KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 3 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 19/5/2012, 18:45

Meni neke stvari nisu jasne pa da vas priupitam ako znate... Da li to vreme za upis vazi samo za drzavne vrtice? Da li to znaci da deca u privatne vrtice mogu da se upisu preko cele godine? To mi je malo blize ali me zanima jos nesto za malo dalju buducnost - ako sam dobro shvatila - predskolsko je obavezno za svu decu, je li tako? Da li je sto se toga tice svejedno da li je dete u privatnom ili drzavnom vrticu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 19/5/2012, 19:29

Naravno da je svejedno. Ne znam nista o privatnim vrticima, ali mi je logicno da mogu preko cele godine, s obzirom da kod njih nije guzva. Predskolsko je obavezno, i nije vazno u kom vrticu
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 19/5/2012, 19:46

Hvala Cufto :)

Izvinjavam se ako postavljam cudna pitanja no mi uskacemo pravo iz nemanja dece u vrtic i slicne teme pa imamo tu neka prazna mesta koja bi sigurno bila popunjena da smo isli postepeno... no valjda cemo brzo nadoknaditi gradivo lol!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 19/5/2012, 20:45

Simce, isto ti je. Odjednom dodje vreme za jasle i/ili vrtic - svima! Samo pitaj, i mene i ostale, tome svi ovde i sluzimo! Ako misis da sam nesto kao naucila vise od tebe, nisam bas sigurna. Nemam pojma sta mi trazi kada trazi, jer ne govori. Onda idemo nasumicno, jedno po jedno dok ne pogodimo. A cesto ni ne pogodimo. Tek toliko da vidis da se cini mi se nista ne razlikuje.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 19/5/2012, 22:43

Moram da se umešam. Privatno obdanište treba da ima verifikaciju Ministarstva prosvete. To znači da su njihovi vaspitači stekli licencu za rad sa predškolskim grupama i da od tog vrtića možete dobiti uverenje da je dete završilo pripremni program. To uverenje će vam tražiti škola pri upisu.
Lično mislim da se većina privatnih obdaništa pobrinula za to da dobiju sve potrebne dozvole, licence, itd....ali, sigurno nisu baš sva, pa ih treba pitati.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 20/5/2012, 00:08

Cufta, Mirjana - hvala :)

Cufto,
kod nas je govor srecna okolnost lol! Ja kad pocnem da citam po netu sta sve ima... kako dete disciplinovati, kako da bude kreativno, kako da se zdravo hrani, kako da mu se razvije samopouzdanje, kako mu se obracati, pa onda razni saveti sta sve zna/ne zna/ problem je sa tri do cetiri godine Shocked affraid zakljucim da je sreca da zna da govori posto cemo mi od svega toga sigurno nesto pozaboravljati ili zabrljati, valjda ce dete da nam kaze naravno uz nadu da smo mu se pravilno obratili Laughing

Mirjana,
to cu svakako pitati yes
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 20/5/2012, 10:01

Kako se deca danas obracaju vaspitacicama (ona koja govore, naravno Very Happy )? Po imenu ili "g-djice ta i ta" ili "vaspitacice"... Setih se da smo mi, nekada davno, imali onaj izraz "drugarica"... "Drugarice Cico", izgovarala sam sto puta na dan... bese medju mojim vaspitacicama u obdanistu i neka Cica, po stasu i pundji ista Jovanka Broz! sunny
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 20/5/2012, 11:29

Super ti je ovo pitanje. nemam pojma kako se sada obracaju. Vidim da si ti isla u neko mupovsko obdaniste i jaslice, zato ti s enije svidjalo sve tamo Very Happy . Mozda ste imale i male uniformice, ali se ne secate lol! mi smo ovde govorili samo; "Uciteljice". I to bez imena iako su moje uciteljice bile najlepse, najpametnije, sva naj, naj za mene, a zvale su se Desa i Lepsa.
ta mi se Cica svidja - Jovanka Broz. i moja omiiiiiiiljena koleginica na poslu lici na Jovanku Broz.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 20/5/2012, 12:38

Postavicu ti sliku samo da moj brat konacno stigne da skenira!!!

Eh, zvalo se nekad "Nasa radost"... sad nemam pojma... pa da znas koliko su bili strogi i dosledni u svemu, to je bila prava mala skola!

Pricala sam ti - znala sam svaki ugao pozorista "Dusko Radovic" jer su nas stalno vodili tamo... da ne pominjem izlete na Avalu itd. Ucenje pesmica, igara, vezbe u "Hali sportova" kao fizicko... sve, bas sve!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 20/5/2012, 13:19

pa kazem ja Mupovsko, garant!!! Jedino mi je tako logicno. Naravno da se secam kada si mi pisala. Ta strogost ne doprinosi nicemu, doslednost -da.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 20/5/2012, 13:24

Ma, kakvo mupovsko obdaniste, sta te spopalo?! Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 404938 Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 404938 Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 404938 Kad je to uopste postojalo?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 20/5/2012, 16:00

ma nije postojalo, ali tako deluje Very Happy
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 30/5/2012, 13:06

mi primljeni u prvi sa liste!!! :) ne znam dal je najbolje resenje jer je relativno blizu stana ali daleko o d posla... ali za sad je tako... krecemo u julu
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 30/5/2012, 16:48

BRAVO!!!!!! Prva skola u zivotu. Meni se cini da je najbolje pored stana. Ne odes, bolesna si, a odvedes dete. kakva bre blizina posla? I onda su tamo deca iz vase okoline - odlicno! sretace se po pijaci, parku, posle skoli..... I moje sestre sin je primljen u prvo jaslice sa liste, takodje bez ikakve veze. Da li je neophodnost veze samo urbana legenda?
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 31/5/2012, 13:27

Zavisi u kom kraju grada vam je obdaniste u koju zelite da upisete dete... Slusam svoje komsije a citam i u novinama da u beogradskim vrticima ima mesta za preko 11.000 malisana, a da je prijavljeno njih 10.000 (okvirne brojke).

Medjutim, nisu "pravilno" rasporedjeni vrtici ili u nekim delovima grada naprosto ima manje dece, ili roditelji zele bas odredjene vrtice, tako da je lakse upisati klinca negde na Senjaku nego na Novom Bgd-u.

Svi rezultai konkursa su vec objavljeni SEM oni za NOVOBEOGRADSKE VRTICE. To se ceka za 8. jun. Ajd zasto, molicu lepo, ako je sve cisto i jasno...... pa kao jer je navala tamo velika, nece svima sigurno biti ispunjena zelja (tj. nece biti upisani tamo gde su prvo naveli)....... U medjuvremenu, ubedjena sam da rade i veze......

Toliko, draga, o mom "mupovskom" nbgd obdanistu.... Razz
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 31/5/2012, 15:56

Moja sestra je na Vracaru doduse. Mozda se u tvom "mupovskom" odbanistu lol! kasnije objavljuju rezultati jer moraju da gledaju i drugo i trece mesto navedeno u spisku - zbog manjka mesta. Vidis da kod mene, moje sestre i Nene Bebe nije bilo potrebe, upisani su u prvo na listi. Mozda nije zbog veza, a mozda i jeste. toliko smo se uziveli u ideje "veza", "preporuka", da vise ne mozemo normalno ni da mislimo - cak i kada nam se to desi.
Gledala sam spisak upisane dece kod Lucije, i cini mi se da vise ima decaka. A imena ima najrazlicitijih, i bilo je divno citati. Videla sam "Karolina" - bas mi se dopalo.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 31/5/2012, 20:05

Ne znam, na Novom Bgd-u nije lako za zeljeni vrtic... Tvoja sestra je na Vracaru, Nenabeba je pomenula da je na periferiji (ako se dobro secam), ti znas gde si.... Dakle, sasvim je drugacija situacija na Nbgd-u. Manjak mesta, definitvno.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 31/5/2012, 22:15

leno konkurisali smo mi i na opstini novi bgd. rezultati su 8.6. videcemo . na opstini zemun prvi sa spiska nam dali.
sad se dvoumim da li je bolje blizu stana ili usput kad idem na posao. jer ovo blizu stana je u suprotnom smeru od posla, pa u jutarnjem spicu treba bar 45 min vise iako je u kraju...
nisam pametna...
ako bi odlucili za nbgd (prvi na listi nam je vrtic na b.kosi) onda rizikujemo ako se ovde ne upisemo a tamo nas ne prime.... cvrc
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 31/5/2012, 22:24

Pa, jeste dilema stvarno... Ne znam, razmislite... moje komsije su se odlucile za vrtic koji je blizu posla a ne kuce (periferija, vikendica)... Zavisi i od toga da li ste "motorizovani"... Verovatno se rukovode time da, ako su npr. bolesni ili iz bilo kog drugog razloga ne idu na posao, nece ni decu voditi u vrtic... A opet je nekako normalnije da vrtic bude blizi kuci...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 31/5/2012, 23:15

Ali, ako si ti bolestan, manje snage da se bavis detetom, i veca sansa da se ono razboli - ide u vrtic. Meni je uciteljica rekla da iako sledece nedelje idem na odmor, da ona ide u jaslice, da se ne bi izgubio kontinuitet, da ne bi bilo ponovnog navikavanja. Isto vazi i za dane kada se ujutru vratim sa posla, opet je odvedem. Nema djidanja, kazu "deca vole rutinu". Neno Bebo, zez je stvarno. Zavisi koliko ti je vazan vrtic. Ako je jedino resenje kao nama, idite u taj prvi, ako imas alternativu, onda mozda da sacekas da vidis NBG.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 1/6/2012, 00:08

Slažem se sa Ćuftom. Treba dete voditi u obdanište svakog dana sem vikendom, bez obzira da li ste kod kuće ili ne yes Ne bih sad da objašnjavam, ipak je 00:08, a ja pijem pivo....pa postoji mogućnost da krenem da vas ubeđujem da ih ne trebate ni uzimati iz vrtića baš svaki dan lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od nena beba 1/6/2012, 00:15

hahhha Mirjana, ta ti je bas dobra!
slazem se i ja. ne bih ja njih kuci kad ja ne radim jer sam bolesna.
bolje i da ih dalje odvezem pa se vratim, ako cu vecinu dana da ih vozim "usput".
imamo i opciju da krenu ovde, pa u septembru , oktobru, da pisemo molbu za premestaj. ionako preko leta nije "prava" adaptacija jer se vaspitacice menjaju za odmore... a tako male tesko da ce se vezati za drugare...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od lena 1/6/2012, 12:39

...u zemlji Srbiji se radi i kad si bolestan No ... znaju svi koji su zaposleni kod privatnika... pa nam to i nije neki primer.

pre ce se desiti da se dete razboli u obdanistu...Sad
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 1/6/2012, 21:24

Mirjana pivopijo.... carice!!!! Ma da vidis nenoBebo kako se vezuju za drugare itekako. Juce je Luciju drugarica probudila dok su spavali u podne da nesto "popricaju" - valjda kako se koja spremala za slikanje. Leno, sram te bilo Very Happy , ista si kao moj brat. ne mogu iz raznih bolesti vec dva meseca da se izvadim a radim sve vise i vise - u drzavnoj firmi. Izgleda da sam stvarno glupa Wink
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 1/6/2012, 22:20

ja samo da prijavim da je vrtic u naselju..znaci odmah iza zgrade gde stanujem....a ne posla...jer kad sam druga..il slobodna,lakse mi je ja vodim....5 min pesaka lol!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 3 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu