KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tete cuvalice

+14
Vecka
mijaki
lilly13
tuli
hany
dr mali pariz
noja
Simona
Ema78
beta
Mirjana
Akijeva
Lily
nena beba
18 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od noja 27/2/2013, 17:58

Da mislim da je ok te godine i nisu tako strasne u ponoj snazi,
a nije nikad radila ili ovo ludo vreme, dobro si snimila po deci se vidi sve,
Moje drugarice deca nisu blizanci jedno ima dve a drugo tri i mama njena
cuvala a zena nema kondiciju, izjednacili joj pritisak...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od dr mali pariz 27/2/2013, 18:11

verujem. I moja je srčani bolesnik,i još štošta,al nije za temu...no,verujem da je opravdano odustala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od noja 27/2/2013, 18:19

Moja mama moze sad ponekad da uskoci tu i tamo al 9,10 h da cuva ne,
pisaces kako si zadovoljna cuvanjem, imam komsinicu koja zavrsava ekonomiju i cuva dvoje, malca od 4 isprati u vrtic i od 15 meseci pocela nju jako rano, dok jos mama nije pocela da radi, ona njih vodi na vakcine, hrani, seta po parkovima, i kad prica o njima sva sija zove je mala mama,
Ja totalno nemam ideju, to treba preseci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od nena beba 27/2/2013, 19:07

Ovo rešenje sa komsinicom srednjih godina je odlično! Posebno ako je poznata dugi nož godina. Na žalost ne mogu uvek sve kockice da se slože. Nama su u zgradi skoro sve penzioneri, sem jednog para sa bebom, i jedne komšinice koju pitaj svojevremeno po sličnom osnovu, ali žena privatno šije i nebi mogla da uskladi. Osim toga ima staru majku u crnoj gori kod koje ode na 2 meseca, 2 puta godišnje... Moja potraga se nastavlja raspitivanjem, preporukama...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od noja 27/2/2013, 20:42

Neno od mogg mm sestra rodjena zivi u bg i isto ima malu bebicu u maju krece sa poslom
Mama ce od nm pricuvati dok nenadje nekog
, ona koliko sam pricala sa njom ce kontaktirati neko udruzenje pedagoga bas vezano za cuvanje e tu moze da izabere dve tri i da vidi kako sta
, nisam bas dugo pricala o toj temi bas cu je pitati sta je uradila povodom toga
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od tuli 27/2/2013, 22:41

Isto imamo tetu čuvalicu, jer smo se usaglasili oko toga da do 3-će god. nema vrtića. Preporuka psihologa, pedijatra i vaspitačice (čitaj sestre) Wink
Teta je moja koleginica, sa kojom sam radila 5.god.
Dakle, dobro je poznajem.......5.dana u nedelji, po 8h (često i 10h) dovoljno je za nekoga dobro upoznati.
Ona sama mi je pre dosta vremena, jednom, tešeći me obećala da će kad rodim čuvati dete.
I eto, ispunjava obećanje.
Beskrajno me je usrećila, jer sam potpuno sigurna da u dobrim rukama ostavljam dete. Ja zaista nemam nikoga ko bi mi priskočio, ni bake, ni deke, tetke, ujake, strine....svi su van BG. A ona mi dođe kao tetka koja mi čuva dete. Svi smo prezadovoljni i mm, i Nikita, i ja i TETA Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 28/2/2013, 08:57

Tuli, cuvaj ti svoju koleginicu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od dr mali pariz 28/2/2013, 17:37

Da...naša olakšavajuća okolnost je naše radno vreme. Oboje smo u orvoj smeni. Nekad vwć u pola 11,nekad u 12 a nekad u 13h ,neko je kući. Zato sam ovako i rekla- da nama ne treba neko ko će decu da podučava i izvodi i ne znam šta radi. Za to vreme,nek su mi siti i presvučeni i čitavi,a onda mi stupamo na snagu Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od lilly13 12/4/2013, 09:41

Pošto ja trenutno ne radim pitanje je kad ću početi za sad mi teta nije potrebna. Ali sam razmišljala ako nekim čudom i počnem raditi (dobijem posao) kome bi ''ostavila dijete''. Obe babe još uvijek idu na posao, dede mi nisu baš za to, ok na sat-dva ali na duže baš i ne. I imam u vidu dvije tete, obe su straije preko 55, ali su ok. Jedna je svekrva od moje sestre, a druga teta koja je čuvala našu malu komšinicu. Meni je bitno da mi je dijete sito, presvučeno, sigurno i da ponešto nauči (tipa skloniti stvari, jesti samo i sl), i obe su savim ok. E sad ako nam zatreba prvo ćemo njih zvati. ovo angažovanje preko agencije mi se baš i ne dopada, uglavnom kod nas se to radi ''na preporuku''.
A vrtić apsolutno podržavam. Ja sam radila i kod nas u držanvim vrtićima i sasvim su u redu (zavisi od vaspitačice, kako i šta).
Samo imam potrebu da se osvrnem na to otvaranje prozora, sad dok su djeca znojna to nisam vidjela nikad, a dok djeca spavaju mi je skroz ok da se prozor otvori da se malo provjetri. U grupi ima oko 25 djece koja su aktivna, kad legnu da spavaju oni su pokriveni i ja lično smatram da je djeci ljepše da spavaju ako se malo otvori prozor (nekih 5-10 min) da uđe svjež zrak.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od mijaki 28/5/2013, 16:34

Ja sam u potrazi za tetom cuvalicom koja ce u kombinaciji sa bakom od septembra cuvati princezu....
na preporuku nemam nikoga pa cu se obratiti dvema agencijama...
plasim se strasno ali se nadam da cu vremenom steci poverenje...:-(
Bitno mi je da to bude mladja osoba, pouzdana, odgovorna, emotivna, blage naravi, strpljiva, da razvija vestine i mastu i kreativnost deteta...i da radi po datim instrukcijama...ups ovo ispada kao oglas:-)))
uzasno se grozno osecam sto ce neko drugi videti prve korake mog deteta...i besna sam sto ce je neko drugi cuvati ali tako mora biti...
ja sam je cekala ceo zivot i sada treba da verujem da ce je neko cuvati kao ja...teskoooooo
evo me cmizdrim again:-)))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Simona 29/5/2013, 09:25

Evo jednog članka o ovoj temi, možda vam pomogne...

http://www.mojedete.rs/15310-Kome-ostavljate-svoje-dete-Kako-da-prepoznate-losu-bebisiterku.html
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Mirjana 29/5/2013, 14:19

Mijaki sestro slatka
Tek da vidiš šta je u mojoj glavi Very Happy
Zato sam izabrala drugaricu...ali ona posle par godina čekanja, dobila posao. Ostavila sam molbu za jaslice, a opet se nadam da će ova moći da ga pričuva, bar do proleća. To će biti izvodljivo ako budemo u različitim smenama.
Htela sam ga i u privatno obdanište, zbog manji grupa, više pažnje i zato što je jedno od njih baš pored mog radnog mesta. Odustala sam, jer mi se ne sviđa ono što bi mi dete tamo gledalo.
Imam želju da mu do treće godine pružim samo dobre modele/uzore, a posle se može suočiti sa svetom, kakav god da je.
Da li ću to i uspeti da ostvarim, ne znam, ali daću sve od sebe.
Inače, ne očekujem da ga drugi obrazuju, ali ne želim ni da ga zatupljuju Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od noja 16/7/2013, 00:46

Samo da nadovezem ranije sam pisala u nismo primljeni u vrtic a oboje zappsleni i jer pripadamo proslogodisnjoj grupi jer do 1. marta god . Dana ranije
bilo 9 mesta plus jos neki udaljeni r.detinjstvo

Nesto cemo probati da iskopamo al tesko ..
Da sam sad pocela da radim ne znam kako bi verovatno tetu
Kod nas su teski krs bas moras imati ppuzdanog i preporucenog uopste ih neonteresuje dete i sl.
verovatno u privatni od jeseni u sto manju grupu ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 14/1/2014, 11:40

Da ozivimo temu...

Ja inzenzivno razmisljam o teti cuvalici...treba mi neko na par sati nedeljno, tipa da odem do lekara/poste/prodavnice...Bebac i jase odlicno snalazimo, sada vec dosta toga zavrsavam i sama, ali znacilo bi mi da ga ne vodim bas svuda sa sobom. Volela bih i da se vratim vezbanju, i mogla bih da uklopim dva puta nedeljno, tri sata, taman teretana, pijaca i jos po nesto.

Kako se krecu cene cuvanja na sat...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od mijaki 14/1/2014, 12:10

Zavisi koliko sati.

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 14/1/2014, 18:18

Pa, dva puta nedeljno, po tri sata, sto mu dodje  6 sati nedeljno . Eventualno, ponekad uvece...
Zena koja povremeno dolazi da mi ocisti stan, naplacuje sat 300 din. Al, to je dva puta mesecno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od mijaki 14/1/2014, 21:18

Sorry ja pocela da pisem pa prekinula zbog posla. 3 sata 900din. 4 sata 1000din. 5 sati 1100din. Otprilike tako. Ali to je za redovno angazovanje. to to je to otprilike...cmokic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 15/1/2014, 12:24

Hvala, da znam...to bi mi odgovaralo, samo jos da nadjem pravu osobu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 24/2/2014, 01:21

Evo me ponovo, da upisem nase iskustvo...

Imali smo vise srece nego pameti sa nasom bebisiterkom. Devojka je skroz ok, iz aviona se vidi da voli decu, i da ume sa njima, tako da je Petar obozava. Doduse, verovatno je dozivljava kao veliku igracku,ali kako god, cim je vidi pocne da se smeje. Dogovor je takav da ona dolazi dva puta nedeljno po cetiri sata, i da eventualno uskoci jos ponekad, ukoliko za to bude potrebe.

Ja ostavim sve sto treba, tako da je njeno samo da se igra  sa Petrom, da ga po potrebi presvuce, i eventualno mu da uzinu. Ono sto me je iznenadilo je lakoca sa kojom ga uspava, i cinjenica da petar ne pravi nikakav problem oko toga.

Dan izgleda otprilike ovako kada ga ona cuva... ja ga  nahranim i presvucem, i njoj ga ostavim budnog. Ona ga lepo izmori do krajnjih granica, t tako da kada zaspi, ne budi se barem dva sata. Nekad mu ona da i rucak, mada to uglavnom radim ja, cim se vratim. Ona ostane jos malo, da bi Petar video mene i nju zajedno u komunikaciji.Uglavnom ga cuva od 11 do 15 h. I to zato stom oje dete ustaje u 10...

Naam se da ce  ostati kod nas dugooo dugooo, mada sam svesna da ce kad tad krenuti za svojim zivotom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Vecka 24/2/2014, 21:08

Ema78 ::Evo me ponovo, da upisem nase iskustvo...

Imali smo vise srece nego pameti sa nasom bebisiterkom. Devojka je skroz ok, iz aviona se vidi da voli decu, i da ume sa njima, tako da je Petar obozava. Doduse, verovatno je dozivljava kao veliku igracku,ali kako god, cim je vidi pocne da se smeje. Dogovor je takav da ona dolazi dva puta nedeljno po cetiri sata, i da eventualno uskoci jos ponekad, ukoliko za to bude potrebe.

Ja ostavim sve sto treba, tako da je njeno samo da se igra  sa Petrom, da ga po potrebi presvuce, i eventualno mu da uzinu. Ono sto me je iznenadilo je lakoca sa kojom ga uspava, i cinjenica da petar ne pravi nikakav problem oko toga.

Dan izgleda otprilike ovako kada ga ona cuva... ja ga  nahranim i presvucem, i njoj ga ostavim budnog. Ona ga lepo izmori do krajnjih granica, t tako da kada zaspi, ne budi se barem dva sata. Nekad mu ona da i rucak, mada to uglavnom radim ja, cim se vratim. Ona ostane jos malo, da bi Petar video mene i nju zajedno u komunikaciji.Uglavnom ga cuva od 11 do 15 h.  I to zato stom oje dete ustaje u 10...

Naam se da ce  ostati kod nas dugooo dugooo, mada sam svesna da ce kad tad krenuti za svojim zivotom.

Predivno!
Da li si je znala ranije ili ste je angazovali po preporuci?
Drago mi je da ste se tako lepo uklopili, i pre svega da Petar uziva u druzenju! :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 24/2/2014, 22:25

Po preporuci smo je nasli...njena drugarica je moja poznanica.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 29/4/2014, 23:33

Drage moje, ako je nekom potrebna devojka za cuvanje dece, imam preporuku. Ima iskustva , tj time se bavi vec duze vreme, sto preko agencija,sto na preporuku. Uglavnom radi celodnevno cuvanje ( 8h),i da meni treba neko da mi cuva dete citav dan, ja bih je angazovaa.

Inace, nasa teta cuvalica postade clan familije, usvojili smo je...bas sam zadovoljna, ne znam sta cu da radim kada se bude udala...Petar je obozava, a i nas dve smo se nekako "nasle"...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 4/6/2014, 11:30

Evo mog najnovijeg iskustva...ne znam da li da se smejem ili da placem...
Mesec dana sam kod mojih, i za to vreme mi je sestra tri puta pricuvala dete...prvi put kada sam isla da kupim kadicu, jer nisam imala u cemu da ga kupam (a znali su da dolazimo i da mi kadica treba), drugi put kada sam se kupala i prala kosu, sram da me bude, a treci put juce, kada sam isla    u nabavku za Petrov rodjendan.

Takodje, juce je Petra i maceha prvi put prosetala, a za to vreme ja sam uspela da popijem kafu, operem kosu i popricam sa mojom mamom. Kad se sve sabere, za mesec dana,Petra je neko drugi cuvao max 6h.

I, vec dva ili tri dana je molim rodjenu sestru da ga pricuva, samo da odem da kupim haljinu,za proslavu rodjendana, i njen odgovor je da se nadjemo u gradu, da povedem i njeno dete, pa ce ona da ih seta dok ja kupujem...tipa da je sacekam posle posla. Kada sam joj rekla da je to nemoguce, jer ja ne mogu da podesavam bebca po njenom vremenu, prebacila mi je kako eo ona ima obaveze, kako svoje dete mora da vodi na treninge, kako radi sa njim domaci, kako i druge zene imaju decu i kako ja ne umem da se organizujem, da nadjem zenu koja ce da ga cuva....kako je ona i studirala i placala zenu...ja sam naravno razmazena, ne umem ovo ili ono...i nisam jediina koja ima dete...

I sta sad? Njen sin je po ceo dan sa mnom... mesec dana, svaki dan, kada nije u skoli...radimo domaci, igramo se, jedemo...dete mi uopste ne smeta, mada mi ponekad treba malo mira... Ona zaboravlja da je imala i svekrvu i mene,i nasu mamu ponekad, i tu zenu koju je placala...mozda ja nisam pomagala non stop, jer sam i sama bila student, ali sam uskakala za nepredvidjene situacije,kao uostalom i svi.

Ja ne znam kako sad treba da se osecam...nisam joj trazila ne znam sta, max 1.15 min, ne mora da ga hrani, niti presvlaci, cak ni da se igra sanjim, smo da pazi da se ne povredi...ne idem u provod...

Je l mozda trazim previse? Ne ulazim u njene razloge, samo mi nije jasno to ponasanje. Zasto? Stoji da ja zivim lagodnije od nje, da mnogo toga sebi mogu da priustim, da imam muza na koga mogu da se oslonim...iako uglavnom nije tu, ali ipak smo zajedno. Nisam joj ja kriva za njene pogresne izbore i nesredjen zivot...

Eto, to je moje iskustvo sa rodjenom sestrom...ispadoh razmazena frajla koja ne ume da se organizuje...


Inace, nasa teta cuvalica se udala, tako da kada se vratimo za BGD,ponovo moram da trazim nekog...kao i pre, dva puta nedeljno po 4h.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od bundevica 4/6/2014, 17:13

Naravno da si u pravu.
Neki ljudi su jednostavno obuzeti sobom i sebi su centar sveta. Neki takvi su nam i rodbina  Laughing Imam i ja neka takva iskustva, kad imas osecaj da je tvoja beba kao vruc krompir - svi bi da je gledaju, ali niko da je uzme u ruke  lol! 
Mislim, svi mi mozemo da imamo (ispravan ili pogresan) stav da je neko drugi razmazen, ali taj stav nije relevantan za cinjenicu da nekome ko je tebi ranije cinio ili jos uvek cini uslugu, tu istu uslugu treba vratiti onda kada mu pomoc zatreba.
Ja za neku konkretnu preporuku za zenu koja cuva decu nemam, ali znam neke koji su koristili usluge baby servisa i koji su bili zadovoljni. Taj servis pripada drzavnoj predskolskoj ustanovi i imaju siterke koje mogu biti angazovane kako za celodnevno cuvanje, tako i za krace.
Ali sta ima veze sto se prethodna teta udala? Ako se udala, nije da je u zatvoru (mada se neki ne bi slozili  Laughing )
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Ema78 6/6/2014, 12:40

Teta cuvalica nam se udala i otisla za Istambul...  Very Happy 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tete cuvalice - Page 2 Empty Re: Tete cuvalice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu