KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vujovicka- genetika

+3
black magic woman
rolnica
nabla
7 posters

Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 13/4/2009, 00:36

Za sve vas koje ste dale uzorak pljuvacke/bris iz usta za utvrdjivanje genetske podloge POF-a (kod Vujovicke):
.....rezultati treba da stignu ovih dana iz Londona.

Moja drugarica (spominjala sam je) radice obradu podataka u sklopu doktorata- tema je, otprilike "Genetika POF-a".
Fokus ce biti analiza X hromosoma- da se vidi da li postoji fagilno mesto na X hromosomu i ako postoji, broj amplifikacija target gena.

Takodje, u maju je konferencija o menopauzi u Londonu tako da cemo dobiti i knjigu rezimea, a i Maja ce nam pokupiti sve bitne info o POF-u!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od rolnica 25/5/2009, 16:19

Da li je još neko ovih dana dobio sms od profesorke Vujović radi davanja uzorka pljuvačke za genetske analize prevremene insufincijencije jajnika ili ste to već sve odradile?

Pozdrav
rolnica
rolnica

Broj poruka : 13
Datum upisa : 28.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 25/5/2009, 21:21

Aaaa, rolnice konacno da ti vidimo sapu i u vikendici vv

Nisam znala da je slala sms. Ja joj ne upadam u kriterijume. Mislim da je BMW vec radila genetiku, a koliko se secam i Anibla je radila pre mesec-dva. Ne secam se za Mishesu...
usne
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od black magic woman 25/5/2009, 21:53

Nabla,nisam radila genetiku jos uvek,ali sam danas i ja dobila sms sa porukicom da u naredna dva meseca od 8-14 na odelenju prof.Vujovic mogu dati svoj genetski materijal.( ovo zavreme sam morala da pitam povratnim sms-om)

Nabla,da li si ti u kontaktu sa Vujom?
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 25/5/2009, 22:00

Sto sam ja mislila da si ti to odavno odradila? Shocked

Nisam s njom u kontaktu, al sam u kontaktu s drugaricom koja usko saradjuje na tome s Vujom. Moja drugarica ce obradjivati vase analize, pa ako ne dobijete od Vuje povratnu info sta je s genima, mogu kod drugarice da dobijem podatke ako zelite. Mislim da su se vec vratile iz Londona, pa cu da zovem da vidim sta je bilo na konferenciji, da li se spominju neke nove terapije i sl.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od black magic woman 25/5/2009, 22:35

Nemam pojma kada cu ici,imam puno posla da obavim pre godisnjeg, tako da cu najverovatnije ostaviti to za malo kasnije.
Sta mislis,na koliko se ceka za rezultate.
Procitah skoro u nekim novinama bas o ovoj temi i koliko se potencijalnih bolesti moze otkriti tim putem i ne osetih se bas lepo.Bas naprotiv,uhvati me neka nervoza istog trena.Bolje da ne procita clanak,nekada je stvarno bolje ne znati u sta se upustamo.
Sa druge strane, jako bitna stvar u zivotu svakog coveka,znanje....pogotovo znati sta te ceka u zdravlju u buducnosti i naravno spreciti da do bolesti ne dodje.
E sada ne znam da li ce se tim analizama ograniciti samo na ispitivanja vezana za POF ili ce to biti kompletna analiza naseg genoma,sa pokazateljima sklonosti ka svim desifrovanim bolestima,a mislimm da su otkrili oko 20-ak ili 60-tak.( koja statisticka greska!!!)
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 25/5/2009, 22:57

ma neeee, citanje genoma bi kostalo "ko svetog petra kajgana" lol!
Gledaju izolovano odredjeni gen ili mesto. U stvari Maja je spominjala da traze fragilno mesto na X hromosomu, ali to je jako retko (bar ja tako mislim) i obicno takve zene nisu dobro socijalno prilagodjene i postoji socijalna anksioznost, mogu postojati i nizi intelektualni potencijali (u granicama proseka ali koji gravitiraju ka donjoj granici ili neverbalne smetnje u ucenju), tako da sumnjam da i jedna od vas to ima. Ne znam, mozda postoji jos neki gen koji gledaju.
Materijal se salje za London, tamo se vrsi analiza, i onda se podaci salju ovde sto ce moja drugarica obradjivati. Sudeci po tome koliko su dugo cekali rezultate prve ture, to ce malo potrajati.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od rolnica 26/5/2009, 11:07

BMW, hvala za info o vremenu. Bas sam se pitala u kom periodu se daje uzorak, posto nisu napisali vreme. To mi malo ne odgovara, posto sam naravno u to vreme na poslu, ali verovatno cu na nekoj pauzi skoknuti da to zavrsim.
A bas me zanimaju rezultati :) Na plasim se otkrica potencijalnih drugih bolesti, posto pretpostavljam da ne idu tako daleko, sto zbog cene takvog istrazivanja, sto zbog vrlo fokusiranog istrazivanja o POFu.
rolnica
rolnica

Broj poruka : 13
Datum upisa : 28.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od black magic woman 26/5/2009, 20:06

Nabla,ima li nekih novosti sa konferencije u Londonu,sta kaze drugarica?
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 26/5/2009, 21:10

nisam jos zvala, zvacu ovih dana...malo da se ratosiljam guzve na poslu pa da mogu u pristojno vreme da zovem, posto ima malog bebirona Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od rolnica 2/6/2009, 18:49

Danas sam dala materijal na Institutu za endokrinologiju. Sve je gotovo za par minuta, popuni se upitnik, da se uzorak i to je to...
Nabla ocekujem, ako dobijes neki info, da nam javis :)
rolnica
rolnica

Broj poruka : 13
Datum upisa : 28.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od black magic woman 2/6/2009, 20:21

Rolnice,nece to tako skoro.Neke devojke su davale uzorak jos proslog leta i receno im je da nece biti rezultat ni u narednih sest meseci.Kazu da se ispituje vise gena,pa i da se ispituje citav genom,sto je mnogo,mnogo je.
Gde si se javila kada si otisla,ja cu ici za par dana i kakav je postupak?
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od rolnica 2/6/2009, 20:57

Uh, ja sam ipak ocekivala povratnu informaciju bar malo ranije od tog godinu, godinu ipo dana Sad Very Happy Ali, dobro, sta je tu je Very Happy
Nema procedure, popnes se na prvi sprat, A odelenje (levo niz hodnik do kraja, pa onda opet levo), kazes sestrama zbog cega si tu, one ti daju posudicu za pljuvacku i upitnik koji treba popuniti (ime prezime, datum rodjenja, kad je bila poslednja m. da li su do tada bile regularne, da li je nastupio neki stresni dogadjaj, da li je neko u porodici izgubio m. pre 40e godine, da li imas zensku decu i da li si na nekoj hormonskoj terapiji... mislim da je to sve od pitanja, potpisujes da si saglasna da se tvoj genetski materijal upotrebi u svrhe istrazivanja..) Sve ukupno, treba ti 10 minuta za to.
rolnica
rolnica

Broj poruka : 13
Datum upisa : 28.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od nabla 14/7/2009, 22:54

Jos uvek nisu stigli rezultati iz Londona Shocked Rolling Eyes
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od Zoka83 14/7/2010, 14:43

Jesam dobro razumela Struzzo da je dr Vujovic endokrinolog? Da li mogu dobiti njene kontakte?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od Struzzo 14/7/2010, 15:49

Zoko, ona je čuveni endokrinolog. I kao što si primetila ovde, vrlo ozbiljno se bavi problemima preuranjene menopauze. Pretpostavljam da to nije tvoj problem.

Svetlana Vujovic
Institute of Endocrinology, Clinical Center of Serbia, Belgrade, Serbia
Correspondence: Professor Svetlana Vujovic PhD MD, Institute of Endocrinology, Clinical Center of Serbia, Dr Subotica 13, 11000 Belgrade, Serbia. Email: vujovics@EUnet.rs

Mislim da ima privatnu ordinaciju u ul. despota Stefana, tj. nekadašnja 29. novembra...javiće se već neka cura koja je išla kod nje privatno. Vujovicka- genetika Icon_biggrin
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od Zoka83 14/7/2010, 15:54

Hvala Struzzo. Treba mi za koleginicu...
Poslacu joj ovo za sada, a ako neko ima br. telefona privatne ordinacije, bilo bi super.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od majahope 24/7/2010, 11:40

Od koleginice sam cula da je radila do skoro u nekoj ordinaciji u Dinitrija Tucovica. Ako uspem u ponedlejak da dobijem od koleginice broj, ostavicu ga ovde. Srecno

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od alisa 24/7/2010, 13:01

ono sto sam ja nasla jeste da svetlana radi na klinici polimedic u cvijicevoj
tel
011 2084 123, 329 17 87

http://www.polimedic.org/?page_id=8
ja idem sad na odmor pa planiram kad se vratim da zakazem pregled kod nje
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od majahope 24/7/2010, 13:24

Verujem da je to ta klinika jer su te dve ulice blizu koliko ja znam.

majahope

Broj poruka : 35
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vujovicka- genetika Empty Re: Vujovicka- genetika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu