KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 27/12/2012, 16:21

Julija, sto se voca i povrca tice ja sam nasla u GI tabelama da ne bi trebalo jesti banane, suve smokve i grozdje,urme, lubenicu , krompir, kukuruz...pa se toga i pridrzavam, sve sto ima puno secera i skroba treba izbjegavati.

cvet
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 27/12/2012, 16:24

MarijaPG ::Julija, sto se voca i povrca tice ja sam nasla u GI tabelama da ne bi trebalo jesti banane, suve smokve i grozdje,urme, lubenicu , krompir, kukuruz...pa se toga i pridrzavam, sve sto ima puno secera i skroba treba izbjegavati.

cvet

Da dodam i pirinac, gazirana pica nikako, fabricki proizvedena hrana i sokovi, i naravno slatkisi, seceri, hleb od belog brasna, sve ciji je GI preko 50...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:27

hvala Mare bas bas osmeh srce
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:29

Okaciceee hvaka i tebi punooo cvet

a jel postoji negde ta tabela za GI????
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 27/12/2012, 16:33

Julija, ukucaj u google pa ptretrazuj, evo ja iskopah na primer ovo:

http://www.nutricionizam.com/index.php?option=com_content&view=article&id=184:glikemijski-indeks-tabela&catid=2:vani-pojmovi&Itemid=25

mada imas i bolje sreca ...

Draga, samo se pridrzavaj ovog rezima, ako ne volis da vezbas ti onda setaj ili se bavi enkom fiz.aktivnoscu min.30minuta dnevno i nista ne brini. Ja sam imama visak kilograma i od marta od kad sam na rezimu i Sioforu sam skinula 21kg. I jos uvek mi kg-idu dole, a ovulacija se vratila.

Drzim ti pesnice!!!

srca1
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:40

Okacice hvalaaaaaa

ja sam inace automan ;)mrzim i da setam i da se bavim bilo kakvom fizickom aktivnoscu affraid ali moracu da krenem nesto jos sam se posle neuspele VTO (oktobar) ugojila 6 kg a posto postim obavezno se ugojim u postu posto dobijem napad za slatkisima Shocked a jos i prestadoh da pusim sutra mesec dana as

hvala u svakom slucaju krecem i sa Sioforom i sa ovim nacinom ishrane jos i neka vezbica da padne ihaaaa igra
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 27/12/2012, 16:46

Ih, gde me nadje sreca , pa ja sam operisana od vezbanja, hahaha! Ali zato dosta setam, i to uvek brzim korakom kao da me neko juri b ... Fiz.aktivnost je bitna pa kako god, sta kome odgovara cvet .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:47

Okacice sad tek videh 21.kg!!!!!!
bravoooooo i za kg i za ovulaciju jupiiiii yes
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 27/12/2012, 16:48

zagrljaj

Imalo je tu dosta materijala sreca

zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:48

Okacica ::Ih, gde me nadje sreca , pa ja sam operisana od vezbanja, hahaha! Ali zato dosta setam, i to uvek brzim korakom kao da me neko juri b ... Fiz.aktivnost je bitna pa kako god, sta kome odgovara cvet .


znaci djubre kolima bacam Laughing
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 27/12/2012, 16:59

http://www.amgsport.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=110


evo nadjoh ....
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 27/12/2012, 17:16

E i ja se slazem za setnju, dzaba sve ako se ne kreces. i ja sam staticar ali sam morala da se pokrenem i ima rezultata, ja sam za 2mjeseca skinula 7,5kg, i sad stagniram jer se ne krecem iako pazim sa ishranom i terapijom.
Kad setam i ja mu zadam nenormalni tempo, da sto prije zavrsim Very Happy salim se, prija mi, samo nadjes svoj tempo, i svakodnevnica pada lakse cvet
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 27/12/2012, 22:11

E devojke, ja nisam bas bila tako striktna, uvek sam gledala da iskombinujem recimo jednu namirnicu sa niskim indxom sa manjom kolicinom one sa visokim, tako da niceg sebe nisam lisavala. Ili ako se najedem neceg sto znam da je bomba odmah uhvatim da se prosetam ili da nesto uradim. Dozvoljavala sam sebi i izlete u klasicno slatko, ako mi je bas frka.

U sustini, sve testenine i proizvode od belog brasna sam zamenila integralnim, ne jedem konzerve i suhomesnato, slabo komzumiram mlecne proizvode, jedem svo povrce i recimo jednom u 10 dana meso. Dok nisam ostala trudna trenirala sam tri puta nedeljno u teretani, dva puta isla na trcanje... ako me mucnine zaobidju, vracam se u januaru u teretanu.

vece pre vadjenja insulina i glikemije sam upala u krizu cisto psiholoske prirode, i smazala 100 g cokoladnih bonbona...svesno... insulin 5, 6 ,glikemija malo preko 4...

sada moram da jedem malo kaloricnije, prosto miorganizam trazi, ali se ipak drzim onih osnovnih pravila. Za mesec dana kontrola...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 1/1/2013, 20:02

Da se upisem i ja nakon kontrole, dr mi je dala siofor 850 posle dorucka i vecere, kaze da nije klasicna IR jer je vrednost 2 ali da mi je insulin dosta visok i da mi on nije prijatelj u ovoj borbi. Nemam nikavih smetnji sto se tice siofora, prvih dana mi je samo bilo muka ali sad je sve ok....Pridrzavam se propisane ishran, sa malim ispadima naraFski Laughing jedino sto jos uvek ne mogu da se nateram na 5 obroka dnevno.

Neko je rekao da siofor izaziva male probleme sa probavom, jel ste mislili na zatvor ili dijareja?

Pozdravljam sve sladjane zenice INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 275568
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 1/1/2013, 20:49

Zdravo Dragana! Sto se tice probavnih problema Siofor (tj.metformin uopste) moze da izazove dijareju Rolling Eyes , a na pocetku je mucnina ok, sve bi trebalo da prodje u prvih 7-10 dana.

Pozdrav i sve najbolje u 2013.godini!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 1/1/2013, 21:12

pozdrav svima i sve najnajnaj u 2013.:)

recite mi molim vas jel siofor sme da se pije i u trudnoci?
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dragana76ns 1/1/2013, 21:19

Hvala Okacica........znaci to je zbog siofora, resavam se i zatvora INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 512172

Ja ne znam sa sigurnoscu da ti kazem, ali meni je dr rekla kad ostanem trudna da prestanem da ga pijem. Javice se vec neko ko zna odgovor na tvoje pitanje
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 1/1/2013, 21:21

hvala Dragana:)
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 1/1/2013, 21:52

Zdravo drugari, srecna van Nova Godina Very Happy

Meni je dr rekla da smije siofor u trudnoci, a ovdje na forumu sam vidjela da su neki dr rekli do 12 nedelje, neki kazu moze citava trudnoca...vjerovatno ce se javiti neko ko bi znao vise o tome.
Ja sam prije neki dan saznala da sam trudna i nastavila sa terapijom po preporuci svoje doktorke.

osmeh srce
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 1/1/2013, 21:59

Marija pa to je divnooooooo osmeh srce
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 2/1/2013, 08:53

Marija pa to je divno!!! Cestitam!!!

Moja dr endokrinolog je rekla da se Siofor pije do 12 nedelje a po potrebi duze, zavisno od rezultata, mada sam negde procitala da ga posle 12.nedelje nema svrhe piti... E sad, od slucaja do slucaja, uglavnom sme se piti u trudnoci, cak je i pozeljno kod nas sa IR.

konfete
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 2/1/2013, 12:14

Julija, Okacice, drage dame, hvala vam puno. poljubac
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 2/1/2013, 12:17

Okacice hvala i tebi puno cvet


Marijaaaaaaaaaaa igra igra igra igra igra igra igra
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 2/1/2013, 23:02

Divnih li vesti !!!! Cestitam od srca!!!

Ja sam metformin pila do 12. nedelje, onda napravila pauzu od oko mesec dana, pnovila rezultat isulina i secera, i posto je to bilo dobro, sada nisata ne pijem, hvala bogu. Pisala sam o tome skoro!

KOliko znam, samo treba secer cesce kontrolisati, pa ako to nije u redu, onda se preduzimaju mere tipa ponavljanje OGTT i metformin ili insulin.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 2/1/2013, 23:13

hvala na odgovoru Ema cvet
nego da li biste mi rekle ime nekog dobrog endokrinologa u BG-u i gde radi posto sam ja radila OGTT na insistiranje ginekologa i Siofor dobih od istog pa sam mislila da ipak proverim celu pricu sa nekim dobrim endokrinologom.....
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 9 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu