Ashermanov sindrom

Ići dole

Ashermanov sindrom Empty Ashermanov sindrom

Počalji od bak taj 23/4/2014, 22:12

Da otvorim temu, spominjala sam na koracima, ali moze biti od koristi.

Meni je dijagnostikovan prilikom uz pregleda, tj sumnjalo se na njega, histeroskopija je potvrdila.

Evo par linkova, pa pogledajte, ispada da i nije tako redak slucaj, samo vecina dr ne prepoznaje problem

http://www.ashermans.org/pocetna/?L=5

http://forum.roda.hr/threads/76233-Ashermanov-sindrom

I snimci kako se uklanja putem histeroskopije

https://www.youtube.com/watch?v=kVgma6ri8AM

https://www.youtube.com/watch?v=t-wencQkn0o

Sutra kuckam kako je kod mene doslo do sumnje na to.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ashermanov sindrom Empty Re: Ashermanov sindrom

Počalji od saska1 taj 23/4/2014, 23:09

Bak zanimljiva tema i pronašla sam se u nekim postovima pa vidjećemo šta će biti bitno je da se liječi i da smo u dobrim rukama . Very Happy 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gracija taj 12/11/2014, 14:13

Pozdrav za sve koji vode bitku sa Ashermanovim sindromom. Nazalost pre 4 meseca mi je dijagnostifikovan ovaj sindrom posle histeroskopije. Da se ne bih raspisala previse za prvi put, zelela bih da se jave sve one koje imaju iskustva u lecenju Ashermanovog sindroma, pa da razmenimo iskustva...

Gracija

Broj poruka : 4
Datum upisa : 12.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 12/11/2014, 14:41

Gracija dobro nam dosla. Reci mi, pokusavas da dobijes bebu? Da li se zna uzrok sindroma? Sta kaze dr, prognoze? kakav je pristup lecenju?

Kod mene nista novo, idem krajem meseca kod dr na dogovor za novu vto, pa mozda i jos neku histero. Prosli mesec sam u sklopu sistematskog bila kod neke dr kojoj vto i slicno nije bas specijalnost, endometrijum, lep, 7, 7 mm negde oko 20. dc, sto je kod mene super, deluje pravilan. Videcemo....
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gracija taj 12/11/2014, 16:03

Drago mi je da sam našla nekoga sa kim mogu razmeniti iskustva.Koliko sam uspela da vidim Asherman je kod nas "tabu" tema,a ko zna koliko se žena suocilo sa ovim problemom,a da ni ne zna pravu dijagnozu. Moja priča počinje pre skoro 5 godina kada sam postala majka predivne,zdrave devojčice.Trudnoća i porodjaj su prošli u najboljem redu,ali 10 dana posle porodjaja uradjena mi je prva kiretaza zbog zaostale posteljice i dva dana posle toga jos jedna...Pretpostavlja se da su tada napravljeni ožiljci zbog pregrube kiretaze....Godinu dana sam imala redovne cikluse,a onda kreću vrlo oskudne menstruacije.Išla sam kod mnogih ginekologa koji su me uveravali da je sve ok jer je na UZ sve bilo kao u knjizi,a i hormoni su svi bili u redu.Problem nastaje kada sam želela drugi put da zatrudnim...Uz tempiranje plodnih dana,trakica,folikulometrije, ništa od trudnoće,a dr me i dalje ubedjuje da je sve ok...I tako sve dok nisam dosla do divnog dr.Andjelica kome je posle prvog pregleda bilo jasno o čemu je reč.Usledela je prva histeroskopija koja je potvrdil Ashermana.Ciklusi su se vratili u normalu,ali dr i dalje nije bio zadovoljan,pa je posle 4 meseca usledila jos jedna histeroskopija sa laparoskopijom.Skinuto je puno priraslica i ugradjens mi je spirala koja treba da služi kao balon.Dr baš nije optimistican,ali se ja ipak nadam jos jednoj bebi...Kako je kod tebe ustanovljen?Kakve su prognoze?

Gracija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 12/11/2014, 20:23

Pokojni dr Andjelic?

Ja... Nikad nisam imala nesto specijalno obilne cikluse, ali su posle 2. kiretaze (2 puta sam nakon vto ostajala trudna i oba puta se plod nije razvijao iz nekih drugih razloga, a nije hteo sam da ode) postali katastrofa. Pricam ja lekarima, sve strucnjek do strucnjaka, svi vicu nije to nista.
Dr Kopitovic mi radi 1. put uz i posumnja, i dokaze na histero, medjutim na histero bolje izgleda nego na uz, poskidano nesto pritraslica, gornji deo materice izgleda sasvim ok, priraslicama je uglavnom bio obuhvcacen deo oko grlica.
E sad, ja svakako idem na vto, tako da je to "olaksavajuca okolnost". Idem krajem meseca na uz, pa cu videti sa dr da li opet histero ili sta. Sto se tice prognoza, dr je optimisticna, samo da ubodemo pravi ciklus, pravi embrion....
Inace su mi sad ciklusi katastrofa, videcemo

Do kad nosis spiralu? Kad je planirano skidanje?
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gracija taj 13/11/2014, 08:20

Nije pokojni dr Andjelic :) U pitanju je Luka Andjelic, radi u Subotickoj bolnici, Genezisu i u BGu na par mesta.
Drago mi je da je Kopitovicka ( za nju sam cula samo lepe stvari ) optimisticna po tvom pitanju. Nadam se da ce sledeci VTO biti uspesan i da ces izneti trudnocu do kraja.
Spiralu nosim 3 meseca, u januaru je skidam. Sledeceg meseca za vreme ovulacije idem na UZ da vidim debljinu zida materice. Koliko se secam pre svih intervencija je 14 dan MC bila 8,5 mm sto i nije tako lose...videcemo...

Gracija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 13/11/2014, 11:06

Gracija, navijam da je urodilo plodom nosenje spirale (kakva ironija lol! ) i da ces nam ubrzo javiti da cekas bebicu. U svakom slucaju javljaj kako se razvija situacija.
Hvala na zeljama osmeh srce
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 2/3/2015, 13:25

Opet ja. Uradjena ponovo histeroskopija, nisu nadjene nove priraslice, sve izgleda lepo i spremno za bebu yes Ocito da su proslom histeroskopijom uklonjene stare priraslice a da se nove nisu stvarale. Sad u akciju Wink
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 2/3/2015, 13:32

Bravo Bakisa, apartman spreman Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2914
Godina : 35
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JocY taj 2/3/2015, 13:43

Bakiša ko ti je radio Histero?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 2/3/2015, 13:48

Kopitovicka u Betaniji
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PalcicaBg taj 2/3/2015, 13:57

Bravo Bak,ovaj put mora da uspe!
Tek sad sam otkrila ovu temu,pomalo se brinem da ga nemam i ja Rolling Eyes
Da li se ovo odnosi na priraslice u materici ili van?
Ja sam na prvoj laparoskopiji imala dosta priraslica ali van materice,oko jajovoda,jajnika,materica je s priraslicama bila zalepljena za creva,a na drugoj laparo jos vise,kaze doktorka kao da ih stvaram,razmak je bio 6 meseci.Histero na prvoj laparoskopiji je bila dobra.
Od tada nisam radila histero,a mozda bi trebalo s obzirom da su prosle 3 godine.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4144
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 2/3/2015, 14:12

Prpiraslice unutar materice, koje menjaju izgled materice ili kao kod mene skoro potpuno blokiraju ulaz kroz grlic. Ima raznih stepena zahvacenosti.... Ne znam sta da ti kazem, uglavnom se stvaraju nakon kiretaza i porodjaja. Ja sam uvek za histero pr postupka, sto da me boli glava posle. Bar u slucajevima kao sto je moj.

Imas gore linkove u prvom postu, prostudiraj
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gracija taj 3/3/2015, 07:33

Bravo Bak, nadam se da će ovaj put biti uspešno.
Meni je izvađena spirala u januaru i dobili smo zeleno svetlo da se bacimo na posao Very Happy.
Spirala mi je skinuta 15.01. i 24.01. sam dobila očekivanu menstr. U februaru smo tempirali plodne dane i očekivala novu menstr. oko 20.02. ali je još uvek nema ?! Naravno, pomislila sam da je trudnoća... 24.02. radila kucni test- negativam...Par dana posle toga vadila Betu HCG rezultat negativan ( manje od 0,01 ), a menstruacije i dalje nema. Nikada mi se to nije dešavalo, uvek je bila tačna u dan. Znam da to nije ovde tema, ali da li znate neka iskustva da možda rezultat Beta hcg može da pogreši?? Ili je to neki hormonski poremećaj, jer sam imala 3 meseca ugrađenu mirenu? Tek u sledeći utorak sam uspela da zakažem kod dr...poludeću do tada... affraid Pomagajte Sad

Gracija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 3/3/2015, 10:57

Gracija, nece b hcg da pogresi. Pre bih rekla da je hormonski poremecaj. Sredice se to ja verujem vrlo brzo pa ce onda doci i roda Javi sta kaze dr
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od petra82 taj 11/3/2015, 14:03

Da li se vidi na UZ i kako?

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 11/3/2015, 16:01

Moze da se vidi na uz ako je doktor iskusan, vidi se kao prekid u endometrijumu, nije onako pravilan, kao zrno kafe, vec izgleda kao da fali deo, kao da je slepljen, kao da je neko otkinuo deo. Moj konkretno je izgledao kao suza, normalne sirine na vrhu i onda se suzava, bas kao nacrtana suza.
bak
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 23/11/2015, 04:20

Na zalost evo me i ovde. Dr sumnja na ovaj sindrom, kao posledica eksplorativnih kiretaza nakon carskog reza. Kaze da je prevencija spirala, ali mi nismo jos docekali ciklus nakkn porodjaja vec slepljenje materice, koje ona na uz vidi bas kao bak kao suzu, na jednim delu slepljenu. Spremamo se za histerolaparoskopiju da otklonimo sve, pa nakon toga ugradnja spirale. Sad

Vecka

Broj poruka : 1317
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Daci taj 3/10/2016, 03:24

Ja se sa ovom dijagnozom borim vec druga godina.Imala sam dvije namjerne kiretaze.Posle druge se javlja izostanak ciklusa od par mjeseci i tada nastaju moje pretrage.Odradila sam dvije histeroskopije,zadnja radjena skoro prije mjes.dana.Naravno opet razocarenje i pad,ciklus dan ipo i to oskudan opet 😭 endometrijum posle druge histeroskopije 8mm par dana,pred ciklus sto i nije bas dobro.Vjerovatno me ceka ubrzo nova histeroskopija,ali sto cu 😟 sve za 👶
Daci
Daci

Broj poruka : 1
Godina : 32
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: