KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tete cuvalice

+14
Vecka
mijaki
lilly13
tuli
hany
dr mali pariz
noja
Simona
Ema78
beta
Mirjana
Akijeva
Lily
nena beba
18 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od bundevica 7/6/2014, 13:29

A pa onda bi joj stvarno bilo malo nezgodno da dolazi na posao  lol!
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Sofija Veks 31/12/2014, 01:18

Drage moje,

Jedno pitanjce: za koliko para se u Beogradu moze naci pomoc za cuvanje dece 4h dnevno radnim danima? Mi imamo zenu koja nam pomaze oko kucnih poslova, ali smo ustanovili da bi mi sa dvomesecnim bliznakinjama trebala pomoc u jutarnjim satima kada mm ode na posao, da se ja iole naspavam tada a da ih neko pricuva, jer "dezuram" sa njima preko noci, pa mi nema sna...a opet nam budzet nije mnogo rastegljiv, jer vec imamo dovoljno izdataka, pa bi mi bilo od pomoci od vas iskusnijih da me posavetujete oko cena dakle za pomoc oko beba 20 sati nedeljno...

d

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od neris8 31/12/2014, 02:42

Sofija, i ja se zanimam za isto i od marta sam planirala angazovati neku zenu. Takodje od ujutru (uglavnom), ali sam mislila na 8 sati, posto vjerujem da je razlika u cijeni mala u odnosu na 4. Mislila sam da mi zena cuva bebe jedno 4 sata dok ja odspavam, da mi pomogne da spustim djecu u setnju jer kolica ne mogu nerasklopljena stati u lift, dok sam u setnji odradi nesto po kuci. Mozda da neki put ostane sa djecom kuci, da ja odem na fitnes.
Imam prijatelja koji ima dijete sa cerebralnom paralizom i on je poslednjih par godina imao zenu za pomoc oko djeteta i po kuci. Rece mi da je cijena 30000 (ako se zena samo bavi djetetom), a 35000 (ako hoces i pomoc u kuci). Nadam se da ce se javiti jos neko pa da uporedimo informacije.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Stenli 31/12/2014, 07:48

Ja nisam uzimala zenu koja mi je dolazila svaki dan, vec povremeno kada mi zatreba da nesto zavrsim i placam na sat, cene su od 250 do 350 din sat, samo da bude sa decom, nema nikakvih drugih obaveza. Moji prijatelji su imali zenu koju su angazovali preko bebi servisa za cuvanje dece i mislim da je placaju oko 40 hiljada, isto blizanci. Razumem te Neris, ja sam na trecem spratu i nemam lift, to mi je bilo najgore, spustiti njih i kolica😞
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Sofija Veks 31/12/2014, 08:14

Hvala drage moje :)

Mi placamo zenu za pomoc u kuci 300 E za 6 sati dnevno u popodnevnim satima, ona spremi klopu, ocisti stan, opere i opegla ves, i pricuva bebice ako ja treba da odem recimo do banke, opstine i tako...u svakom slucaju ona ima pune ruke posla :)

No za ovu dodatnu pomoc koju trazim mislim da bi bio manje posla, pogotovu dok su bebice ovako male, jer su one uglavnom uvek budne do 2-3 ujutru (nocu "povilene" i uopste im se ne spava), i onda u jutarnjim satima spavaju, osim kada se probude da jedu, ali ja se izmlazam pa bi im ona davala moje mleko, da bih i ja mogla da iole odspavam. Tako da mislim da bi u ta 4h ona imala maks 2 sata posla, da ih nahrani kada se probude, previje i tako, ostalo one spavaju, pa moze lepo da i ona odmori, procita knjigu, surfuje netom :)

Ne znam da li bi se za recimo 150 evra nasla takva vrsta pomoci za 20h nedeljno? Kapiram nije puno posla i mnogo sati rada, a nama je budzet dovoljno limitiran pa nemamo veliku fleksibilnost oko toga, jer vec dosta placamo zenu sto nam pomaze u kuci...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 5/1/2015, 00:41

Ja sam bila angazovala bebisiterku preko bebi servisa, na 4h... izadje oko 20 000 din mesecno...I nesto nisam bila bas zadovoljna, ali kratko mi je trebala, pa sam izdrzala...Medjutim, meni je previse da mi neko stran bude u kuci svaki dan po 4 h, tako da mi se najvise isplati da mi 2x mesecno dodje zena koja cisti, i da zajedno sa njom ( ako je Petar u vrticu) ocistim i sredim sve sto treba. Cena je 300 din po satu. Otprilike me to kosta oko 3000 mesecno. E sada,  ako Petar ide u vrtic to mi je ok, ali kada ne ide, e.... Sada smo kod sveki, pa ga ona cuva uvece, mi smo malo skitali, i napunila sam baterije za narednih dest godina... Laughing
Ali, svakako cu morati da nadjem nekog ko ce ga povremeno cuvati, tipa kada je bolestan a ja moram da zavrsim nesto... mada znam da je takvu vrstu pomoci tesko naci...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 3 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu