KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

+10
sanib
djole42
daco
dacca
Dacaa
dr mali pariz
Zoka83
nesalela
Za Borisa
HappyGirl
14 posters

Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od HappyGirl 22/12/2007, 11:01

BAKTERIOLOSKO ISPITIVANJE

Bakteriolosko ispitivanje se preduzima ukoliko se u spermi otkrije povecan broj leukocita ( belih krvnih zrnaca ).Povecan broj leukocita u spermi se naziva piospermijom. Piospermija moze biti izvana infekcijom bilo kog dela urinarnog trakta ali su to najcesce uretra, prostata ili epididim.Uretritis se dijagnostikuje na osnovu bakterioloske kulture uretralnog sadrzaja koji se uzima brisom bar 2 sata posle poslednjeg mokrenja. Ukoliko se iskljuci uretritis, u cilju otkrivanja uzrocnika infekcije radi se spermokultura. Epididimitis se takodje uz klinicku sliku bolnog i uvecanog epididimita moze otkriti spermokulturom. Najcescsi uzocnici genitalne infekcije su gram - negativne bakterije kao i u sve vecem broju ureaplasma urealyticum i chlamidia trahomatis.

HORMONSKE ANALIZE

Hormonske analize su potrebne samo malom broju pacijenata. Hormonske analize se rade kod izuzetno niskog broja spermatozoida u spermi ili ukoliko postoje klinicki pokazatelji prisutne endokrine bolesti. Hormonske analize podrazumevaju merenje serumske koncentracije FSH, LH, PRL ( prolaktina ) i testosterona. Povisene vrednosti FSH i LH ukazuju na ostecenu funkciju testisa. Ukoliko je vrednost FSH dvostruko veca od normalne smatra se da je poremecaj ireverzibilan. Niske vrednosti ovih hormona govore o ekstratestikularnom poremecaju kao uzroku infertiliteta ( hipogonadotropni hipogonadizam ) i supstitucijom hormona moze doci do uspostavljanja spermatogeneze. Normalne vrednosti ovih hormona uz nedostatak spermatozoida u ejakulatu ukazuju na prekid u sazrevanju spermatozoida ( maturacioni arest ) ili na postojanje prepreke u izvodnim kanalima. Vrednosti prolaktina se ne moraju rutinski određivati jer je hiperploktinemija retko uzrok neplodnosti.
Od skoro se koristi I određivanje nivoa Inhibina, hormona koji proizvode Sertoly ćelije testisa. Ovaj hormone se pokazao kao najpouzdaniji za procenu sposobnosti testisa da adekvatno odreaguju na hormonsku stimulativnu terapiju. Koriste se kako bazične vrednosti Inhibina ali se meri I promena vrednosti tokom terapije.

HROMOZOMSKE ANALIZE

Hromozomske analize se mogu raditi iz bukalnog razmaza ili iz krvi. Najcesca genetska anomalija je prisustvu jos jednog X hromozoma ( Klinefelterov sindrom ) koji je redovno pracen nedostatkom spermatozoida u ejakulatu. Postoje i drugi oblici hromozomskih promena koje mogu zahvatati polne kao i autozomne hromozome u malom broju slucajeva, sto opravdava izradu kariotipa samo kod pacijenta sa veoma malim brojem spermatozoida u ejakulatu.

IMUNOLOSKO ISPITIVANJE

Postojanje antispermatozoidnih antitela moze da bude uzrok smanjene pokretljivosti spermatozoida. Svako ostecenje genitalnog trakta koje moze da dovede do kontakta izmedju spermatozoida i imunokompetentnih celija organizma kao sto su infekcija , povreda, torzija testisa ili opstrukcija mogu da izazovu formiranje antitela. Antitela izazivaju aglutinaciju ( slepljivanje ) spermatozoida i njihovu imobilizaciju .Antitela mogu biti usmerena na glavu spermatozoida ili na njegov rep i ova cesce izazivaju infertilitet. Antitela se mogu detektovati u serumu i seminalnoj plazmi. Postoji veci broj testova koji se koriste u tu svrhu, ali su najvise u opticaju teste aglutinacije spermatozoida i MAR test ( mesana antiglobulinska reakcija ). Vrednosti se iznose u titru i ukoliko je titar veci od 1 : 32 smatra se da postoji imuni infertilitet koji zahteva terapiju. Ove testove ne treba raditi kod svih pacijenata vec samo kod onih sa takozvanim neobjasnjivim infertilitetom i kod pacijenata sa smanjenom pokretljivoscu. spermatozoida.

BIOPSIJA TESTISA

Pod biopsijom testisa se podrazueva uzimanje uzorka tkiva testisa za histolosku analizu. Najcesce je dovoljno uzeti uzorak samo jednog testisa, sem ukoliko postoje razlike u velicini i konzistenciji testisa. Biopsija se najcesce vrsi hirurskim putem, u lokalnoj ili opstoj anesteziji. Posto se napravi mali rez na skrotumu, otvaraju se ovojnice i zatim uzima isecak tkiva testisa. Sada se sve češće primenjune neoperativna biopsija testisa koja se radi u lokalnoj anestziji uz korišćenje specijalne pištol igle kojom se dobija adekvatna količina tkiva testisa koja patologu omogućava adekvatno tumačenje. Biopsija testisa ima opravdanja tek posto su iscrpljene ostale neinvazivne dijagnosticke procedure . Najčečća indikacija za biospiju je normalna veličina testisa uz normalne vrednosti hormonskih analiza. Tada se uz biospiju može vršiti i eksploracija dostupnih izvodnih kanala ( epididimisa i semevoda ) sa ciljem eventualne korekcije postojeće prepreke. Na osnovu histološke analize uzetog uzorka moze se videti da li je spermatogeneza očuvana i u kom stepenu, što je od velikog prognostičkog značaja.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Za Borisa 25/2/2008, 08:52

Pozdrav svima.
Da li je neko koristio ili cuo za preparat Stamina Gro? Preporucio mi ga je ovdasnji lekar jer je, navodno dobar, za pobolljsanje pokretiljivosti i kvaliteta sprermatozoida. Pozdrav!

Za Borisa

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od HappyGirl 25/2/2008, 09:50

Znam ono malo što sam pročitala na netu. Urolozi ga preporučuju, pročitala sam i iskustva nekih muškaraca da su im se rezultati spermograma popravili posle korišćenja istog.Takođe ga koriste i žene. Nažalost sem da ga preporučuju doktori i zadovoljni konzumenti nisam detaljno to istražila, nemam pojma ništa o sastav tih pilula/tonika, mada mi se čini ako se dobro sećam da je to mix vitamina. Kod nas nisam čula da je iko koristio pilule sa tim nazivom. U svakom slučaju ukucaj u googlu Stamina Gro i dobićeš brdo podataka a ako ti je lekar preporučio onda slobodno počni sa korišćenjem. Evo ti ovde par linkova gde sam ja pročitala pa ti istraži dalje...

http://64.233.183.104/search?q=cache:6NY5Gl-z30sJ:www.storksisters.com/forum/topic.php%3Fid%3D277%26page+StaminaGro&hl=en&ct=clnk&cd=6&client=firefox-a
http://64.233.183.104/search?q=cache:rV-R_OGi4zIJ:www.storksisters.com/forum/topic.php%3Fid%3D107%26page+StaminaGro&hl=en&ct=clnk&cd=5&client=firefox-a
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od nesalela 22/2/2009, 20:04

A da li je neko koristio Proviron, prijateljica moja je sa njim uspela da zatrudni, u stvari njen muž je pio, i posle mesec dana je zatrudnela, ali ja sam nešto skeptična. Ako neko ima informaciju neka piše molitva
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Zoka83 29/1/2010, 14:43

Koja je terapija u slucaju prisustva ASA? MM ima pozitivnu aglutinaciju i preko 70% defektnih i nepokretnih spermatozoida.
Hvala! Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) 692299
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od dr mali pariz 7/2/2010, 11:25

Zoko,Amelija,tj.njen muz ...je imao ASA,chini mi se isto oko 70%
pitaj je.Lek znash i sama...VTO
ne znam da li je on neshto koristio,kontak.nju...a ona je trudnica sad Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Icon_biggrin
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Zoka83 7/2/2010, 20:49

Znam Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Icon_biggrin
Mm je uradio ASA, cisto da znamo kakvo je stanje i da li je pokretljivost mozda zbog toga smanjena, ali rez. je 7, a ref vred 1-60. tako da ispade ok...
Svakako VTO, to i planiramo Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Dacaa 3/6/2010, 10:02

Evo nase situacije:Vec dve godine suprug se leci od streptokoke agalacije.Prvo se pojavila u spermi pa  sam i ja uradila da vidim da li je imam.I imala sam je .Popijem turu antibiotika i resim je se.Muz od urologa dobile razne vitamine,antibiotike i nista!Kad se utvrdilo da opet ima istu bakteriju,urolog mu predlozi da uradi leukocite i nema ih!Posle toga dobija inekcije i nema je.Ali svaki sledeci put kad mi imamo odnose on je opet ima.U medjuvremenu smo bili kod Kopitovicke i rekla nam je da je to bezopasna bakterija i da je najverovatnije dobija od mene.Ona se kod mene nalazi malo u vaginalnoj flori,a on je pokupi zbog loseg imuniteta i kod njega se namnozi pa mi je vrati!I onda je kod mene ima u velikom broju.I tako mi vec dve god.sad je ima sad je nema.Sad kad sam imala jednodnevnu pa operaciju nismo imali odnose,zbog tih briseva.I bas u tom periodu je isao da u lab.i nema je!U medjuvremenu smo pricali sa jednim biologom i zena nam je rekla ako nema leukocita u spermi onda nije tu nego u uretri,pa je sperma usput pokupi.I tako moj muz uradi bris uretre i ono stvarno tu je.I promenimo urologa.Sad je kod dr.Brzakovica.I on mu ponovo uradi bris uretre.I zamislite nema bakterije!A pre deset dana radio bris u lab.i nije nista pio.I jos pise u velikom broju!Da covek poludi!I jos suprug ima spermogram iz gak-a i on mu trazi da uradi u po njemu dobroj laboratoriji neznam da li smem da napisem.A  mi smo isli u tu istu lab.kad smo poceli i spermogram mu je bio gotov za nedelju dana,sto je nenormalno da se radi toliko dugo.Bio je bas los spermogram.I onda je mm  uradio u jos dve lab.i zamislite u toj lab.sto doktor preporucuje spermogram los strasno,a u ove dve normospermija.I sad budi pametan!Ja sad ovih dana idem da uradim bris.Nisam mogla ranije zbog m.Radicu u drzavnoj lab.tamo sigurno ne muljaju.Koliko smo se samo lekova nagutali i on jos primao inekcije i sad sta da radimo?Bas cu da pitam mog ginekologa sta on misli o svemu tome.Strasno je sta se danas desava.I covek ne zna kome vise da veruje.Ja verujem da ako je ja imam u cervikalnom brisu ima je i on.To je sigurno.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Dacaa 3/6/2010, 10:20

A zaboravila sam da napomenem da je za urologa bio merodavan jedino taj spermogram sto je bio los iz te iste lab. kuju nam dr Brzakovic sad predlaze da uradimo opet spermogram.Pa ga je taj urolog lecio i za los spermogram i za bakteriju.Da covek nacisto poludi!sad je pravi rebus ima li on tu bakteriju ili nema?Kome verovati? 
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od HappyGirl 4/6/2010, 15:29

Daco misam sigurna da sam dobro razumela da su dve različite laboratorije potvrdile da nemate bakterije a u onoj prvoj uvek imate sve je jasno kao dan. Dalje od te laboratorije! Ukoliko nisam ukapirala tvoj post ispravno izvinjavam se.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od dacca 30/9/2010, 11:19

Ne znam da li sam negdje pisala, ali hormoni moga muza izgledaju ovako

FSH 1.1 (1 - 14)
LH 10.2 (0.7 - 7.4 )
TSH 0.74 (0.32 - 5.2 )
testosteron 5.2 (0.1 - 12 )
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od daco 13/10/2010, 18:50

Draga Dacaa, zanima me sta vam je dr Brzakovic rekao?
MM se isto leci kod njega. Ima los spermogram pa je zbog toga i otisao kod dr Brzakovica. On mu je rekao da moramo da krenemo korak po korak i da je prvi korak da uradi bris na bakterije. Uradio je bis uretre i exprimata. Pronadjena je ureaplazma ( uretra), hlamidija ( uretra) i STREPTOCOCCUS AGALACTIAE ( uretra i exprimat). Rekao mu je da moramo da lecimo ureaplazmu i hlamidiju a da ova streptokoka nije bitna. Ona nije uzrok problema. Tako nam je rekao. To je ista streptokoka koju tvoj muz ima? Sta je vama rekao? Mi se inace spremamo na prvu konsultaciju za vto. Moramo da se resimo bakterija!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od daco 17/10/2010, 19:27

Da li prisustvo bakterija ( konkretno mislim na ureaplazmu i hlamidiju) drasticno mogu da uticu na stanje loseg spermograma? Da li moze da izlecenje od ovih bakterija znaci i poboljsanje spermograma? Da li bakterije mogu biti uzrocnik loseg spermograma?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od dr mali pariz 17/10/2010, 19:51

da,da,da...može da znači da će biti bolji spermogram,ali nije pravilo.Nije pravilo ako postoji neki dr.uzročnik lošeg spermograma.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od daco 26/10/2010, 12:02

Da li kod muskarca postoji na neki drugi nacin uzimanje brisa na bakterije? Moj muz kaze da je to veoma bolan i neprijatan postupak pa vas on pita Very Happy da li ima nekog drugog resenja za to? Treba da proveri da li se izlecio od bakterije i sada mu se ne ide jer zna sta ga ceka Rolling Eyes

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od djole42 26/10/2010, 12:31

Ne postoji drugi nacin uzimanja brisa osim onog koji je vec iskusio tako da nek stisne zube i bude musko!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od dr mali pariz 28/10/2010, 16:32

Pa nek da spermokulturu,i nek rade iz nje,ali potpisujem i Đole Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od sanib 13/9/2012, 14:11

MM je u uretralnom brisu nadjena streptococcus agalactiae B, koliko to utice na plodnost?
sanib
sanib

Broj poruka : 86
Godina : 35
Location : Banovci
Datum upisa : 11.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od nnnn 13/10/2012, 12:27

Zelim da pitam da li je izvesno da mozda imam neku bakteriju koja dovodi do steriliteta, ako sam pre 5-6 godina spavao sa devojkom od koje sam cuo da je stavljala "vaginalete"-da li to znaci da je imala neke bakterije i da ih sada mozda i ja imam..?.to mije bila prva devojka, bio sam, klinac pa nisam mislio o tim stvarima, a od tada uvek koristim kondom..mada, ona je iz pristojne porodice i nije neko ko se moze okarakterisati kao neka fuksa, a i klinci smo bili, ali je bila prilicno slobodna u stupanju u sexualne odnose...

nnnn

Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od noja 16/10/2012, 12:43

te fine su najgore Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Erata 16/10/2012, 13:12

Nnn, otidji u neku laboratoriju, uradi bakterioloski bris, pa ces znati. Mada, bakterije ne moras dobiti samo seksualnim kontaktom. Ima hiljadu nacina...bazen, wc, pad imuniteta, prljave ruke itd...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Ema78 16/10/2012, 13:31

NNN, vaginalete mogu da se koriste iz milion i jednog razloga, kao sto se infekcija moze dobiti na milion nacina. Ako zelis da ispitas svoju plodnost, trebalo bi da uradis spermogram sa spermokulturom, za pocetak. To mozes u svakoj laboratoriji. Takodje, devojke su ti vec pomenule briseve, i to mozes da odradis bilo gde, konkretno ti je od znacaja bris na hlamidiju , mikoplazmu i ureaplazmu. Postoje jos neke infekcije koje se mogu dobiti seksualnim putem, prvenstveno herpes, ali dijagnozu toga postvlja urolog. Ako ti je frka, od lekara opste prakse mozes da dobijes uput za urologa, koji bi trebalo da ti odradi kompletan pregled i da ti da potrebne upute za bakterioloska ispitivanja.

Pozdrav i srecno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...) Empty Re: Ispitivanja (bakterije, hormoni, hromozomi, biopsija...)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu