KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sahara - Egipat i Tunis

+30
catherine290505
djole42
Deni
tuli
Masha UK
Anuska
bebko
mala parizanka
MARA
Orline
Struzzo
nabla
Lily
lepa kata
tanjaz
Gala
Jeckie
mijica
vakic
Hitron-Luka
TetaSneki
jul
NINA1
Jelence
maus
maja76
HappyGirl
Admin
megica-pegica67
adriatika
34 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od adriatika 18/12/2008, 09:45

KOLOSEUM JE PREKRASAN.
OBOZAVAM TAJ PERIOD ISTORIJE.
RIM JE MOJ FAVORIT I SVE STO JE VEZANO ZA PERIOD JULIJA CEZARA.
SLAZEM SE DA JE EGIPAT FANTAZIJA. LUKSOR JE VRH.
OSTALA SAM ZADIVLJENA HRAMOM U LUKSORU. smajli angel

Svideo mi se i Efes u Turskoj.Ljudi moji sto je i to lepo. yes
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jeckie 18/12/2008, 10:11

Slažem se Adry, Rim je vrh!!( ali ja nemam te fotke u kompu No , kao ni iz Efesa , ni iz Atine), aj ti kači ako imaš.
ja ću danas, ako stignem da nakačim neke iz Evrope
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Lily 16/4/2009, 02:23

jeckie,
izabrala Port el Cantaui...jedan od Vinccijevih hotela..a nije daleko ni od Susa...možda mu to obara cenu..opet, volela sam da vidm tu Tunižansku Nicu...

daj, nešto korisno, praktično...za 7 dana...I, odmah isključi pustinju..od toga nema ništa...u našem slučaju No
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jeckie 16/4/2009, 19:16

Hm, nije loše za jednodnevni izlet Sidi-bu Said, mestašce poznato kao slikarska kolonija, sa simpatičnim kućima sa plavim žaluzinama i vratima, mada nije ništa za padanje u nesvest, ili izlet u Kartaginu(ja ti nisam pasionirani ljubitelj kamenih ostataka, jer tu ako nemaš dobrog vodiča i spiku-piši propalao), kuhinja je sjajna, liči pomalo na mix svih kultura, sa neobilaznim lokalnim začinima, obavezno probati kus-kus, ali ne u hotelu, nego u restoranu, kolači su njam, njam sjajni, voda može da se koristi normalno-česmovača, nema problema kao u Egiptu, sjanji su ceđeni sokovi od svih vrsta voća..
Ako se još nešto setim, ili te zanima-pitaj.
Šteta što ne ideš u pustinju-doživljaj je neverovatan!
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Lily 1/5/2009, 23:14

Ovako, da zabeležimo...dok su utisci još ultra sveži...
Tunis je zemlja u koju ne planiram da se vraćam...
dobro mi je došla ova promena, ali nikada ne bih izabrala ovu destinaciju za letnji, godišnji odmor, naročito na period od preko 10 dana...
Kada bih postavila fotografiju, svega uslikanog,reklo bi se: "šta fali"?
Najpre, Tunis je za ne znam ni sama koliko klasa ispod Turske, u smislu kultivisanosti, higijene, estetike, nije napucan, a niti poseduje priorodne lepote, zbog kojih je npr. Grčka bila i ostaće u vrhu morskih destinacija,u svetu!
Zbog činjenice da bih toliko toga želela da vidim i posetim, to je prvenstveni razlog što ne planiram više povratak u Tunis...
Informisala sam se o svemu, pre odlaska,nije bilo iznenađenja, osim da očekivanja nisu ispunjena u smislu: nema zelenila, bokora cveća, sve je tanka imitacija turizma, siromašno, selektivno održavano, ili se selektivno ulaže u turizam, već prema njihovoj proceni- šta bi trebao biti prioritet...naizgled grandiozni hoteli, kod mene ne mogu da "odglume" high turizam...ma, kavi...Inače, nemam ništa protiv da uživam ni u luksuzu,ni komforu/ ovo drugo mi znači, takva sam/ali, to je u Tunisu, i pored naizgled komfornog smeštaja, sve nekako globalno bačeno u neki ko zna koji plan...jer, standarde higijene ko zna još koliko dugo neće dostići, mislim da su u svom sirumaštvu izrodili aljkavost koja je deo njihovog nacionalnog biće i etno kulture...
Dalje,definitivno nisam lik koji bi mogao da uživa u letovanju, a da ignoriše tu tako očiglednu bedastoću, a na drugoj strani, zgadilo bi mi se da svoj odmor provodim u okruženju ljudi koji turistu vide samo kao hodajući €€€€€...I, naravno, u sekudni smisle malu prevaru, kako bi došli do novca, zapravo, bezobrazluk tog prempanentonog pokušavanja da ti po svaku cenu iskamče koji TD.
Fizionomije koje srećeš na svakom koraku, ne, to se meni ne dopada...za "uživanje na godišnjem odmoru".
O tome da se Port predstavlja kod naših agencija kao jedno od najboljih odredišta u Tunisu, ne bih ni dalje da komentarišem...
Da ne zvučim krajnje negativno, ni malo se ne kajem, naprotiv, zadovljna što sam izabrala Tunis u ovom periodu/ u startu sam znala da to nije destinacija za moju dušu/ali, želela svojim očima da vidim to parče Afrike,dovoljno sam znala o njihovoj istoriji, skorijoj, političkom i društvenom uređenju, pre odlaska, malo sam više očekivala od sekularne države, no, svi utisci uklapaju se u uverenje da teško da će me Egipat videti, a da bih se ponovo vratila u Tursku......Što se tiče destinacija u zemljama "trećeg sveta", tj.i azijskih/ Turska je u Evropi, ali sa svega 5% teritirije/
Eto, to je moj utisak, onako u prvi mah...
ne znam kada, ni čime,....ali tamo sam počela da razmišljam o nekom planiranju puta u Kubu...i naravno, Grčkim ostrvima...da živiš dva života ne mogu se obići sva ta prelepa mesta...
Devojke,to je onako, iz prve.
Ima mnogo vas koje ste posetile Tunis,meni je dominantno bilo sve ovako, ovim redom...ali, ovo mi je bila idealna prilika da pretrčim preko Sicilije i skoknem do Tunisie


yes

Jeckie,šta veliš?
Wink
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jeckie 2/5/2009, 00:44

Hm.....vidi ovako
Ukusi su razliciti, meni se Tunis dopao-zasto, pa tesko je opisati. Sve stoji sto si rekla, ja sam razmaženi putnik, takođe, njihova kategorizacija hotela blage veze nema sa evropskom, isto sam kao i ti naprečac otisla, zbog kratko roka, za vizu nisam imala vremena(ali mozda se meni svidelo jer smo mi predhodno bili u prelepoj,Grčkoj na odmoru, pa nastavili na ovu stranu, tako da nismo tražili taj tip opuštanja, nego smo išli na izlete.
Pustinja je jedan veliki, neizrecivi beskraj, osećaš se kao da si na kraju sveta, pruža ti neverovatan osećaj mirnoće i neke nepregledne sile, kao kad sediš i gledaš u pučinu, u veliko plavetnilo, samo ovde koračaš po tom pesku, vetar ti ga nanosi u lice, u oči, kosu, uvlači ti se u pore, posle ga dugo spiraš...ne znam da li to mogu da dočaram, toplotu sunca, riku i mirnoću pustinje, sve sjedinjeno, taj jedinstveni dogođaj, kao kad je Borhes uzeo u šaku pesak Sahare, propustio ga kroz prste i rekao-ja sad, ovde, u ovom trenutku menjam Saharu, pa zatim ti mirisi jasmina na svakom koraku, raspoloženi crnac u prodavnici voća, baba koja prodaje nešto nalik orahu, ja je pitam šta je to, ona skrca ljusku zubima, izvadi iz usta (nedostaje par zuba)plod i pruža mi da probam.,ili svitanje na velikom slanom jezeru, kada se pojvljuje sunce kao ogromna užarena kugla koju kao da ćeš dohvatiti, ili suton u Sidu, kada se razliva bakarni sjaj po belim malim kućama,
moj muž je isto kao ti doživeo, nikad se ne bi vraćao, a ja, ja bih išla ponovo..ili naprimer Egipat, piramide, vreva na ulicama Kaiura, itd, itd.
Jesu Turci razvili turizam, jesam bila u prelepom hotelu, jeste sve bilo ok, ali karavan, zvezdana noć i nikad takav mrak i takav osećaj prolaznosti i večnosti istovremeno nisam doživela
putovanja su lepa, ma koliko ružna da su, ipak na kraju svega pamtiš samo ono najlepše
Al sam smorila u ove kasne sate.
Ako odem u France, postaviću vam slike te lepote-rivijeraaaaaaaaa
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od nabla 2/5/2009, 11:58

jeckie, da ti nisi Jarica u horoskopu  b
U svakom slucaju, moj tip d

Lily, pretpostavljala sam i ja da su im hoteli losiji, nekako stekla sam isti utisak iz kataloga Kontikija, iako je sve u superlativu i to je bio razlog zasto smo se zimus odlucili za Tursku jer sam i ja ovaj put htela hedonisticki odmor. Medjutim, hotel (Porto Bello) smo platili papreno, a od usluge nismo dobili ni S sto smo ocekivali. Hotel nisu grejali (osim sobe, doduse sobu gde su bile smestene 3 cure iz nase grupe vise nisu grejali nego sto jesu), promaja na sve strane, prostorija gde je bazen hladna, voda u bazenu hladna (kupali se samo ludi Rusi), tursko kupatilo mlako- uopste nije imalo nikakvu funkciju...ma katastrofa, nigde u hoteli nemaju ni sobicak gde mozes da sednes, popijes kafu i zapalis cigaru (samo napolju na 6 stepeni pri cemu duva nesto nalik na Kosavu!!!!). Zato smo i uzeli rent-a-car jer bi posizeli da smo svo vreme cucali u hotelu.
Ako budemo imali prilike, sledeci zimski odmor idemo definitivno opet u neke egzoticne krajeve.
Kazes Kuba, no moras da se pripremis da nisu svi hoteli u Varaderu ono sto bi mogla nazvati "tuto-kompleto" za hedonizam. Npr. nasa soba je bila na severnoj strani i uzasno je smrdela na memlu. Ja sam bas "trpeljiv" tip, dovoljno mi je samo da imam negde da spustim glavu i da mi je soba i kupatilo cisto, ali taj smard je bio neizdrziv, pogotovo sto je s vremena na vreme dopirao nesnosan miris sumpora (jednom sam se cak probudila od smrada) sa naftnih polja. Oni koji su bili smesteni na juznoj strani, njima je bilo super, ni memle ni sumpora Rolling Eyes
Takodje, i tamo ima ljudi koji ce pokusati da ti izvuku svaki evric ili da te cak prevare. To je prosto deo kolorita nekih zemalja.

Eto , odo ja u off top. Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jeckie 3/5/2009, 20:42

nabla ::jeckie, da ti nisi Jarica u horoskopu  b
U svakom slucaju, moj tip d


Ako je vaga tvoj tip, ta sam
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Lily 22/7/2009, 06:22

..ovde čekam Orišku.....bolje joj je da ne dolazi, jer ću odmah da je grdim... Wink ali, brzo i lako ću ja to da ispeglam....kod nje Wink
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Struzzo 22/7/2009, 16:15

Ja tek sad vidim ovaj pdf Embarassed ...Izgleda da smo Jeckie i ja putovale na ista mesta, slicne su nam i fotografije (Tunis, Egipat (bila sam u Kairu i van njega, ali nisam letovala tamo) Wink , a rekla bih i slicno vidjenje pomenutih destinacija, slican pristup putovanju Very Happy
Ne razumem Lily, zasto si se toliko razocarala u Tunis?!Koliko sam shvatila bila si tamo 7 dana i nisi isla na izlete ( Sahara, Kartagina, glavni grad Tunisa, Sus, Sidi-Bu-Said...)...Steta!Po meni, to je bio najlepsi deo mog odmora tamo, pogotovo 2 dana u Sahari, prosto nezaboravno!Mozda smo mi i imali srece da dobijemo izvrsnog vodica koji je Tunizanin i odlicno prica srpski(studirao u BG), a grupa mala, nas 8(oni koji su isli non-stop na izlete, bili smo u oktobru), pa smo mogli da se bolje upoznamo sa zanimljivostima Tunisa.Bio je vrlo zanimljiv, obrazovan i duhovit taj vodic tako da smo od njega svasta saznali...i neke detalje iz zivota njegovog naroda koji se ne nalaze u brosurama.
Mi smo bili zadovoljni hotelom...Isli smo preko Jolly travela i sve je bilo onako kako je bilo opisano...Ne znam Lilika kakav je bio vas hotel...i ako nisi neki avanturisticki tip, ima tamo itekako hotela u hedonistickom fazonu, pogotovo u Hamametu.
A prljavstina...jesi li bila u Kairu? Mi u Gizi(deo Kaira), u gradskom jezgru, naglasavam,gradskom jezgru-videli smo ovce na ulici Shocked ...Ipak je to Afrika!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Lily 23/7/2009, 07:41

Struzzita, nisi čitala sa pažnjom...ono što napisala...pričaćemo...drugi put...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 23/7/2009, 22:01

Lily, ja sam iscitala sa paznjom sve, i nije bilo efekta. Svejedno mi se bas ide... I to sa svim izletima ukljucenim. Sahara posebno. Ja jako volim aktivan odmor, a ono sto sam videla na netu o Tunisu ( ne na agencijskim sajtovima, naravno) meni jako odgovara.
Shvatam ja tebe i tvoje razocarenje, ali meni je sasvim drugacija koncepcija letovanja, meni hotel sluzi samo da prespavam. Ne volim bas prljavstinu i buba svabe, ali takodje me nervira i all incl, jer me vezuje za jedno mesto.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Struzzo 24/7/2009, 11:36

Vec je rekla Ori...svi smo razliciti, prema tome imamo drugaciji pristup, ocekivanja...
Ja sam prvo bila u Egiptu, pa sam vec videla odredjene "fizionomije", "ociglednu bedastocu", sklonost ka i najsitnijoj prevari, mnoge stvari sto se turizma tice koje su fus odradjene... itd, tako da me Tunis nije ni u cemu iznenadio. Pretpostavljam, kad bih sutra pozelela da odem u Alzir ili Maroko, to bi opet bilo to...
P.S. Lilocka, draga nasa trudnica , ja tvoje tekstove uvek citam sa velikom paznjom. Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 28/8/2009, 21:56

Ajde, devojke, vi koje ste bile u Tunisu, treba mi par saveta?
Da li je neko isao na izlete i u skitnju u sopstvenoj reziji? Koliko kosta rent-a-car, i dali je bezbedno rentirati auto?
Videla sam neka mesta sto nemaju u ponudi nasih agencija za izlete, Dougga, Tuburbo Majus, Kerkuan...Rimski gradovi solidno ocuvani, a ovaj Kerkuan je, mislim, fenicanski.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 19:46

Pokusacu da vam sa ovih nekoliko slicica i malo price docaram samo deo mog letovanja. A bilo je fenomenalno Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin

Isli smo prvi put u Tunis, i prvi put u neku arapsku zemlju uopste i, pomalo obazrivi zbog razlicitih iskustava i vidjenja tog sveta.
Ja sam od starta imala pozitivne vibracije. Kao prvo, dugo nismo nigde bili, a da nije izlet na dan ili dva, drugo, celo leto sam radila i jedva sam cekala odmor. I kao trece, bila sam presrecna sto idem na drugi kontinent. Ljudi, AFRIKA, nema veze sto je severna, to je samo pocetak. Bila sam sretna kao malo dete kad sam krocila nogom na to tlo Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_razz
Sacekala nas je velika vrucina i jos veca vlaga, ali smo verovali vodicu koji je rekao da je to neuobicajeno i samo privremeno, sto se nakon dan-dva pokazalo kao istina.
Put je bio dobar (obozavam avione Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin ), hotel jako dobar( malo stariji ali presladak i jako cist) i sem par dana kise popodne i vreme nas je posluzilo Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_sunny
Tunizani su jedan simpatican narod, ako se o nekom narodu uopste i moze govoriti u celini. Ljubazni su, predusretljivi, hoce da pomognu, da objasne, vazda spremni za komunikaciju, do te mere da su pomalo i dosadni Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin Ali nikad napadni, i nas dvoje bar, nikakvu neprijatnost nismo doziveli, naprotiv. Inace, mi smo bili u Hamametu, nesto starijem i mirnijem letovalistu, a bili smo smesteni u hotelskom kompleksu juzno od samog centra i tvrdjave, odnosno medine, kako oni kazu.

Evo za pocetak slicice iz hotela.
Saharu ostavljam za dezert Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Lol volim ove igre reci.

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hotel6

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Soba7
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od MARA 22/9/2009, 20:15

Oriska ovo je fenomenalno,daj jos slicica zeno sta su 2.
Bas super da ste se nauzivali sad su baterije pune i mozete po vaseg bebirona.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 37
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od HappyGirl 22/9/2009, 20:58

Mnogo mi se Fiđa kako si opisala. Da li može još malo opisa. A fotkice su takve da Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 879326jer nisi nas povela Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin
Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 216281 Oćemo još Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 216281 Naravano kad stigneš Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 582639
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od maus 22/9/2009, 21:05

Divan tekst, slike su prelepe i jedva cekam jos. I moja sestra bliznakinja je bila u Hamametu, odusevljena je.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 21:41

Idemo dalje, zgotovila sam veceru za muzica, pa je pauza bila opravdana Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin

Plaze su pescane, svuda...Imaju stotine i stotine kilometara pescanih plaza, koje su, nazalost, dobrim delom neiskoristene. Ja licno sam uvek vise volela sitan sljunak, jer sam to povezivala sa cistijem morem, ali ovaj pesak je neverovatan...Kao da je tezi, ako sam se dobro izjasnila,sleze se na dno brzo, tako da i pored talasa i puno decice u plicaku, more je bistro i lepo. Deo uz more je tako utaban, kao pesacka staza, tako da mozete setati kilometrima obalom dok talasi zapljuskuju stopala, sto smo mi, naraFski, pocesto i cinili Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin
Arapi su primarno pustinjski narod, doselivsi se, potisnuli su starosedeoce berbere juzno ka pustinji. Berberi se prilagodili na pescar ( o njima kasnije) a Arapi nikad nisu na more. Oni zive pored mora, ali ne na moru. Nema molova, vezova, konoba, kamena, vinca na obali uz miris cetinara, sto ja licno jako volim i nema tog mediteranskog smeka u obliku na koji sam ja navikla. Jako malo ribarskih camaca i lokalaca na vodi. Prosto je drugacija kultura. Ali je lepo. Veoma lepo. Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 561840

Evo sad malo plaze, a kao prva - Zaljubljeni suncobrani

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Plaza6

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Plaza3


Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Plaza9


Imaju, kao i svugde, te rekvizite za sportove na vodi, sto sam ja iskoristila, uz skupljanje hrabrosti od par dana, moram da priznam Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_redface Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 338438


Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Let3
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 22:21

Grad Hamamet je ribarsko mesto sa 30-tak hiljada stanovnika (videcete na slikama svih deset camaca Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_razz ) koji je njihovo najstarije letovaliste. Pre drugog svetskog rata, evropski bogatasi su pravili vile blizu grada, od kojih su neke jos tu, iskoristene kao kulturni ili izlozbeni centri. Grad ima tvrdjavu pored mora, iz vremena Arapa, oni je zovu medina. U zidinama je staro naselje, prepuno kucica i uskih ulicica. Tu je i nezaobilazni suk, gomila razlicite robe na jednom mestu, koja zivopisno visi na sve strane. Od zamora i vreve zuji u usima. Doduse, malo komercijalizovano, jer je manje radnji starih zanata, poneki kujundzija i sl, ostalo je roba koju imate da kupite i u obicnim prodavnicama. Ali nije isti dozivljaj.
Ja sam se cak i cenkala, cisto da probam, i postigla dobru cenu za maramu (kao u seherezade Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_biggrin ) za drugaricu, koju i nisam mislila da kupim jer je kao skupa. Samo polako i bez nervoze, tako da mi je Arapin na kraju, pakujuci, rekao da ja lazem da sam iz Srbije Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_razz Pa i nisam, hehehe. Ko zna sta je moja prababa radila po Bosni Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 404938 Za to vreme je MM prevrtao ocima i sklanjao se u stranu. Videla sam da znam, i ostale suvenire kupila u radnjama sa fiksnim cenam, kojih ima dosta, bas zbog turista.

Jasmin Hamamet je novi grad, turisticki kompleks koji zivi samo u sezoni, desetak kilometara od Hamameta. Jako je lepo, posebno za one koji ne vole arapski smek. Malo nasminkano, ali cisto, belo, sa velikim setalistem i alejama duz mora, novom uglancanom marinom, i dosta restorana prodavnica i picerija. Mi smo bili par puta, promene radi, ali nam je bilo lepse u mestu gde smo smesteni.

Po Hamametu smo se setali i dublje po gradu, van turisticke zone, razgledali prodavnice za lokalno stanovnistvo, cak sam i naletela na prodavnicu zacina, sa ogromnim platnenim vrecama punim safrana, cimeta, korijandera, mente i ostalih zacina. Ja sam se oduzela od srece Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Lol Jedino sto nam je bas tad baterija bila za punjenje, pa te slike drzim samo u glavi.
Trazili smo cak i prodavnicu ribolovacke opreme, i tu pomalo lutali, jer su nas uporno slali u riblje restorane Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_lol Kad turista pominje fish, to znaci da je gladan Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 404938 Koj nam je kriv kad ne znamo francuski Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Lol


Evo Hamamet
Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hamamet

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hamamet14


Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hamamet21

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hamamet17

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Hamamet19
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 22:44

Vila Dzordza Sebastijana, u kojoj je navodno i Cercil ljetovao, a za vreme II svetskog rata bio smesten Romel, Pustinjska lisica, tj nemacki stab za Severnu Afriku, ako sam dobro razumela

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Vila3

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Vila8

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Vila10
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 22:50

Jasmin Hamamet

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Dsc0079h

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Dscf5135

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Dscf5126g

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Dscf5124

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Dsc0085vn
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od maus 22/9/2009, 23:10

FANTASTICNO!!!!!!!
Sve si majstorski uradila. Ima li jos fotki i pisane reci?
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 23:13

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 8326
Hvala, hvala Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_redface

Sad cemo jos malo, pa koliko stignem Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 237612
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od HappyGirl 22/9/2009, 23:15

Ori cenkarošu jedan Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 47111 Ja stvarno ne znam da li više uživam u rečima ili slici. SJAJNO!
Može sutra još Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Icon_redface
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 3 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu