KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+57
key
maja76
logona
brinbili
natalija
Tanja83
bebko
heja
HappyGirl
heart84
dragmilk
caci
lena
liki
seka 35
Cupava
Sneza
anna
Likoli
Struzzo
tica
nale11
dragana76ns
Shizika
dacca
Zaneta
Mali Princ
Jelica
Sami
bubili2
cvrle76
Cranberry
Marija86
MAAKKI
KoMetaK
lolipop
cici
maja kg
cicsa80
viktorija
Deni
daxi011
noja
gagax81
Mirjana
bak
bokica
BiKsi :)
*AIDA*
agata
buby
dr mali pariz
Milijana
malenaa
Jecaneca
nolinica
Nefertari
61 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 20/9/2011, 13:29

Cure imam jedno pitanje. Molim hitan odgovor. Pre dve nedelje sam vadila krv i urin i imala sam bakterija. Sad sam počela imati jake bolove dole, boli me i kad ustajem, tera na wc,a nema ništa....šta raditi. Imam zakazano kod dr u ponedlejak, a sve mi je kasno čekati do tad. Imate lineki pregled. Zvaću ga u četvrtak jer je tek tad u klinici.
Strah me je. Crying or Very sad
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 20/9/2011, 14:07

Aida, najbolje je da nazoves doktora pa da pitas kako da koristis Utrogestan i Macmiror u isto vreme.
Nolinice, ne znam sta da ti kazem. Jesi pila neke lekove za te bakterije? Ne verujem da je od toga,ali... Jel te boli samo kad treba da ides u Wc? (to moze biti i samo par kapi pa da osetis rasterecenje posle) I mene boli kad treba da ustanem pa se sad trudim da se okrenem na bok, pa da se oslonim na ruke i tako se dizem da bi rasteretila stomak. Moj bebac vrsi jak pritisak na besiku pa me najvise boli nocu kad treba da idem u Wc.
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/9/2011, 15:03

Nolinice to je urinarna infekcija tj prehlada besike pij sto vise caja od brusnice dok ti dr ne prepise odgovarajuci antibiotik
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 20/9/2011, 18:10

nolinica ::Cure imam jedno pitanje. Molim hitan odgovor. Pre dve nedelje sam vadila krv i urin i imala sam bakterija. Sad sam počela imati jake bolove dole, boli me i kad ustajem, tera na wc,a nema ništa....šta raditi. Imam zakazano kod dr u ponedlejak, a sve mi je kasno čekati do tad. Imate lineki pregled. Zvaću ga u četvrtak jer je tek tad u klinici.
Strah me je. Crying or Very sad

Noli,najbolje je da uradiš urinokulturu da bi doktor mogao da ti prepiše antibiotik po antibiagramu.Do tad pij dosta tečnosti i čaj od brusnice.To je 100% neka infekcija urinarnog trakta. Nemoj da brineš,ništa strašno samo ćeš uzimati antibiotik i to će se rešiti
zagrljaj
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/9/2011, 18:16

Nef, Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 690119
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 21/9/2011, 10:47

Gaga, nisam pila ništa od lekova, a boli nekad i kad šetam i sedim, malo seče dele...
Nef i Tanja, i ja mislim da je tako nešto, sutra vadim krv i nosim urin.
Hvala na savetima, nadam se da će uskoro biti bolje.
Mali Pariz cvet
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 21/9/2011, 11:51

Nolinice, ja sam mislila da si pila neke antibiotike pa da te i dalje boli.
Obavezno uradi urinokulturu, ako ima bakterija da ti odma urade i antibiogram. I naravno puno, puno tecnosti. Nadam se da ce ti uskoro biti bolje yes
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lolipop 21/9/2011, 11:53

Trudničice samo da vas ljubnem sve redom ljubav
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 21/9/2011, 12:52

trudnicice sunny
gagx oggt ti je ok, i ostali rezultati, a moje gvozdje je sad 15 a hemog. 139, leukoc. 9, a vadila sam i CRP on 2.99, mislim da je i tvoje gvozdje ok stim da si vec u 33 nedelji love
aida jel si iskombinovala vaginalno kuglicenje, jel uzivas kakvo je vreme od sutra toplije i do kraja nedelje, uzivaj srca1 sunny
nef cvet
nolice zakazi za sutra uz da vidi urinokolturu usne
seko daco ljubav
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 21/9/2011, 13:40

Bili smo na UZ. Imamo 2024gr. Very Happy Doca je zadovoljan, kaze da prednjaci glavica ploda, adekvatna kolicina plodove vode, dinamika ploda uredna i protok kroz pupcanu vrpcu uredan! Jedino mi je opet ponovio da "povucem rucnu"jer mi je grlic lako skracen i da ce se potruditi da se ne porodim do 25. Oktobra (termin nam je 8. Novembar). Inace bebac jako voli da se slika, bio je miran za divno cudo jer me inace razvlaci po ceo dan i celu noc. Imamo dve lepe slicice, na jednoj mu se vidi lice i kako nam namiguje a na drugog slici je potvrda ponosnom tati da je decak bebe Kontrola za 3-4 nedelje, zavisi kako se ja budem osecala.

Noja, kad vi idete na sledece virkanje?
Trudnice, sve vas puno, puno ljubim! ljubav
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 21/9/2011, 15:41

Gagax bravo za dobar uz...bravo za dеčkića samo nek napreduje bebe srca1 srca1
Cure imam jednu dilemu...bila sam prošle subote kod moje doktorke u vezi konsultacije za bakteriju u brisu, ja sam joj rekla da bi da me pogleda na uz a ona me pita kad si poslednji put bila na uz? Ja joj kažem da su me gledali pre sedam dana na uz u Beogradu ona odjednom poče da mi se ljuti pa šta ima da te gledam ultrazvuk je mnogo štetan, šta radiš toj deci....i još puno...puno kritika na taj račun...
Tako da sam ja izašla iz njene ordinacije skroz zbunjena i ne znam šta da radim...u petak ako Bog da ulazim u 20-nedelju i mislila sam da idem na 4d u jednu ordinaciju u gradu i ne znam šta da radim...Šta mislite je li istina da je uz štetan? Shocked
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacca 21/9/2011, 16:16

Meni su tri dr rekla, da nije dokazano da je stetan! Ne znam znaci li ti to sta,ali...
Kada sam bila u bolnici mjesec dan 7 puta sam radila UZ!
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od seka 35 21/9/2011, 19:16

meni je moja dr. rekla da nije stetan i cak mi je rekla da kad god se pozelim vidjeti bebicu da dodem.
ja sam je bas extra pitala za ultrazvuk zato sto sam i ja tako cula ,ali ona to negira ... moja dr. je inace zavrsila studij u Americi ,a specijalizirala je u njemackoj i kaze neke stvari koje cuje kod nas nisu joj medicinski jasne ...
tako da sm je ja svasta ispitivala ,pa cak i o babinim pricama na sto isto kaze kao da babe nisu zavrsile fakultete i da su to samo babine price
aida ,zato me cudi da je tebe toliko izgrdila ta dr.
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 21/9/2011, 21:42

Aida sigurno nije stetan dr je verovatno htela da te otkaci jer ne zele da rade tako cesto uzv ovi kod mene u dz rade samo tri za celu trudnocu i ja to postujem, ali idem u drugi grad jednom mesecno na 4d uzv a ovi to nemaju pojma. Generalno ok je bar jednom mesecno ako nema nekih komplikacija da se cesce gledate
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 22/9/2011, 11:54

Gaga, divno što je sve super na uz, ali si bezobraznica što nam nisi stavila slikice da se i mi divimo! Dobro, ajd ne moraš pišu, ali ovu da i nama namiguje!!!
Pozdrav ostalim trudnjačama!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/9/2011, 12:15

e trudnjacice kako sam istrazivala i kuckala po googlu tako sam i naletela slucajno na neki clanak nemogu sad da ga nadjem, uglavnom u textu je pisalo da uz steti tj objasnili su kao za osmeh bebe da to nije pravi nego beba se krivi jer kao osecaj je da kao da voz prodje i protutnji kroz matericu sva sam se bila najezila, i sad svaki put kad idem na uz setim se toga, ali ja sam ipak za redovne kontrole i kad god se oseti potreba za tim, taman se i mi malo smirimo i redovno treba gledati grlic
gagx bravo za velikog malisu maminu dusicu, da stavi slikicu,
ja tek za 3 nedelje, otprilike oko 21,22 nedelje kad se i srce snima na 4d idem ponovo,
jedino ako neodem ranije kod moje na obican jer se uzelim da vidim moju skockicu yes
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 22/9/2011, 12:31

Trudnjače moje drage ja odlučila danas da idem u 16h na uz, jednostavno imam potrebu da vidim moje dečake, u nedelju ako Bog da konačno idem na more sve smo nešto odlagali al najviše zbog svadbe koju imamo u subotu, pa ipak odlučih da ih virnem pre mora...Osećam ih sad lepo lupkaju svoju mamicu....prelep osećaj zaista želim svima od srca da ga osete... g konfete i naravno prašim sve kojim je potrebno...
Javljam vam se posle pregleda i ako dobijem koju sličicu probaću da je okačim i pokažem vam moje junake...ljubi ih majka... srcasti poljupci
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 22/9/2011, 15:38

Trudnice drage, lepo napredujete. likeit Nekima jos malo ostalo. Very Happy Ljubim vas sve!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malenaa 22/9/2011, 16:03

Uz nije stetan samo 4d je malo jaca sonda pa zato bebe stavljaju rukice na oci jer ima je jaka svetlost ai ni to nije stetno a obican uz uopste nije stetan ja kad sam svaki mesec u bolnici gledaju te na prijemu pa sutradan moja doktorka a nekad i na otpustu i jos plus idem privatno jednom mesecno i bas sam se raspitala i svi kazu da nije stetan a uostalom da jeste pa ne bi nas u bolnici po sto puta gledali.... ljubav
malenaa
malenaa

Broj poruka : 796
Datum upisa : 01.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 22/9/2011, 18:29

Evo trudnice moje drage par slicica!

Ovde smo bili 13 nedelja stari i 7 cm vejiki
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 14ccv8i

A ovo nam je poslednja slicica 33. nedelja, teski 2024gr.
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 2hyfguu
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 22/9/2011, 21:33

Tvoje su mi slikice super, beba se super vidi! Kod mene se ne vidi tako lepo! Sad
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sami 22/9/2011, 21:36

*AIDA* ::
Cure imam jednu dilemu...bila sam prošle subote kod moje doktorke u vezi konsultacije za bakteriju u brisu, ja sam joj rekla da bi da me pogleda na uz a ona me pita kad si poslednji put bila na uz? Ja joj kažem da su me gledali pre sedam dana na uz u Beogradu ona odjednom poče da mi se ljuti pa šta ima da te gledam ultrazvuk je mnogo štetan, šta radiš toj deci....i još puno...puno kritika na taj račun...
Tako da sam ja izašla iz njene ordinacije skroz zbunjena i ne znam šta da radim...u petak ako Bog da ulazim u 20-nedelju i mislila sam da idem na 4d u jednu ordinaciju u gradu i ne znam šta da radim...Šta mislite je li istina da je uz štetan? Shocked
Aida, ta dr-a što ti je rekla da je uzv štetan Shocked apsolutno nema pojma Very Happy ili joj se nije dalo da te gleda yes Što se tiče uzv, ja sam ga radila i sedmočno po dva puta a kad sam ležala u bolnici tad su mi radili čak i češće yes i ja sam lično pitala ne jednog Dr-a nego skoro sve i jednog koji mi radio uzv i rekao da to nije štetno ni po majku ni po bebu yes Zato ti to sa sigurnošću pišem...
Uživaj u trudnoći i ne slušaj previše Dr-e šta pričaju trudnica

Trudnice želim Vam svima laku i bezbrižnu trudnoću ljubav ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 22/9/2011, 21:44

Cure, čini mi se da mi se zub pokvario. Da li u toku cele trudnoće ne smem koristiti anesteziju?
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 22/9/2011, 21:47

Mislim da smes, ali pitaj dr meni je gisha pisoa uput za zubara kad sma bila trudna isla sam samo na pregled nisam imala sta da popravim
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 22/9/2011, 21:49

Ok, hvala Nef na odgovoru!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu