KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+56
sladjashush
Vuchica
Vilhelmina
Gramatika
Danche
nebojsa
mali badja
*Maki*
nacKa
Annie
JACCCA
nandži
korpica
darija79
maki79
MIRKA85
makica84
aljaska
medolino
3023456
Jejaaa
rada78
bak
dra00
senka
Niny
sanjicica
anuska80
racili
Zoka83
cicsa80
sanja 80
djole42
Maza
ananana
Kamilica
shenon
danijeland
hany
twist
Anavi
ivana ivanovic
vikica800
Mali Princ
dr mali pariz
heart84
JocY
noja
ivi
anna
maza1972
grudva
ragaco
gagicaDragica
Mirjana
ninica2
60 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od djole42 4/10/2011, 10:33

Dobrodošla Mazo!
S obzirom na dijagnozu azospermije ,na zalost ,vi nemate prava na VTO o drzavnom trošku .
VMA ne radi vantelesnu oplodnju tako da ćete za taj korak morati da izaberete neku drugu kliniku i raditi o svom trošku .
Na forumu ima tema o klinikama ,azospermiji.....
Mozeš nam se priključiti i ovde
https://kutak.forumotion.com/t1784p900-korak-po-korak-na-putu-do-bete
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od sanja 80 4/10/2011, 21:58

U Visegradskoj su poceli sa radom..bila je frka, sto zbog isteka potvrda, sto zbog nestasice lekova.....ali resili da pocnu sa zapocetim..juce sam pocela sa inekcijama,tako do petka....samo hladne glaveeee i svoje nerve sacuvati..trebace nam... smajli angel
sanja 80
sanja 80

Broj poruka : 36
Godina : 43
Location : beograd
Datum upisa : 10.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 5/10/2011, 10:17

djole39 ::Dobrodošla Mazo!
S obzirom na dijagnozu azospermije ,na zalost ,vi nemate prava na VTO o drzavnom trošku .
VMA ne radi vantelesnu oplodnju tako da ćete za taj korak morati da izaberete neku drugu kliniku i raditi o svom trošku .
Na forumu ima tema o klinikama ,azospermiji.....
Mozeš nam se priključiti i ovde
https://kutak.forumotion.com/t1784p900-korak-po-korak-na-putu-do-bete

Cek,cek...a zasto ne bi neko ko ima azospermiju imao pravo na vto....Koliko sam ja upucena osnovni uslov za komisiju je da si mladji od 40 god i da jedan od partnera ne moze da ima dece prirodnim putem.....Vma radi vantelesnu,mm je pitao jutros dr i kaze da zdravstveno pokriva njene troskove.....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 5/10/2011, 10:19

sanja 80 :: U Visegradskoj su poceli sa radom..bila je frka, sto zbog isteka potvrda, sto zbog nestasice lekova.....ali resili da pocnu sa zapocetim..juce sam pocela sa inekcijama,tako do petka....samo hladne glaveeee i svoje nerve sacuvati..trebace nam... smajli angel

osmeh srce roda
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 5/10/2011, 11:33

Mazo,mislim da sam čitala da VMA pokrivaju troškove postupka,ako ste vojni osiguranici,ali da se sam postupak obavlja na nekoj drugoj klinici...Možda je najbolje da se raspitaš na njihovom odeljenju ginekologije,srdačno preporučujem dr.Radojčić i dr.Nenadića...kod njega sam radila HSG ,a kod DR.Radojčić sam išla privatno,ona je izuzetna žena i stručnjak.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od djole42 5/10/2011, 11:44

Maza ::
Cek,cek...a zasto ne bi neko ko ima azospermiju imao pravo na vto....Koliko sam ja upucena osnovni uslov za komisiju je da si mladji od 40 god i da jedan od partnera ne moze da ima dece prirodnim putem.....Vma radi vantelesnu,mm je pitao jutros dr i kaze da zdravstveno pokriva njene troskove.....

Mazo pravilnik za uključivanje u program VTO o trošku fonda mozeš pročitati na sajtu RZZO .Naglašeno je da u ejakulatu mora postojati zivih i morfološki ispravnih spermatozoida ,što se tiče godina one se odnose samo na zenskog partnera.
Prošle godine sam pokušala da upadnem u drzavni program i odbijeni smo zbog lošeg spermograma (čak nije bila azospermia u pitanju ).
Pokrenuta je i akcija (na forumu) i jedna od primedbi na uslove su upravo i pacijenti sa azoo.
Ukoliko ste vojni osiguranici mozda vama pokrivaju troškove .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 5/10/2011, 16:10

Mazo,Đole je upravu. Ukucaj sajt RZZO i informiši se.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 5/10/2011, 18:15

Pa verujem ja vama,neko muz bas pitao i oni njemu tako rekli....A znam i par koji su zamrzli spermatozoide i uradili vantelesnu...Ja sam spremna i da platim samo da se nesto lepo desi ali ako ne moram zasto da propustim priliku...
Bezveze im je pravilnik jer ima jako puno muskaraca koji imaju isti problem kao mm.
Ljubim ja vas! Samo sam jako razocarana u drzavu.....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 5/10/2011, 19:59

Mazo, naravno,probaj...pokušaj da kontaktiraš Genesis u NS i pitaj da li postoji mogućnost da zamrznete-ako išta bude u spermi,jer kažeš da je azoo, i da ćete to zamrzavanje vi platiti, a da postupak odrade o trošku fonda...jer država ne plaća zamrzavanje-bar ne još uvek.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 5/10/2011, 21:22

Eh draga moja,nikada nisam ni sanjala da cu prolaziti kroz ovako nesto u zivotu...Pogledam u tvoj potpis i nastavljam dalje.
Sutra cu bas da zovem da pitam,dobar ti je savet..... osmeh srce
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dr mali pariz 5/10/2011, 21:45

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 561840
samo napred!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivana ivanovic 6/10/2011, 09:10

prosli smo u drugostepenu komisiju u narodnom frontu , e sad kako kazu cekamo pismo i kad krecemo. Joj to me cekanje ubija , devojke jel ima neko da je skoro prosao komisiju i da su ga zvali . Da se pripremim koliko se to sad ceka. Sta mislite da zovem ili da cekam pismo iz fonda??

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 6/10/2011, 09:35

IVANA,super za komisiju napred scuro Rado bih ti odgovorila,ali ništa mi nije jasno kako sve to ide od septembra...ja sam prošla u maju drugostepenu u Višegradskoj i čekala sam 7 dana .Javiće se već neka devojka koja je sad skoro prošla... napred scuro
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cicsa80 6/10/2011, 11:18

Maza ::A znam i par koji su zamrzli spermatozoide i uradili vantelesnu...
Bezveze im je pravilnik jer ima jako puno muskaraca koji imaju isti problem kao mm.
Ljubim ja vas! Samo sam jako razocarana u drzavu.....
Mazo mislis da su sa zamrznutim uzorkom radili VTO o trosku fonda? To se onda nikako ne slaze sa postavljenim kriterijumom "сви облици субфертилности мушкарца, уз постојање живих или морфолошки исправних сперматозоида у ејакулату." Smrznut nije ejakulat.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivana ivanovic 6/10/2011, 13:47

Hvala Mazo 1972 smajli angel

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 7/10/2011, 19:55

Ja vama rece da se ja ne razumem...To sam tako cula da su zamrznutu spermu prenosili iz bolnice u narodni front da bi se oplodnja uradila...E sad da li je to stvarno tako? zbunjen
Kod nas je sada akva situacija da su sanse za vantelesnu 5%....Prebacujem se u drugu temu da vas ne ometam,ako stignem da vas opet-druzicemo se!
Zelim vam svima puno,puno srece i da ostvarite sto ste planirali!
zagrljaj srca
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 7/10/2011, 20:14

Draga imenjakinjo, biću slobodna da ti sugerišem da krenete sa analizama sa spiska RZZO, znači :brisevi, virusi iz krvi...u svakom slučaju ,za šta god da se odlučite, biće vam ovi nalazi potrebni, a nekima se dešavalo da otkriju na taj način i uzrok svog steriliteta...Srećno ti bilo i pridruži nam se i na drugim temama... osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Maza 7/10/2011, 23:51

Evo da vam se poverim...Mom suprugu je pre 7 dana operisan testis tj. imao maligni tumor na testisu....Inace je imao podignute testise....Od sutra pocinje sa hemoterapijom sto znaci da nema zaceca kod nas bar 2 god...Ajde i to,neka je on meni dobro sacekacu i 5 godina, nego sto je danas bio na UZ i levi testis mu je los,nema dovoljne kolicine vode i precnika je 10mm...
Hormoni su mu poudeli...Tako da se nas dvoje polako spremamo na VTO-nepoznat donor,pa ako njemu jednog dana pronadju neki spermatozoid imacemo i svoje dete...Tj. zajednicko...Dete je dete,ako ga od prvog dana uzmes u narucje tvoje je i voleces ga bez obzira sto nije tvoja krv....
Mozda i ja brzam ali svaki dan me salecu lose vesti,samo cekam kada ce mi dr i ono najgore saopstiti a vidim da mm nasmejan bude kada ga podrzavam i ohrabrujem...U svemu ovo nam je najbitnije da ne klonemo i da ne dozvolimo da nas bolest pobedi....
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od maza1972 8/10/2011, 10:20

Tako je ,draga ,zdravlje na prvom mestu...prvo jedan problem rešite ,a onda će se već otvoriti mogućnosti...nije vaš slučaj usamljen, ima na temi "muški sterilitet"...samo hrabro... osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od hany 10/10/2011, 10:49

da li je neko krenuo u visegradsku na vto o trosku drzave
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Zoka83 10/10/2011, 23:09

Maza ::Od sutra pocinje sa hemoterapijom sto znaci da nema zaceca kod nas bar 2 god...
zbog hemoterapije ili nema nijedan spermic? Mi smo bili u slicnom sosu, ali smo pre hemoterapije zamrzli spermu, uradili VTO posle nekolko meseci i sada smo hvala Bogu roditelji.
Javi mi se na pp ako te bilo sta zanima.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od shenon 11/10/2011, 12:21

Evo da javim kojom brzinom sad rade.
Danas sam prosla drugostepenu komisiju u Frontu, rekose da krajem januara stizemo na red, znaci otprilike 2-3 meseca se ceka sto nije toliko strasno
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od grudva 11/10/2011, 12:59

ivana ivanovic ::prosli smo u drugostepenu komisiju u narodnom frontu , e sad kako kazu cekamo pismo i kad krecemo. Joj to me cekanje ubija , devojke jel ima neko da je skoro prosao komisiju i da su ga zvali . Da se pripremim koliko se to sad ceka. Sta mislite da zovem ili da cekam pismo iz fonda??

Ivana ja sam 07.09. bila na komisiji u n.f. a iz nemanjine su me zvali 22.09. da se javim njima 23.09. u nemanjinu u 8 ujutru da mi overe zeleni uput i u 10 da stignem u n.f. znaci ja sam cekala nekih 2 nededelje a pozivno pismo mi je stiglo tek posle nedelju dana kad sam vec sve zavrsila moj ti je savet da se neodvajas od telefona koji si dala u nemanjinoj pre nego da cekas pismo.

Sto se tice mene kad sam bila 23.09. rekli su mi da pocnem da pijem cyclo-progynova tablete i da se javim 06.10. i tada su mi rekli da nastavljam sa tableticama do nov odprilike oko 15.11. bi trebala da krenem sa bocama i kako doktor rece do kraja novembra bi trebali da zavrsimo sa svim.
Sve u svemu ja nisam dugo cekala da krene nesto da se desava i odma sam otvorila bolovanje nezelim da se razbolim u trgovini radim gde dolazi bar jedan bolestan dnevno a i nervoza ovako sedim kuci odmaram malo prosetam i super mi je

poz
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od shenon 11/10/2011, 16:55



Ivana ja sam 07.09. bila na komisiji u n.f. a iz nemanjine su me zvali 22.09. da se javim njima 23.09. u nemanjinu u 8 ujutru da mi overe zeleni uput i u 10 da stignem u n.f. znaci ja sam cekala nekih 2 nededelje a pozivno pismo mi je stiglo tek posle nedelju dana kad sam vec sve zavrsila moj ti je savet da se neodvajas od telefona koji si dala u nemanjinoj pre nego da cekas pismo.

Sto se tice mene kad sam bila 23.09. rekli su mi da pocnem da pijem cyclo-progynova tablete i da se javim 06.10. i tada su mi rekli da nastavljam sa tableticama do nov odprilike oko 15.11. bi trebala da krenem sa bocama i kako doktor rece do kraja novembra bi trebali da zavrsimo sa svim.
Sve u svemu ja nisam dugo cekala da krene nesto da se desava i odma sam otvorila bolovanje nezelim da se razbolim u trgovini radim gde dolazi bar jedan bolestan dnevno a i nervoza ovako sedim kuci odmaram malo prosetam i super mi je


Au pa kad si bila na prvostepenoj?
Ja sam prvostepenu prosla pre dve ndelje, drugostepenu danas i rekli su mi da pre januara 2012 ne stizemo na red.
Znaci sad se ceka 2-3 meseca.
Izgleda da su popunili kvotu do kraja 2011.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivana ivanovic 11/10/2011, 17:36

ja sam drugostepenu komisiju prosla 05.10-og , i sve se nadam da cu upasti ove godine ali kako stvari stoje nista od toga Sad

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 4 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu