KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za kvalitetniji spermogram

+78
rifeta
lela1984
plava glava
Erata
leptirko82
Milutin
Lyanna
VioletaR
crnisha
gegula
G3n1u5
Vuchica
blizanac
ivi
neca73
lenjivica
fight&faith
sanib
winni
ragaco
JELENAR
noja
DMANA
nina :)
Nataly17
saška
sareni leptir
darling_buds
menora72
peki
daxi011
Ema78
sandrahuber
merce
kopx
missile
laKole
nacKa
Gramatika
ciklama
Divina
Gogo
grudva
korpica
dra00
inda
SSanja
marija13
tanjica
Niny
Maza
Kamilica
LaFolie
Bokicalepotica
lolipop
*AIDA*
cicsa80
heart84
gagax81
shenon
daco
BiKsi :)
anak
Dara
cici
djole42
dr mali pariz
dina
tuli
nena beba
Cupava
maga
Admin
gogs-ii
sneza ch
NINA1
Jelence
HappyGirl
82 posters

Strana 6 od 14 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od SSanja 28/10/2011, 10:10

Nadam se da ce i nase iskustvo nekom pomoci. MM je imao jako mali broj plivaca bez anomalija, svega 7%. Pokretljivost nije bila losa, ali daleko od idealne. (nemam nalaz pored sebe, inace bih prepisala). Nalaz je radjen u maju mjesecu. Njemu je urolog dao da pije profertil, ezerex i liofilizirani maticni mlec. posle mjesec dana, presao je na proxeed plus i ezerex. Mislim da je uzimao i vitamin c.
Trenutno smo u postupku VTO, radio je spermogram u septembru mjesecu, i spermogram mu je sada odlican. osmeh srce
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od anak 28/10/2011, 16:22

Mm koristi Spaman od firme Himalya. I puno meda i propolisa.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od marija13 29/10/2011, 14:41

Hvala puno..

Ja sam za sada smuckala neku smesu sa medom i po 100g raznih ( badem, orah, kokos, suvo voce..svasta nesto-na internetu sam nasla recept) da uzima ujutru i uvece, uzela sam neku piskavicu pa je nisam mogla samleti ka sto pise pa sam je prvo skuvala pa samlela u blenderu pise 3 puta dnevno.
U ponedeljak ide kod urologa pa cemo videti sta ce mu reci..
Da i razmisljamo nesto o maticnom mlecu ali je pcelar rekao da se on ne sme uzimati sam jer je jak vec npr sa medom 1g mleca na 100g meda???
Valjda ce se to srediti..
Svasta sam nesto procitala ali ne vredi ipak neko strucan mora mu reci sta da uzima, ja sam nasla milion mogucnosti koje su kao za poboljsanje ali svakako ne smemo raditi nista na svoju ruku.. Meni je dosta da znam da se to moze srediti i kada da ocekujem poboljsanje..


Pozdrav..

marija13

Broj poruka : 4
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od SSanja 29/10/2011, 15:38

Marija, liofilizirani maticni mlec mozes kupiti u svakoj apoteci. :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od inda 3/2/2012, 12:37

posto sam nedavno pronasla ovaj kutak iznenadjena sam! sta sam sve procitala!vidim da ste mnogo iskusnije od mene.ja i mm imamo problem bracnog steriliteta tacnije moj muz ima dijagnozu asthenozoospermija lecena u vise navrata ali bez rezultata Crying or Very sad lecio ga profesor dr micic sava ispocetka je bilo tu itamo pomka prva terapija bila trental,novadeks, pronison trebalo je da uspe al nije Crying or Very sad posle dobija inekcije menopur proksed pronison nisam procitala da je nciji muz koristio menopur tako je bila i sledeca terapija i sledeca mismo to sve morali debelo da placamo!ja sam poslata od strane mog ginekologa na jednodnvni boravk u betaniji ns rezultati su dosta dobri poslati smo na inseminaciju vidim da koristite biljne peparate sto me je iznenadil jer da vas nisam pronasla nebih znala za piskavicu posto se ne leci kod profesora micica jer nismo mogli finansiski da sve to pokrijemo pa da pokusamo prirodnim receptim zapisala sam vase recepte i krenula u nabavku nesto smo vec kupili!puno vas sve pozdravljam i nadam se da ce neko pocitati moju poruku sreca !

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dra00 4/2/2012, 13:02

Inda, nisi napisala koliko dugo se tvoj muz lecio. Moj je takodje pacijent dr Micica i bio je uporan sa svim tim terapijama menoput, proxeed, klomifen i sada dexason. Rezultati su se dosta popravili. jeste skupo ali ako je to jedini nacin da se nesto popravi treba izdrzati do kraja. Samo da napomenem da cajevi i bilo kakvi biljni preparati nisu dali nikakve rezultate. Eto , to je nase iskustvo pa se nadam da ce ti pomoci.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od korpica 4/2/2012, 17:15

Cao devojke!Imam i ja neko pitanjce.Prvo sto se tice spermograma i lecenja s tim se patimo godinama.Koristio je svakakve terapije,od proxeeda,klomifena,menopura...do maticne mleci i cajeva,i nemamo nekog bas pomaka,zato i radimo vto.Trenutno ne pije nista,sve mu se smucilo,mislila sam da mu uzmem neke vitamine eto cisto da mu se do postupka ne pogorsa jos vise.Ako neka od vas zna iz iskustva da nesto od toga pomaze javljajte.Poz
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od inda 5/2/2012, 13:18

drago mije da je neko procitao moju poruku i podelio iskustvo!mm se lecio cetiri godine zaboravila sam da napisem da je i on koristio klomifen u komdinaciji sa proksedom vitamine nije koristio doktor mu nije predlozio!nekazem da je terapija beznadezna ili da imam nesto protiv dr micica slazem se satim da ako zelimo nesto da imamo treba da izdrzimo mi smo gurali dok smo mogli svim srectvima smo se borili mi smo osam godina u braku nije lako dobiti tu borbu a neizgurati dokraja!sa lekovima moze se doci do cilja ali mozeda se produzi u godine!!to je nase iskustvo puno pozdrava probacemo prirodne preparate jer to dosada nismo koristili pa kako bude!

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od anak 6/2/2012, 15:24

Samo napred devojke, mislim da od prirodnih lekova ništa neće da bude našim mužićima, može samo da pomogne. Mada, nama su mnogi rekli da je problem stres. Muškarci možda ne pričaju o tome, ali kažu da prosto ubija spermatozoide boks borba Zato - manje napetosti, svađica, prigovaranja (reče ja koja uvek prva započenem Embarassed ) i .... sreca
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od inda 6/2/2012, 20:49

veliki pozdrav!za stres to ste u pravu i nama su tako rekli,mm je doktor pitao kakvo radno mesto ima zbog stresa igra mada kako biti opusten kada uvek neki problem dodje.kada je mm pitao dr micica od cega je doslo do loseg spermograma on je reko da ponekad ni oni neznaju!probacemo prirodnim preparatim sto kazete nemoze da skodi pa ako imate neki recept iz iskustva pisite preporucite rado cu prihvatiti!! cveće

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od korpica 6/2/2012, 23:34

To sto kazeta da stres utice,u pravu ste,ali kod mm je 60% problem u glavi,bar ja tako mislim a 50% stvarno problem.Pre par godina kada smo se pripremali za vto,nikad bolji nije imao nalaz,znate ono,idem na vto,sto bi se nervirao.Od tad vise nikad nije imao takav rezultat,cak smo pokusavali sa istom terapijom i nista,ne vredi covek je toliko opterecen i sta mu god rekla ne vredi,takav je!Znaci,i psiha mnogo mnogo,mnogo utice na kvalitet spermatozoida
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od lolipop 7/2/2012, 00:01

korpica ::To sto kazeta da stres utice,u pravu ste,ali kod mm je 60% problem u glavi,bar ja tako mislim a 50% stvarno problem.

Uuu Korpice kad sve popravite imaćete 110 % lol! .
Šalim se naravno, ima dosta i u stresu, bolesti modernog doba.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od grudva 7/2/2012, 02:08

poz devojke
evo i mi imamo problem muskog steriliteta

od 2003 kada smo saznali prvi doktor kojeg su nam prepurucili je bio dr. Micic i koliko vidim on neodustaje od te jedne te iste terapije svima daje isto pa kome upali a kome ne neka ide dalje uzas 2 godine zezanja sa njim i potroseno brdo novca za sta
pritom taj dr m.muzu za te dve god nikada nije trazio ni jednu analizu sem spermograma
kada smo posle 2 god otisli kod drugog urologa covek se cudio na osnovu cega mu je davao terapiju samo spermogram
onda mu je dao da uradi i bakterije i hormone i svasta nesto ali ipak nismo pronasli uzrok loseg spermograma ni posle 9 god
tako da i ja verujem da je ipak dosta toga iz glave i stres naravno
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od korpica 7/2/2012, 11:23

Ja mislim da glavu mm ne mogu popraviti  b Sto se tice Micica,sreca,nije nas puno zavlacio,pre par godina isli jednom,dao terapiju,sad tek vidim da je tu phiha vise uticala,jer bili smo prosle godine,ista terapija i nista.Tad smo digli ruke od njega i odlucili se za vto,jer smo i mi napokon shvatili da je to jedina solucija
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od korpica 7/2/2012, 11:24

htedoh da kazem psiha al malo zabrljah Embarassed
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od inda 7/2/2012, 12:41

pozdrav!i mm muz dok je isao kod dr micica nije vadio nikakve nalaze osim spermograma nikakve briseve na bakterije ili hormone neke nalaze je imao od svog urologa koji ga je preporucio dr micicu naosnovu toga dobija terapiju!dok smo cekali u hodniku smo culi da dobijaju skoro svi slicnu terapiju pa sto kazu kome upali spermatozoid nije mise kod njega svidjalo sto konkretno ne kaze ima nade nema idite dalje!mi smo se previse psihicki opteretili jer mi smo iz vojvodine pa ta putovanja ,zakazivanja pa dalce na vreme da pokupi nalaze jer to je vadio u nasem domu zravlja i tako svaka tri meseca i verujem da stres i nervoza dodatno otezavaju pa jos kako se finansiski okrpiti jedino sto je dobijao refundaciju troskova!

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od grudva 7/2/2012, 15:23

pa kazemja Micic je cudo samo ime mu je prepoznatljivo a rezultati nikakvi

inda vi ste bar imali neke nalaze pre nego sto ste dosli kod njega mi nismo i napamet davao terapiju a ona ista kako kod drugih ne samo sto cujes u hodniku vec sada kada gledam na forumima svima isto daje i dalje
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od inda 7/2/2012, 20:32

pa neznam sta da kazem mm je citao na nekim forumima o njemu al ja mu nisam verovala kazem ajde on je na dobrom glasu.al eto sad ija svasta citam!kad idemo kod njega u klinickom centru cekamo skoro ceo dan a pregled traje desetak minuta terapija i toje to nista nepita dal je u mladje dane imao neke smetnje il tako nestoda je doslo do loseg spermograma ma nita!mm mu je rekao da je prelezao menigitis kao decak on tek tada kaze moguceje od toga!nama je to dodatno otezavalo sto nismo blizu bg pa taj proksed koji smo placali 6600 po kutiji amuz je pio po tri!!u nasm domu zdravlja jos gore od urologa do ginekologa sve salju privatno pa se ti snalazi doktor

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Gogo 29/2/2012, 07:34

Molim za pomoc prilikom tumacenja spermograma i da li postoji nada za prirodnu oplodnju.
Do sada uradio sam 3 spermograma

1.
Zapremina u celom eakulatu ----5,5 cm3
Vreme razvodnjavanja------------ 15 min
pH------------------------------------- 9
normokineza------------------------ 30 %
hipokineza---------------------------- 20 %
anikineza----------------------------- 50 %
broj u 1 cm -------------------------- 8750000
u celom eakupatu------------------ 48125000
normalne forme --------------------93,6 %
patoloske forme------------------- 6,4 %

Ocistio sam mikroplaznu i uroplazmu i spermokuturu. Koristio sam terapiju klomifen, trental i proksid, te spermogram br:

2.
Zapremina u celom eakulatu ----4,5 cm3
Vreme razvodnjavanja------------ 15 min
pH------------------------------------- 8
normokineza------------------------ 30 %
hipokineza---------------------------- 20 %
anikineza----------------------------- 50 %
broj u 1 cm -------------------------- 30312500
u celom eakupatu------------------ 136406250
normalne forme -------------------- 20,6 %
patoloske forme------------------- 79,4 %

Koristio sam terapiju deksazon i proksid, te spermogram br:

3.
Likvencija 30
Zapremina ejakulata (V)-------6,0 ml
pH-------------------------------- 7,5
broj spermatozoida-------------27,0 x 10/9-L
broj spermatozoida ------------162,0 x 10/6-V
progresivno pokretnih --------a)0,30 l
------------------------------------b) 0,12 l
Pokretni------------------------ c) 0,11 l
Nepokretni-------------------- d)0,47 l
Leukociti---------------------- 0,04 x10/9- L
ostale celije --------------------2,67 x 10/9-L
vitalnost ------------------------0,73 l
hipoosmotski test (HOS)----- 0,72 l
normalne forme ---------------0,56 l
abnormalne forme -----------0,44 l
Glava:
-makro----------------------- 0,02
-mikro-------------------------0,01
-okrugla ---------------------0,01
-koncasta------------------- /
-dupla---------------------- /
Amorfna glava------------ 0,10
-glava bez repa------------- 0,02
Vrat:
-angulacija---------- 0,10
-citoplaz.ost,----------0,10
Rep:
-uvrnuti-----------0,08
Cink -------------0,12 l

Hvala.

Gogo

Broj poruka : 13
Datum upisa : 29.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dr mali pariz 29/2/2012, 18:45

Gogo, ovaj 3. nalaz ti je i najbolji. Mislim da je sasvim solidan za prirodnu oplodnju.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od dra00 5/4/2012, 20:29

Da li je neko koristio tablete Nolvadex? mm je dobio novu terapiju , a dr mu je rekao da te tablete "hoce malo da udare u glavu" Shocked sta god mu to znacilo. Ja se vec plasim jer je od menopur inekcija imao vrtoglavice, a sve ostale tabl. je dobro podnosio
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od djole42 6/4/2012, 08:11

Dra ,MM je pio Nolvadex u dva navrata po 3 meseca .Nije imao nikakvih problema .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Divina 6/4/2012, 21:22

zdravo drustvo... treba mi savet... moj mm ima uredan spermogram, ali radi jako stresan posao pa pretpostavljam da kvalitet sperme moze da varira. posto cekamo septembar, jer ja pijem antibebi pilule do tada, a predlozeni su nam prirodni radovi od septembra do nove godine, sta predlazete da pocne da pije od prirodnih preparata. mnogo je tezak za bilo koji vid tableta, mozda upali neki caj ili vitaminski komplex?jeste da jedemo dosta voca i povrca, ali mislim da mu treba malo dopunskog goriva. sta mislite od reviti?
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Kamilica 7/4/2012, 19:46

I meni treba savet, ukoliko neko koristi vitamin E, u kojoj meri ga uzima. Da li 100 i.u. ili 400 i.u. U apotekama nema vitamina E od 400, kažu mi da je dnevno dozvoljeno 100. E sad ovde sam pročitala da se preporičuje doza od 400.
Ima te li savet? Koliko da dam mm da pije? Ja mu jutros dala 400.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od djole42 7/4/2012, 19:56

Kamilice ,pije se 400 iu dnevno ,u toj dozi imaš u prodavnicama Bozen kozmetike i ovde
http://www.pansport.rs/Vitamini/TL1142-Super-E-Complex-400IU.html
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Za kvalitetniji spermogram - Page 6 Empty Re: Za kvalitetniji spermogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 14 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu