KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donacija u Srbiji za strane drzavljane

4 posters

Ići dole

Donacija u Srbiji za strane drzavljane Empty Donacija u Srbiji za strane drzavljane

Počalji od bitcumama 22/11/2009, 11:04

Pozdrav, drage sve :)

Procitala sam neke teme na ovom forumu (hvala svima koje ste pisale svoja iskustva i urednici Nabli veryDonacija u Srbiji za strane drzavljane 653854 ) a nisam shvatila prakticira li se donacija jajnih stanica za strane drzavljane. Pitam prvenstveno jer se nadam da bi cijena u Srbiji mogla biti nesto niza.
Ako da, koju kliniku biste preporucile, o kojoj cifri bi se moglo raditi.
Takodje, vidim da su neke od vas isle na donaciju u Rusiju i Cesku, pa me zanima je li razlog tome veca uspjesnost ili neki drugi razlozi. Moze i na privatnu poruku...

Sretno s vima na putu do Donacija u Srbiji za strane drzavljane 430137

bitcumama

Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija u Srbiji za strane drzavljane Empty Re: Donacija u Srbiji za strane drzavljane

Počalji od Orline 22/11/2009, 17:59

Bitcumama, prvo da ti pozelim dobrodoslicu na ove strane Donacija u Srbiji za strane drzavljane 275568

Kod nas donacija do skora nije bila ozvanicena zakonom, pa zato mozes da vidis da su cure isle u Prag, Rusiju i sl. Bilo je nekih pokusaja na drzavnoj klinici, ako ti dovedes domora, ako sam ja to tako shvatila, pa su djevojke dolazile sa rodjakama i sestrama, ali to u svakom slucaju nije bilo uobicajeno. Kompletna ta prica oko MPO je u Hrvatskoj razradjenija, koliko vidim sa Rode, bez obzira na vas novi ruzan zakon. Ovdje se jedno vrijeme nije znalo ko pije a ko placa, u stvari, znalo se jedino ko placa, ljudi iz ove price i to debelo Donacija u Srbiji za strane drzavljane Icon_rolleyes posto je Srbija, koliko vidim skuplja od klinika u regionu.

E sad, u Makedoniji, u Sistini u Skoplju znam da postoji donacija sperme, za JC ne znam.
Iz postova ostalih je nezvanicno provejavalo da se donacija radila u privatnoj poliklinici Jovanova. Ja stvarno ne znam tacne podatke, i nas zakon je skoro stupio na snagu pa jos nije sve to zazivelo, bar po informacijama koje pristizu. Ovaj forum nema toliko mnogo clanova, ali culo bi se do sad, valjda.

SDve u svemu, svasta ja napricah, mada je ovo vise dobra volja nego konkretna pomoc. Javice se vec neko jos za podrobnije info.
Jedino znam da nasi i dalje furaju Prag i ostale klinike kao najcescu opciju.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija u Srbiji za strane drzavljane Empty Re: Donacija u Srbiji za strane drzavljane

Počalji od nabla 30/11/2009, 23:49

Bitcumama, dobro nam dosla i uskoro i postala mama Donacija u Srbiji za strane drzavljane Icon_biggrin

Do sada se praktikovala donacija za koga god je hteo (i za strance) na klinici u Jovanovoj (spominje se na forumu, a imas o toj klinici napisano i na pdf o Klinikama i doktorima). Mada, "legalno" (jer zakon nije bio jasno definisan) moglo se to uraditi samo u državnoj klinici u Visegradskoj, ali za to je bilo potrebno proci eticku komisiju, a i relativno se dugo cekalo da se nadje donatorka (obicno bi to bila neka devojka koja se odrekla dela svojih jc). Bilo je moguce raditi ciklus i sa rodjakom. Ali ne znam da li je to, pre donosenja Zakona, bilo moguce i za strane državljanke.

Sada, s promenom Zakona, ne znam kakve će biti mogućnosti za strance. Predvidja se, kao i u Hr, jedinstvena banka polnih celija, ali gde ce ona biti i kako ce se to logisticki izorganizovati, nama nije jasno, a mislim i da nasim docovima to nije jasno.

S obzirom da je kod nas donesen prilicno liberalan Zakon, pretpostavljam da nece biti nekih (zakonskih) prepreka za strance. Jedino ako na nivou podzakonskih akata jasno ne definisu za koga ce biti omogucena donacija. Ako to ne urade, onda su vam otvorena vrata za donaciju u Srbiji.

Mene takođe interesuje kako je Crna Gora to regulisala. Za Sloveniju znam da donaciju omogucavaju samo svojim državljanima, mada bi bilo dobro, da se na nivou svih država sa prostora bivse YU naprave medjudržavni sporazumi, na bazi reciprociteta, o razmeni pacijenata kojima je potrebna donacija (tu mislim na genetski "varijabilitet").

Moja preporuka ti je da kontaktiras telefonom ili e-mailom nase klinike i vidis sta ce ti reci. Ovaj link te vodi do pdf gde se nalazi spisak vecine klinika u Srbiji https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-f41/

Ako ista saznas, bile bi ti zahvalne, zarad drugih devojaka sa prostora bivse YU, da nam javis kakav je status stranaca po tom pitanju!

Srecno u akcijanju! Donacija u Srbiji za strane drzavljane Icon_biggrin

ps. na ovom linku ti je tema o Zakonu o potpomognutoj u Hr i Sr: https://kutak.forumotion.com/korak-po-korak-f30/predlog-zakona-o-mpo-hrsr-t679.htm

ovde je link za temu o izglasavanju Sr Zakona: https://kutak.forumotion.com/korak-po-korak-f30/usvajanje-zakona-o-mpo-srbija-t750.htm
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija u Srbiji za strane drzavljane Empty Re: Donacija u Srbiji za strane drzavljane

Počalji od nena beba 1/12/2009, 11:26

u sistini sam srela devojku koja je stimulisana da bi svojoj starijoj sestri dala jc.
sad ne znam da li je to specifican slucaj ili je praksa...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Donacija u Srbiji za strane drzavljane Empty Re: Donacija u Srbiji za strane drzavljane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu