KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 19 od 36 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 27 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 27/3/2013, 20:49

Saša, dobrodošao. Da, moguća je prirodna trudnoća, al može da bude sad, a može i za 5 godina, a može i da se otegne na duže...tu je problem. Ja ti savetujem sa ovim nalazom da odeš kod dobrog urologa, da ti preporuči vitamine i eventualno proksid i slične lekove za poboljšanje normalnih formi, kao i za poboljšanje pokretljivosti. Prečešljaj ovaj deo foruma, ima dosta korisnih stvari o kojima smo ranije pisali šta sve treba uzimati da bi se spermogram poboljšao. Želim ti svako dobro.

https://kutak.forumotion.com/f8-muski-sterilitet
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od nena beba 27/3/2013, 21:15

Da, to što kaže biksi svakako. Al ako vam se žuri uradite neku insemennaciju na knjižicu...
Uradi i ASA na tirlaku. Moguće da imaš antispermatozoidna antitela koja sprečavaju pokretljivost
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od sasa1202979 27/3/2013, 21:46

Po nekim sajtovima sam citao da ako dodje do oplodnje prirodnim putem sa ovakvim spermogramom da se moze desiti da plod ne bude dobar i da hoce da dodje do spontanog pobacaja,da li je to istina verovatno znate nesto i o tome jer ste vise upuceniji od mene

sasa1202979

Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 27/3/2013, 22:00

Saša, može, i često se dešavaju spontani zbog lošeg kvaliteta spermića! Doduše, može se spontani desiti i zbog lošeg kvaliteta jajne ćelije. S druge strane može i da bude ok, to je sve lutrija, al su veće šanse da se desi oplodnja ako se popravi pokretljivost i normalne forme i iznese jedna zdrava i lepa trudnoća.
Ono što bi još trebao da uradiš, ako ćeš detaljno da se pozabaviš ovim problemom je da uradiš i antispermatozoidna antitela - ASA skraćeno, rade se na Torlaku iz krvi i iz spermograma, da uradiš bris uretre da se vidi da nema slučajno nekih bakterija koje utiču na lošiji spermogram, kao i nalaz hormona. I sa svim tim rezultatima odeš kod dobrog urologa na pregled, ultrazvuk i on ima jasniju sliku u čemu je problem. Takodje, ponekad se ne zna što je spermogram loš, mogu svi rezultati biti dobri, a spermići da zezaju. Stres mnogo utiče na njih, kao i lekovi, cigarete, kafa i uzak veš, i dugo sedenje za volanom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od sasa1202979 27/3/2013, 22:14

Imao sam letos jednu jaku prehladu ili je bila infekcija nisam radio bris ali sam prvo isprimao longocef inekcije onda nakon sedam dana sam dao spermokulturu i urino kulturu i sve je bilo uredno,bio sam i u jednoj privatnoj klinici gde mi je urolog rekao da imam prostatis i da pijem prostamol uno jedno tri meseca.Da li je mozda posledica od te prehlade ostala pa je zato spermogram los nije mi jasno

sasa1202979

Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 27/3/2013, 22:30

Utiču prehlade, al ne znam da utiču toliko. Spermokultura i urino kultura mogu biti ok, ali može da se desi da u brisu uretre imaš, daleko bilo, hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu, bakterije koje baš rozaju spermogram naniže. Ne znam ništa vezano za prostatis i šta on sobom nosi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 2/4/2013, 08:46

IZVEŠTAJ O ISPITIVANJU
28.03.2013 4:07:
Analiza: Rezultat: Referentna vrednost: donja gornja
N20130328A2C4
Pol: M
br kartona:
Datum rodjenja: 18.07.1980
Spermogram #
Izgled beličast -
Zapremina ejakulata 2 2-7 ml
Likvefakcija 7 0-30 min
Viskoznost smanjena -
Koagulacija da -
pH 8,5 7,2-7,8
Broj spermatozoida/ml 37 20-250 x10^6/ml
Broj spermatozoida/Vol 74 >50- x10^6/Vol
Progresivno pokretnih 20 >25- %
Pokretnih u mestu 5 >10- %
Nepokretnih 75 - %
Leukocita 10-12 U vidnom polju do 15-
Spermocitogram #
Normalne forme 28 >60- %
Abnormalne forme 72 <40- %
Glava 24 <30- %
Vrat 0 <20- %
Rep 48 <20- %


Cure, ako stignete prokomentarišite mi ovaj spermogram i imate li neke preporuke.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od nena beba 2/4/2013, 09:17

Hepi astenospermija je u pitanju. Smanjena pokretljivost. Mada ima dosta abnormalnih formi. Ali broj je ok. Oh vrednost pokazuje baznost.
Ishrana za početak da promeni ph vrednost. Drugo, moguće da su se asa najavila na spermice i smanjila pokretljivost i deformitete izazvali. Pravac torlak.
Ili prvo bakterije proveriti.
Mm je svašta nešto pio, i nista nije trajno pomoglo. Više manje je variralo bez nekog pravila.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 2/4/2013, 10:36

Hepi, smanjena viskoznost i veliki broj mogu da ukazu na ASA.

MM ima 100% ASA u krvi i 60% u spermi, a jedini pokazatelj je bila relativno losa morfologija...koju su mnogi lekari tumacili kao sasvim normalnu.

Nije pio nikkvu terapiju, samo smo pri IUI spremu obradili sa SWIM UP metodom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lorelajlorelaj 2/4/2013, 11:52

happy hvala...spermogram je mog supruga...spermokultura je uradjena..bakterija nema...takodje je negativan na hlamidiju..mikoplazmu i urea..kao i ja....
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 10:28

Devojke, ovo smo dobili, bacite pogled, pa mi recite šta mislite.... Rolling Eyes

S tim što u ovom fajlu nekako fali sledeće:

NORMALNE FORME 44
PATOLOŠKE FORME 56

OSTATAK JE OVDE:
Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 2yoakxs
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od laKole 8/4/2013, 11:16

missile, vidiš i sama. ništa drastično loše, ali moglo bi i puno bolje - i veći broj, i bolja pokretljivost i bolja morfologija.
što se tiče smanjenog volumena - ako je ovakav samo sad a inače je zadovoljavajući, onda nije za brigu.
meni upada u oči i sluz u uzorku, i kod mm je bilo isto uz graničnu aglutinaciju. a spremokultura dugo bila uredna, onda se odjednom počele pojavljivati bakterije. urolog mu na kraju objasnio da su se zavukle u prostatu. kad se riješio bakterija, nestala je i sluz.
ako ipak ima bakterija, vjerujem da će se poslije terapije popraviti i broj i pokretljivost i morfologija spermatozoida.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 8/4/2013, 11:27

Missile, veliki je broj nepokretnih i slabo pokretnih, kao i procenat abnormalnih formi, to mozes da vidis i sama...
E sada, sta je uzrok, to je pitanje. Posto ste verovatno odbacili infekciju kao mogucnost ( zbog vec radjenih VTO), ostaje nesto drugo... Cak i da su ASA, to u principi nije od zbacaja, jer se pri VTO sperma filtrira.

Medjutim, dok sam trazila razlog naseg steriliteta, nasla sam podatak da ASA mogu da uticu tako sto sprecavaju oplodjenje i implantaciju, ali da se to tek ispituje. Mozda ne bi bilo lose uraditi i test na ASA, pa na osnovu toga preduzeti dalje korake. Ako postoje ASA, terapija je relativno laka, piju se kortikosteroidi i radi se ili IUI ili VTO(ICSI)...

MOzda postoji neka specificna infekcija,ali opet, ssve se to spere obradom spermatozoida swim up metodom.

Generalno, spermogram nije katastrofalan, i pre mislim da bi trebalo poraditi na tome sta sprecava implantaciju, jer vidim da je radjem FET, sto znaci ja je do oplodjenja ipak oslo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 11:28

Bakterije nema, niti kandidu. Ni ja. Ovaj Ph me brine, i ta sluz. Što se tiće količine, tamo je jedva dao, a kod kuće imao još toliko i malčice više. Dakle, nije baš tako, ali kad stignemo do punkcije jć, on će opet to davati u labu, a ne u spavaćoj sobi. To mu je što mu je.
Ja iz ovog izveštaja ne kapiram koliki je broj plivača Rolling Eyes


ASA bi trebalo da smo radili pre 3 godine, al ću proveriti.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 8/4/2013, 11:34

Nama je ph bio 9, a sto se tice volumena, jad i beda...doduse, menjao se volumen, od 1,5 do 4 ml... Broj plivaca je 28 x 10´˝9/l.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od laKole 8/4/2013, 11:37

jeste asa radili na torlaku?

nama su tek tamo, prvi put, izolovali esherihiju i streptokok u spermi. prije toga nikad.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 11:47

ne, ako smo radili - onda smo u konzilijumu. sad ih izbegavamo u širokom luku, uradićemo opet, ne može da škodi.

elem, ja uradih matematiku, i ispade, da imamo 2,4 miliona plivača koji mogu da oplode, tj koji su progresivno pokretni i normalne forme. pre 1,5 godina imali smo 4 miliona tih dobrih. (A u konzilijumu skoro ništa. ništa im ne verujem.)
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Niny 8/4/2013, 12:26

Miss, ne piše za morfologiju? PH je povišena, ne znam šta može biti uzrok tome? Možda neka upala, lupam?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 12:35

Ne, ovo je sve što smo dobili. Rolling Eyes
Dobro je da smo uradili ovo, videćemo šta dr u sredu kaže.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Niny 8/4/2013, 13:04

Aha, vidim da si iznad napisala morfologiju, ali sam ćorava Rolling Eyes Znači u sredu idete kod dr? Kod koga? Baš me zanima za PH šta će da kaže. Jel pije tm neke vitamine? MM-u se od semenja sa medom baš popravila morfologija, ostalo je sve isto.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 13:17

Nisu baš analizirali glavu, rep, isl, al ajde.
Idemo u Novi Sad kod dr Crnogorac, bolnica Genesis. Mislim da su stručni u Genesisu i za spermiće. Pišem sva pitanja u blokče, i postavljam doktorki. yes Broj me ne brine, jer za vto će sve to biti dovoljno, nego ako ima neka bakterija, infekcija, problem s prostatom.... Ma kakvi su mu spermogrami bili, ja sam prezadovoljna.

Vitamini, pije kao i ja Prenatal + Mg + Se, sve Natural Wealth
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Niny 8/4/2013, 13:23

Mislila sam da ćete baš kod urologa, znam za Genesis (sa G Wink ) Sve u svemu, nije loš spermogram, mislim, ima sasvim dovoljno za vto yes Srećno i javljaj kako je prošlo Very Happy
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od missile 8/4/2013, 13:38

Idem u Dženezis. Sinoć sam upoznala Džmejku. lol!
Javljam. Poturaj mužiću malo više cinka do punkcije, jako je važan. yes Čisto da se obezbediš duplo! Laughing usne
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 8/4/2013, 13:43

MIss, imas Biofarov cink, tu ima najvise cinka od svih preparata koji su na nasem trzistu. U obliku je sumecih tableta, prijatnog ukusa, skoro kao neki sokic.
Samo imaj u vidu da spermatogeneza traje 3 meseca
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lilya 8/4/2013, 15:04

Miss, cak i da ima neku bakteriju za VTO kod muskaraca to nije tako vazno. Oni njegov uzorak toliko iscentrifugiraju i isperu da nista od bakterija ne ostane. Tako su nam objasnili i u Bisu prvi put i u Pragu drugi put. Ovo sto ima je dovoljno za VTO yes
Ako ste sigurni da cete ici u Prag, mozda bi mogla da razmislis o PICSI metodi.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 19 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 36 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 27 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu