KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 2/1/2013, 23:18

Ja sam isla kod Svetlane Vujovic, kod nje konsultacije kostaju 5000 din. Radi u POlimedik klinici, imas na netu njihov broj. Posle sam se nesto lomila, nisam mogla da je nadjem, a i bilo mi je skupo da mi za dobar dan uzme tolike pare, pa samzvala DZ dr Zutic, neko mi je rekao da tamo imaju dobrog endokrinologa, ali mi termini nisu odgovarali, pa sam ipak sacekala VUjovicku.
Verovatno cese javiti jos neko, ima nas dosta ovdekoje su isle kod razlicitih lekara.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 2/1/2013, 23:27

hvala puno draga Ema bas mi znaci svaki info volela bih ipak da proverim sa endokrinologom sta pocinjem da pijem ,inace mrzim lekove pa ih pijem samo kad moram v pa ako kaze da moram....
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 3/1/2013, 09:52

I ja sam isto tako razmisljala kao ti, i treba da proveris, pogotovu sto se znacajno razlikuju doze koje prepisuje ginekolog a koje endokrinolog. Meni se insulin sa 3,5 vratio na 5, 6, skoro u normalu, za manje od godinu dana pijenja metformina. Ne znam kako je to moguce, ali eto...
Trebalo bi za jedno dve nedelje da ponovim rezultate, pa javljam sta se desava kod mene.

E sada, pitaj endokrinologa koji bas metformin da uzimas, postoje tri proizvodjaca, meni siofor nikako nije prijao, ali sa gluforminom i glukofazom nisam imala problema.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 3/1/2013, 10:02

Emaaaaaaaaa osmeh srce
i ja dobih Siofor od gin.pa bih ipak da proverim mada kapiram da bez njega nista:(
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 6/1/2013, 15:09

jel cuo neko i da li zna gde radi privatno dr Djuro Macut?????
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 12/1/2013, 22:52

Zdravo zene:)))Evo i mene da Vam se pridruzim sa nazalost istim problemom IR. U braku sam ne pune 2 godine,uradila sam sve potrebne analize i ustanovljena mi je IR.Pod terapijom sam Gluformin 3x1 od 500 mg od oktobra i dobila sam vec u decembru ali ovog meseca jos nista.Zanima me samo Vase misljenje da li je moguce da ce se mensttruacije srediti ovom terapijom i doci do ovulacije?Hvala Vam unapred...

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Orline 12/1/2013, 23:09

Neno, dobro došla.
Ako imaš PCOS i neredovne menstruacije, vrlo verovatno da će ti terapija uredoviti cikluse i dovesti do ovulacije. Potrebna je i dijeta uz sve to, ali to znaš
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/1/2013, 12:57

Neno,dobro dosla !!! Sve zavisi od toga koliko je ozbiljan poremecaj kod tebe. U svakom slucaju je potrebno vreme, obicno se za neko optimalno vreme uzima period od 3 do 6 meseci. KOnkretno, ja sam imala redovne cikluse, nista sto bi ukazivalo na IR ni na PCOS i trebalo mi je sigurno 3-4 meseca da mi se organizam privikne na novi rezim. Proslo leto me je malo zezao progesteron, ali tada sam i menjala dozu leka, i bez bilo kakvih problema sam ostala trudna posle prve IUI.

Pored metformina, jako ti je bitno da vezbas, konkretno vezbe snage, znaci teretana u kombinaciji sa nekim aerobikom, pilatesom i sl., i da iz ishrane izbacis UH, sto ti je napisala Orline.

Cilj svega ovoga je da se stabilizuje nivo insulina u krvi, i da se preko njega ostali hormoni dovedu u red.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 13/1/2013, 17:40

Hvala Vam na odgovorima.Evo da Vam napisem moje rezultate insulina pa mi Vi recite koliko je ozbiljno: 0" 18,3 30" 55,2 60"101 120"149 180"81. Da,pocela sam da vezbam a iz ishrane sam izbacila skroz slatkise,sokove i malo vodim racuna oko dalje ishrane,ne toliko precizno,npr.da jedem samo pahuljice. Inace,nisam gojazna niti sam ikada bila sklona gojenju. Bole me krsta ovih dana pa ne znam da li je to znak da treba da dobijem ili mi je to od ove terapije. Drago mi je sto mogu s nekim podeliti moj problem.Hvala jos jednom

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/1/2013, 17:52

Neno, ovo su vrednosti insulina, zar ne? Kakva ti je glikemija?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 13/1/2013, 18:05

Glikemija ok,u normali

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/1/2013, 18:13

Neno, bazni insulin ti je visok, kao i vrednosti kasnije. Uz pomoc metformina ce sve sve srediti, samo je potrebno neko vreme, kod svakog je individualno. Nemoj da brines, ima nas dosta sa slicnim problemom, samo se pridrzavaj pravline ishrane koliko mozes (najbolje ako mozes skroz da se pridrzavas) i bavi se nekom fizickom aktivnocu, i sve ce doci polako na svoje. Moji ciklusi pre metformina su bili na 30-45 dana, sada su na 28.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 13/1/2013, 18:23

Moji su prethodno bili na 3 tri meseca,strasno.Dobila sam 14-og decembra pa sam se ponadala da ce se to srediti terapijom ali jos uvek nista,ne dobijam ovaj mesec. Zar se moram pridrzavati dijete bas kao dijabeticari?Mislim,ne znam sta sve moram izbaciti iz ishrane,sta mi samo ostaje da jedem? Ionako sam od ovog leka smrsala dosta. Dr mi nista nije rekla sto se tice ishrane

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/1/2013, 18:46

KOliko znam, vrednosti insulina su 6-27, tako da mi se cini da je insulin dobar, u nultom minutu, veci je problem sto i u 120 ostaje viskok. Jako je bitna i glikemija koja se meri u istim intervalima kao i insulin... Ali, ok...

Ishrana ti je najmanji problem... dve do tri uzine, i tri glavna obroka, otprilike je to svede na tri sata. Treba izbaciti sve proizvode odbelog brasna i zameniti integralnim. Integralne tizarice i povrce( osim krompira i belog pirinca) su osnova, to me se dodaje malo voca, sezonskog...Naravno, tu i tamo mozes slobodno da pojedes nesto slatko, nece ti nista biti. Sto se tice nacina spremanja hrane, prednost se daje kuvanom, dinstanom i pecenom, przeno i mikrotalasna ne. Mleko i mlecni proizvodi ne, jer stvaraju sluz, moze recimo sojino mleko jogurt, sir...
Imas takozvani glikemijski index hrane, pa pogledaj malo o tome...Ja sam u pocetku bila prestravljena, a onda sam razgovarala sa par lekara koji se bave ovom preoblematikom i svi su bili u fazonu da zdrava ishrana i vezbanje cuda cine.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 13/1/2013, 19:15

Evo i rezultata glikemije: 0"4,7 30"7,9 60"8,7 120"6,8 180"5,9- mislim da je ok.Za dorucak jedem neko integralno pecivo,za rucak obicno nesto kuvano a za veceru ne znam jer obicno nisam gladna,izmedju obroka po neku vocku.Samo sto jedem mleccne proizode. Sta mislis? I ja sam zbunjena oko hrane,ne znam sta vise smem a sta ne. Laughing Sto se tice te sluzi imam je skoro ceo ciklus,mozda par dana ne.

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/1/2013, 20:34

Neno, Ema ti je super objasnila sta je najbolje jesti, tim pre sto ti nisi gojazna i ne treba da gubis kilograme smajli angel .

A bazni insulin jeste u referentnim granicama, ali je visok jer njegov odnos sa baznom glukozom nije dobar (HOMA), on je 3,84 po formuli (18,3x4,7)/22,4 a HOMA ne be trebalo da predje 2,11. Insulin u kasnijim merenjima je isto visok, ali za to sve si dobila metformin, i samo strpljivo, bice sve dobro.

zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 13/1/2013, 21:44

Okacice i drugari kad smo kod HOMA indeksa, znate li sta detaljnije o njemu. Vidim da se na netu pominju neki %S, %B...nije mi najjasnije o cemu se radi i kako se racuna.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 14/1/2013, 15:28

I opet cu da vas davim sa nekim pitanjima Very Happy Iako mi s eciklus jos uvek nije sredio da li je moguce zatrudneti i ovako pod terapijom?Mozda je glupo pitanje ali palo mi napamet da vas pitanjem za misljenje i ako je neka imala takav primer jos bolje

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 14/1/2013, 17:22

Neno, ja od oktobra pijem siofor, i dalje imam neredovne menstr ali sam proslog mjeseca uspjela da zatrudnim, ali je prerano otislo Sad tako da moguce je bar iz mog iskustva
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od julija 14/1/2013, 17:30

MarijaPG ::Neno, ja od oktobra pijem siofor, i dalje imam neredovne menstr ali sam proslog mjeseca uspjela da zatrudnim, ali je prerano otislo Sad tako da moguce je bar iz mog iskustva

mila moja v ne znam sta bih drugo rekla....
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 14/1/2013, 18:05

Neno, ja sam na metforminu bila skoro godinu dana, bez prestnka, i zatrudnela sam posle prve IUI. Mi smo morali da radimo IUI jer mm u spermi ima ASA, tako da bez obzira na moju IR , inseminacija bi bila radjena. Mi nismo znali da mm ima ASA, pa smo neko vreme pokusavali prirodno, ja sam imala ovulacije, ali eto, izgleda da su ASA bila problem. Inace, metformin se pije do 12. nedelje trudnoce, onda se prestaje, pa se kontrolise secer i oko 20. nedelje trudnoce radi ponovo OGTT. Ako je ok, metformin pocinjes da pijes tek kada prestanes sa dojenjem,a ako su rezultati losi, onda se vracs na metformin. Ne brini, ima nas dosta ovde koje piju ili su pile.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 14/1/2013, 18:19

Puno znaci i uliva nadu.A,Marija bas mi je zao ali sta da se radi,moras skupiti hrabrosti da to prebrodis i nastavis dalje sa borbom,ja sam svim srcem uz tebe mila.A, kako uopste da znam za trudnocu kad menstr nemam redovno?

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 14/1/2013, 18:25

Samo ce ti se kasti.... Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od nena dj 14/1/2013, 21:00

Sta god primetim neobicno eto mene da vam ispricam igra Hvala jos jednom na svim odgovorima i naravno druzicemo se i dalje...

nena dj

Broj poruka : 13
Datum upisa : 12.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 14/1/2013, 21:59

Julija hvala draga puno cvet
Neno poslala sam ti pp.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 10 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu