KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 19/12/2013, 14:53

Izostaje menzis 5 meseci, a dr ne preduzima nista ?

Draga, uradi ti na svoju ruku  OGTT sa insulinemijama, sa 75 g glukoze, na 0, 30, 60 , 90 i 120 min.
Ako tu bude nekog odskakanja, lepo urdi LH, FSH, E2, testosteron i progesteron( ovo je osnovni sez hormona). Takodje, proveri stitnu zlezdu.

I da, i ja imam super rezultate,  sem insulina u OGTT.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dexa21 20/12/2013, 00:05

Hvala mnogo na odgovorima  cvet  cvet  cvet , i meni je bilo sumnjivo da se samo na osnovu toga može zaključiti, videću da što pre odradim kompletne analize.
Dala mi je da pijem pilule za izazivanje ciklusa, pa bi nakon toga trebalo da odradim i hormonski status, ako i dalje ne bude sve kako treba... Svakako hormone ne mogu da proveravam dok pijem hormone, ali OGTT ću odraditi privatno što pre.
Dexa21
Dexa21

Broj poruka : 10
Godina : 35
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dexa21 1/2/2014, 10:55

Evo mene opet. :) Uradila sam kompetan test, proveru u nultom stadijumu, i na 60 i 120 minuta. Samo nikako ne mogu da protumačim da li je dobro ili ne, pošto mi nisu napisali ref. vrednosti.
Ako može mala pomoć.  cvet 

Insulin
0      13,2 IU/L
60     27,5  IU/L
120   13,5  IU/L

Glukoza
0       3,3 mmol/L
60      3,5
120    3,4



Poslednji izmenio Dexa21 dana 1/2/2014, 11:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Dexa21
Dexa21

Broj poruka : 10
Godina : 35
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 1/2/2014, 11:10

Dexa insulin mi se cini dobar mada bez referentnih vrijednosti je teze reci.
Secer mislim da ne bi trebao ispod 3.9 da bude ali ni tu nisam sigurna, mozda ce neka od djevojaka bolje znati.
Imas li kkakve probleme sa padom secera, drhtavica, preznojavanje najcesce nocu i ujutru?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dexa21 1/2/2014, 11:25

Imam povremeno, mada najčešće ako popijem jaču i veću kafu.
I mene ovaj šećer zbunjuje, sad tražim referentne vrednosti po netu, i skroz različite skale nalazim, evo sad, između ostalog, nađoh jednu i ovakvu - 3.33 - 6.10 mmol/l... Po njoj bi kao bilo ok.
Ne znam kako mogu da mi izdaju takav rezultat bez ref.vrednosti...
Dexa21
Dexa21

Broj poruka : 10
Godina : 35
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 1/2/2014, 11:33

Nije mi jasno...mozes li im traziti referentne vrijednosti?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dexa21 1/2/2014, 16:31

Probaću da im tražim... Malo me brine to što se ovako malo povećao posle šećernog rastvora.. :S
Dexa21
Dexa21

Broj poruka : 10
Godina : 35
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 1/2/2014, 16:43

Bolje da je manji, po mojim ref vrijednostima to je ok.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 2/2/2014, 11:46

Insulin i treba da se poveca posle unosa hrane  Very Happy 

Inace, rezultate je glupo tumaciti bez referentnih vrednosti, a sto se tice drhtavica posle kafe, to vise ima veze sa kofeinom nego sa secerom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Dexa21 3/2/2014, 11:14

Pitala sam dr za ref. vrednosti i odgovorio je sledece:

Referentne vrednosti se odnose samo na bazalne testove (vrednosti pre doručka). Kod dinamskih testova treba da ih interpetira lekar koji ih je tražio. U pricipu, Vi imate nešto veću vrednost insulina pre obroka (neznatno), aili je dinamika sekrecije insulina normalna (uobičajeno skače posle opterećenja glikozom, i vraća se na normalu brzo). Vrednosti glikoze ne prate insulin, odnosno ne rastu posle opterećena. To se uglavnom sreće kod smetnju u resopciji šećera (ne kod poremećaja jajnika).

Je l to onda znaci da insulin nema veze sa izostankom menstruacije?? I sta bi znacila ta smanjena resorpcija secera?
Kod ginkologa mogu da odem tek za desetak dana,a vrlo sam nervozna zbog svega,pa zato ovoliko zapitkujem...:/
Dexa21
Dexa21

Broj poruka : 10
Godina : 35
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sareni leptir 15/2/2014, 23:26

ANALIZA REZULTAT
S-OGTT
Glukoza 0 min : 5,6 mmol/l
Glukoza 60 min: 7,4 mmol/l
Glukoza 120 min: 5,9 mmol/l
Referentne vrenosti za glukozu : 3,8 - 6,2 mmol/l.
Test radjen sa 75 g glukoze
HORMONI
ANALIZA REZULTAT
Insulin OGTT (3 uz)
Insulin 0 min = 12,3 uIU/ml ref. vre.: 2,6-24,9
Insulin 60 min 139,6
Insulin120 min 104,9


JEL TREBA TERAPIJA ILI NE ,,TRI LEKARA KAZU DA NE TREBA ...OD NJIH JE SAMO JEDAN DOKTOR -ENDOKRINOLOG ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 15/2/2014, 23:38

Ja pijem a manji mi je insulin od tvog, a i secer. mislim da treba...
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sareni leptir 15/2/2014, 23:43

strasno ! sve cure mi rekle na forumu da mora inuslin biti manji ....a reci mi kod kog doktora da odem a da sam sigurna da ce onda da mi odredi terapiju ,,,? reci mi kod koga ides ti ,ali privatno ,jer mi nedaju uput ..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 15/2/2014, 23:44

Draga ja sam u Podgorici pa ti nece nistaa znaciti. Ajde da sacekamo javice se neko ko ce moci da ti preporuci doktora. Svakako endokrinolog.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 12:29

[size=17.27272605895996]meni je endokrinolog koji je radio kod ivanovica odredila porcije ...recimo za dorucak porcija hleba ,2 porcije mesa,porciju mleka i porciju masti ,stim sto za sva tri obroka mogu jesti neograniceno povrca iz grupe A (imam spisak ,da ne duzim ovde ) 
rucak mi je 1 porcija hleba ,1 porcija masti ,3 porcije mesa ,povrce iz grupe B
 vecera -1 porcija hleba ,2 porcije mesa ,1 por mlecnih proizvoda .
 naravno izmedju dorucka i rucka je uzina (voce ) pa za rucak voce isto i posle rucka takodje uzina -voce ...
 voce -(1/2banane ,1 manja jabuka ,3 suve sljive ,1 suva kajsija ...,1/2naradndze ,2 limuna ...)
 i onda imam tabele za zamenu za hleb ,za zamenu za meso ,za povrce iz Bi A grupe,voce ,mle.proizv.,i masti .
 uglavnom se jedna porcija npr ,hleba sastoji od 1 tanke kriske hleba (crnog ,kukuruznog ,...)2 takne kriske dvopeka itd.
 meso ili zamene za meso-porcija je 30gr .
 ml proizv .-jogut 200ml,kr mleko -260ml.,posni sir -60 gr.....
 masti -5ml(biljne ) a kao zamena -lesnik ,badem ,kikiriki,orah 
povrca a -neograniceno (k kupus ,kelj ,spanac ,blitva ,pecurke,krastavac,persun ,kis.paprika ,paradajz ,tikvice,karfiol ,brokoli...)
povrce b- 1 porc,sirova -sargarepa 200gr,grasak -200gr,boranija ,200gr.,
ako sam nesto pomogla kome treba....
[/size]
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Strumfeta78 26/2/2014, 14:13

BRBLJIVA76 ::ANALIZA REZULTAT
S-OGTT
Glukoza 0 min : 5,6 mmol/l
Glukoza 60 min: 7,4 mmol/l
Glukoza 120 min: 5,9 mmol/l
Referentne vrenosti za glukozu : 3,8 - 6,2 mmol/l.
Test radjen sa 75 g glukoze
HORMONI
ANALIZA REZULTAT
Insulin OGTT (3 uz)
Insulin 0 min = 12,3 uIU/ml ref. vre.: 2,6-24,9
Insulin 60 min 139,6
Insulin120 min 104,9


JEL TREBA TERAPIJA ILI NE ,,TRI LEKARA KAZU DA NE TREBA ...OD NJIH JE SAMO JEDAN DOKTOR -ENDOKRINOLOG ...


Moj insulin je bio ovako visok, ja sam dobila Gluformin 3X500mg.
Da, treba ti terapija, jer visok insulin sprecava ovulaciju. A sa ovim lekovima dobices i kvalitetnije jajne celije...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 15:01

hvala strumfo  Wink ,,da bila u bg kod endokr .i dala mi terpaiju ...gluformin od 500mg -7 dana uvece ,pa nakon toga 1000mg -7 dana .pa nakon toga 1500 nastavljam ...500ujutru i 1000 uvece...
mislim da ce biti ok ,regulisala sam ishranu,izbacila slatko totalno (mada mi se ponekad nesto jede !) vezbam ujutru cim ustanem ....lenja sam za setnju za sada ...dali sme mineralna voda tipa HEBA itd ..da se pije ponekad ?
valjda ce biti ok ?! Rolling Eyes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od JocY 26/2/2014, 15:08

Sme Brbljiva mineralna voda slobodno, to nema nikakvih kalorija...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 15:16

c
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 1/3/2014, 08:33

Nakon uspostavljanja dijagnoze IR i terapije od 3 meseca sa 2x500 mg metformina u utorak sam na moje insistiranje uradila kontrolni OGTT . Kad sam videla rezultate dozivela sam sok , jer su oni mnogo gori nego pre pocetka terapije i korigovane ishrane . Najgori mi je , cini mi se secer, mada su mi pocetne, nulte vrednosti u redu .

Naime , sada mi je pocetna glukoza bila 4,5 a sa 75 gr glukoze posle 30 min skocila je na neverovatnih 10,5 sto je povecanje cak za citavih 6 jedinica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nakon 2 sata on ostaje na 7,8 . A pre terapije pocetni bio 4,9 isao na 8,9 za 30 min i ostao na 6,8 posle 2 sata .

Sa insulinom je situacija sledeca -
Sad mi pocetni bio 8,2 a posle 30 minod opterecenja isao na 63 i posle 2 sata bio 69.
Pre terapije pocetni bio 7,2 posle 30 min bio 95 a za 2 sata pao na 39 .

Zbog toga sto ce mi ET bitisigurno oko 20.marta ja sva izgubljena i uspanicena sa tim rezultatima uspem istog dana biti kod ednokrinologa koji mi je rekao da sam bila na minimalnoj dozi leka, mada sam ja za 3 meseca bas, bas smrsala i dobro se osecala misleci da sam ja vec zasigurno prema tome regulisala svoju IR . Dao mi je dozu 2 x 1000 mg ujutro i uvece koja me ubi
u smislu dijareje i hipoglikemije ujutro do te mere da drhtim kao prut i samo sto ne padnem u nesvest .Kaze zadorucak mogu pojestipola pecenog praseta, uzina 1 mala jabuka ili mandarina i vise voca u toku dana ne smem . Rucak lagan , a vecera obavezna i uz nju pijem lek , koji inace ima delovanje u trajanju od 12 sati .

Molim vas za neki komentar i prognoze za postizanje nekog ucinka sa ovom terapijom do 20.marta . Bas sam jako razocarana i da nisam vec kupila ovionske karte za Prag mislim da bih u ovoj situaciji sigurno odustala od svega .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 1/3/2014, 10:46

Ganedina ,
Ono što je bitno u svemu da postigneš je da nema velikih oscilacija u toku dana ,što ćeš postići adekvatnom ishranom ,obavezno neka fizička aktivnost svaki 2. dan i naravno terapija .
Ovde imamo temu o glikemijskim indeksima hrane,imaš i na netu da pročačkaš i biraj hranu čiji je glikemijski indeks do 35-40 jer ona ne dozvoljava klackanje šećera .
Imaš takodje i temu "Pitajte nutricionistu " gde će ti naša članica Patlidzan takodje pomoći što se tiče ishrane.
Dozu leka si trebala postepeno da povećavaš...to je trebalo da ti kaze dr.

Biće sve kako treba !


djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 1/3/2014, 11:44

Djole42 hvala ti . Odavno sam sebi odstampala sebi tabelu sa glikemijskim indeksom, stoji mi u kuhinji , ali moram priznati da mi je mnogo tesko da se hranim striktno po njemu . Jedino sto vise ne pijem nista sem vode i ne jedem slatko , sem u nekim izuzetnim situacijama , jer nisam dijabeticar . Krecem se i hiper sam aktivna uvek kad je to moguce . Nije mi nikako jasno kako je moguce da sam ipak pazila na hranu i pila tu neku dozu leka , pa makar da je i minimalna i nakon 3 meseca su mi jos gori rezultati . U sredu sam prvi put u toku dorucka popila 1000 mg i nakon 2 sata pravac bockanje , tako da mi je tada secer bio 5,5 sto mislim da i nije tako lose s obzirom da mi je nulti bio od 4,5-4,9 pri merenjuu poslednja 3 meseca . Da , znam da su najgore te velike oscilacije secera i insulina sto je valjda moj slucaj s obzirom na niske pocetne vrednosti i to je upravo ono sto me najvise i plasi i sto mi je uvek sprecavalo da dodje do trudnoce , pa me zato i sada strah od istog . Ponecu GI tablicu u Prag pa cu bukvalno samo po njoj jesti tih dana pre i nakon ET i cepacu ovu konjsku dozu od 2x1000mg , nema mi druge . Mislim da mi je ipak dobro i to sto sam ipak uradila kontrolni OGTT i sto sam saznala da i dalje imam IR problem i to zesci , da bar probam sa pojacanom dozom nesto postici za ovako kratak vremenski rok .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od JocY 1/3/2014, 11:58

Ganedina nisi ti dijabeticar ali ponasaj se do postupka makar i do rezultata kao da jesi. Ne dozvoli da budes gladna jer pad secera nije ni malo dobar.Jedi samo od hleba tonus jer je samo on provereno integralni nikako beli. Znam da kosta djavo i po ali postupak ti je brzo pa ja mislim da se da izdrzati. Ukoliko bi mogla da imas 5-6 manjih obroka dnevno to bi bilo idealno. Gledaj da jedes uvek u isto vreme. Naravno GI je tu jako bitan kao sto kazu devojke. Raznovrsno jedi, od voca jabuka, pomorandza, kivi jer je tebi ipak potreban neki vid secera zbog energije a njega ces uneti u vidu fruktoze iz voca. Nisu te oscilacije koje imas ni malo dobre zato je potrebno da ih drzis ppod kontrolom. Drzim fige da sve ovo urodi plodom i vratis nam se iz Praga trudna...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 1/3/2014, 23:20

Ganedina, ako jednom imas dijagnostikovanu IR, to znaci da to imas za ceo zivot, ona ne moze da se izleci. Ono na sta pokusavamo da deujemo je da glikemija bude dobro kontrolisana, tj da nema hipo ili hiper vrednosti nakon dva sata. Sa insulinom je stvar nesto drugacija, njegovi pikovi, tj povecane vrednosti uticu na remecenje metabolizma testosterona i estrogena, i ulazenje u zacarani krug PCO.

Ono o cemu treba da vodis racuna je da ne smes biti gladna ( glad je prvi znak hipo), ne smes da se iscrpljujes na bilo koji nacin i  nikada nemoj  da menjas dozu metformina naglo, vec postepeno.

I kod dijabeticara se po najnovijim saznanjima ne elimunisu UH potpuno iz ishrane, vec se vodi racuna o tome da to budu UH koji ne uticu na brzo podizanje glikemije.

Ako ti nesto znaci, postoji knjiga Ishrana za dijabeticare- dr Vlade Velickovic, a tu je I Patlidzan da ti eventualno pomogne. Ja sam po toj knjizi kuvala, i pre trudnoce sam  dovela zdravlje do savrsenstva.

http://www.knjizare-vulkan.rs/ISHRANA-I-KUVAR-ZA-DIJABETICARE-20143

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 2/3/2014, 07:10


Ema78 ,hvala ti puno . Poslusacu tvoje savete a kupicu i knjigu kad odem u BG .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 16 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu