KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+75
Niny
leptirko82
pegaz
lena31
zvoncica36
d77
lelas
missile
jaca*caca
Ninche
ragaco
gagax81
visnja123
winni
agata
suncokret
Tinche
BiKsi :)
tetreb
Skay
saska1
bulevarka
JecaPereca
Xena
sretna
Crvic
Struzzo
caci
Cecana
saška
shenon
daxi011
medolino
Jejaaa
mladolika
makica1984
ana 83
balmisa
Diksica
maza1972
perka
xelijana
dragana76ns
maus
enesa
zivka123
laKole
natalija
MAAKKI
kristina33
JocY
NatasaM
Kamilica
ninica2
SSanja
Republica
aida1980
LaFolie
filip
suncicas
racili
anna
Anavi
catherine290505
bobica83
noja
heart84
cicsa80
lolipop
djole42
Mali Princ
KoMetaK
Orline
dr mali pariz
nabla
79 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 13:34

Zvoncice, onda cu informacije traziti od tebe, jer moji rade u malim sredinama,udaljenim vise stotina km od Bg.  Crying or Very sad
A vidim da je ta Kata specijalista nuklearne medicine?! Ona nije endokrinolog? Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 14:00

zvoncica36 ::
d77 ::A gde da nadjem takvog, LaKole? Crying or Very sad 
Pošto ideš već na Zlatibor idi kod dr.Kate.Ona radi u Čigoti.Možeš da uradiš tamo hormone i platiš pregled(ili ponesi te hormone)da pogleda.Ona radi sa najtežim bolesnicima.Nije specijalizovana kao Šumarac za reproduktivne organe,štitnu i šećer.Žena je odlična,ali vidim da ti misliš da je Jelena najbolja pa onda možda da te ona pogleda.Da li si radila uz štitne?
Ima dana kada se mi očigledno među sobom ne razumemo.U prethodnom postu sam ti napisala za Šumarac,a ti si napisala kako poznaješ već Jelenu.Sad u ovom postu ti pišem da je žena NAJBOLJA i da radi NAJTEŽE slučajeve između ostalih.Ona jeste najbolja za štitnu žlezdu.Lepo si ''otkrila'' šta je.To što ona radi malo ko radi.Ja sam ti je preporučila iz najbolje namere,a preporuka dr je JAKO NEZGODNA.Imaš tamo i drugih dr.Danas mi nije baš dan u pms-u sam pa sam tankih živaca.Želim ti sve najbolje da izabereš dr po meri.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 14:04

Hvala, mila... procice i pms... a ja sam samo htela da prikupim informacije o dr, posto uskoro putujem na Zlatibor i nije mi bila namera da te nerviram Crying or Very sad 
Veliki poljubci 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 14:12

Sve je ok,ali ako napišem za nekog da je najbolji veruj mi nije bez razloga.Žena radi jako dugo kao endokrinolog.Najteže slučajeve mora prvo da pregleda zar ne?Da bi znala šta da zrači mora da zna i šta je bolesno.Žena je prijatna i staložena.Ceo svoj život je posvetila tome što radi.Mada sam ja išla kod Šumarac za mišljenje oko moje terapije.Na Zlatiboru je mnogo jeftiniji pregled.Bitno je da ti dobiješ ok terapiju i dobiješ bebicu,a za ostalo ćemo lako.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od LaFolie 17/7/2013, 16:22

sada sam dobila rezultate TSH - FANTAZIJA! 1.56!!
svaka cast dr Sumarac, dala mi je da pijem 75mg preko nedelje i 50mg vikendom sunny 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 21:00

Divne vesti, LaFolie igracice 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 18/7/2013, 20:59

Bravo Lafe!

Ne znam što more može da škodi štitnoj?! Em se preporučuje sunce zbog vitamina d, em ima joda u slanoj vodi, em svaki odmor relaksira?! Šta je to što neki dr kažu da smeta, ne znam. Meni lično planina više odgovara, ja nisam neki morski tip kao moj dragi npr, al kad odem na 10-20 dana, svakako mi bude super, i ne osećam se ni iznureno, ni umorno... Ja štitnu osetim i na planini, ako idem uzbrdo, uvek mi se srce brzo uzlupa i brzo se umorim. Tako je isto i na moru, ne mogu dugo plivati, mada zato više krivim pluća i skoliozu, rebra su mi bila u outu pre operacije, pa sam kilco kilcić. U suštini, umara me štitna i za sve drugo, ako duže radim po kući, i slično. Jedino me ne umara hod po ravnom. Tako mogu kilometre izdržati, samo je bitno da me noge ne zabole!

Ne znam kako ostale devojke sa hipotireozom, imaju li iste probleme ili ne!? Znam i da se zbog hipo i povišenih antitela ujutru teško razbudjujem. A znam i da moja drugarica koja ima operisanu štitnu (karcinom), ima iste probleme, a pritom smo i na istoj dozi eutiroksa.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 19/7/2013, 12:33

Biksi, ja od 12.god.imam problema sa tim zamaranjem, lupanjem srca, tahikardijama i sl. Tada sam proveravala hormone stitne i oni su bili ok-"antitela nikome nije padalo na pamet da mi trazi" i onda su to pripisali srcu.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 19/7/2013, 12:49

D77, zato što te stvari obično pripisuju srcu, retko ko hoće temeljno da prečešlja pacijenta, i retko su ranije sumnjali na štitnu, mada sad je već druga priča. Sve se setim kako mi je koleginica jedna, starija je od nas, a leči štitnu, rekla kako joj je njen internista rekao, budite srećni što ste otkrili da imate problem sa štitnom, znate koliko ljudi šeta gradom i pije lekove za smirenje, jer misle da su im otišli živci, a ono im otišla štitna! lol! Koliko sam se samo smejala toj izjavi! Mojoj komšinici se tresu ruke vrlo često, ona ima hiper, mada ponekad joj ode tsh visoko, pa padne, prosto oscilira, i dr joj rekla pa svima se nama tresu ruke, popijete s vremena na vreme nešto za smirenje i ukinula joj terapiju. Pazi, to joj je rekla dr koja je endokrinolog, kao niste vi više pacijent za mene, a ona se uopšte ne oseća ok. I tako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 19/7/2013, 12:50

Biksi, najgore od svega sto su kod mene pomesani simptomi hiper i hipotireodizma...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 19/7/2013, 12:54

d77, to se i dešava kod hašimota, ide često iz hiper u hipo fazu dok antitijela potpuno ne blokiraju funkciju štitnjače.

lafolie,ala ste ga majstorski dotjerale! Very Happy 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 19/7/2013, 13:02

što se tiče funkcionisanja pod hipotireoizmom, ja mogu dati svoje iskustvo.
moja primarna bolest je bila autoimuni hipertireoizam - grejvsova bolest. nakon totalne tireoidektomije - ja sad imam doživotni hipotireoizam. svaki simptom kojeg smatram neuoičajenim - meni je znak da provjerim hormone i vrlo često se potvrdi da su u disbalansu. takođe, tek posljednjih godinu dana ja sam na odgovarajućoj terapiji za mene (u zimskom periodu moram svaki dan uzimati 25 mcg više).
dok sam bila hipertireozna, vrućine su me ubijale, to je bilo strašno i meni je nepovratno poremećena tolerancija toplote i vrućine - ni sad mi više ne odgovara a nekad sam obožavala ljeto.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 19/7/2013, 13:19

LaKole, kako znam za sebe, meni smeta vrucina, jer se znojim pojacano+lupanje srca, zamaranje i non stop neke blage nesvestice, malaksalost i zamucenost vida.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 19/7/2013, 13:28

d77, to su i simptomi anemije. ne vjerujem da vučeš probleme sa štitnjačom 30 godina.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 19/7/2013, 13:39

Nisam anemicna, LaKole...proverava krvu sliku stalno... Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 19/7/2013, 13:42

I ja ne podnosim vrućinu oduvek, mnogo se znojim, i smeta mi sunce, zato zimu više volim. Isto i kod mene je zimi, ustvari na promeni godišnjih doba, s jeseni na zimu, i sa zime na proleće uvek osetim promene, a i kad uradim rezultate oni to potvrde, i obično isto uzimam jaču dozu leka zimi kao laKole. Inače, mislim da sam i znojenje nasledila, jer se tata mnogo znojio, a i nana se baš znoji, a od njih sam nasledila hipo. Nana operisala, izvadili joj davnih dana štitnu, a tata je bio na dopuni hormona s lekovima. Genetika, jbg. Mama je imala čvorove, pa je primenjivala neke bapske priče što je čula i povukli su se. A hormoni su joj uvek bili ok. Samo treba osluškivati organizam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 19/7/2013, 15:59

A zanimljivo daniko od mojih predaka i blizih i daljih nije bolovao od stitne i dijabetesa, a ja imam predispoziciju za sve ovo...kao da su me zamenili u porodilistu Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 20/7/2013, 18:53

Mozda je neko i imao d77, al nisu znali! Mozda od baba ili deda nosis tu genetiku, a mozda si jednostavno osetljivija od drugih u porodici!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lena31 23/7/2013, 18:19

Prvi put sam ovde samo da vidim ima li neko na forumu treba mi odgovor.
Problem mi je stitna zlezda , koju bolujem 4 god.
Imala sam hipo, pa hiper pa hipo..pa jel neko se susreo sa tim da malo popricamo,
pozz

lena31

Broj poruka : 34
Datum upisa : 23.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 24/7/2013, 11:53

lena, dobro došla! cvet 
to pod terapijom ideš iz hipo u hiper, pa tako u krug? ili se to dešava bez terapije?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lena31 24/7/2013, 20:41

Hvala Lakole,
Da pod terapijom sam

lena31

Broj poruka : 34
Datum upisa : 23.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lena31 24/7/2013, 20:44

Ne znam nista o forumima, prvi put sam ovde.
Treba mi neko ko je imao iskustva da malo popricam da vidim kako su drugi prosli kroz sve to, kako prolazite borite se,jer ovo bas utice na mene nekako mi oduzima energiju da se jedva snalazim, pisi mi

lena31

Broj poruka : 34
Datum upisa : 23.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 24/7/2013, 23:34

Leno, a gde ides kod endokrinologa? MOzda ti ne pogodi terapiju pa zato ides iz hiper u hipo? Za problem sa stitnom zlezdom je vazan dobar endokrinolog. Kakva su ti antitela?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 25/7/2013, 09:03

da, lena, terapija ti nije odgovarajuća. dugo je 4 godine traženja prave terapije za tebe. obično su prvi mjeseci kad se krene sa terapijom oscilirajući.
evo, na 50 strani smo ove teme, ima gomila iskustva napisanog - pročitaj temu od početka. što te interesuje, pitaj - naiće neko da odgovori, prije ili kasnije.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od lena31 25/7/2013, 15:43

Cao , zivim u Republici Srpskoj,
Tu se lijecim, ali sam bila u BG kod Svetozara Damjanovica, pa su mi povecali terapiju, zatim sam dobila kontraindikacije od favistana , predozirali su me.
Poslije toga smanjena mi terapija, tsh mi je bio prvo 0.008, mjesec kasnije 0,005 onda su mi ukljucili favistan, kad je dosao na 0,030 tad su smanjili terapiju te za mj dana na kontroli moj tsh je skocio na 4.340.
Antitjela su mu visoka, moram pogledai na papiru koliko tacno su ref vrednosti.
Ali nista samo kazu, kuci pijes tab i dodji za mjesec dana...

lena31

Broj poruka : 34
Datum upisa : 23.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 31 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu