KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+75
Niny
leptirko82
pegaz
lena31
zvoncica36
d77
lelas
missile
jaca*caca
Ninche
ragaco
gagax81
visnja123
winni
agata
suncokret
Tinche
BiKsi :)
tetreb
Skay
saska1
bulevarka
JecaPereca
Xena
sretna
Crvic
Struzzo
caci
Cecana
saška
shenon
daxi011
medolino
Jejaaa
mladolika
makica1984
ana 83
balmisa
Diksica
maza1972
perka
xelijana
dragana76ns
maus
enesa
zivka123
laKole
natalija
MAAKKI
kristina33
JocY
NatasaM
Kamilica
ninica2
SSanja
Republica
aida1980
LaFolie
filip
suncicas
racili
anna
Anavi
catherine290505
bobica83
noja
heart84
cicsa80
lolipop
djole42
Mali Princ
KoMetaK
Orline
dr mali pariz
nabla
79 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 16/7/2013, 13:35

D77 koristi ppored tableta selena i svaki moguci trenutak slobode u prirodi znaci cist vazduh to je jedan od lekova za atpo suma, reka i setnje na CISTOM VAZDUHU
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 16/7/2013, 22:36

I ako ideš u postupak pronizon obavezno. Mada bi valjalo da idu ispod 1000 antitela. Samo planina i more, obavezno, sto vise. I svaki dan jedi po jedan do dva brazilska oraha.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 06:58

Noja, Biksi, hvala na odgovorima...
Dok nisam pila tabl.selena, vec jela samo brazilski orah, anti tpo su bila ispod 1000, sada su skocila sa terapijom Crying or Very sad 
Kod mene je sve nesto obrnuto...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 17/7/2013, 08:14

Proprati malo, pa možda ti selen ne odgovara, onda bolje predji na brazilski orah i čist vazduh!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 08:24

Biksi, planiram odmor na Zlatiboru...a vidim da cure pominju selen drugog proizvodjaca, koji ima je spustio antitela. Inace, ovo nije normalno koliko su skocila...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Crvic 17/7/2013, 09:11

De, ja nisam pravi savetodavac jer moja nikada nisu pala, ali bar su prestala da rastu u poslednje dve godine. Pored ovoga što su devojke rekle, samo bih dodala savet mog endokrinologa da se jede dosta ribe i morskih plodova i pije minakva sa selenom. U Institutu za proučavanje lekovitog bilja Josif Pančić imaju čaj protiv strume, koji oni preporučuju i nama sa Hasimotom. Možda ga nisam dovoljno dugo pila da bih videla efekte...
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 10:15

Crvic, svaka informacija je dobrodosla...posto su moji zdravstveni radnici, znam odlicno sta rade farmac.kuce...uvek je preporuka da se isti lek potrazi u inostranstvu,jer kod nas se prosto ne zna koje sve sastojke ima lek. Uzasno vreme je nastupilo...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 10:29

d77 ::Crvic, svaka informacija je dobrodosla...posto su moji zdravstveni radnici, znam odlicno sta rade farmac.kuce...uvek je preporuka da se isti lek potrazi u inostranstvu,jer kod nas se prosto ne zna koje sve sastojke ima lek. Uzasno vreme je nastupilo...
Ovo nije istina što si napisala.Inostrani proizvođači kad nam izvoze svoje lekove,tj.kad ih mi uvozimo moraju da imaju sanitarni sertifikat,ali NISU OBAVEZNI DA NAPIŠU KOJE SU AKTIVNE SUPSTANCE U PROIZVODU.Možeš da kupiš selen od Natural Wealth-a i da nema ni malo selena.NAŠI PROIZVOĐAČI MORAJU DA IMAJU SERTIFIKAT O AKTIVNIM MATERIJAMA;ITD.Ono što piše to i dobiješ.Mislim da ljudi ako nisu upoznati onda nije ok da ''pljuju'' naše proizvode.Posle Rusije imamo najstrožije pravilnike za lekove i hranu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 10:31

BiKsi :) ::I ako ideš u postupak pronizon obavezno. Mada bi valjalo da idu ispod 1000 antitela. Samo planina i more, obavezno, sto vise. I svaki dan jedi po jedan do dva brazilska oraha.
Biksi meni više dr. reklo da more nije ok za hašimota.Samo planina.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 17/7/2013, 10:33

d77, jesi ti na terapiji letroxom/euthyroxom?

znam da neki endokrinolozi i kod povećanih antiitijela, a da funkcija štitnjače još nije narušena, znaju dati baš male doze da se spriječi divljanje antitijela.
jer, sa takvim vrijednostima antitijela, pitanje je trenutka kad će početi manje lučenje hormona t3 i t4.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 10:58

Zvoncice, za more se slazem...i meni je vise dr to reklo...a za domace farmaceutske kuce ne, jer znam kako sve to funkcionise, ali to je vec u nadleznosti nekih drugih licai organa.
LaKole, hormoni su ok, tsh je uvek ispod 2, tako da mi niko ne ukljucuje terapiju za stitnu.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 11:08

d77 ::Zvoncice, za more se slazem...i meni je vise dr to reklo...a za domace farmaceutske kuce ne, jer znam kako sve to funkcionise, ali to je vec u nadleznosti nekih drugih licai organa.
LaKole, hormoni su ok, tsh je uvek ispod 2, tako da mi niko ne ukljucuje terapiju za stitnu.
Pa igrom slučaja ja vrlo dobro znam kako sve vezano za lekove funkcioniše.Ti pretpostavljam znaš za jednu farmac.kuću,a ja znam za sve.Uvek bih pila bez razmišljanja lekove koji su proizvedeni u Vršcu ili Leskovcu.Imam potpuno poverenje u njih.Što se tvoje štitne tiče možda da se posavetuješ sa endokrinologom.Meni je Šumarac za tsh malo iznad 2 i min.povećana antitela dala eutirox.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 11:09

Zakazacu pregled kod endokrinologa...ne znam da li da izaberem dr koju je i erato posecivala ili dr Sumarac...bas razmisljam...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 17/7/2013, 11:10

ovo su baš male doze, za slučajeve kao što je tvoj - 12,5 - 25 mcg i to ne svaki dan. samo, nisu svi usvojili najnovija naučna saznanja, tek sad se polako počinje primjenjivati ono što se u svijetu već odavno zna - tsh od 3 nije prihvatljiv za reproduktivno doba, ali je ok za starije osobe. i za ovo je trebalo poprilično vremena. Rolling Eyes 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 11:13

laKole ::ovo su baš male doze, za slučajeve kao što je tvoj - 12,5 - 25 mcg i to ne svaki dan. samo, nisu svi usvojili najnovija naučna saznanja, tek sad se polako počinje primjenjivati ono što se u svijetu već odavno zna - tsh od 3 nije prihvatljiv za reproduktivno doba, ali je ok za starije osobe. i za ovo je trebalo poprilično vremena. Rolling Eyes 
To upravo farmaceutska industrija radi.Što je bilo normalno više nije da bi što više ljudi imalo terapiju.Ranije je šećer bio oko 7 ok,a sad...Pa je bio moderan q10,pa omega,sad vit d...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 11:15

d77 ::Zakazacu pregled kod endokrinologa...ne znam da li da izaberem dr koju je i erato posecivala ili dr Sumarac...bas razmisljam...
Meni je Jelena rekla selen,a on mi nije spustio tsh,ali jeste antitela.Meni je Šumarac pogodila terapiju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 11:53

Hvala, zvoncice...ostaje mi da se odlucim za dr...mada, dr Jelenu poznajem, jer sam vec bila kod nje i u kontaktu sam i dalje...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 17/7/2013, 11:57

meni je ljekar objašnjavao oko ref. vrijednosti za tsh - u većini labova je u nekom opsegu 0.2 - 4.4, to je ogroman raspon, gornja ref vrijednost je oko 20 puta veća od donje - to jednostavno nije normalno.
po njemu, organizam najbolje funkcioniše i osoba se najbolje osjeća kad je tsh malo ispod i oko 1 a ft4 od 15-18.

dijagnostika je mnogo napredovala u posljednjih 20 godina, zato dosta stvari nije kao ranije. i ja mislim da je farmaceutska industrija preuzela upravljanje i diktira svoje uslove, ali nije sve crno-bijelo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 12:02

LaKole, meni je ft4 16, a tsh 1,8. Ali, anti TPO 1415 Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 17/7/2013, 12:12

d77, hormoni su dobri, a antitijela visoka - i za očekivati je da će početi slabiti funkciju štitnjače, prije ili kasnije. moraš redovno kontrolisati hormone. moja poznanica nije prepoznala simptome ranije i sad kad je konačno uradila nalaze i pregled - tsh je preko 100, antitijela užasno visoka, žlijezda već malo atrofirala.
treba ti neko ko bolesti štitnjače pozanje u dušu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 12:19

A gde da nadjem takvog, LaKole? Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od laKole 17/7/2013, 12:24

evo, preporučiće ti djevojke sa foruma... šumarac, vujović, đurica u bg.
ja sam po mišljenje išla i u zg, i u bg, a drugarica je išla i u podgoricu kod dr kojoj nije strana terapija koja se primjenjuje u svijetu (kad se uz t4, što je letrox i euthyrox, posebno pije i t3). kad te muka natjera, ideš i na kraj svijeta.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 12:26

d77 ::A gde da nadjem takvog, LaKole? Crying or Very sad 
Pošto ideš već na Zlatibor idi kod dr.Kate.Ona radi u Čigoti.Možeš da uradiš tamo hormone i platiš pregled(ili ponesi te hormone)da pogleda.Ona radi sa najtežim bolesnicima.Nije specijalizovana kao Šumarac za reproduktivne organe,štitnu i šećer.Žena je odlična,ali vidim da ti misliš da je Jelena najbolja pa onda možda da te ona pogleda.Da li si radila uz štitne?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od d77 17/7/2013, 12:29

Zvoncice, hvala...razmisljala sam da tamo potrazim dr, posto vec idem. A nisi me dobro shvatila, kada je Jelena u pitanju...daleko od toga da ja verujem dr. Posle 6 god.mucenja, ne verujem vise ni sebi, a kamoli dr.
Veliki zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od zvoncica36 17/7/2013, 12:38

d77 ::Zvoncice, hvala...razmisljala sam da tamo potrazim dr, posto vec idem. A nisi me dobro shvatila, kada je Jelena u pitanju...daleko od toga da ja verujem dr. Posle 6 god.mucenja, ne verujem vise ni sebi, a kamoli dr.
Veliki zagrljaj 
Na Zlatiboru je Kata najbolja.Ima i drugih dr,ali ja znam da je Kata broj 1.Jelena je internista.Nije endokrinolog kao Šumarac,Kata,..da radi svaki dan preglede najlakših i najtežih pacijenata.Ona žena možda nije loša,ali rad na klinikama je ogromno iskustvo koje ona nema u toj oblasti.Zašto nije još uvek kod Ivanovića?Verovatno što mi ipak smo išle kod ljudi koji su specijalizirali određene oblasti.Čudi me da ti nisi upoznata ko su najbolji u svojim strukama pošto su tvoji zdravstveni radnici.Ja vrlo dobro znam ko je za šta najbolji u Srbiji,a i šire.Imam i ja punu familiju dr.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 30 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu