KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCOS - Sindrom policističnih jajnika

+45
ne gubim nadu
tiramisu
OKacica
ana78
Bebis
mukkopallino
Tinche
Star77
neca73
cicsa80
karakaca
missile
blizanac
darling_buds
Jeca pereca
JocY
sareni leptir
tanjica
cekalica
Dacaa
dina
bebica1978
BiKsi :)
Ema78
Divina
Mini Maus
mumka
Zoka83
korpica
Vilhelmina
LaFolie
KoMetaK
dr mali pariz
leonalea
bubamara83
Orline
Sami
nena beba
zalosna_sova
Gala
Jeckie
maus
Kata
Jelence
HappyGirl
49 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od bubamara83 4/11/2010, 13:43

POzz svima. Zbog povisenog prolaktina pijem bromoskriptin. Zbig njega imam mucnine, nizak krvni pritisak, nadula sam se i ugojila. Zanima me da li neko zna da li zbog tog leka nemam karakteristicno bolne grudi u PMS? Grudi mi uopste nisu osetljive. Obicno me bole 7-8 dana pre menstruacije. Hvala unapred.

bubamara83

Broj poruka : 16
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od leonalea 7/6/2011, 17:19

hej cure, evo bila ja kod ginekologa i ovako glasi nalaz, lijeva adnexa 25x16 sa folikulom 7,4mm desna adnexa nalik na PCO velicine 26x22mm c.douglasi prazan. Menstruaciju sam imala prije 5 dana, i doktorica kaze da je to normalno,(te folikule) i da svaka zdrava mlada zena to mora imati.. a mene strah:( moze mi neko malo pojasniti

leonalea

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od dr mali pariz 7/6/2011, 19:12

Bubamaro,omašila si temu.
Leonalea, nalik na PCO nije strašno,kao ni sam PCOS.
Sve što si navela deluje o.k.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od KoMetaK 11/10/2011, 17:22

Postovah vec na koracima ili gde vec o ovom leku (ustvari suplementu) koji su mi dali da pijem, zove se INOFERT, probajte da ga izguglate na eng, ja odavde ne uspevam.
Sluzi za normalizaciju PCOS, i ono sto nadjoh ovde na forumima da su ga zene uzimale par meseci i da im je pomogao. Lek/suplement sadrzi inositol i folnu kiselinu, a inositol je koristan za lecenje PCOS, regualciju IR, regulaciju hormona (smanjenje nivoa LH testosterona i prolaktina, kao i odnosa LH/FSH) i pomaze regulaciji ciklusa sa ovulacijama. Takodje s ekoristi i kod hiperstimulacije.
I, da ono sto nadjoh na forumima, da su neke zene smanjile FSH posle godinu dana terapije. Posto ima vise efekata, pisah sve ovde, da ne idem na svak utemu ponaosob.
Inositol sadrze i: suvo voce, integralne zitarice, agrumi, semenke (posebno zito), mahunarke (pasulj), pivski kvasac. (ovo je iz uputsva za upotrebu skracena verzija).
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od LaFolie 11/10/2011, 21:07

Ja bila kod dr Sumarac opet, obzirom na PCO jajnike i hiperstimulaciju, radila sam razne analize, i nista nismo zakljucile... Testosteron snizen, inuslinemije super, prolaktin skroz normalan, TSH normalan, nema antitela, androstendion normalan, SHBG normalan... ali se na UZ uvek vidi puno folikulica. AMH mi je bas visok, eto jedici razlog za PCOS....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Vilhelmina 6/2/2012, 10:12

Zdravo svima!!!
Odlucila sam da se prikljucim vasem forumu, jer eto, nazalost, vec godinu dana ne mozemo zabebiti. Sad Oboje imamo po 30 godina, mm i ja.

On ima los spermogram (12 mil. u ml, ukupno 45 mil, 22% prog. pokretnih, nepokretnih 52%).
A ja imam PCOS, visak od 7 kg, cikluse na preko 40 dana, LH duplo veci od FSH, akne... i jos su mi skoro otkrili neki polip u materici velicine 3 cm! Sad

Pocela sam ozbiljno sa vezbanjem i dijetom, pocela sam da pijem Siofor 500 mg na dan po dva puta (mada mi je OGTT test bio dobar), poceli smo da pijemo oboje Peruvian Macu...

Jel imate neki savet, komentar, preporuku za dobrog urologa, preporuku sta jos mozemo da uradimo da budemo blizi zacecu?

Hvala svima na odgovoru unapred!

Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od korpica 7/2/2012, 11:37

Cao Vilhelmina!I ja sam novija na forumu.Sto se tice tm idi na temu muski sterilitet,tamo ce ti vec neko pomoci,a sto se tice tvog problema,nadam se da ce ti se vec neko javiti,ja ti po pitanju toga ne mogu pomoci.poz igra
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Zoka83 7/2/2012, 11:48

Vilhelmina, dobrodosla!
Molim te da na temi ogtt https://kutak.forumotion.com/t1712p540-ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos napises kakvi su ti bili nalazi ogt testa. To sto pijes siofor, u tvojoj situaciji moze samo da pomogne, nis' ne brini.
Takodje, ovoje tema gde se pse iskljucivo o PCOS-u pa te molim da sva pitanja i nedoumice postavis ne temi https://kutak.forumotion.com/t1907p945-korak-po-korak-na-putu-do-bete tamo devojke stalno svracaju i sigurno ce se naci neko da ti pomogne.

Veliki pozdrav!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Vilhelmina 7/2/2012, 12:09

Hvala Korpice, hvala Zoko - na odgovoru i dobrodoslici! <3
Idem onda da pisem na tim temama!
kisss i svima koji cekaju kao i ja - zelim bebicu sto pre!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od mumka 24/2/2012, 10:39

[quote]moram da vas pitam hormon AMH,ima li jos neki naziv?Ja imam Pcso i vadila sam masu hormona koje mi je dr.trazio..evo:
TSH 3.4(0,4-4)
FRee T4 12.6(12.0-22.0)
FSH 4.0 (folikularna faza3.5-12.5)
LH 6.7 (f.o.2.4-12.6)
ESTRADIOL 233 (f.o.46-604)
PROGESTERON 0.7 (f.o.0.6-4.7)
PROLAKTIN 286 (z-100-500)
SHBG 32.0 (18.0-114.0)
testosteron 1.2 (0.22-2.9)
kortizol 170 (170-535)
C-PEPTID 1.9 (0.3-1.6)
insulin 31.3 (3.0-17.0)
izvinite sto pisem na ovu temu,ali ovde vas je najvise
e sad nigde na ovom izvestaju laba na vidim da pisa AMH?
pomagajte

evo i ovde tabela hormona,pa ako moze neki strucan komentar doktor
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od dr mali pariz 24/2/2012, 16:38

AMH je
Antimilerov hormon - Yumama.com
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od mumka 25/2/2012, 23:29

osmeh srce zagrljaj
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od dr mali pariz 26/2/2012, 14:02

Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Mini Maus 23/3/2012, 23:49

Drage moje žene...

Prije par godina ustanovljen mi je PCOS, hormoni su mi OK, kasnije ustanovljen i miom...Koristim hormonsku terapiju i odgovarala mi je neko vrijeme. Ciste su bile dovedene u red, koža je dobila bolji izgled, svakih pola godine idem na kontrolu i na posljednjoj doktor mi kaže da su ciste tu. Vratile se. Ima li neko sličnog iskustva i otkud ciste ako je organizam ranije dobro djelovao na terapiju??? Takođe, javljaju mi se učestale menstruacije, a doktor kaže da je to od prehlade, stresa ili jakog fizičkog napora...

Uvijek i iznova, zbunjena...

Mini Maus

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od LaFolie 25/3/2012, 09:00

Ja sam imala ciste 100 puta, velike po 8cm, pijem na primer diane ili mikroginon, pa prestaneem da pijem i odmah dobijem ciste, vec u drugom ciklusu nakon prestanka uzimanja kontraceptiva. Izadju mi na licu podkozni cvorovi...

Jedivno sto sam primetila je da drzim istu kilazu vec 3 godine, bukvalno zakucana vaga na istom broju i nemam ciste, cak imam ovulacije, a ranije - kao da je bio naj naj gori pubertet, pa zderem, pa ne jedem nista.

Svaki dr mi je rekao da to nema veze sa prehladama i slicno, vec od podivljalih hormona.

Moja mama ima ciste ceo zivot, te od po 8cm, bila je trudna puno puta, samo nikada nije znala kada je zatrudnela. A drugarica koja je stalno imala ciste rodila blizance iz prve.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Mini Maus 25/3/2012, 13:53

Lijepo je čuti da žene sa ovim problemima ostaju u drugom stanju i rađaju zdrave bebe. Ja jedva čekam da postanem majka, ali na žalost, nekoga ko bi mi pomogao u tome trenutno nemam Very Happy

Ja lično nisam nikada imala problema sa kilažom, uvijek je približno ista (55-58). Posljednju godinu sam aktivna i u teretani, pa ko zna, možda se organizam malo zbuni i od toga...

Mini Maus

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Orline 25/3/2012, 14:50

Mini, ne znam koliko imaš godina i gde se lečiš, ali znam da mnogim ženama sa PCOS, skoro većini, otkriju povezanost insulinske rezistencije sa PCOS i nakon uvodjenja terapije metformin-om im se regulišu ciklusi.
Mada, obično se pre toga preporučuje dijeta, ali koliko vidim ti baš i nemaš nešto puno kg, verovatno nemaš viška.

Ove info će ti biti bitnije kad nadješ "kandidata" za tatu Very Happy ali nije zgoreg znati i ranije.
I da...dobrodošla Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Mini Maus 25/3/2012, 16:52

Hm...

Imam 27,5 godina. Iz Republike Srpske sam, pa se uglavnom liječim kod doktora koji radi u Domu zdravlja, ali tražila sam i druga mišljenja od doktora u Banjoj Luci. Niko mi nije do sada pomenuo insulinsku rezistenciju, sem što mi je ginekolog rekao da ne jedem slatkiše. Trudim se da se toga pridržavam. E, sad, ako insulinska rezistencija ima veze sa radom nadbubrežne žlijezde, to sam provjeravala i OK je.

Hvala vama na odgovorima. Mene sve ovo tako često muči pa je lakše kada se to podijeli sa nekim ko je imao sličnih problema... :)


Mini Maus

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Orline 25/3/2012, 17:09

Pa to što sam pomanula dijetu se upravo i odnosi na to što ti je rekao ginekolog iz DZ. Slatkiše bi trebalo da izbegavaš, i testa. Ima čitav spisak namirnica negde na forumu, pa ako nadjem, postaviću ti link.

Insulinska rezistencija nema veze direktno sa radom nadbubrega. Odnosi se na lučenje insulina iz pankreasa, koje kod tih pacijenata povišeno jer im je orgnizam "rezistentan" na insulin.
Proverava se testom opterećenja glukozom, sa merenjem vrednosti glukote i insulina iz krvi na tašte, pa onda nakon popijene glukoze na pola sata, sat, sat i po, dva.
Ukoliko su vrednosti povišene, onda rezistencija postoji.
Ne znam šta je baš tu starije, kokoš ili jaje, tj da li insulinska rezistencija pravi PCOS ili PCOS dovodi do insulinske rezistencije, ali ti čisto objašnjavam da bi imala informaciju.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Divina 25/3/2012, 17:32

hej devojke, negde sam nasla podatak da gubitak tezine od samo 5 kg moze mnogo da utiče da normalizaciju hormonalnog statusa, pa samim tim i na PCOS. Ja se sa njim borim na sledeci nacin: metformin( glukofaž) i diane 35 zbog trudnoce, vezbanje 3x nedeljno u teretani, ostalim danima trckaranje,15 min makar, ishrana po principu unosa namirnica sa niskim glikemijskim indexom. Diane do septembra, sve ostalo do kraja zivota. Za nekih mesec i po sam skinula tih famoznih 5 kg, trebalo bih jos jedno 2kg, i da to bude to.
I da, iako su mi jajnici na uz poput nara, ja sam oduvek imala cisto lice, uredne cikluse i nista sto bi ukazivalo na PCOS. Ali ga imam.U svakom slucaju, ne moze da se izleci, ali moze da se drzi pod kontrolom. Sve ovo sam ozbiljno shvatila, i za razliku od pre par meseci, iako pijem hormone i imam povremene mucnine od glukofaza, sad se osecam kao da je ceo svet moj. Jeste da poludeh oko obroka, kako da stignem da jedem ( zbog posla naravno), ali ide to nekako.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Divina 25/3/2012, 17:38

I ,Orline, meni su objasnili da je u pitanju gnetika, tj geni uzrokuju poremecaj metabolizma insulina, a onda on dovodi ili do PCOS ili do secerne bolesti. Ako su lagali mene, i ja lazem tebe. Uglavnom, kod nekog se ispolji ovako, kod nekog onako, a kod nekog nikako. Wink
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Orline 25/3/2012, 17:42

Ma da, logično je da insulinska rezistencija pravi PCOS a ne obrnuto, ali kad nisam sigurna, ja se uvek ogradim Wink
Hvala na pojašnjenju Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Mini Maus 25/3/2012, 19:44

Orline, hvala mnogo na objašnjenu... Ni jedan ginekolog mi još tako nije govorio :)

Mini Maus

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Divina 10/4/2012, 17:35

Hej, devojke treba mi savet...mozda pitanje nije za ovu temu,al ne znam gde bih ga postavila... da li je neka od vas imala totalni pad energije usled terapije za pcos? ja vec nedelju dana ne mogu ruku da podignem, jedva i ovo kucam, samo mi se spava, muka mi je, cudan osecaj u glavi i ne mogu bas nista , ama nista. bila sam jutros kod dr opste prakse, rekla mi je da se odmah javim ginekologu i endokrinologu, da su mi verovatno hormoni u haosu. ginekologa zakazala za sledecu nedelju, a kod endokrinologa tek za sredinu maja. a do tada ne znam sta cu! po dr-u nije problem u glukofazu, vec u diani 35. i problem je sto mi kilaza pada, sad sam na donjoj granici za svoju visinu. bilo kakav savet bice od pomoci ! samo da se vise ne premestam sa kreveta na fotelju i obrnuto! budenje
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od LaFolie 10/4/2012, 21:36

Ja sam jako tesko podnosila Jasmin - smrsala katastrofa, non stop mucnine, malaksalost.....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PCOS - Sindrom policističnih jajnika - Page 2 Empty Re: PCOS - Sindrom policističnih jajnika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu