Ciklusi posle stimulacije

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Ciklusi posle stimulacije

Počalji od bokica taj 2010-01-31, 18:31

Moram da vam se pozalim i pitam kako ste se osecale nakon stimulacije?

Nakon prvog IUI trpela sam gadne tegobe. Uzasno bolne grudi ceo ciklus, jajnici samo sto ne popucaju, sve u svemu grozno. Prvi ciklus traljav, drugi skoro normalan.
Sada potpuno druga prica iako sam iz postupka izasla sa jednom cistom (otisla ciklusom) i jos jednim endometriomom. Dobila sam relativno normalan prvi ciklus.

Kupila sam cajnu mesavinu za ciste u Institutu Josif Pancic i pila litar caja dnevno, uz otprilike dve solje macine trave.

Ceo mesec nisam osetila nikakve znake ovulacije niti bilo kakve signale mog reproduktivnog sistema. Ni grudi ni jajnici. Kao da uopste nisam bila na stimulaciji.

Sve bi to bilo super i za preporuku da sam ja dobila normalnu menstruaciju. 21. dana me zaboleo stomak i pojavilo se malo braonkasto. Tako i sutrdana i onda u petak malo vise braon i samo nesto ogromno gotovo crno iz mene je izaslo. Posle me je boleo stomak kao kad treba da krene i nista. To je kraj citavog mog ciklusa. Bez kapi krvi.

Treba da se javim do 5-tog dana ciklusa na UZ.

Bas sam se zabrinula, ali krvi vise ni u najavi.

Brinem se da mi nisu jajnici riknuli od hormona zbog mog AMH.

I jos ovaj naopak detalj. Sada su pocele da me bole grudi kad mi se pojavilo to braon.

bokica

Broj poruka: 1645
Godina: 33
Datum upisa: 22.03.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Ciklusi posle stimulacije

Počalji od kristina33 taj 2010-01-31, 21:18

Bokice a da ti nabacis jedan testic? Very Happy

kristina33

Broj poruka: 640
Godina: 39
Datum upisa: 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 2010-01-31, 22:07

Eh Kristina iskreno i ne razmisljam o tome. Ekonomska kriza, pa mi se ne bacaju pare.

Vrlo je mala verovatnoca da sam imala ovulaciju, gotovo nikakva. Imala sam problem mehanicke prirode pre desetak dana. Cisticni jajnik mi je "zapao" iza materice pa sam zbog bolova zavrsila u Visegradskoj. Pitala sam dr ima li kakvih folikula na sta se on iznenadio i rekao mi da je desni jajnik endometritican, a i endometrijum je bio svega 5,2 mm. To je tanak endo za ovulatoran ciklus, ako nema vidljivog folikula. Bese to neki 14 ti dan ciklusa.

Tako da od toga garant nista. Da nisam bila na UZ mozda bih se i ponadala.
Ovako sam se samo uplasila.

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nabla taj 2010-02-01, 00:57

Boki, izdvojih ovo kao zasebnu temu da bi bilo uocljivije i da bi bilo na jednom mesto jer neretko se sve mi pitamo sta nam se desava s organizmom posle stimulacije...

Ja sam posle klomifena imala problem s cistama, kasnjenjem ciklusa i "losijom" ovulacijom (nizak progesteron)

Od letos, posle stimulacije za IVF, imala sam bas kratke cikluse i jako, jako, jako obilne menstruacije.

Ni ja se nesto ne secam da sam osetila ovulaciju za ceo ovaj protekli period- sta se stvarno desavalo ne znam jer nisam od letos bila kod ginekologa

Vec sam ja htela da postavim temu o karakteristikama ciklusa posle stim., jer ove moje menstruacije su pocele da me brinu

Evo, npr. prosli ciklus krenuo je "normalno"- osrednje, bez bolova (sto i nije za mene normalno), a onda 3. dan, kad bi sve trebalo da pocne da jenjava, meni krenu bolovi i odlivi..i tako do 6. dana

A druga prica je sto mi se cini da su mi bas kratki ciklusi- jel mi verujete da nisam brojala i belezila, al cini mi se da dolaze izmedju 22-23-24 dana.

nabla

Broj poruka: 2812
Datum upisa: 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 2010-02-01, 09:22

Dobro je nabla sto si izdvojila temu pa da se jadamo na jednom mestu
Bila sam jutros na UZ. Dr kaze da nije nista strasno sto mi ciklus tako izgleda.
Manjeg endometrioma (ako je to i bio) vise nema, imam standardni emdometriom koji se sada hvala bogu ne povecava nakon stimulacije i jednu obicnu cistu od 26 mm.

Kaze da ne uzimam nikakvu terapiju i dodjem sledeci ciklus opet na UZ, pa ako bude sve ok da vadim hormone za Komisiju.

Nastavicu ja sa ovim mojim biljem pa sta bude.

Nabla meni su ciklusi inace kratki pa mene to i ne iznenadjuje.

Moram da vam kazem da se svaki put obradujem kad odem jer vidim neku od zena koje poslednjih pola godine sa mnom provode vreme po cekaonicama da su sada trudne.

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mika81 taj 2010-02-01, 18:21

Bokice, super sto si otvorila ovu temu, potpuno sam se pronasla u njoj. Ja sam u decembru imala neuspjesnu VTO (nije ni bilo ET) i taj mjesec sam dobila obilnu menstruaciju,sto je bilo i za ocekivati. Posle 15dana mi se javlja malo krvarenje i ja sam to pripisala mogucoj burnijoj ovulaciji, mada mi nikad to nije bio pokazatelj iste. Posle desetak dana dobijam regularnu, traljavu m, koja nije bila ni malo bolna, kao sto je kod mene slucaj inace. To je bilo 18.januara, a od juce mi se ponovo javlja krvarenje koje podsjeca na m. Sad mi vise nista nije jasno. Sjutra cu da zovem moju dr. iz doma zdravlja da odem na pregled jer nisam isla uopste posle VTO. Samo da napomenem da je posle prve dvije VTO sve bilo u redu sa ciklusima.Izgleda da su ovi moji hormoni posli u aut!

mika81

Broj poruka: 31
Datum upisa: 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kasia taj 2010-02-01, 20:07

Eh Boki bas mi je zao sto ti je taj jajnik zapao iza materice, to bas bas boli. Moj je jos uvek tamo, nikako da se vrati nazad, i bas osecam bolove s vremena na vreme.

kasia

Broj poruka: 1436
Datum upisa: 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 2010-02-19, 19:47

Drage moje epilog mog prvog posta na zadatu temu je da sam nakon 25 dana raznoraznih vidova krvarenja morala da ppcnem da uzimam Orgametril kako bi se zaustavilo krvarenje.

Hvala bogu stalo je i konacno me ne boli stomak.

U uputstvu vidim da ima siroku upotrebu. Negde da izazove menstruaciju,
negde da je odlozi, a kod mene da je zaustavi.

Medjutim, nisam dobro skapirala dr da li cu posle 10 dana upotrebe opet da dobijem nakon 3-4 dana pa sve ispocetka?

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anna taj 2010-03-06, 11:33

Boki jesu li ti se sredili ciklusi, tj. jel ti stalo krvarenje?

Evo i ja da se priključim temi sa sličnim simptomima...prvo krvarenje nakon neuspele vto razvlačilo se petnaestak dana, potom su usledili skraćeni ciklusi, na 24-26 dana (što za mene nije karakteristično jer su se uvek kretali od 28-32), i krvarenje kraće traje, a bolova gotovo i da nema, što je isto za mene malo verovatno. Moram da napomenem i da me nakon vto još nijednom nisu grudi zabolele, ni malo! Neosetljive! I baš se pitam šta se dešava sa mojim hormonima i imam li uopšte ovulaciju?
Kod dr još nisam bila , čekam da počne priprema za eskimčiće pa ću se valjda onda detaljno ispitati...

anna

Broj poruka: 1979
Godina: 37
Datum upisa: 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bokica taj 2010-03-06, 14:52

anna hvala bogu ide na bolje

ja sam dobila terapiju Orgametril zbog tog krvarenja koja mi je poprilicno prijala
za promenu nije bilo nikakvog krvarenja, nisu me boleli jajnici a i raspolozenje mi se popravilo
prosto uspostavio se balans

po prestanku sam dobila ponovo i bila na UZ, rezultat odlican cista mi je pukla, a endometriom mi se smanjio za tih desetak dana za 7mm
dr je bas bio zadovoljan ucinkom

osecam da je sada sve doslo na mesto
nisam dobilo "zeleno svetlo" za vadjenje hormona zbog ciste koja jeste pukla, ali jos ostavlja neko anehogeno polje

sada se ciklus zavrsio i imam osecaj da cu ovoga puta imati ovulaciju

izgleda da je to sve donekle normalno, ali meni potpuno nepoznato stanje

bokica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anna taj 2010-03-06, 15:11

Dobro je da se napokon sve sredi, baš mi je drago!

a ovo je veeeooomaaa bitno
bokica :: ... a i raspolozenje mi se popravilo ...
ja kao da sam u konstantnom pms-u, evo vec skoro tri meseca lepo si rekla izgleda normalno, al potpuno nepoznato stanje

anna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 2010-03-08, 20:38

Uh, boki, ja ovo nisam ni procitala Dobro je da se sredilo na kraju.
Ajde, anci, kod cika doce, moras na neku kontrolu uskoro. Treba neko vreme da se ustale ciklusi, meni je tako bivalo svaki put

Orline

Broj poruka: 11923
Godina: 42
Datum upisa: 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anna taj 2010-03-08, 21:00

Evo Ori, idem sledeće nedelje da vadim briseve pa ću videti, mada ću već biti na mikroginonu tako da od kontrole hormona ništa. A danas pričala i sa dr nebojšom i sa mojom doktorkom i nisu pridali nikakav značaj tome, kao sve je to ok.

anna

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 2011-04-21, 10:45

ja sam imala hipestimulaciju - preko 40 folikula, dobila sam nakon neuspesne oplodnje tacno u dan - od lekova. Ali sledeci ciklus mi je kasnio 2 nedelje - samo su me malo bolela ledja, 2-3 dana je trajalo, bas bas slab ciklus... buklavno sam isla na aerobik - jesu mi bili redji ciklusi pre stimulacije ali ovo je jedva da kazem da sam dobila.

LaFolie

Broj poruka: 3375
Datum upisa: 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dacaa taj 2013-01-10, 11:54

U super ima i ova tema! Wink da se i ja malo pozalim...Jos uvek nisam dobila menstruaciju!30.11 je bila zadnja.Betu sam radila 28.12.Radila sam test pre tri cetiri dana negativan je ali vestica nikako da stigne.Karton sam uspela da prebacim trebalo bi da je u toku sl.nedelje ovde.Tako da tek sledece nedelje mogu kod gin.Mozda je neka cista?Nisam pametna ali da sam zabrinuta jesam.Nadam se da je od hormona i da nije nesto ozbiljnije jos mi samo to treba.Nemam pojma sta se desava jer u poredjenju sa ivf ovaj fet je mala maca sto se tice hormona.Jedino ako nisam siznula od silnog stresa u poslednje vreme.

Dacaa

Broj poruka: 701
Godina: 31
Datum upisa: 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu