KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ciklusi posle stimulacije

+24
tetreb
JocY
fight&faith
korpica
SannI-AlL
tulumba
BiKsi :)
saska1
ninica2
neca73
noja
kiki
julija
Vuchica
karakaca
Dacaa
LaFolie
Orline
anna
kasia
mika81
nabla
kristina33
bokica
28 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica 31/1/2010, 18:31

Moram da vam se pozalim i pitam kako ste se osecale nakon stimulacije?

Nakon prvog IUI trpela sam gadne tegobe. Uzasno bolne grudi ceo ciklus, jajnici samo sto ne popucaju, sve u svemu grozno. Prvi ciklus traljav, drugi skoro normalan.
Sada potpuno druga prica iako sam iz postupka izasla sa jednom cistom (otisla ciklusom) i jos jednim endometriomom. Dobila sam relativno normalan prvi ciklus.

Kupila sam cajnu mesavinu za ciste u Institutu Josif Pancic i pila litar caja dnevno, uz otprilike dve solje macine trave.

Ceo mesec nisam osetila nikakve znake ovulacije niti bilo kakve signale mog reproduktivnog sistema. Ni grudi ni jajnici. Kao da uopste nisam bila na stimulaciji.

Sve bi to bilo super i za preporuku da sam ja dobila normalnu menstruaciju. 21. dana me zaboleo stomak i pojavilo se malo braonkasto. Tako i sutrdana i onda u petak malo vise braon i samo nesto ogromno gotovo crno iz mene je izaslo. Posle me je boleo stomak kao kad treba da krene i nista. To je kraj citavog mog ciklusa. Bez kapi krvi.

Treba da se javim do 5-tog dana ciklusa na UZ.

Bas sam se zabrinula, ali krvi vise ni u najavi.

Brinem se da mi nisu jajnici riknuli od hormona zbog mog AMH.

I jos ovaj naopak detalj. Sada su pocele da me bole grudi kad mi se pojavilo to braon.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od kristina33 31/1/2010, 21:18

Bokice a da ti nabacis jedan testic? Very Happy
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica 31/1/2010, 22:07

Eh Kristina iskreno i ne razmisljam o tome. Ekonomska kriza, pa mi se ne bacaju pare.

Vrlo je mala verovatnoca da sam imala ovulaciju, gotovo nikakva. Imala sam problem mehanicke prirode pre desetak dana. Cisticni jajnik mi je "zapao" iza materice pa sam zbog bolova zavrsila u Visegradskoj. Pitala sam dr ima li kakvih folikula na sta se on iznenadio i rekao mi da je desni jajnik endometritican, a i endometrijum je bio svega 5,2 mm. To je tanak endo za ovulatoran ciklus, ako nema vidljivog folikula. Bese to neki 14 ti dan ciklusa.

Tako da od toga garant nista. Da nisam bila na UZ mozda bih se i ponadala.
Ovako sam se samo uplasila.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od nabla 1/2/2010, 00:57

Boki, izdvojih ovo kao zasebnu temu da bi bilo uocljivije i da bi bilo na jednom mesto jer neretko se sve mi pitamo sta nam se desava s organizmom posle stimulacije...

Ja sam posle klomifena imala problem s cistama, kasnjenjem ciklusa i "losijom" ovulacijom (nizak progesteron)

Od letos, posle stimulacije za IVF, imala sam bas kratke cikluse i jako, jako, jako obilne menstruacije.

Ni ja se nesto ne secam da sam osetila ovulaciju za ceo ovaj protekli period- sta se stvarno desavalo ne znam jer nisam od letos bila kod ginekologa Ciklusi posle stimulacije Icon_eek

Vec sam ja htela da postavim temu o karakteristikama ciklusa posle stim., jer ove moje menstruacije su pocele da me brinu

Evo, npr. prosli ciklus krenuo je "normalno"- osrednje, bez bolova (sto i nije za mene normalno), a onda 3. dan, kad bi sve trebalo da pocne da jenjava, meni krenu bolovi i odlivi..i tako do 6. dana Ciklusi posle stimulacije Icon_rolleyes

A druga prica je sto mi se cini da su mi bas kratki ciklusi- jel mi verujete da nisam brojala i belezila, al cini mi se da dolaze izmedju 22-23-24 dana.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica 1/2/2010, 09:22

Dobro je nabla sto si izdvojila temu pa da se jadamo na jednom mestu
Bila sam jutros na UZ. Dr kaze da nije nista strasno sto mi ciklus tako izgleda.
Manjeg endometrioma (ako je to i bio) vise nema, imam standardni emdometriom koji se sada hvala bogu ne povecava nakon stimulacije i jednu obicnu cistu od 26 mm.

Kaze da ne uzimam nikakvu terapiju i dodjem sledeci ciklus opet na UZ, pa ako bude sve ok da vadim hormone za Komisiju.

Nastavicu ja sa ovim mojim biljem pa sta bude.

Nabla meni su ciklusi inace kratki pa mene to i ne iznenadjuje.

Moram da vam kazem da se svaki put obradujem kad odem jer vidim neku od zena koje poslednjih pola godine sa mnom provode vreme po cekaonicama da su sada trudne.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od mika81 1/2/2010, 18:21

Bokice, super sto si otvorila ovu temu, potpuno sam se pronasla u njoj. Ja sam u decembru imala neuspjesnu VTO (nije ni bilo ET) i taj mjesec sam dobila obilnu menstruaciju,sto je bilo i za ocekivati. Posle 15dana mi se javlja malo krvarenje i ja sam to pripisala mogucoj burnijoj ovulaciji, mada mi nikad to nije bio pokazatelj iste. Posle desetak dana dobijam regularnu, traljavu m, koja nije bila ni malo bolna, kao sto je kod mene slucaj inace. To je bilo 18.januara, a od juce mi se ponovo javlja krvarenje koje podsjeca na m. Sad mi vise nista nije jasno. Sjutra cu da zovem moju dr. iz doma zdravlja da odem na pregled jer nisam isla uopste posle VTO. Samo da napomenem da je posle prve dvije VTO sve bilo u redu sa ciklusima.Izgleda da su ovi moji hormoni posli u aut!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od kasia 1/2/2010, 20:07

Eh Boki bas mi je zao sto ti je taj jajnik zapao iza materice, to bas bas boli. Moj je jos uvek tamo, nikako da se vrati nazad, i bas osecam bolove s vremena na vreme.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica 19/2/2010, 19:47

Drage moje epilog mog prvog posta na zadatu temu je da sam nakon 25 dana raznoraznih vidova krvarenja morala da ppcnem da uzimam Orgametril kako bi se zaustavilo krvarenje.

Hvala bogu stalo je i konacno me ne boli stomak.

U uputstvu vidim da ima siroku upotrebu. Negde da izazove menstruaciju,
negde da je odlozi, a kod mene da je zaustavi.


Medjutim, nisam dobro skapirala dr da li cu posle 10 dana upotrebe opet da dobijem nakon 3-4 dana pa sve ispocetka?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od anna 6/3/2010, 11:33

Boki jesu li ti se sredili ciklusi, tj. jel ti stalo krvarenje?

Evo i ja da se priključim temi sa sličnim simptomima...prvo krvarenje nakon neuspele vto razvlačilo se petnaestak dana, potom su usledili skraćeni ciklusi, na 24-26 dana (što za mene nije karakteristično jer su se uvek kretali od 28-32), i krvarenje kraće traje, a bolova gotovo i da nema, što je isto za mene malo verovatno. Moram da napomenem i da me nakon vto još nijednom nisu grudi zabolele, ni malo! Ciklusi posle stimulacije Affraid Neosetljive! I baš se pitam šta se dešava sa mojim hormonima i imam li uopšte ovulaciju?
Kod dr još nisam bila Ciklusi posle stimulacije Icon_redface , čekam da počne priprema za eskimčiće pa ću se valjda onda detaljno ispitati...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica 6/3/2010, 14:52

anna hvala bogu ide na bolje

ja sam dobila terapiju Orgametril zbog tog krvarenja koja mi je poprilicno prijala
za promenu nije bilo nikakvog krvarenja, nisu me boleli jajnici a i raspolozenje mi se popravilo
prosto uspostavio se balans

po prestanku sam dobila ponovo i bila na UZ, rezultat odlican cista mi je pukla, a endometriom mi se smanjio za tih desetak dana za 7mm
dr je bas bio zadovoljan ucinkom

osecam da je sada sve doslo na mesto
nisam dobilo "zeleno svetlo" za vadjenje hormona zbog ciste koja jeste pukla, ali jos ostavlja neko anehogeno polje

sada se ciklus zavrsio i imam osecaj da cu ovoga puta imati ovulaciju

izgleda da je to sve donekle normalno, ali meni potpuno nepoznato stanje
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od anna 6/3/2010, 15:11

Dobro je da se napokon sve sredi, baš mi je drago!

a ovo je veeeooomaaa bitno
bokica :: ... a i raspolozenje mi se popravilo ...
ja kao da sam u konstantnom pms-u, evo vec skoro tri meseca Ciklusi posle stimulacije 444178 lepo si rekla izgleda normalno, al potpuno nepoznato stanje Ciklusi posle stimulacije 561840
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Orline 8/3/2010, 20:38

Uh, boki, ja ovo nisam ni procitala Ciklusi posle stimulacije Icon_redface Dobro je da se sredilo na kraju.
Ajde, anci, kod cika doce, moras na neku kontrolu uskoro. Treba neko vreme da se ustale ciklusi, meni je tako bivalo svaki put
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od anna 8/3/2010, 21:00

Evo Ori, idem sledeće nedelje da vadim briseve pa ću videti, mada ću već biti na mikroginonu tako da od kontrole hormona ništa. A danas pričala i sa dr nebojšom i sa mojom doktorkom i nisu pridali nikakav značaj tome, kao sve je to ok.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od LaFolie 21/4/2011, 10:45

ja sam imala hipestimulaciju - preko 40 folikula, dobila sam nakon neuspesne oplodnje tacno u dan - od lekova. Ali sledeci ciklus mi je kasnio 2 nedelje - samo su me malo bolela ledja, 2-3 dana je trajalo, bas bas slab ciklus... buklavno sam isla na aerobik - jesu mi bili redji ciklusi pre stimulacije ali ovo je jedva da kazem da sam dobila.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Dacaa 10/1/2013, 11:54

U super ima i ova tema! Wink da se i ja malo pozalim...Jos uvek nisam dobila menstruaciju!30.11 je bila zadnja.Betu sam radila 28.12.Radila sam test pre tri cetiri dana negativan je ali vestica nikako da stigne.Karton sam uspela da prebacim trebalo bi da je u toku sl.nedelje ovde.Tako da tek sledece nedelje mogu kod gin.Mozda je neka cista?Nisam pametna ali da sam zabrinuta jesam.Nadam se da je od hormona i da nije nesto ozbiljnije jos mi samo to treba.Nemam pojma sta se desava jer u poredjenju sa ivf ovaj fet je mala maca sto se tice hormona.Jedino ako nisam siznula od silnog stresa u poslednje vreme.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od karakaca 11/1/2013, 22:05

Daco draga jos uvek nista kod tebe, ako nije greska kod bete i testa moguce da je od stresa ja sam zbog stresa dobijala od 36-42 dc. Ja sam super prosla dobila sam na 36 dan otprilike tri dana posle prestanka stavljanja utrogestana ciklus mi je bio za moje ranije cikluse slabasan, sad za dalje nisam sigurna kokvi ce da budu.
A ti Daco jel mozes negde privatno na uz bar ces biti mirna nemoj nista na svoju ruku da uzimas mozda je neka cista, a sta ako je ipak pogresio test, jel imas neke simptome za veštica , znam kako je meni bilo kad cekam veštica pola mene je sigurna da nisam trudna a pola da je mozda i trudnoca ubijem sebi psihu.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Dacaa 12/1/2013, 09:53

E nemam nikakve simptome da stize veštica Vise je to boli me stomak sat dva i ja pomislim evo je stize ono nista.Sekret cist ko suza v  b zbunjen Kazem ja muzu mozda smo napravili bebu posle svega posto smo vođenje ljubavi posle sv ega toga  b v ludp skroz osecaj.Ma verovatno je neka cista zbog mojih jajnika.E a imala sam tako redovne m.posle porodjaja sad me ovo skroz zeznulo!A da je bilo stresa bilo je.ljubim te cvet
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Vuchica 12/1/2013, 16:42

Da super je tema, steta sto nije zazivela bas....

Svaka aktivna Kutanjka je sigurno posle neuspesne VTO pisala na Koracima ili Jutrima, ali steta sto nemamo na jednom mestu....

Ja sam posle negativne bete bukvalno istog sata prokrvarila i bas mi je bio jak ciklus, 5-6 dana nonstop krvarila obilno, sto je za mene neuobicajeno....

Sledeci ciklus je dosao na vreme, ali nije uopste bilo sveze krvi, nego svih nekoliko dana, braon, sukrvica i kao delovi sluznice.... affraid
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Dacaa 13/1/2013, 09:58

Vuchice e kod svakog drugacije... Rolling Eyes Ja jos mislila ma dva meseca napravim pauzu pa cu poceti sa pripremama za vto.Jeste kako da ne!Jos nisam dobila ali nista se ne desava!!! c prosetacu sutra da zakazem ili ako mogu da me prime da vide o cemu se radi.Malo mi je nezgodno novo je mesto a gin.nov,prosli put pred fet covek nije hteo da me pregleda,kao nema potrebe pa pregledali ste se pre dva meseca!Bas neki nadmen.Moram da se raspitam za nekog drugog.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od julija 14/1/2013, 17:08

evo i ja da se oglasim mad sam opet u totalnom emotivnom rasulu a tad cutim...
elem prva VTO bese u oktobru 2012.,negativna beta 14.dana,u novembru mi kasni 5 dana ali zato traje obilno 11 dana i sve do decembarskog ciklusa u tragovima blago krvarenje koje s vremena na vreme nestane (u tim danima sam uspela da odradim UZ kojim je ustanovljen endometrijalni polip i odradih briseve za histeroskopiju koju mi zakazali u NF za 18.januar),decembarski ciklus-odnosno pravo i opet obilno krvarenje na vreme 6.decembra i od tad nista!!!!danas uradih betu-negativna No !!!
em sto se opet ponadah da mozda nismo kojim slucajem mi te srece da smo uspeli prirodno,em sto mi to sad pravi totalni haos oko histeroskopije koju treba da imam za 3 dana!!! affraid
tako da cmizdrim i na kraj sam srca i nisam htela da se zalim da vas ne mracim,ali eto sad mi malo lakse kad sam ovo podelila sa vama....mozda bih trebalo da promenim nick u BAKSUZNA!!! c
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od karakaca 14/1/2013, 23:12

Julija pa sve mi imamo te trenutke i razumem te kad posle bete ili testa bude negativan rezultat kako se osecas zagrljaj , a jos kad te koci u necemu sto treba da se odradi meni je tako bilo kad sam trebala da odradim HSG prvo odradim test pa betu negativno a pripasali su mi kasnjenje za stres. Usustini povezujem te poremecaje u ciklusu na stres jer ipak samo mi koje smo prosle VTO znamo kako je sve to stresno ja sam super prosla sa prvim ciklusom ali za sledece nisam bas sigurna, Julija to je sve jos uvek sveze ne kazu za dzaba da se organizam "cisti"od lekova 6 meseca.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od julija 14/1/2013, 23:53

ma znam sve draga Karakaca nego me nervira sto ja nisam nikako odgovorila dobro na hormonsku stimulaciju tj. moji jajnici a sad posle 3 meseca kolaps....ali hvala mila cvet
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od julija 15/1/2013, 09:26

evo me navatah Arsicku i pogledala me na UZ kad je videla debljinu endometrijuma (15.6mm) odmah je izvukla sondu iz mene i nista vise nije ni gledala ni jajnike ni polip,tako da i dalje nemam pojma zbog cega mi kasni,samo znam da me je 3 puta pitala da li mi je sigurno beta negativna ja naravno odstampah i ne ponesoh rezultat iz laboratorije...sad imam nalaz UZ na kom samo pise sledece:"debljina endo 15,6mm ako je nalaz BHCG negativan terapija je orgametril 2X1 7 dana"
naravno histero mi je odlozena za mesec dana...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Dacaa 15/1/2013, 10:23

Julija i ja juce bila kod ginekologa i kod mene zbrka! Rolling Eyes Dr mi je rekao da cu dobiti menstr.za 10-15dana Shocked affraid Sta dalje da ti pricam...kao doslo je do poremecaja hormona jer sve ostalo izgleda ok ,nemam cak ni ciste vec je sve zbog utrogestana....Naravno nerviram se kao i ti,dok se sve to sredi vreme prolazi.A trebace vremena vec vidim 4meseca da sve dodje u normalu.A do tad pocela sam da vezbam ne bili li veštica pre stigla.Valjda je sve individualno ali meni je od obicnog Fet-a nastala zbrka sta bi bilo da je klasican ivf?! fd saljem ti c
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od julija 15/1/2013, 10:31

Daco jel si dobila neku terapiju?
hvala mila cvet osmeh srce
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ciklusi posle stimulacije Empty Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu