KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 4 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 12/6/2012, 12:23

primljeni smo i na opstini nbgd! sad da presecemo gde cemo...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 12/6/2012, 12:44

Bravo Neno Bebo!!!! Jbg, tako je uvek kada covek ima izbor. Nije lako, i nikada covek ne zna da li je dobro odlucio. Vazno je da ste primljeni negde, ostao kako bude
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 16/6/2012, 12:51

presekli smo za vrtic u kraju! kako je i vecina ovde predlagala. pa cemo videti kako ce biti.
javila sam komisiji da odustajemo od nbgd i Bog zna kako se zahvalise ko da to nije najnormalnija stvar... neko ko se nije nadao jer ne ispunjavauslove verovatno ce sad dobiti mesto...
ne znam zasto ako je majka ne zaposlena, govore da nema sanse da ih prime, kao guzva je... pa politicari su pred uzbore najavljivali da ima mesta za sve!
a sad cujem da ne zaposlena majka sa 4 dece jedno drugom do uveta nije upisala ni jedno... strasno! pa kako onda da nadje posao?!

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 16/6/2012, 13:49

Pa posao i ovako i onako bez politicke veze ne moze da nadje. Znaci, da je imala politicku vezu, zaposlila bi se vec. dakle nema je, znaci da ce jos dugo , dugo biti nezaposlena. Onda deca ni ne moraju u obdaniste. Zato nijedno nije primljeno
Sad ozbiljno, nevezano za posao, mislim da je i za decu i za roditelje dobro da idu u vrtic, nebitno da li majka ili otac rade ili ne rade.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 4/7/2012, 12:04

moram da se iskukam!
krenuli smo u vrtic. prvi dan jedna plakala, druga utrcala sva srecna medju decu i igracke. drugi dan opsti haos sa obe. evo trci dan bile sat vremena, plakale obe 10 min pa jedna zavrsila na rukama sa dudom- i tako sve vreme, a druga se sa loptom u rukama zavukla u coskic i gledala kroz prozor sve vreme kad cu doci! ni proslava rodjendancica je nije zainteresovala!

znam da ce i meni i njima samo dobro doneti taj vrtic i znam da ce se navici pre ili kasnije, ali se pitam... o Boze... koliko je ovaj savremeni nacin zivota surov! da jedna tako mala glavica ima teske brige sat vremena-hoce li se mama vratiti po nju ili ne?!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od kasia 4/7/2012, 14:30

Evo i ja da prijavim nasu situaciju.
Primljeni u vrtic na B.Kosi. Veza je trebala debela, uostalom kao i svima iz parkica koji tu idu (pitala sam bukvalno sve koje poznajem, a poznajem dosta ljudi u okruzenju). Da napomenem da zivimo blizu vrtica. Kad god smo otisli da se raspitamo pre konkursa uvek su nas odgovarali sto me je posebno nerviralo. Kao velika je navala, bla bla, bolje kod Studenjaka i sl. I stvarno je velika navala, jer ima bas dosta dece ciji roditelji rade u blizini pa tu idu.
Ono sto me bas nervira je to sto nece da nam prime decu pre septembra, kaze kod njih se to tako ne radi, pa godisnji odmori i slicno...pa ja juce odbih posao u struci jer nemam gde da ih ostavim tj. nema ko da ih cuva pre septembra ljuta sam .
Neno i ja strepim bas od takvih situacija...ali nema nam druge Rolling Eyes ...samo se nadam da ce Visnja kao prodornija i snalazljivija cuvati i paziti brata...pa eto imace jedno drugo...
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 4/7/2012, 17:28

kao i sve u zivotu, od deteta do deteta, reakcije se razlikuju. Ipak, mislim da ce sve na kraju biti ok. Meni su uciteljice rekle: "nema nenaviknute dece, ima samo nenaviknutih roditelja".
Kasia, u pravu si, ali idi tamo i zamoli ih.... i ne odbijaj poslove - danas je to veeeelika stvar
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 4/7/2012, 23:20

kasija, cufta je u pravu!
ne odbijaj posao. ako je to vrtic vrabac na kosi-imala sam priliku da vidim koliko su bezobrazni- i nas su odgovarali-sto otvoreno sto prikriveno! ali smo primljeni bez problema (posle ipak odluka pala na vrtic u kraju). elem, ako ste vi napisali na prijavi jul ili avgust nemogu oni vas da odgovore-centralna upisna komisija ako je odobrila mozete krenuti ranije. to su samo fore vaspitacica jer ih je malo preko leta zbog godisnjih pa odgovaraju roditelje.

osim toga sad kad smo krenuli mi pricaju vaspitacice da je bolje sto smo pre septembra jer je tad svima adaptacija pa je opsti haos i dreka i duze traje. i ne mogu dovoljno da se posvete svakom detetu.

nama je sad otezavajuce jos i to sto mi ova jedna jos ide na vezbe za torikolis pa place pre podne place po podne-valjd amisli da ce i vaspitacice da joj rade vezbe pa bezi -nece u narucje... Sad
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 5/7/2012, 12:35

kasia ::Evo i ja da prijavim nasu situaciju.
Primljeni u vrtic na B.Kosi. Veza je trebala debela, uostalom kao i svima iz parkica koji tu idu (pitala sam bukvalno sve koje poznajem, a poznajem dosta ljudi u okruzenju). Da napomenem da zivimo blizu vrtica. Kad god smo otisli da se raspitamo pre konkursa uvek su nas odgovarali sto me je posebno nerviralo. Kao velika je navala, bla bla, bolje kod Studenjaka i sl. I stvarno je velika navala, jer ima bas dosta dece ciji roditelji rade u blizini pa tu idu.
Ono sto me bas nervira je to sto nece da nam prime decu pre septembra, kaze kod njih se to tako ne radi, pa godisnji odmori i slicno...pa ja juce odbih posao u struci jer nemam gde da ih ostavim tj. nema ko da ih cuva pre septembra Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 879326

Znaci, price o vezi ipak nisu urbani mit... posebno za Novi Bgd affraid No . Nismo mnogo odmakli.... bezobrazluk. I ja bih insistirala da se ne ceka septembar....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 5/7/2012, 17:45

Ne Leno, jedna prica jos uvek ne cini mit. Btw, moje kumice bliznakinje su ove nedelje prvi put krenule u "radosno detinjstvo". Majka pocinje da im radi u septembru, ali su deca bez problema krenula ove nedelje.
I dalje mislim da je u ovom delu naseg drustva mnogo vise svetlih primera nego u drugim. I da ljudi vise lupaju i prave mitove nego sto govore istinu. Tako je bilo i sa porodilistima, price kao da zive ljude poneko od zaposlenih i pojede.....da ne ulazis ako ne das pare...... kad mi tamo, a ono "medjutim" - super! Zao mi je sto Kasia ima probleme, i mogla bi da nam javi kako ide sve to kod nje, dokle je stigla Very Happy
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 5/7/2012, 19:06

To je novina koja je uvedena od pre mesec dana da se deca primaju od septembra.
Do skoro je bilo kad ga prime cim se zavrsi lekarsko i ostale zavrzlame vec sutradan moze da krene,sad vise nazalost ne.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 5/7/2012, 21:32

ja mislim da su taj mit stvorile vaspitacice! pricaju svima redom kako ne moze kod njih ranije, kako je guzva, itd.

ljudi moji, ja zaista nikakvu vezu nisam potezala i najnormalnije ih promise na dve opstine-stim sto smo do nekog roka morali da se opredelimo da bi preostala opstina oslobodila mesto. e sad , ja sam mislila da je to mesto za slucajeve gde je jedan roditelj ne zaposlen a vise dece-da tad oni ulecu, ali izgleda da se tad potezu veze... a inace su navodno svi koji ispunjavaju osnovni uslov-da oba roditelja rade-primljeni!

kako ste znali da treba veza pre nego sto je istkao rok? ili niste hteli da rizikujete da cekate rezultate pa "na vreme" zbog prica vaspitacica potraziste veze? ili je neko ko ispunjava uslove ranije ipak odbijen?

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 24/7/2012, 09:03

rasprave u vrticu se ponavljaju - sa roditeljima naravno, ne sa zaposlenima. nas vrtic se nalazi na kraju dve ulice koje stoje pod uglom od 90 stepeni jedna na drugu. Obe su uvek prazne, te mesta za parkiranje ima koliko volis. Ne, pojedini roditelji MORAJU da udju u bastu vrtica, i time ustede 50m hodanja, ali ugroze sve osale koji uaze peske, sa klicima....pogovoto sto prostor nije veliki, pa se oni tu i okrecu Shocked Par puta smo mm i ja zamolili ljude da to ne rade, ali odmah napadaju. Zalili smo se vrticu, onoi su rekli da cekaju da se kuhinja iseli, jer vozaci koji voze hranu ne zatvaraju kapiju. Jutros mi je jedna majka sa velikim izrstkom crne kose na blajhanoj plavoj objasnila ponosno da ce ona i dalje svojim kolima ulaziti unutra.
Dokle ide ljudska glupost???!!! Da li ikome pada na pamet da se nesrece desavaju, ne zato sto ih mi zelimo, jednostavno se dogadjaju - i mogu se dogoditi svakom.
Oni su premali kada hodaju da bi vi zureci na posao mogli bas sve da ih vidite.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 30/7/2012, 11:11

i...posto se nista nije menjalo, ja sam kontaktirala "centralno msto" za sve vrtice na opstini "savski venac", zamolivsi ih da mi pomognu. Kao i uvek do sada bili su puni razumevanja, i sve se sredilo. Kapija je zatvorena stalno, i vikendom, pa "razumni" roditelji vise ne mogu kolima da ulaze. Ponovo pustamo decu da sama trce do ulaznih vrata.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 3/9/2012, 07:51

Nama se (nadam se) priblizava upis u vrtic pa razgledam opet vrtice... Moramo naravno Vilenjaka da upisemo u privatni a da li ce tu i ostati videcemo, kad bude konkurs za drzavne videcemo kako smo zadovoljni tim vrticem. Dok je to bilo udaljeno znala sam u koji cu ga vrtic upisati, najblizi... a sad kad se primaklo imam nekih pet vrtica koji su mi potencijalni Vilenjakovi vrtici... Naravno, obici cu ih sve pa cu odluciti, valjda cu nakon toga znati vise nego ovako razgledanjem. Ali me interesuje sta vi smatrate bitnim kod odabira vrtica? Da li je to blizina, da li prostor za igranje, da li blizina prirode, da li sadrzaji jesu li sportski ili se uci, da li jelovnik, profil zaposlenih...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 3/9/2012, 09:54

Simona sve je pomalo bitno,jedu po jelovniku koji je sastavio nutricionista,kojim nazalost ja nisam bas zadovoljna(jutros dorucak pasteta,moje dete je nikako ne jede i ostalo bez dorucka),prostor za igranje u prostoriji je kod nas super,ogromna osvetljena prostorija,igracke prema uzrastu...
Nama vrtic nije blizu,iako je Vranje malo meni je u jednom pravcu nesto vise od 3 km i pola sata pesaka(kad moram tako ponekad).U nasem vrticu put prolazi sa 2 strane,prirode nema,u dvoristu je za 4 meseca boravka tamo bio samo jednom(kao ne praktikuju izvodjenje dece napolju).
Oni u ovom uzrastu vise uce(kod nas je tako),izmedju dorucka i uzine imaju 10 min vezbice-svakodnevno.
Na casove engleskog mogu od 5-e godine,na ples isto.
Nama prvi dan posle dvomesecne pauze i nije bas neki,vaspitacicu nije promenio ali od starih drugara nema nikog s kim se on igrao lepo,Luka je tu koji ga grize i Danilo koji samo place.Trazi svog druga Viktor,place za njim,hocu Viki mama,i tako ja sat vremena boravim u vrticu i slussam kako mi dete place,na kraju kad vec odlucih da ga vodim kuci on uze svog Nodija (teta Caci hvala ti do neba)i smiri se. Svcakog trenutkla cekam da me zovu,ali nema ih........
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 3/9/2012, 11:41

O Ćuftice, čitam i ne verujem! No Ni decu ne možeš zaštiti od "raznoraznih"! No
Ja sam se odlučila za privatni koji se nalazi na 50m od mog radnog mesta:
- jer rade čitav dan
-jer ne moram da maštam da li će imati mesta za Cvrleta
-jer mi je blizu
-jer će imati neke starije drugare tamo (deca naših prijatelja)
-jer mogu da ga ostavim kad hoću i na koliko hoću, što će nam mnogo značiti za period adaptacije.
Danas u svakom obdaništu imate časove engleskog jezika, plesa, matematike....ja iskreno, nisam za časove. Po meni, to je najobičnije smaranje dece. Još kad vidim roditelje koji po 500 puta pitaju svoje dete kako se nešto kaže na eng.j. meni se pr.... Ja bi se na mestu tog deteta smorila i zamrzela tu vrstu aktivnosti. U školi sam upoznala mnogo dece koja idu na časove od 3. godine, pa roditeljima nije jasno kako pojedini nemaju peticu, i isto toliko one dece koja su engleski naučila gledajući crtaće bez prevoda. E ti drugi imaju odličan fond, dobar izgovor, tečno govore (ko da im je maternji) i spremni su za engleski u školi.
Drugo, ne interesuje me ko će skupljati igračke u obdaništu. Kod kuće će biti kako ga ja naučim.
Bitna mi je higijena i da ga niko ne maltretira ni psihički, ni fizički.
Bitno mi je to što su kamere non stop upaljene, (jer neki roditelji žele da gledaju šta im deca rade) a meni to znači da sam sigurna da ga stalno nadziru.
Bitno mi je čak i to što je hitna pomoć u istoj ulici.
Možda ću kad pođe naići na neke probleme kojih sada nisam svesna ili ću shvatiti da želim još nešto što ovde nisam pomenula. Videćemo
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 3/9/2012, 14:28

Evo kopiram i ovde iz Simoninog dnevnika
Ja sam vrtic birala godinu dana. Mi idemo u privatno vrtic i ja sam zaista jako zadovoljna. Meni je glavna vodilja bila odnos premna deci i adaptacije, jer je moje dete mnoooogo vezano za mene. Ima jedan vrtic koji je bajskuplji i najpopularniji, ali sam od njega pobegla glavom bez obzira iz tri razloga: previse snobovski, adaptacija ne postoji nego dete predajes na kapiji, prestrogi su prema deci i cini mi se ne dozvoljavaju im da budu deca. To sam videla prilikom obilaska, meni je potpuno nenormalno da se iz vrtica ne cuje decija graja, smeh i ostalo. Samo su im uniforme falile.
Vrtic u koji mi sad idemo je sa adaptaciom bio strpljiv maksimalno, gotovo 6 meseci smo se adaptirali, prate dete poprilicno i odgovaraju na pojedinicni razvojini stupanj. Razvijaju odnos ravnopravnosti i jednakosti prema svima (deca sa posebnim potrebama nisu odvojena, imaju rasne raylicitosti) i deca prema svemu tome nemaju ama bas nikakve predrasude. Osnovne stvari prilagodjene uzrastu sto se tice osamostaljivanja sprovode. Sami se oblace (pokusaju), sami peru zube posle rucka, ruke pre, skupljaju igracke.... Imaju engleski svaki dan, muziku, svet oko nas, a kasnije i matematiku i sl. Nama vrtic nije uopste blizu, putujemo do njega 15/-20 minuta, ali mi je od posla udaljen 10 minuta. Posto zivimo na N.Bgd, a radimna Vracaru, ja sam htela vrtic blizi poslu, jer ne daj Boze ako se nesto desi mogu da stignem brzo do nje. Inace nemaju svi dvoriste, proverila vise puta. Vrtici na Novom Beogradu uglavnom nemaju, jer su uglavnom u stanovima, pa koriste parkic ili igraliste.
Nadam se da sam pomogla, ako te jos nesto zanima pitaj.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 3/9/2012, 16:54

Hvala na odgovorima :)

Maro,
taj tvoj vrtic bas ima mana... zar nije bila neka bolja varijanta?

Nama su svi vrtici u kraju, moj prvi izbor kako napisah i u mom dnevniku je naravno u prvom trenutku bio najblizi... Ali sam nacula da je skup, muzu se ne svidja malo dvoriste a i tu nesto izvode krace decu... U drugim vrticima su bar kako kazu duze u prirodi (u nasem delu grada je ima dosta pa mogu to da koriste).

Mirjana,
nisam cula za kamere u vrticima... I meni se ti casovi ne svidjaju, vise bih da se dete igra a da ponesto i nauci, ali imace vremena kad ce naglasak biti na ucenju. Ja sam bila od te dece koju roditelji forsiraju pa sam jos pre skole isla na engleski i na balet i znam kako to izgleda, ostala sam zeljna igre. Sa druge strane ne mogu da kazem ni da zameram roditeljima toliko, ipak su mi stvorili radne navike i nikad mi nije bilo tesko da ucim, cak mi je to neka i potreba, takodje posto nisam isla u vrtic tu sam imala drustvo a kasnije sam sa nekima od njih bila i u osnovnoj skoli... Ali ja vise tezim da Vilenjak sam pokazuje interesovanje za ucenje, bila sam odusevljena juce kad je sam od sebe poceo da uci da pise. I engleski voli, zna nekoliko reci... Ali ga nista ne forsiramo, ako ima interesovanja mi naravno podrzimo, ali je ipak naglasak da on sto vise vremena provodi napolju, da se igra, da trci, a ucenje mozda kratko, neki mali deo dana... Ja bih ipak volela da i u obdanistu sklanja igracke, kazu da deca dodju kuci pa onda roditeljima govore kako je kod vaspitacica ovako ili onako... naravno, uvek moze da se kaze tamo je tako a ovde ovako, ali mislim da je lakse kad se to ne razlikuje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 3/9/2012, 17:49

Moje dete kaze danas posle vrtica mama mene bole noge i ruke,ja sto,pa mama ja i teta Zora ceo dan sakupljamo igracke po onu nevaspitanu decu(svi novi osim on i dva drugara)
On je sto se toga tice skroz dobar,pokupi igracke i kuci i u vrticu,ne voli da je zamazan,i kap vode na majici njemu smeta,jede za stolom i dok jede nema setkanja tamo -vama,takav je i vrticu,dok poslednje dete ne ustane nece ni on.
Simona jeste postojala je varijanta da bude u vrticu najblizem nama na 1 km, i to od danas,ali ja nisam prihvatila zbog drustva i vaspitacica,posto drustvo ispalo,ostale samo vaspitacice
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 3/9/2012, 21:11

Evo, danas novi dan skole (jaslica) i nove uciteljice - mada ih ona od ranije sve zna. I dalje je presrecna, i vikendom moramo malo u dvoriste jaslica, jer je tamo najlepse. Maro, Lucija najvise na svetu voli pastetu :)))))) i to je jedino sem grickalica sto jede kod kuce. Vec pola godine nista kod kuce normalno nece da jede. jede samo u jaslicama, i to bas sve sto joj daju. Cim otvori oci mora da se krene, i utrcava tamo ne pogledavsi nikoga.
generalno ja nisam za organizovano ucenje kada su deca mala. mislimda se tada saznaju neke druge stvari, mnogo vaznije za zivot. Ima dana kada ce se uciti, i najlepse se uci u nasim matorim godinama.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 4/9/2012, 11:35

ta"
generalno ja nisam za organizovano ucenje kada su deca mala. mislimda se tada saznaju neke druge stvari, mnogo vaznije za zivot. [color=red]Ima dana kada ce se uciti,
i najlepse se uci u nasim matorim godinama.[/quote]

...bas tako...i ja sa za to posebno sada u vremenu ove lude tehnike kad deca ni nemaju odrastanja poput naseg...ja sam vise zza druzenje...igru i sto vise vremena napolju....pesak,voda,nek je prljava...nek se igra sa zivotinjama...nek se valja i skace po barama...nek prozivi upola onog sto smo mi nekada...a tesko da ce se to vreme vratiti...ima vremena za ucenje,mada naucila je u vrticu preko 5 pesmica....e,sad kad smo kod vrtica jedna od vaspitacica se zove dragana i juce odvedem dunju na onaj veliki naduvani dvorac u parku da skace kad tamo devojcica iz njene grupe i one se prepoznaju al valjda im sad nije jasno sta ce obe tu pa je dunja pita "gde je dragana" lol! ...i opem moram da kazem zbog ostalih mamica koje se dvoume al posmatrajuci svoje dete mislim da sam sa upisom u vrtic uradila pravu stvar u pravo vreme...i moje dete poput lucije obozava vrtic yes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od key 4/9/2012, 13:35

.
.i opet moram da kazem zbog ostalih mamica koje se dvoume al posmatrajuci svoje dete mislim da sam sa upisom u vrtic uradila pravu stvar u pravo vreme..
slazem se sa Buby!
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 4/9/2012, 17:36

Moje dete bas ne voli vrtic i njena adaptacija mislim da jos uvek traje. Sad shvata da mora da ide, ali to shvata kao moranje, a ne uzivanje. Ja kad se setim, a i iz price moje mame nikad nisam ni zavolela vrtic. Deca su razlicita, moja cerka najvise voli upravo kada uce, odnosno nije to ucenje ko u skoli, sedi i uci, vec naravno kraz igru. U ucenju sveta oko nas sade cvece, prave led, tope ga, mese kolace, na engleskom ne sedi i ponavljaju reci. vec se igraju uz pesmice na engleskom i tako i najbolje uce i Luca bas to voli i jako je zahtevna tako da ja kad je kuci samonm moram da budem kreativna do maksimuma izmisljajuci razlicite stimulativne aktivnosti. Opet ponavljam deca su razlicita i mislim da je jedino bitno da ih niko ne primorava da rade nesto sto ne vole, a ne moraju, ako vise vole da se igraju nek se igraju, ako vise vole da uce kroz igru to im treba pruziti
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 4/9/2012, 17:45

Era,
sad si me iznenadila, posto si tako lepo opisala Lucin vrtic ja sam mislila da ga ona voli...

Mislim da cak i kad ne vole vrtic da je on dobar za njih. Nas Vilenjak je isao u vrtic neki period dok je bio kod hraniteljice. Prema njenoj prici prvo je plakao, nije hteo da ostane, a onda je jednog dana prestao da place. Ali kaze da se dobro snalazio, da je videla pozitivne promene, da je postao borbeniji, zreliji. Nama su i socijalni radnici savetovali vrtic "pod obavezno" i u skoli roditeljstva a i Vilenjakovi, zbog socijalizacije. Ja se nadam da cemo imati srece pa da Vilenjak nadje svoje drustvo pa da zeli da ide u vrtic, ali eto tesim se da je to dobro za njega cak i ako ne bude tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 4 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu