KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

5 posters

Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od noja 2/9/2013, 13:15

Moram malo da vam se ppozalim a i zbog drugih zenica ako osete taj bol Posle cr da moze biti slucaj kao kod nas,

Javio se dva dana posle cr jos u betaniji.
Znaci rana nista extra zarasta neboli nesteze al' to u rebrima otkida toliko
da jedva treci dan ustsjem iz kreveta ( kad su otpustili svi lekovi trodoni.brufeni ...)
mislili smo da beba podigla rebra pa se sad spusta preslusao me ginekoog misleci da mozda ima veze sa zuci pa kao prenos bola itd itd
Izasli smo 4 dan, i a meni i kuci bol bol.
Opet tesko idem do toaleta uopste nemogu da ustanem nesmem
da se slucajno zakasljem stucnem mapregnem oci ispadaju
mm mi donosi bebu na sikenje bzvz nemam temperaturu redovne stolice

Zakazala sam pregled kod interniste u porodilistu.
Uglavnom imamo Manji hematom ugrusak u rebrima, od nagnjecenja hepatrombin mazem i pijem bas kad zagusti brufen,
Vadili smo i bilirubine. snimali UZ jetru da otklonomo i to
sve ok nema kamicaka u kesi Very Happy
 stim da mene i dalje boli i danasssss
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od Ema78 2/9/2013, 15:18

Prvo, ljubim vas u tu rozle masnicu na slici!

Drugo, ja sam imala slican problem... poceo je oko 6. meseca trudnoce, prvo je pocelo u predelu jetre, da bi onda islo u krug... najvise me je bolelo uvece. Tada je objasnjenje bilo da se rastezu ligamenti , pa da je bol od toga... ok...Posle porodjaja, kada je prestalo dejstvo epidurala, pocelo je da me boli u predelu oko grudne kosti, na svaki pokret. Ali, ja sam na svaka cetiri sata pila brufen, jer mi je rana od epiziotomije bila impresivna, pa se to nekako smirilo. Par dana po dolasku kuci, opet je bolelo, sve oko grudi, rebara i zeluca, ja nisam isla kod dr'a, samo su mi rekli da je od toga sto se organi vracaju...i sada me ponekad zaboli, bas bas jako, izmedju grudi, ali to je vec misicni bol, trazi telo da se vezba.

Brufen smes da pijes, 400 mg na 4'5 sati, samo vodi racuna da ti ne promakne nesto. Ne verujem da je bilo sta ozbiljno,eto taj hematom recimo je sigurno dobar razlog za bol jer pritiska okolne strukture.A moze da bude bol poreklom iz medjurebarnih misica, pogotovu ako je ostar i jak...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od noja 2/9/2013, 19:15

Ema love
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od Orline 2/9/2013, 22:45

Ooo, nojice draga. Pa kako su to vadili Leu, da nije ginekolog nalegao malo jače Rolling Eyes 
Moraju da poguraju odozgo kad vade bebu, i mene je malo bolelo dan dva posle, ali ništa strašno. Ne znam da li je od toga, ali nadam se d aprolazi. Ne treba ti sad baš takva zezancija.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od BiKsi :) 3/9/2013, 00:28

Nek što pre prodje nojice, baš bzvz.

Pokušavam da skontam ovo što mene boli, ispod grudi, na samom početku, ako tu počinju rebra, mene boli i samo od sebe, a kad pritisnem rukom, tad tek boli, pričamo o koskama, bar mene koska ta boli?! I onda se bol proteže u luku prema levoj plećki. A leva koska i boli. Ja kontam da je to meni zato što se šire rebra, beba odozdo gura gore, pa pravi mesta, a rebarca se razvlače, ne znam šta drugo može biti. Možda su tebi, nojice, stisli jače prilikom porodjaja, a možda se sad sve polako vraća u početni položaj, pa zato boli. Jesi razmišljala da konsultuješ nekog ortopeda?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od noja 3/9/2013, 10:16

E jeste bixi bas tako kao da kost boli ta odma ispod grudi visoko.
pa sve iza plecke se proteze al meni sad na pokret cak desnu ruku nesmem da pomerim reze kako boli, spavanje sa strane nemgu i da sednem i ustanem mada sam se sad navikla pa ga onako presecem mislim da cu u nesvest da padnem od boli Very Happy 
al nije me u trudnoci bolelo. Samo zgaravicu sam imala
Orli kaze dr da guraju da cak i slome rebro nekad onako iskreno al on kaze da negura sa te strane i zato smo i zakazali uz kod interniste ona snimi ceo taj deo zeludac bubrege itd
e sad nasli smo taj hemayom od  2 cm prepopala je rebra kaze nije slomljeno . Mazem hepatrombin malo malo lakse
a  ako se bol protegne u nedogled videcu sta dalje
Zenske ljub osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od BiKsi :) 3/9/2013, 12:21

Ma ne verujem da su te onda stezali i gnjecili na porodjaju Very Happy , jer sto onda mene boli, vracaju se koske verovatno, ipak si ti ubrzo posle A ostala trudna, dva puta za kratko vreme se sve razmicalo, sad treba da se vrati na svoje, garant je to. Ja sam se prvo tripovala da sam se nagnjecila od spavanja, jer sam samo spavala na levoj strani, na desnoj nije imalo sanse, al onda mi je zaova rekla da su i nju rebra bolela i prepone i pubicna kost, i onda shvatih da je to od sirenja koski. Bas me zanima sta ce ti reci internista, pisi obavezno. Ljubi srculencad tvoja mila, a tebi zelim da ti sto pre prodju ti bolovi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od noja 26/9/2013, 23:24

E sad ja opet da se pozalim sta me sve snaslo al hvala bogu rebro proslo od mazanja kreme (hepatrombin)
Cisto da pribelezim ako nekom zatreba,

Dobila opet mastitis samo odjednom inace bas sam pazila da se nestvrdne praznila unutra se stvorili sitni cvorici i odjednom groznica pricam sa mm vratio se sa posla u roku od pola sata temp. 39 c
panklav popila dr mi prepisao turu pet dana muke
a odma posle prestanka popijene ture pocelo grlo nos opet temperatura 38 c pa pluca
A kasalj Mi jos uvek prisutan :-/
Koristila sam cajeve. Na ringli isparavali zalfija so kamilica. Pantenol sisala prskala apis golu
Marisol plus neke decije kapi limun med , nesmem bilo sta beba sisa i nisam prekidala
Verovatno imunii i trebalo mi sna rebro me zeznulo
kks mi je ok pila sam tothemu ...
rekla bi kao BABA al one su mnogo zilavije od mene :) kao u drami prosto nisam verovala sta sw desava
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od bak 27/9/2013, 09:52

Crna Noja sta te sve snaslo No  Sad je i mala lavica ojacala pa nece dozvoliti da se sike upale opet yes 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro) Empty Re: Bol u predelu ispod grudi posle porodjaja (rebro)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu