KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seks posle porodjaja

4 posters

Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Seks posle porodjaja

Počalji od HappyGirl 6/1/2008, 14:13

Seks posle porodjaja

Seks posle porodjaja Sexpos10

Žena u drugom tromesečju trudnoće ima pojačanu seksualnu želju, ali ona redovne odnose može imati i pre i posle toga, osim ako nije reč o visoko rizičnoj trudnoći.

Nakon porodjaja, ako je žena zdrava, seksualnim odnosima se može vratiti relativno brzo, ali mora voditi računa o novom začeću, bez obzira na to da li doji ili ne.
sex posle porođaja
Žena je nakon porodjaja, do prvog mesečnog ciklusa, izuzetno plodna, i ukoliko ne želi još dece, mora se adekvatno zaštiti.

Posle porodjaja izostanak menstruacije traje nekoliko meseci, čak i godinu dana. Medjutim, ima slučajeva da se prva menstruacija javi vrlo rano posle porodjaja, a to može zavisiti i od dojenja.

Žene koje doje uglavnom prvu menstruaciju dobijaju kasnije od onih koje svoje bebe hrane veštačkim mlekom.

Najbolja zaštita od trudnoće nakon porodjaja jesu lokalna vaginalna sredstva koja se kupuju u apoteci uz konsultaciju sa ginekologom. Hormonska sredstva nisu dozvoljena odmah nakon porodjaja, posebno ne pre prve menstruacije.

Što se tiče samog seksualnog čina, žene često imaju strah od bola, a često zbog toga nemaju ni želju. To ne treba da zabrinjava, osim ako ne traje suviše dugo - tada se obratite lekaru za savet i pomoć.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od HappyGirl 11/1/2008, 22:39

Kad ponovno možete započeti sa seksualnim aktivnostima nakon poroda?

Općenito govoreći, najčešći period je 6 tjedana nakon poroda, kada bi trebali obaviti i prvi postporođajni ginekološki pregled. Neke žene bit će spremne već i nakon 4 tjedna, dok neke neće niti nakon 8 tjedana. Snošaj ponekad zna biti bolan i nakon tri mjeseca.

Neki od razloga zbog kojih bi vam vođenje ljubavi moglo biti neugodno:

· Zarastanje ožiljka od epiziotomije. Kegelove vježbe mogle bi vam ubrzati oporavak.

· Suhoća vagine, posebno uobičajena kod dojenja.

· Slabiji seksualni nagon zbog privremene zbrke u hormonima. Samo polako!

· Premorenost. Nedostatak sna, hormonske promjene i nervoza zbog brige o bebi nisu bez posljedica. U ovom slučaju komunikacija među partnerima je presudan čimbenik.

· Gubitak spontanosti. Teško se prepustiti uživanju dok slušate kako vam dijete plače. Vremenom ćete već naučiti bebin ritam i vrijeme kada će sigurno spavati.


Život s bebom nikada više neće nalikovati životu prije nje, no s vremenom ćete biti sve opušteniji i vaš će se seksualni život vratiti u normalu. Zbog iznimno velikih promjena u vašim odnosima s partnerom, trebate puno ljubavi, razumijevanja, nježnosti, strpljenja i dobre komunikacije. Zadatak nije lak, ali se svakako isplati potruditi!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od Ema78 29/7/2013, 00:05

Opet ja na temi koja nije "popularna"...

Drage moje treba mi pomoc... da li je neko koristio lubrikante tokom sexa posle porodjaja, i koje?
Pocela sam polako da se vracam sebi, dete nam konacno spastavi po par sati spavanja, pa ne zelim vise da razmisljam o sexu kao o necemu cega se rado secam.A posto znam da se moze desiti da me zeza suvoca vagine, lubrikanti mi deluju primamljivo...
Nije mi svejedno, imam malu frku od svega,pogotovu sto me rana od epiziotomoje tu i tamo malo zaboli, ali ako dr da kontroli da zeleno svetlo, zasto da ne...ma ustavri, jedva cekam...
MMje da sacekamo jos malo, tipa do prve menstruacije, ali, sta ako dobijem za recimo par meseci? Ima da se obesimo oboje...ili da se razvedemo...Kakva su vasa iskustva ...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od lilly13 29/7/2013, 22:37

ja sam čekala kontrolu, dr rekla sve ok i to je to. Nije bilo potrebe za lubrikantima
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od Ema78 29/7/2013, 22:45

Lily, svaka cast!
I ja cekam kontrolu, ali opet imam blagu psiholosku barijeru...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od noja 29/7/2013, 23:02

Ema ni kod nas, uvek podmazano Very Happy 
ali nikad ih nisam ni ranije koristila nije bilo potrebe .
Kod nas je mm navaljivao ja nekako nisam imala potrebe
Nije mi padalo napamet i kao ni ssad u trudnoci kao da su mi hormoni siznuli u oaut a nisu. sreca
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od lilly13 31/7/2013, 20:39

Ema78 ::
I ja cekam kontrolu, ali opet imam blagu psiholosku barijeru...

pa pravo da ti kazem imala sam i ja, uglavnom zbog epiziotomije/ožiljka Rolling Eyes  pa sam na početku i osjećala neki bol, pa i na samom pregledu, na sljedećoj kontroli (za 3mj) pitala dr ona rekla sa fizičke strane nema razlog za bol- znači psihološki. Trebalo mi još malo vremena da se definitivno opustim. Samo polako pokušaj da se neopterećuješ i uživaj vođenje ljubavi
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od Ema78 1/8/2013, 19:28

Evo vako... dr rekao sve ok, kontrola za tri meseca... doduse, imam neke granulome oko oziljka, pa ako to bude pravilo problem sklonicemo...ali, zabolelo me je u jednom trenutku, bas bas jako i odmah je to nesto prokrvarilo, ali dr kaze nista strasno... u svakom slucaju, sacekacemo jos malo,  cisto da sve to sto krvari epo zaraste.
Meni fali sex, u smislu bliskosti i fizickog kontakta, nekako imam utisak da smo postali cimeri... Petar spava uglavnom kod nas u krevetu, ljubi ga tata, jer tata voli kad aje on tu blizu, a to sto nam je uzrupirao polovinu kreveta i sto se nas dvoje budimo ukoceni, nema veze...v A sa detetom u krevetu, od sex nista...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od Ema78 27/9/2013, 16:36

Resismo mi da sacekamo da sve sto treba da zaraste zaraste... i kada mi se konacno ucinilo da je sve ok, shvatila sam da  su oni granulomi prilicno zeznuti... poceli su da krvare i to ohoho... Znam da moram da odem do ginekologa, da se to ukloni, samo me interesuje da li je neka od vas imala slican problem...Inace, meni je rana tek sada potpuno zarasla, do skoro su mi ispadali konci v ... i to oni unutrasnji...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Seks posle porodjaja Empty Re: Seks posle porodjaja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu