KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 38 od 39 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 17:47

mamadabudem ::Pa istina,  to je menopauze sa tolikim FSH.  Dala ti je cikloproginovu da održavaš cikluse. Ispravno je postupila.  

Ja sam mislila da smo na ovoj temi da saznamo nešto novo i da jedna drugoj damo nadu... a ne da mi kažeš tako hladno: to je menopauza.
Zar nije bilo žena sa FSH preko 100 koje su ostajale trudne?
Ja trenutno radim na snižavanju FSH i uspeću, znam da hoću.
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2018, 17:50

Pa dobro, ti probaj! Maslinovo ulje i smokve mogu da pomognu kod FSH npr 20, ali kod 80....Srećno svakako!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 17:56

Baš ti hvala. nemam reči

Kasnije ću kopirati iskustva žena sa raznih sajtova...
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 17:57

mamadabudem ::Pa dobro,  ti probaj!  Maslinovo ulje i smokve mogu da pomognu kod FSH npr 20, ali kod 80....Srećno svakako!

I nisam rekla da SAMO koristim to, pročitaj ceo post... Napisala sam da menjam životne navike iz korena.

Uostalom, baš ću rado postaviti rezultate za 3 meseca. yes Zato što verujem u sebe i u Boga.
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2018, 17:59

Moj FSH ne prelazi 30 pa se vodi kao menopauza. Pijem ciklu i sve je ok.  Nema razloga da se ljutiš,  kazem ti činjenice. A ako baš zvučim "hladno"  evo ti neki cvetić cvet cvet cvet
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 21:44

Evo malo iskustava drugih ljudi:

Ok, first of all ITS NOT TRUE that you can't get pregnant with high FSH and second don't EVER EVER EVER TRUST or GO to these fertility centers. Remember they make money by telling you , YOU CAN'T GET PREGNANT and their first words out of their mouths is EGG DONOR or invitro or some other crap. My girlfriend is 36 and her FSH was 108!! We went to three fertility centers and they all told us the same thing...premature menapause, ovarian failure, we need an egg donor. So, what did we do? Trust GOD and never gave up!!! We found natural medice center and after 4 months of treatments WE ARE PREGNANT and her FSH went all the way down to 9!! And all these fertility centers said IMPOSSIBLE TO GET PREGNANT, SHE HAS NO EGGS!! They give you no HOPE!!! DON'T EVER GO TO THEM SPECIALLY THIS ONE..


Just wanted to let you know that I had post menopausal levels of FSH....reading of 29, 81 and then over 150. I was told that I would need to consider donor egg ivf as my only option. However, I kept positive, visualised myself pregnant daily, took chinese herbs, had reflexology and accupuncture and conceived naturally.. My baby is now 8 months old. Hold onto hope Mamas to be. xxxxxx


I wanted to say that I am 35, FSH of 77, told I would likely not be able to conceive without IVF and an egg donor. I am now 8 weeks pregnant and we got pregnant the all natura way! No interventions needed. Keep the faith, miracles do happen!!

Pogledajte na yt Slobodana Tešića.
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 22:51

Još malo iskustava i korisnih informacija sa drugih foruma:

UTICAJ OVARIJALNE REZERVE U PRIRODNIM (nestimulisanim) CIKLUSIMA...rnrnManje studije, prateći parove koji su nastojali da „zatrudne”, uočile su da se FSH nije pokazao kao neki dobar pokazatelj koji će ukazati na to koji parovi će ostvariti trudnoću, a koji ne, a posebno ne ishoda trudnoće. Čak i kod žena s FSH većim od 10 nije bilo razlike u odnosu na ostale žene u pogledu broja ostvarenih ili iznešenih trudnoća tokom perioda u kojem su nastojale da se ostvare kao majke. U jednoj drugoj studiji (prosečna starost 33.2) pokazalo se da je procenat ostvarenih trudnoća pre imao veze s godinama nego nivoom FSH, estradiola ili brojem antralnih folikula (napomena: reč je o neasistiranoj reprodukciji


Zašto je razvijen ovoliki broj markera za procenu ovar. rezerve? Očigledno da ni jedan nije dovoljno snažan indikator. Svi gore opisani testovi procenjuju broj jajnih ćelija. Nažalost, još uvek nema ni jednog markera koji bi direktno procenio i kvalitet jajnih ćelija. Većina zaključaka na ovu temu potiče na osnovu proučavanja populacije koja prolazi kroz IVF postupak tako da ne mogu biti direktno generalizovani na sve žene koje se bore sa smanjenom plodnošću ili uopšte na celokupnu populaciju žena u reproduktivnom dobu. Ni jedan od gore navedenih testova, niti nekoliko njih u kombinaciji, nema tu moć da sa preciznošću predvidi (proceni i eventualno na kraju diskriminiše) mogućnost ostanka u drugom stanju, kao ni konačan ishod trudnoće. Brojna stručna literatura ističe da žene sa regularnim ciklusom, a koje imaju loše rezultate na ovim testovima, ne treba isključivati iz IVF postupka.rnZato, kada se govori o smanjenoj ovarijalnoj rezervi ili potencijalnoj ranoj menopauzi, i odlučivanju šta dalje u tretmanu „neplodnosti”, ovoj problematici treba prići s više strana i osobu tretirati kao individuu, ne kao „povisen fsh”. Svaka osoba je specifikum za sebe.rnrnImaju lekari pravo kad se ljute na nas jer ucimo materiju za koju nemamo podlogu. Informacije koje su dostupne na netu su obično nepotpune i često na osnovu njih donosimo pogresne zakljucke, ulecemo u paniku i time ometamo ravnotezu u svom organizmu a samim time i OTEZAVAMO posao lekarima. rnrnJa sam prva koja se teško prepusta u tudje ruke i u svakoj corbi moram da budem mirodjija, ali shvatila sam da sebi takvim pristupom samo otezavam.rnrnDa sve uskoro zabebimo...:))))))))

za devojke preko „bare” i klinika dr. Checka, Cooper Institute for Reproductive Hormonal Disorders Na tom sajtu imate poseban odeljak gde govore da se bave i povisenim fsh i to i kod onih žena koje su svi otpisali.rnImate deo i sa naučnim radovima (koga interesuje) gde su opisani razliciti portokoli koji su doveli do uspeha i kod starijih žena s povisenim fsh. Jednu ženu koja je opisana u case study dr Checka sam pronasla na „highfsh” forumu koja je potvrdila da je trudnoća super prošla :)rnrnPre par meseci ovde je trudnoću objavila xmetatronx, 27 godina, prvi fsh koji je vadila 22.6, lh=16.8, E2=41.7rnOvakva konstelacija hormona upucuje na menopauzu.rnrnMeđutim u sledećem ciklusu bez ikakve terapije- fsh=5.6, E2=60, Inhibin B=33.85 i AMH=0.863 a pre vadjenja hormona su tvrdili da ima policisticne jajnike (ovo bi upucivalo na to da su videli dosta antralnih folikula).rnAko bi razmatrali samo fsh i E2 mogli bi reći da je takvo variranje hormona normalna karakteristika perimenopauze. Ali vrednosti AMH pobijaju teoriju o smanjenoj rezervi, a argument koji ide tome u prilog jeste i dobar broj antralnih folikula. Njen AMH je u rangu normalnih vrednosti.rnU tom ciklusu je ostala trudna i nadam se da se već i porodila :)rnrnOvo je jedan od primera gde povisen fsh može dovesti do zabune i ako se zakljucuje samo na osnovu njega može se doneti pogresna dijagnoza o pretecoj preuranjenoj menopauzi.


Sanse za prirodnu trudnoću svakako postoje. Ja znam primer koleginice koja je u 37. godini dobila simptome menopauze i zbog toga otisla kod ginekologa, koji je to potvrdio i hormonskim analizama i UZ. Za nju je to bio sok, ali, s obzirom da je imala već dvoje dece, rekla je da bar više ne mora da razmišlja o kontracepciji... Narednog meseca je ostala trudna i rodila treće dete, ne bas planirano, ali sad svakako voljeno. Znam da to zvuci kao bajka ovde, ali, eto i to se desava. rnJa mislim da povisen FSH nije pravi uzrok steriliteta, i da uvek postoji još nešto. Ono nešto sto imaju i parovi kojima se ne nadje bas ništa a opet nemaju decu godinama. Ali povisen FSH nam svakako smanjuje vreme i sansu da ostanemo trudne.


I na jednom našem forumu nađoh da je žena prirodno zatrudnela sa FSH preko 100! ali ne mogu da nađem, nemam pojma gde je.

Ja se vodim onim da Bogu ništa nije nemoguće i "Kakve su ti misli - takav ti je život".

family
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 19/2/2018, 08:32

I obavezno na youtube kucajte (nova sam pa ne mogu link da postavim), naslov videa je:

Low ovarian reserve, high FSH and then pregnant at 40!

Kao i:

High FSH & Pregnancy: Tips for Getting Pregnant (Julia Indichova interviewed on Pure Oxygen)
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 19/2/2018, 10:55

Lela81 nije mamada budem mislila nista lose... cuda se desavaju... imas i na ovom forumu iskustva zena koje su bukvalni u menopauzi ostale trudne ali to su retki izdvojeni slucajevi... toliki fsh i tako nizak amh da ukazuje na menopauzu al tvoj volumen jajnika je jos uvek ok... ono sto bi trebala osim ovoga sto vec radis jeste da pozuris malo... svakako ti vreme istice i ako se jos uvek nisi obratila specijalisti za sterilitet vreme je da krenes i kod njega... i jos nesto... ja na tvom mestu ne bi pila macinu travu... mislim da za nas sa visokim fsh-om nije bas preporucljiva... u svakom slucaju srecno!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 19/2/2018, 15:30

Ok Alisa :)

Kao što sam rekla mamadabudem, mislim da je to loš pristup osobi sa problemom (konkretno meni), a drugo za samu sebe nije dobro. I veruj mi da ne želim da se vodim time: "čuda se dešavaju"... Ne želim da budem "čudo" i da sebe tako posmatram, ne želim to nijednoj od vas! Mislim da je definitivno ključ u pozitivnim mislima i promeni načina života.
Kad smo već kod misli, recimo jedan od primera koliko je mozak moćan i koliko smo sposobni da regenerišemo sami svoje telo, je jedan primer iz psihologije. Dešava se kod ljudi koji su podeljene ličnosti, gde je čovek potpuno slep (ili ima neku tešku bolest), kad "postane" druga ličnost iz svoje glave - bolest se eliminiše. Tako da... :)

Ja samo želim da i ja i svi, ali SVI budemo pozitivniji i sigurna sam da će na taj način i rezultati biti bolji. Poznata rečenica Paula Koelja:

"Kad nešto jako želiš, čitava Vaseljena se zaveri da to i ostvariš".

Što se tiče problema konkretno, znam da nemam puno vremena, čekam da vidim koliko će se sniziti FSH, pa da vidimo šta dalje :)
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 15:45

alisa ::Lela81 nije mamada budem mislila nista lose... cuda se desavaju... imas i na ovom forumu iskustva zena koje su bukvalni u menopauzi ostale trudne ali to su retki izdvojeni slucajevi... toliki fsh i tako nizak amh da ukazuje na menopauzu al tvoj volumen jajnika je jos uvek ok... ono sto bi trebala osim ovoga sto vec radis jeste da pozuris malo... svakako ti vreme istice i ako se jos uvek nisi obratila specijalisti za sterilitet vreme je da krenes i kod njega... i jos nesto... ja na tvom mestu ne bi pila macinu travu... mislim da za nas sa visokim fsh-om nije bas preporucljiva... u svakom slucaju srecno!

Hvala, takođe... :) A zašto macina trava nije dobra? Čitam sve najbolje za nju...
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 20/2/2018, 18:02

Opet ja😊, nemoj da kombinuješ lekove (u tvom slučaju cikloproproginovu) i biljne čajeve. Ne ide! Ili jedno ili drugo.
Drugo, najbolje ti je da naredna tri meseca svaki ciklus uradiš drugog dana hormone FSH, Lh i E2, da vidiš da li FSH skače i opada....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od micam 20/2/2018, 19:53

Lela81 devojke nisu mislile nista lose.Al cinjenica je da se stanje mora prihvatiti onako kako je i sto se pre prihvati pre se krece u borbu sa problemom.Borba jeste teska i mucna al ipak se pobedjuje kad si uporan i istrajan.Draga polako strpljivo i sacuvaj zivce,trebace u daljoj borbi.
Cajevi i hormoni se ne mesaju,proveri.
Verujem i ja da mnogo toga dolazi iz glave i da verom mozemo postici mnogo toga.Promena nacina zivota i ishrane moze samo pomoci.Al moras biti prvenstveno smirena jeste tesko al uspeva.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 20/2/2018, 20:42

Macina trava podstice ovulaciju i razvoj folikula a tebi je vec fsh previsok... a i kao sto ti zene rekose ne preporucuje se mesanje cajeva i lekova... doduse ja mislim da virak mozes da pijes jer je on bas blag
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 22:09

mamadabudem i alisa i micam:

Pre nego što sam krenula na pregled zapisala sam na papir sve što sam našla da pomaže za FSH i AMH (jer bilo je i slučajeva kad se AMH podigne! retko, ali se dešavalo). Sve sam joj od reči do reči izdiktirala: matični mleč, Qenzim, virak, macina trava, žalfija, vitamin C, žalfija, hajdučka trava, smokve u mas.ulju itd. rekla mi je da sve mogu da koristim sa cyclo progynovom! Šta sad da radim? Inače uzimam sledeće: čim otvorim oči pojedem smokvu, kašičicu matičnog mleča i čaj od virka + hajdučka trava. 2 sata kasnije popijem čaj od žalfije (ili macinu travu, kako koji dan), popodne opet virak+hajdučka trava + matični mleč, predveče žalfiju ili macinu travu i uveče opet isto virak+hajdučka trava + matični mleč.
Ona kaže da ne može da škodi i da nešto poremeti, sad ne znam da li da nastavim?... Verujem da imate više iskustva od mene.

Što se tiče nesporazuma: pogodilo me što sam taj dan došla od doktorke i sve me ovo snašlo odjednom, iz neba pa u rebra... i prvi odgovor je bio: "srećno ti bilo...".... Ali razumem, sve smo u istom problemu i ne mislim da si bila zlonamerna (mamadabudem), nego eto.. nije ni meni lako, nije nijednoj od nas. Upravo zato i forsiram pozitivan stav i verujem, istinski verujem da možemo same sebe da zalečimo pozitivnim mislima i dubokom verom u sebe, u kosmos, u šta god... Zato mislim da je bolje da bodrimo jedna drugu, naravno u granicama normale... ne očekujem čudo u smislu da će mi sutra biti AMH 3 a FSH 7, ali nije zgoreg misliti pozitivno.
Evo mogu da vam ispričam jednu pričicu o mojoj prababi, koja nije mogla da zatrudni, a to je u ono vreme bilo strašno, ko će hteti ženu koja je jalova... I ode ona tako kod neke seoske gatare i pita šta da radi, a ova joj da "recept". Kaže: moraš da poneseš 9 krpa i da odeš u 9 sela i da tih 9 krpa pokloniš svakoj ženi koju sretneš po jednu...
I uradi ona tako, i ubrzo posle toga je zatrudnela.
Pošto ja ne verujem ni u kakve vradžbine i gluposti, razmišljala sam šta je bila poenta toga i kako je gatara znala šta da uradi... Prvo, prababa je verovala u to što joj je rečeno (moć misli), a drugo, zamislite koliko je ona kiseonika dala svom telu, svojim jajnicima, šetajući iz sela u selo, koliko je to pređenih kilometara i koja je to fizička aktivnost :)  

@mamadabudem To sam i mislila, da svakog ciklusa radim FSH da vidim šta se dešava, s tim što mi nije dala da radim LH. Mogu li LH da tražim u laboratoroji bez uputa da mi se uradi? I još jedno: smem li da imam nezaštićene odnose? Pitam to jer se plašim... šta ako se kojim slučajem desi da se otpusti neka jajna ćelija, a da nije dobrog kvaliteta (kao što rezultati pokazuiju), pa da ne daj Bože dođe do spontanog?... Ili da čekam rezultate FSH ili da čekam 3 meseca da vidim šta će ovaj lek da uradi...?

I nikako mi nije jasno zašto mi nije pomenula volumen jajnika. Koliko vidim, ta stavka uopšte nije zanemarljiva. Nije mi pomenula ni antralne folikule, vidim da se o tome priča. Da li je kasno da čekam 3 meseca koliko mi je rekla da pijem cyclo progynovu pa na kontrolu, ili da idem kod druge doktorke?

I još nešto, mamadabudem - mislim da ti je nick odličan kao i avatar, kako reče ona divna žena sa yt, bitno je vizualizovati sebe sa bebom, što ti upravo i radiš i avatarom a i nickom koji si odabrala...  likeit


Poslednji izmenio Lela81 dana 20/2/2018, 22:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 22:21

Evo i ja sam promenila avatar good job
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 22:30

micam ::Lela81 devojke nisu mislile nista lose.Al cinjenica je da se stanje mora prihvatiti onako kako je i sto se pre prihvati pre se krece u borbu sa problemom.Borba jeste teska i mucna al ipak se pobedjuje kad si uporan i istrajan.Draga polako strpljivo i sacuvaj zivce,trebace u daljoj borbi.
Cajevi i hormoni se ne mesaju,proveri.
Verujem i ja da mnogo toga dolazi iz glave i da verom mozemo postici mnogo toga.Promena nacina zivota i ishrane moze samo pomoci.Al moras biti prvenstveno smirena jeste tesko al uspeva.

Ovo za smirenost si potpuno u pravu. Odlučila sam da se zaglupim igra Gledaću "zadrugu" i naćiću neku tursku seriju, (što nikad do sad nisam), "mozak na Otavu..." I svaki put kad ostanem sama sa sobom, i kad osetim da me "preseče" preko stomaka od treme, od rezultata, od ove gnusobe koja me snašla, samo ću preusmeriti misli na turske serije, jer od oprterećenja nema neke vajde. Sem što moram malo i ovde na forumu da visim, lakše mi.
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 20/2/2018, 22:30

Imas ovde temu suplementi za poboljsanje kvaliteta jc... nezasticene odnose imaj slobodno jer najbolje je iako zatrudnis prirodno... tako su najvece sanse...
Drugo amh ne raste... takav je kakav je... zenama kojima je varirao amh il su radile u razlicitim laboratorijama il nesto nije bilo ok sa jednim od ta 2 merenja...
Setnja i vezbanje je jako bitno... preporucuje se da se svakog dana predje 6km brzim hodom... za nekih 1 do 1,5 sat....
Za cajeve ti ja vec rekoh macinu travu bi preskocila sve ostalo je ok... procesljalj malo temu o suplementima koju sam ti vec spomenula
Tebi su jajnici ok dimenzija koliko sam videla pa ti zato mozda niko nije ni spominjao volumen
Smokve se jedu po 2 na prazan stomak svako jutro... prethodno trebaju da budu potopljene u maslinovom ulju 40 dana al mozes sad da potopis vise i da odmah pocnes da ih konzumiras pa ce taman zadnja tura da bude kako treba...
Hormone nema potrebe da radis odmah sledeci ciklus jer cikloproginovi treba neko vreme da pocne da deluje... ja bih sve to pila 3 meseca i onda 2 ili 3 dan ciklusa uradila fsh,lh i e2...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 22:35

U ovoj laboratoriji u kojoj sam radila, tek juče pročitam sve najgore za njih, čak i to da namerno proture po koji katastrofa rezultat, da bi im se pacijenti vraćali... Shocked Shocked Tako da ću sledeći put u drugoj raditi.
Neću više piti macinu travu, a smokve su spremne... Druga i treća tura stoje (pored radijatora, čula sam da treba na toplom da budu), a ovu prvu turu koju sam odmah potopila jedem takvu kakva je...
Hvala na savetima <3
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od micam 20/2/2018, 22:56

Lela81 i jos nesto bitno pokusaj da nisi u grcu,znam da je sve ovo tesko palo i da je strasno cuti i poverovati,al moras ostati vedrog duha i pozitivnih misli.Necu reci cuda se desavaju,al i pored losih rezultata ponekada ima prirodnih trudnoca.
Za suplemente i sve ostalo imas ovde" korak po korak do potomstva" pa procitaj uputsvo https://kutak.weebly.com/priru269nici-koje-su-napisale-269lanice-kutka.html
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 20/2/2018, 23:05

Ma pozitivnih sam ja misli koliko mi ova situacija dozvoljava... :)
Hvala ti za link, pročitaću sve.
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 21/2/2018, 09:20

Da sam na tvom mestu izbacila bih sve čajeve osim možda virka ili hajdučke trave. I to po dve šolje dnevno najviše. Okej ti je matični mleč, Q10, smokve u m. ulju ali bez preterivanja i ostali suplementi su dobri. Možeš da piješ I Profertil ili Proxeed! Oni su dobri, malo skupi, ali sve što ti treba sadrže.
Negde sam pročitala da počinješ sa vežbama, prvo laganim a onda sve težim. To ne, nikako! Ne treba da se iscrpljuješ, pogotovu ne po teretanama i sl. gde ćeš osim iscrpljjivanja da udišeš izlučevine muškaraca pod steroidima. Za tebe je šetnja, solidnim tempom i udisanje svežeg vazduha punim plućima. Svaki dan! yes radost radost radost Eto tako....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sirijus 21/2/2018, 09:27

Lela81, Možeš da ideš na Aviva vežbe. Evo ti pročitaj temu. https://kutak.forumotion.com/t2986-aviva-vezbe-za-poveaanje-plodnosti?highlight=aviva+vezbe
Naravno ako si u gradovima gde ih ima
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 21/2/2018, 09:33

A da, i samo udri po sex vođenje ljubavi  bez zaštite , naravno!
Što reče Sirijus za AVIVA vežbe, to je čak najbolji predlog. Ja ih radim isto! Odlične su.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 21/2/2018, 15:04

Hvala devojke, sve ću vas poslušati!

Raspitaću se za Aviva vežbe i krećemo u akciju mamdabudem sex nikad se ne zna lol!

mamadabudem, koliko su ti pomogle Aviva vežbe, jesu li ti rezultati malo drugačiji?...
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 38 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 39 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu