KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

+55
MAAKKI
lolipop
dragana76ns
vašar
ciklama
bule74
Filippa
Sneza
maus
Lily
Aki
kasia
gea
7-patuljaka
Gala
Nefertari
Shizika
MARA
logona
Agata27
cici
Zoka83
catherine290505
nabla
adriatika
Orline
Jelena*
bebko
cufta
buby
SannI-AlL
jovana 77
Pakki
caci
bobica83
Niki-Kiki
Zaneta
brinbili
Masha UK
maja76
HappyGirl
Anuska
key
naca
zoxa
tuli
bak
nesalela
ŽenoLina
BiKsi :)
anna
djole42
Milijana
Simona
nena beba
59 posters

Strana 19 od 26 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Sledeći

Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 18/12/2010, 17:48

a evo i obecane kucice! ovo je slika kad sam bila pune 33 nedelje. znaci pre nedelju dana. mada sam sad jos veca - stoma se sav zategao i ispucio! sve se naginem nazad da odrzim ravnotezu :)

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Dsc03921a.th

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od BiKsi :) 18/12/2010, 20:16

nena beba ::
danas sam peglala bebece stvarcice i uzivala u njihovoj slatkoci
NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 21831

Neno, obradovala me je ova tvoja rečenica, u odnosu na sve dosad napisane! Nekako odiše ljubavlju, rasterećenošću, konačno bez neke brige! NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 612963

Kućica ti je baš velika, ali tako i treba, ipak je to duplex!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od brinbili 18/12/2010, 22:11

Nensi,super si nam,a za liniju NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 934446
Sto se tih bolova tice,i mene razbija pubicna kost poslednja 2 mjeseca,posebno kad se okrecem u krevetu-kao da mi se razdvaja na pola...do skoro me je boljela i dok stojim/setam ali vise ne...Sad mi jedino odgovara lezanje na ledjima.
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od maja76 18/12/2010, 23:02

Neno kako ti je lep stomak love , divno jos malo si trudna, izdrzi Very Happy
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Milijana 18/12/2010, 23:58

Neno, pa ja imam ovoliki stomak, a imam samo jednog stanara yes
Svaka čast za liniju g

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od key 19/12/2010, 14:13

Nensi,kucica je nemam reči !Super ti je linija!inace,mene su isto kolena bolela u trudnoci,pa cak i kratko vreme posle porodjaja..
ljubim vas
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Orline 19/12/2010, 16:16

nena beba ::
mozda cu da trazim cr u epiduralu, ili kako se to vec zove, da bi bila svesna i videla odmah svoje bebe.pretpostavljam da se to dodatno placa?
Neno, baš se približilo NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 779578

Ne plaća se to dodatno. Ti anesteziju za carski rez primaš pa primaš. Samo možeš da kažeš anesteziologu da bi radije bila budna i da budeš u spinalnoj ili epiduralnoj anesteziji.
Nek je sa srećom NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 569534
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 19/12/2010, 17:01

a u cemu je razlika Orli izmedju spinalne i epiduralne? u mestu primanja ili samoj vrsti anestezije? bas sam duduk za to Embarassed
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 19/12/2010, 18:44

neno lepa kucica,i elika sto kaze viktor
ja se porodila prirodno u spinalnoj a 1 cimerka i drugarica u epiduralnoj c.r.je bio u pitanju
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od catherine290505 19/12/2010, 22:09

Neno, ja sam se tako porodila, u Frontu se placa 12.000 u Visegradskoj 20.000 a u Misovicu je besplatno. Ja bih uvek izbegla opstu anesteziju ako je moguce a divno je cuti odmah svoje dete, u tvom slucaju decu yes
Ne znam da li sam propustila, jeste se odlucili za imena ?
Stomak je divan.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 19/12/2010, 23:11

nismo keti!
kako tako si se porodila? spinalna ili epidural cr? ili je to isto? ne kapiram.
znam da je epidural pri normalnom porodjaju oko 12000, ali sta je carski u epiduralu? i gde se daje? u cemu je uopste razlika u odnosu na prirodni porodjaj sa epiduralom-mestu davanja inekcije-ili ni u cemu?

ja bih da budem svesna i da mi ih odmah daju u narcuje ili sto pre, i da ih podojim sto pre, sto nece biti bas izvodljivo ako budem u opstoj anesteziji...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od brinbili 20/12/2010, 10:10

Nensi i kod spinalne i kod epiduralne anestezije si svjesna...Od rebara na dolje ne osjecas nista...Kateter se uvodi "u" kicmu kod obje ali mislim da se ne daje u istoj tacki...Mislim da epiduralna ima prednost jer posle porodjaja,u toku oporavka, mozes sebi u infuziju da dodajes anesteziju i da smanjis bolove,drasticno...kod spinala-ne...
To je ono sto sam ja skontala dok sam istrazivala...mislim da bi Orli to najbolje mogla objasniti...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Zaneta 20/12/2010, 10:24

neno, baš se približilo...kućica ti je divna..
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od buby 20/12/2010, 11:46

nena beba ::nismo keti!
kako tako si se porodila? spinalna ili epidural cr? ili je to isto? ne kapiram.
znam da je epidural pri normalnom porodjaju oko 12000, ali sta je carski u epiduralu? i gde se daje? u cemu je uopste razlika u odnosu na prirodni porodjaj sa epiduralom-mestu davanja inekcije-ili ni u cemu?

ja bih da budem svesna i da mi ih odmah daju u narcuje ili sto pre, i da ih podojim sto pre, sto nece biti bas izvodljivo ako budem u opstoj anesteziji...
keti je krenula da se poradja prirodno...kolikos e secam...sa epiduralom...i na kraju sa tim epiduralom otisla na carski lol!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od buby 20/12/2010, 11:49

brinbili ::Nensi i kod spinalne i kod epiduralne anestezije si svjesna...Od rebara na dolje ne osjecas nista...Kateter se uvodi "u" kicmu kod obje ali mislim da se ne daje u istoj tacki...Mislim da epiduralna ima prednost jer posle porodjaja,u toku oporavka, mozes sebi u infuziju da dodajes anesteziju i da smanjis bolove,drasticno...kod spinala-ne...
To je ono sto sam ja skontala dok sam istrazivala...mislim da bi Orli to najbolje mogla objasniti...
bas tako...ti epidural posle sam kontrolises...imas cevcice skroz zalepljene niz kicmu a na kraju visi taj "dozer"...ja to laicki...al da razumes...pa posle kao na infuziji onaj tockic...tako i ovde sama doziras...tako je imala devojka u sobi pored mene...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 20/12/2010, 12:41

ja sam se poradjala sa spinalnom,i nije bilo uvodjenja katetera osim jednog uboda iglicom i toliko,posle toga osetila jos 2 kontrakcije i onda koma,malo mi se spavalo i nista ne osecas,najgore od svega mi je bilo sto imam osecaj da nemam noge.Onda preed sam cim porodjaja opet osecas kontrakcije,naravno kad je prirodni porodjaj u pitanju.Ja ih osecala 7 min i rodio se bata
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Orline 20/12/2010, 15:09

Nensi, sad vidim da si bila nestrpljiva pa slala PP Laughing
Ako hoćeš prekopiraj moj odgovor ovde zbog ostalih.
A ionako će zaboraviti, ponoviću im kad bude vreme lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od catherine290505 20/12/2010, 16:21

Neno Ori ti je vidim sve objasnila ali evo da dam licni pecat- da kazem kratko svoje iskustvo. Bubi je lepo rekla, krenula sam na vaginalni, ali posto nije islo, produbili su mi epidural (do tada sam osecala noge a stomacnu regiju ne -posle toga skoro uopste nisam osecala donji deo tela) a nije istina da se ne oseca bas nista, osetila sam kad su ivadili Neru kao neki jak pritisak i posle kad su me usivali na jednom delu blagu neprijatnost, ali to nije nista u poredjenju sa porodjajnim bolovima. Neru su okupali, pokazalli tati i doneli meni da se upoznamo love . Ja bih uvek birala CR sa epiduralom, kako ti je vec neko pomenuo, ostavili su mi kateter plasiran, anesteziolog mi ostavio tri sprica puna lekica pa sam se sama "drogirala" :) tri naredna dana kad god sam malo nesto osetila, tako da je moj oporavak prosao skoro bezbolno, brzo sam ustala, brzo mogla da servisiram Neru a one koje nisu imale epidural nisu bas tako prosle, iako im se daju lekovi protiv bolova to je sasvim druga prica. A sto se tice placanja, platila sam 12.000din-dakle toliko kosta epidural.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 21/12/2010, 00:16

evo orli kopiram

orline ::
Isto je mesto spolja gde se daje anestezija, za epiduralnu se ide debljom iglom, jer kroz nju prolazi kateter koji tu ostaje za kasnije (bezbolni porodjaj ili anestezija za carski ako treba), a spinalnom iglom se prolazi malo dublje, ona je tanka i fina kao dlaka, daje se malo anestetika i bude samo jednokratno za samu operaciju (postoje i spinalni kateteri ali ne još kod nas). Čak je spinal jednostavniji, i najčešće se on i daje kad treba anestezija samo za operaciju, a ne produženo davanje i dodavanje anestetika.
Pozdrav Very Happy

keti hvala na detaljno objasnjenju... ali imam pitanje: pa zar i posle nesto boli pa moras da dodajes epidural?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od catherine290505 21/12/2010, 13:36

Neno kad se hladi rana od CR naravno da boli, pa seku ti matericu. Svaki pokret neko vreme -dva -tri dana kako cujem od drugih bas boli, pa treba da ustanes, a to bas i nije tako lako, ja sam zato na preporuku anesteziologa ostavila kateter i stvarno mi je bilo super.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Zoka83 23/12/2010, 16:34

Neno, vidim pripremas se uveliko!
Cmokic za vas troje osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 24/12/2010, 18:06

ja kao da cu pre milijane-hukcem i dahcem evo 2 dana! a treba izdrzati bar jos 20! bebe se ritaju vise nego ranije, a kad se uspavaju i omlitave tek to je muka - ne moz' ustati i/ili ih prebaciti na drugu stranu!
jedna me sve cesce golica ili udara dole, a druga planinari gore, sve vise i vise i gnezdi se i sklupc ako mace pod rebra.

noge su mi otecene za medalju, mislim da kad bih izbusila na njima iglom par rupa da bih bila ko fontana -sikljalo bi na sve strane.

kad se krecem jos mi je i najbolje ili kad sedim na stolici. ali ne dao Bog da se uvalim na niski kauc ili da legnem-posle treba ustati! 2, ne jedna dizalica mi treba!

nikako ne pitah dr da uzmem da nosim pojas ikao ne nosim nisko, jer su mi sad vec bas teske... sta vi mislite? jel moze da skodi ako ga nosim iako ne nosim nisko? i dal ce mi ista pomoci?

mislila sam danas kod pedikira, posto vise nema sanse da dohvatim svoja stopala, ali ni to nisam imala snage... dal je takav dan, ili ce sad stalno biti ovako... dobih jos 3 kile za par dana... verovatno je sve voda, ali... i ona je teska... a pijem ko kamila, stalno sam zedna...

torbu za porodiliste jos dopunjavam sitnicama, maticne celije smo delimicno resili, neku taksu uplatili, jos da uzmemo rekvizite i potpisemo ugovor, mama ce se pobrinuti za stvari za bebe one prve, i... ostaju jos kreveci... oko njih ima polemike: ja bih 1 drveni a 1 prenosni sto ima i vibraciju i muziku itd, ionako ce prva 3meseca da spavaju zajedno pa gde bude bilo zgodnije. a mmbi oba drvena i to ista, samo druge boje-kao nece da ih razdvaja ni po cemu! samo gleda romantiku, nista od praktike!

Mad

ali do Ng cemo i to resiti :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od brinbili 24/12/2010, 21:49

nena beba ::ja kao da cu pre milijane-hukcem i dahcem evo 2 dana!

Nensi,molim te, strpi se lol! ...cekaj red Very Happy
Za krevetice mislim da si u pravu...bas prakticno razmisljanje Wink
Ljubac za vas tri princeze NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 582639
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Milijana 25/12/2010, 19:30

nena beba ::ja kao da cu pre milijane-hukcem i dahcem evo 2 dana!
affraid affraid affraid affraid
Kako u koji dnevnik uđem, vidim da se ta sprema pre mene v Ima li moja trudnoća kraja Shocked
Razumem te po pitanju otoka, ja sam u istom sosu već dva meseca, a i ovo lepo vreme mi ni malo ne prija No Ja sam mnogo više oticala dok sam pila po 2 litra vode dnevno. Sad sam prestala, i maloooo je lakše.
Što se tiče pojasa, mislim da ne može nikako da škodi. Ja nosim visoko, a nosim pojas od 6-og meseca i super mi je spas!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od tuli 26/12/2010, 12:45

Nensi, kod tebe se već piše o porođaju, neverovatno kako vreme leti
sreca
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 19 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 26 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 22 ... 26  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu