KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chat

+56
Erata
fight&faith
agata
winni
neca73
lenjivica
MAAKKI
bulevarka
nina :)
saska1
tuli
bak
Bjanka
Anavi
anak
medolino
Ema78
daxi011
missile
vremejezabebe
Lily
nena beba
saška
lena
Anuska
bebko
dra00
LaFolie
Botox
Gramatika
heart84
KoMetaK
lilya
dragana76ns
Xena
Kamilica
JocY
jaca*caca
nacKa
Struzzo
bokica
lolipop
laKole
Shizika
Simona
dragmilk
Orline
BiKsi :)
djole42
dr mali pariz
nabla
senka
maus
maza1972
Mirjana
nebuloza
60 posters

Strana 37 od 37 Prethodni  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Ići dole

Chat - Page 37 Empty Re: Chat

Počalji od nebuloza 18/11/2013, 06:15

neca73 ::nebuloza, simona, lakole, kometa hvala na odgovorima.

nebuloza, lekari smatraju da meni ne treba vto, vec da je dovoljna IUI kod svake kvalitetne ovulacije. nas problem je sekundarni sterilitet. jedna spontana trudnoca se zavrsila u 7. nedelji, a jedna iz IUI koje je uspela iz prve u 9. nedelji. i to sad u junu. mene depresija hvata od mogucnosti istog scenarija.

ako se ne varam, sekundarni sterilitet ti je kad izneses jednu trudnocu, a potom ne mozes iznijeti novu. nazalost sam izbrisala sve linkove na temu VTO nakon iznesene druge trudnoce (i 4 godine borbe). no znam da sam citala o IUI za oldtajmerice. problem je cesto da je opna jajne stanice kod stariji nerijetko cvrsca pa valjda spermic ne moze prodrijeti u nju kako treba. sto je po mnogim repromedicinarima isto razlog zasto je cak pametnije napraviti ICSI ili barem pola IVF pola ICSI. ovo drugo ako se dobije vise stanica, jel.
dobro je da ti je IUI rezultirao trudnocom, ali nemoj se toga samo hvatati. mozda bi ti vrlo brzo uspjela vantjelesna, obzirom da si vec dva puta ostala trudna. no IUI je idealan za zene s mladjim jajnim stanicama, ako se ne varam da su govorili o 25, max 30 godina. osim toga kroz vantjelesnu oplodnju se bira izmedju vise stanica, pa se najbolje vracaju natrag u maternicu.
samo hrabro, strah te samo sputava. po meni imas dobre uslove obzirom da dvije trudnoce..
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 37 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 18/11/2013, 16:55

neco, potpisujem nebulozu. i da, sekundarni sterilitet je dg koja se dobija nakon iznesene barem jedne trudnoće.
cvet 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 37 Empty Re: Chat

Počalji od laKole 10/1/2014, 19:22

Tamara021 ::Zdravo svim, prvi put sam na nekom forumu... POF, klimaks, FSH je bio i 78 kao i LH, uspela sam FSH spustiti na 28, vise od godinu dana nije bilo ciklusa, poslednjih par meseci kao nesto se pojavilo.... AMH je bio 0,16..... Da li je neko sa slicnim rezultatima imao uspeha sa VTO?
tamara021, ovdje su price o uspjesnim trudnocama uprkos visokom fsh https://kutak.forumotion.com/t580-trudnoca-i-povisen-fsh
naravno, vise uspjeha je bilo kod mladjih djevojaka (nisi rekla koliko imas godina?). vjerovatno neces naici na puno dr koji ce biti spremni da te stimulisu, vec ce predlagati donaciju jajnih celija (dosta dobar procenat uspjesnosti). tebi je i opcija da pokusavas uloviti sopstvenu jc u spontanim ciklusima (bez stimulacije) ako se oni polako uspostavljaju ponovo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Chat - Page 37 Empty Re: Chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 37 Prethodni  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu