2. dana si išla klomifen, a od kog merional i po koliko? Izvini ako te gnjavim, ne znam šta ću...ja sam imala samo jedan stimulisan, 36 menopura, a amh mi je 0,27(Biomedica) tj 0,1 (Konzilijum), Sonja mi je savetovala donaciju...

jaca*caca i ja samo imale sličan pokušaj: 2-6 dc 100 mg klomifena, pa od 3 dc svaki drugi dan 2 ampule menopura/merionala, nakon uz doza se korigovala po potrebi (jedna ili dvije ampule svaki dan), posljednjih par dana stimulacije uvedena je i ampula cetrotide. ako klomifen tanji endometrij, može se dodati i estrofem 2 mg 1-3 puta dnevno.

a u prethodnom postu navedoh šta mi je još predloženo, uz 100 mg klomifena odmah još dvije ampule gonadotropina od 2 dc.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od lenjivica 31/3/2013, 22:53

Lakole, hvala ti puno! Mogla bih i ja da probam tako, mada je meni Ljubic jednom predlozio 200 mg klomifen (?!) pa onda menopur, ali sam tad ipak probala Prag i ful stimulaciju
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 1/4/2013, 00:05

jaca*caca ::Ma,da znam da univerzalnog recepta nema...
Moje zadnje dve stimulacije su bile klomifenske,plus Merional 75ij.(18 ampula) i na kraju je bio Orgalutran.Tada sam imala 5 ćelija,3 dobra embriona(2 osmoćelijska,1 morula treći dan)...Bhcg 10 Rolling Eyes
Ova zadnja stimulacija,samo klomifen ,i dobili smo jedan četvoroćelijski embrion treći dan,Bhcg 27,6 Rolling Eyes

Tek sam se upustila u pretrage,ono što sam do sada uradila,hormoni i tu sam se iznenadila FSH 8 affraid,mislila sam da će biti min 20,AMH 0,51,sve je uglavnom OK,osim testosterona koji je blago povišen,ali ja to pripisujem konzumaciji DHEAe.prolaktin povišen,..
TSH je ok 1,85,jedino je fT4 blago smanjen ,to ću ponoviti,...
Sledeće nedelje ću raditi OGTT.

Znam da nam treba više pokušaja,ali stvar je ko se pre umori,malo sam izgubila i veru u naše dr i labaratorije,tako da ćemo definitivno da osvajamo Evropu! Imam najviše šanse sa donacijom,tako da sad smo u fazi skupljanja rezultata i parica. Wink

Nego,želim da ti čestitam Uskrs,sve najbolje i mazi taj stomačić koji se više ne da sakriti! sunny
Chat - Page 33 Smileys-easter-905009Chat - Page 33 Smileys-easter-649953

hvala draga :)
ma ja mislim da je kod tebe pitanje vremena kad ce beta bit cvrsto visoka i da ti nisi za donaciju. mislim da smo mi low responderi teski pacijenti pa tako repromedicinari cesto naginju prebrzo preporuciti donaciju. hey..pa ti imas 36g..po avataru barem. znam jednu zensku s rode kojoj su preporucili u USA donaciju, zenska je cak prirodno zatrudnila pred prirpemu za prvu inseminaciju. dakle nakon 7-8mj pokusavanja. ako nemas hashimoto, mozes pokusati unositi vise jodi ili suplementirati jod..mozda ti se popravi taj T4?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 1/4/2013, 11:35

jaco*caco, neću da te nagovaram na bilo šta, samo ću ti reći svoju odluku - ja nisam isključila donaciju, to je rezervni plan bio uvijek - bilo da su u pitanju jajne ćelije ili spermatozoidi. sad pokušavam sa svojim, ne mogu na sljedeću stepenicu dok ne probam sve opcije, a donacija neće pobjeći - u češkoj je, čini mi se, gornja starosna granica 45-6 godina. neću čekati toliko, ali pokušavaću ovako još godinu-dvije. moja sreća je ta što mi nemamo fizičke smetnje (moji su jajovodi prohodni, a ni spermogram mm nije toliko loš) pa se ja, bez obzira na sve, i dalje nadam spontanoj trudnoći.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 2/4/2013, 17:11

neco, prebacujem nas na chat.
neca73 ::
lakole ::neco, uvijek ima od 2-4 antralna na svakom jajniku. prva puna stimulacija je bila poslije kontracepcije, pa opet ništa.
meni kontracepcija diže tsh (jednom izmjereno 10 uz ft4 koji je bio u hipertireoznoj zoni -22). a, i zbog genetske trombofilije, nisam za kontracepciju.
od kontracepcije me grudi rasturaju, jako sam razdražljiva i plačljiva.
u spontanim ciklusima, ja uglavnom ovuliram, problem je stimulacija. Rolling Eyes

pa i ja imam manji broj folikula, tako isto najvise 4 po jajniku, i imam i ja normalne ovulacije, ali mi je ciklus kraci na 25-26 dana. i onda mi daje kontacepciju svaki drugi ciklus, i na taj nacin ga produzuje na 27 do 29 dana, a navodno i sinhronizuje taj broj folikula.
ne znam sta su ti rekli za taj broj AF, da li je mali, ja se jako plasim, ali Dr mi ne kaze nista narocito. tako da sam u neznanju i vec se nerviram.
neco, pa bilo bi bolje da je af veći, al' nije i šta je - tu je, u skladu sa godinama. Rolling Eyes to se neće puno primijeniti.
i moj je ciklus uglavnom 25-26 dana, i to je u skladu sa godinama. to se čak ni ne smatra katkim ciklusom, već normalnom varijacijom.
jesi ti u nekom postupku? ili pokušavate spontano? kažeš, produžavate ciklus kontracepcijom na 28-29 dana, misliš na taj sa kontracepcijom ili ciklus bez traje duže?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od jaca*caca 2/4/2013, 21:26

Lakole,jesam uzimala estrofem,kada počnem sa klomifenom onda krene i estrofem po jedna tabletica dnevno. A to je to,...A kontam ,može da se uzima i kao priprema za pokušaj...
Kaži mi Lakole da li pre pokušaja koristiš neke kontraceptive,ili cikloproginovu,možda?
Draganice,Lakole naša bistrica ti je sve lepo objasnila.Samo napred,kreći imaš moju punu podršku.
Uh,devojke i ja se lomim,mislim da i podsvesno šaljem te mejlove na sto adresa ne bi li mi neko rekao da sačekam još malo sa donacijom i probam još nešto...
A s druge strane ja bih što pre da postanem mama,a sa donacijom imam najviše šansi...
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od Orline 2/4/2013, 22:23

Nemam vremena, samo da vas pozdravim, moj najdraži PDF Very Happy

Nebuloza, diiivan ti je ticker, rastete mašala.

Ne mogu da se uključujem u diskusiju, mada sam ja baratala informacijama svojevremeno, samo da dodam da je meni bolji odgovor i ujednačeniji folikuli bilki na Klomifen kada sam ga pila 100mg odjednom, ko zna možda i slučajno.
A i ciklusi su mi celi život na 26 dana bili i uvek imala dobar odgovor na stimulaciju.

Samo da vas kolektivno poljubim Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od jaca*caca 2/4/2013, 23:19

ORLIŠKA,Chat - Page 33 Smileys-mothers-day-168911Chat - Page 33 Smileys-mothers-day-168911Chat - Page 33 Smileys-mothers-day-168911
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od neca73 3/4/2013, 09:21

lakole ::neco, prebacujem nas na chat.
neco, pa bilo bi bolje da je af veći, al' nije i šta je - tu je, u skladu sa godinama. Rolling Eyes to se neće puno primijeniti.
i moj je ciklus uglavnom 25-26 dana, i to je u skladu sa godinama. to se čak ni ne smatra katkim ciklusom, već normalnom varijacijom.
jesi ti u nekom postupku? ili pokušavate spontano? kažeš, produžavate ciklus kontracepcijom na 28-29 dana, misliš na taj sa kontracepcijom ili ciklus bez traje duže?

Lakole, meni je ciklus uvek bio na 25 - 26 dana. Imala sam jednu spontanu trudnocu koja se spontano i prekinula u 6. nedelji. Vec na prvoj folikulometriji nakon toga Dr je primetila da se posle ovulacije, endometrijum ne zatvara kako bi trebalo, tj. ne prati ovulaciju koja se desi 10. ili 11. dana.
Zato je kod mene bolje da se ciklus produzi, da bi se uskladila ovulacija sa endometrijumom. Produzi se onaj ciklus kada ne pijem kontracepciju, i tada pokusavamo spontano.
Medjutim pored toga meni je em broj folikula mali, em se folikuli regrutuju pre vremena, tako da ja ni ne znam jos uvek da li sam uopste kandidat za stimulaciju. AMH mi je 0.4 ng/mL. FSH je u novembru bio 10, i kad zavrsim sa kontracepcijom za ovaj mesec, opet cu ga vaditi. Hvata me stres i od pomisli na to.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od neca73 3/4/2013, 09:24

Lakole, je li i vi pokusavate spontano?
Jaco, ja bih pokusala VTO u inostranstvu, kao sto ti i planiras, ipak si dva puta imala niske ali pozitivne bete, znaci malo samo nedostaje da bude sve kako treba.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 4/4/2013, 10:40

orli, cvet
jaca*caco, uglavnom ne uzimam ništa kao pripremu; kontracepcija mi ne odgovara - ili imam probojna krvarenja ili nema uopšte poslije prestanka, diže tsh u nebesa, budem baš užasna kad je pijem a ne ide na ove mutacije. ne bih smjela ni cycloproginovu zbog genetskih trombofilija. sad sam, igrom slučaja - da ne dobijem ranije, a ne nađoh terapiju što mi doktor prvobitno prepisao, uzimala 5 smeđih tabletica od 20. dc - one uz progesteron imaju i 2 mg estrogena.
neco, ja pokušavam svakako Wink i spontano i u postupcima. godine idu, do sad nije bilo ni jedne trudnoće, ni kad sam bila mlada. nemam baš previše vremena a u postupcima imam ipak više šanse. još samo da nađem šemu stimulacije za mene. Rolling Eyes
ovo ti htjedoh reći - meni se znalo desiti da fsh bude i viši nakon kontracepcije! eto, ako kojim slučajem bude isto, da znaš da je moguće.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od jaca*caca 28/4/2013, 07:35

Lakole trudnica Lakole trudnica Lakole trudnica Lakole trudnica
Chat - Page 33 Big-hug-momChat - Page 33 Big-hug-momChat - Page 33 Big-hug-mom
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 28/4/2013, 07:45

jaco, ti i ivv ste mi sljedeće iz našeg kluba da se pozabavimo vama! Wink
ajde, radi one analize, kakva donacija sad. al' nek' stoji kao opcija na kraju (to ćete malo rasteretiti i opustiti kad znaš da ima plan b pa će plan a uspjeti Wink ).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 28/4/2013, 07:56

samo da pozdravim klub i zazelim punoooo srece!! radost

lakole ::orli, cvet
jaca*caco, uglavnom ne uzimam ništa kao pripremu; kontracepcija mi ne odgovara - ili imam probojna krvarenja ili nema uopšte poslije prestanka, diže tsh u nebesa, budem baš užasna kad je pijem a ne ide na ove mutacije. ne bih smjela ni cycloproginovu zbog genetskih trombofilija. sad sam, igrom slučaja - da ne dobijem ranije, a ne nađoh terapiju što mi doktor prvobitno prepisao, uzimala 5 smeđih tabletica od 20. dc - one uz progesteron imaju i 2 mg estrogena.
neco, ja pokušavam svakako Wink i spontano i u postupcima. godine idu, do sad nije bilo ni jedne trudnoće, ni kad sam bila mlada. nemam baš previše vremena a u postupcima imam ipak više šanse. još samo da nađem šemu stimulacije za mene. Rolling Eyes
ovo ti htjedoh reći - meni se znalo desiti da fsh bude i viši nakon kontracepcije! eto, ako kojim slučajem bude isto, da znaš da je moguće.

a sto se tice predispozicije za trombofiliju..i ja je imam, ali ja sam u postupcima (i uopce za bolje prokrvljenje) na aspirinu bila. nakon transfera i na heparinu. a i sada uzimam obadvoje, a s aspirina se skidam tek s 34+
jedan mjesec prije godinu i pol sam bila na kontracepciji, ubila me!! i uz sve to zaradila cistu. dok je s estrifamom bila sasvim druga stvar.
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 28/4/2013, 08:03

nebuloza :)
jeste, i ja sam bila na aspirinu svakodnevno od otkrivanja trobofilije, samo sam kontracepciju pila prije toga. pila ga i tokom stimulacije, a od transfera samo clexane 0.4 (ako se ne varam ti imaš homozigotnu varijantu mthfr).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 28/4/2013, 08:12

lakole ::nebuloza :)
jeste, i ja sam bila na aspirinu svakodnevno od otkrivanja trobofilije, samo sam kontracepciju pila prije toga. pila ga i tokom stimulacije, a od transfera samo clexane 0.4 (ako se ne varam ti imaš homozigotnu varijantu mthfr).
hocu reci da se ne moras bas bojati estrogena jer to ne uzimas stalno, vec u okviru postupka temporalno.
samo neka sto prije urodi..zaista je nepravedno koliko se neke zene/parovi muce. affraid
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 28/4/2013, 08:18

znam, mene je više brinulo to što mi je tsh znao biti i 10 kad sam na toj supstitucionoj terapiji. sad jeste skočio na skoro 4, ali nisam zabrinuta.
nadam se da će ovo sve završiti najboljim, ali, svakako je najbolje što smo do sada postigli.
cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od winni 29/4/2013, 10:31

a moj tsh ode na 7.6 sa 3 e sada ovog meseca sam prvi put pila estrofem pa dal mozda ima veze sa njim Sad
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 33 Empty Re: Chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 37 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu