KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas sam kuvala...

+39
ninica2
lolipop
Struzzo
mijaki
dragmilk
Anavi
Marija86
BiKsi :)
tanjica
djole42
caci
Orline
anna
tuli
Kamilica
MAAKKI
Sami
cicsa80
maza1972
Republica
racili
zoxa
maus
Mali Princ
bebko
KoMetaK
Tinche
buby
Cupava
bobica83
MARA
dragana76ns
HappyGirl
noja
dr mali pariz
Cranberry
Mirjana
Botox
Milijana
43 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od maus 24/10/2011, 14:42

Biksi :) ::OBOŽAVAM prženice, ali obožavam! Samo ja spremam smesu kao za palačinke pa umačem hleb, mmmmmmm, već mi kreće voda na usta!
Nisam znala za ovu kombinaciju. Prvom prilikom pravim przenicealabiksi Very Happy
Buby g g g g g g g g
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Tinche 24/10/2011, 15:16

Evo Bojaninih pancerota...samo sto sam ja izrendala sunku i izgnjecila feta sir, pa u to dodala kecap i tako filovala. Fenomenalne su, bata celu pojeo za dorucak i casu jogurta u to.

Danas sam kuvala... - Page 12 Dsc03274l


Danas sam kuvala... - Page 12 Dsc03275k


Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Milijana 24/10/2011, 15:54

Kod nas jesu takvi obicaji na groblju i familija mm-a sve to postuje, ali moja majka je rodjena u Leskovcu, zivela u Nisu odakle je njena majka i one to nisu tako radile. Mi nikad ne nosimo hranu na groblje, nego posle kuci spremimo rucak za nas. Tamo samo neku bonbonu, ratluk i sl. i mnogo je lakse i kulturnije tako.
Ali ljudi, u selu kod mog svekra, gde je i sahranjena nana, obicaj je da se daju pokloni preko groba Shocked Znaci, svako ko je dosao, poneo je kesu u kojoj ima litar ulja, kilo secera, kafu, neki keks, sudomil i sl... onda kad popo zavrsi, formira se red sa jedne strane groba i svako dodje da uzme zito i da tu kesu domacici koja stoji sa druge strane, a ona mu vrati kesu sa keksom i nekim hlepcetom..... Kad je parastos od godinu dana, onda umesto tog ulja i sl. kupuju neku ciniju ili serpu ili nesto drugo za kucu affraid affraid affraid To je da se covek krsti No
Elem, dosta o groblju.... uverismo Pari da je moguce jesti sarmu na groblju lol!
A kod mene danas punjena paprika i pecenje SA GROBLJA lol!
A przenice bile za dorucak... samo ja to jedem sa margarinom i dzemom yes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Orline 24/10/2011, 16:38

Meta, napokon da vidiim da neko sprema taj cvet, ja videla da ga prodaju tamo na pijaci i pretpostavila da je za jelo, ali moja sestra nije znala kako se sprema. A nikako da pita svekrvu, sve zaboravi. Jel ukusno, pošto ja volim da eksperimentišem?
Za bagrem nisam znala, ali je nama naša baka umakala cvet zove u smesu od palačinaka i pržila na vrelom ulju. Posle pospe šećerom i vanilin šećerom i uz šolju mleka nismo znali kad je dosta za doručak Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 17:35

tinche ::Evo Bojaninih pancerota...samo sto sam ja izrendala sunku i izgnjecila feta sir, pa u to dodala kecap i tako filovala. Fenomenalne su, bata celu pojeo za dorucak i casu jogurta u to.

Danas sam kuvala... - Page 12 Dsc03274l


Danas sam kuvala... - Page 12 Dsc03275k


srce moje malo sto on njopa :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od BiKsi :) 24/10/2011, 17:36

Maus, samo malo gušća smesa za pženice nego kad spremaš palačinke. Ja ih jedem i sa šećerom, džemom, kremom, sirom, ma svakakve kombinacije. Moja snajka kaže kako sa šećerom, ja rekoh lepo, i kad jednom prilikom njihovim klincima umakah u šećer, nakrkaše se oni samo tako. Snajka samo viče bravo si ga tetka! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 17:37

malo drugaciji kupus danas, sa junetinom, dodala pri kraju i cen belog luka i paradajz sok (zao mi bilo da mi domaci mamin paradajz stoji tek tako :)
super je bilo :)
imamo i za sutra :)
Danas sam kuvala... - Page 12 Img0590ac.th

Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 17:39

Biksi :) ::Maus, samo malo gušća smesa za pženice nego kad spremaš palačinke. Ja ih jedem i sa šećerom, džemom, kremom, sirom, ma svakakve kombinacije. Moja snajka kaže kako sa šećerom, ja rekoh lepo, i kad jednom prilikom njihovim klincima umakah u šećer, nakrkaše se oni samo tako. Snajka samo viče bravo si ga tetka! Very Happy
ja hleb umacem u umucena jaja sa mlekom
i to zovem moce
przenicama zovem hleb koji je baka nekada pre onako pekla na smederevcu :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od MAAKKI 24/10/2011, 19:11

Przenice i ja pravim kao Biksi i jedem sa cim stignem yes yes yes

Tinche kako bata slatko papici, ljubim ga osmeh srce osmeh srce osmeh srce
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od dr mali pariz 24/10/2011, 19:25

Republica ::Pa i salate-zelene se pasU zar ne? lol!
Very Happy neumorna si-kao i ja Very Happy da,pasu se, ali ne JA!
Ja tu salatu ne jedem jer je "ne osećam". A sad, ako ćeš spanać,ili blitvu da mi spomeneš, ja je ne pasem,već od njih napravim jelo "izgledno" lol!
O.k. Oduševile ste me pričom o groblju,prosto je neverovatno, šta su ti žene...samo se dokačimo jedne teme,i dos utra priča Laughing
Mili, drugo je jedenje u tim tzv. kapelama, tome sam i ja prisustvovala,i to uglavnom po ciči zimi,a kako kažeš,promaja ubi, a da ne pričam o tome da na tom stolu,ako ne na tom, onda drugom,al na istom mestu, mrc leži....iskreno, običaji koji se "dešavaju" na grobljima me stvarno užasavaju. Nekako ,kao da mi skreću poentu, zašto smo ustvari tu. Ja se sita "ispričam", u mislima, sa pokojnikom na groblju, i ta hrana mi samo remeti mir.
Sarmu stvarno nikad nisam videla postavljenu na grobu, jer su kod nas običaji da se ta hrana,obično suvo nešto-kiflice,šnisle suve,piletina...postave na krpe ,na zemlji...ili ploči. Ma nebitno, baš bezveze što razvezoh sad i ja.
Nego, Batica koji njupa pancerote Very Happy Biće to moj medenjak jedan veliki kad poraste, on sad vse jede,duša moja mila!! Danas sam kuvala... - Page 12 275568
Onaj Bojanicin kupus,nisam ni htela uveličati No , draga hvala ti što postavi tako malu sliku,obično daš mega giga Very Happy
Prženice moj muž pravi najbolje Razz ne otkriva mi u šta prvo umače, ali u jednom tanjiru mleko, drugom jaja sa solju, treće brašno. A obožava na masti da ih prži.
Retko kad na prženicu stavim neku deljku prsa, nikad ne mažem slatkim,niti margarine No i slično.
Eto, i Orli voli cveće...da jede. Odlično, Meta, Ripa, niste usamljene Razz lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 19:37

dr mali pariz ::
Republica ::Pa i salate-zelene se pasU zar ne? lol!
Very Happy neumorna si-kao i ja Very Happy da,pasu se, ali ne JA!
Ja tu salatu ne jedem jer je "ne osećam". A sad, ako ćeš spanać,ili blitvu da mi spomeneš, ja je ne pasem,već od njih napravim jelo "izgledno" lol!
O.k. Oduševile ste me pričom o groblju,prosto je neverovatno, šta su ti žene...samo se dokačimo jedne teme,i dos utra priča Laughing
Mili, drugo je jedenje u tim tzv. kapelama, tome sam i ja prisustvovala,i to uglavnom po ciči zimi,a kako kažeš,promaja ubi, a da ne pričam o tome da na tom stolu,ako ne na tom, onda drugom,al na istom mestu, mrc leži....iskreno, običaji koji se "dešavaju" na grobljima me stvarno užasavaju. Nekako ,kao da mi skreću poentu, zašto smo ustvari tu. Ja se sita "ispričam", u mislima, sa pokojnikom na groblju, i ta hrana mi samo remeti mir.
Sarmu stvarno nikad nisam videla postavljenu na grobu, jer su kod nas običaji da se ta hrana,obično suvo nešto-kiflice,šnisle suve,piletina...postave na krpe ,na zemlji...ili ploči. Ma nebitno, baš bezveze što razvezoh sad i ja.
Nego, Batica koji njupa pancerote Very Happy Biće to moj medenjak jedan veliki kad poraste, on sad vse jede,duša moja mila!! Danas sam kuvala... - Page 12 275568
Onaj Bojanicin kupus,nisam ni htela uveličati No , draga hvala ti što postavi tako malu sliku,obično daš mega giga Very Happy
Prženice moj muž pravi najbolje Razz ne otkriva mi u šta prvo umače, ali u jednom tanjiru mleko, drugom jaja sa solju, treće brašno. A obožava na masti da ih prži.
Retko kad na prženicu stavim neku deljku prsa, nikad ne mažem slatkim,niti margarine No i slično.
Eto, i Orli voli cveće...da jede. Odlično, Meta, Ripa, niste usamljene Razz lol!
stavila malu sliku jer znam da nisi jedina na ovom forumu koja ne voli kupus :)))) lol!
ne voli ga ni moj tata, ne znam zasto...
meni to ko i svako drugo, obicno jelo :) ali eto, stavih malu slicku, vidite kak'a sam uvidjajna :) king
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od dr mali pariz 24/10/2011, 19:48

Vala bašvala lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Republica 24/10/2011, 20:10

David Bowie & Ryuichi Sakamoto

Vidi scenu sa cvecem.Danas sam kuvala... - Page 12 490909



Sigurno da sam neumorna , kad sam na cvecu Paris..hehehe Very Happy

A sad original musiQ:

Forbidden Colours


Poslednji izmenio Republica dana 24/10/2011, 20:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 20:24

nego repi, pisi sta si kuvala, otvoricemo ako treba posebnu temu "sta ste zalivali danas" :))))))) osmeh srce
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Republica 24/10/2011, 20:54

Sinoc napravila gulash, sukade parce govedine ali paJz sada,Bojance:

Ja dodajem cimenT u gulash sada i malo tucane paprike iz Gvatemale.Danas sam kuvala... - Page 12 561840

A danas skuvala krompir za pire.Sin postavio sto i napravio salatu od ribanca kiselog kupusa.Borimo se hranom od zime i bolesti.

Mada ja ti jedem svaki 3 dan meso crveno.A sinu za sada spremam svaki drugi dan.ostalo riba shto vishe.

Eto sutra verovatno riblji paprikash.Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od cicsa80 24/10/2011, 21:18

Boki moze pomoc? Ne mogu da nadjem recept po kom si spremala pancerote a na kulinarci ih ima dosta. Ja bih bas te. Very Happy Mnogo su ti lepe pa reko' da probam i ja da se moje "isplaze" Sto kaze Pariz.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od dr mali pariz 24/10/2011, 21:26

Ripa, baš lepa muzikica...a lap top se usporio,te nemam živaca da pogledam,jer koči...ma samo svako ko šta voli, zato vi "na cveću" ćete duže trajati od nas mesožderki Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Orline 24/10/2011, 21:52

Hihihi, kak'e ste smešne, a jedete barenu blitvu Laughing Bagrem i zova bar mirišu. I lišće od vinove loze lol!
Ja nemam predrasude, volim da probam, ali razumem i kada neko ima odbojnost. većina ljudi je takvih.
Sad sam baš pogledala, internet prepun recepata za pohovanu zovu, ima i na Coolinarici (kao bazga, hrvatski naziv još više) a talijanskih kol'ko 'oćeš Laughing Eto bojana, viš da si jela cveće bagrema. I mi smo Razz
Verovatno bi Italijanima bile čudne pohovane paprike, čini mi se da ih oni baš malo jedu. Moja mama se ubila tražeći babure za punjenje tamo, a da nisu "plastične".

Kod mene danas i sutra pingvin varijanta. Smrznuto ili iz frižidera. MM nije trenutno kući, pa lovim po frižideru "zdravu hranu".
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od dr mali pariz 24/10/2011, 22:02

Cicsa...pronađoh:

Pancerote
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 22:07

cicsa80 ::Boki moze pomoc? Ne mogu da nadjem recept po kom si spremala pancerote a na kulinarci ih ima dosta. Ja bih bas te. Very Happy Mnogo su ti lepe pa reko' da probam i ja da se moje "isplaze" Sto kaze Pariz.
mislim kad sam kacila slike da sam okacila i link u istom postu
evo jos jednom
http://www.coolinarika.com/recept/799311/
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/10/2011, 22:12

orline ::Hihihi, kak'e ste smešne, a jedete barenu blitvu Laughing Bagrem i zova bar mirišu. I lišće od vinove loze lol!
Ja nemam predrasude, volim da probam, ali razumem i kada neko ima odbojnost. većina ljudi je takvih.
Sad sam baš pogledala, internet prepun recepata za pohovanu zovu, ima i na Coolinarici (kao bazga, hrvatski naziv još više) a talijanskih kol'ko 'oćeš Laughing Eto bojana, viš da si jela cveće bagrema. I mi smo Razz
Verovatno bi Italijanima bile čudne pohovane paprike, čini mi se da ih oni baš malo jedu. Moja mama se ubila tražeći babure za punjenje tamo, a da nisu "plastične".

Kod mene danas i sutra pingvin varijanta. Smrznuto ili iz frižidera. MM nije trenutno kući, pa lovim po frižideru "zdravu hranu".
ja za sebe mogu reci da bih sve probala, bagrem sam probala, tj. cvet, i mogu ja to opet gricnuti al daleko od toga da bih ;pojela pola kile cveta, to cupnem jedan, dva, pa pojedem :))))
ali me ne privlaci nesto posebno i to je to, pogotovo ne za glavno jelo
od tih latica priznajem da volim slatko od ruze i sok od ruze koji je moja baka spremala i jos uvek sprema

Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Republica 24/10/2011, 22:20

E da Ori ovo za zovu lepo mirishe.Very Happy

Zapravo zaista volim miris tog cveta.

To nisam jela ali zato jesam sok od zove.Ima da se kupi zamisli ovde isto sirup i Ikea -hrani.

Zova ima mesec kad se bere ...ja mislim maj nakon toga vec postaje vishe toksicna.

Kao shto se sok od cvetova zove koristi sa otvaranje disajnih puteva, a suvo seme bagrema , posebno onog Rogac za probleme sa digestivnim sistemom.

Mislim da je tu neka veza , pored hranljivosti i malo lekovitosti.A zaista je egzotican prilog.Ko kazhe da i mi nemamo egzotike.

Slatko od latica ruzha.Danas sam kuvala... - Page 12 561840

Ja isto volim da porobam razlicite ukuse i kuhinje.

Volim pite , mogla bih ih jesti svaki dan.Ali pita sa integralnim brashnom nije tog ukusa.A previshe belog brashna izbegavam.

Zapravo vec sam vam pomenula a i poslala Paris ...Bazna Ishrana!

Da organizam drzhimo u balansu a ne previshe u kiseloj sredini.A upravo dosta ukusa koje izazivaju bazni efekat u nashem organizmu su zapostavljeni u nashoj ishrani.

Jedan cvet tikvice u stomaku zdraviji je nego u vazi...Very Happy
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od dr mali pariz 24/10/2011, 22:30

Ripa, džaba zboriš. Popijem ja čašu limunade nakon MOG obroka, i napravim bazu lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Orline 24/10/2011, 22:32

Ma to su sve navike u ishrani, zavisno od podneblja.
Ko šta voli.
Bez obzira što sam probala puževe i žabe i ostala živa, ne znam da li bih mogla insekte kao što ima na meniju u nekim zemljama.
No odoh daleko.
Bojanice, sve zaboravim da te pohvalim, tako mlada a već kuvarica par ekselans (na čistom francuskom) Oduševljavaš me stalno djakonijama. Mene prošla zvizga, a nekad mi žao, prvih godina braka sam baš imala inspiraciju. I sad volim da kuvam, ali nije to onaj elan kao ranije. verovatno da je stiglo bebče da bi vratila krila i elan za kulinarije
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Orline 24/10/2011, 22:33

dr mali pariz ::Ripa, džaba zboriš. Popijem ja čašu limunade nakon MOG obroka, i napravim bazu lol!
Hahaha, luda si, ja prvo pročitala bozu queen
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 12 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu