KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suncanje i cudesni vitamin D

+14
noja
Amna84
OKacica
Ema78
Niny
BiKsi :)
hocukusurnecuzvaku
SoJa
patlidzan
Mirjana
Tinche
saska1
Pakki
terka
18 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Suncanje i cudesni vitamin D - Page 3 Empty Re: Suncanje i cudesni vitamin D

Počalji od Hobbes 5/4/2018, 10:55

Moj rezultat je 33 µg/L, referentne vrednosti su 30-100, što odgovara tome što si ti navela 30 ng/mL.
Bila sam kod endokrinologa na kontoroli i rekla mi je da nisam dobro uradila vitamin D. Ja sam u stvari izmerila koliko ga imam bez terapije, a znam da ga imam manje nego što treba.
Pošto uzimam dnevno 2 x 400 IJ, trebalo je da popijem jutarnju dozu, u toku dana uradim analizu, i uveče uzmem drugu tabletu. To je njoj rezultat koji bi uzela u obzir, jer bi pokazao da li mi je trenutna suplementacija odgovarajuća ili ne.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Suncanje i cudesni vitamin D - Page 3 Empty Re: Suncanje i cudesni vitamin D

Počalji od Nessi 5/4/2018, 19:45

Tvoj rezultat onda uopste nije los. Vidim na drugoj temi da si bila kod Vujovicke. Slusajuci (i citajuci) tudja iskustva sa njom, rekla bih da ona nikad nista pozitivno nema da kaze i da ima taktiku zastrasivanja pacijenata... No nikad nisam bila kod nje pa sam mozda stekla i pogresan utisak, ali za sad i nemam zelju da je vidjam :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Suncanje i cudesni vitamin D - Page 3 Empty Re: Suncanje i cudesni vitamin D

Počalji od Hobbes 6/4/2018, 18:12

Meni je ovo drugi put kod nje i vidis utisak mi je skroz suprotan. Po njenim recima, sve je super i divno,samo bez nerviranja i tako to. A meni se uopste ne cini da je tako.
Vitamin D izmeren par sati nakon tablete suplementa je 33,8 µg/L, ispade samo za 0,8 veci nego bez tablete. Nista mi nije jasno.
U svakom slucaju prelazim na sprej umesto tableta, da malo rasteretim zeludac od svih silnih tableta koje pijem Wink
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Suncanje i cudesni vitamin D - Page 3 Empty Re: Suncanje i cudesni vitamin D

Počalji od Nessi 6/4/2018, 19:00

Vitamin d jako sporo raste, tako da sto se toga tice, zaista nemas razloga za brigu Wink

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Suncanje i cudesni vitamin D - Page 3 Empty Re: Suncanje i cudesni vitamin D

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu