KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuba

+31
lilya
agata
fight&faith
plavaptica
SannI-AlL
JAmajka
nina :)
KoMetaK
Cupavac
Mirjana
MAAKKI
Cupava
Deni
buby
tuli
dr mali pariz
BiKsi :)
anna
andro-gen
nena beba
HappyGirl
megica-pegica67
zoxa
caci
Hitron-Luka
Orline
maus
zalosna_sova
adriatika
Jelence
nabla
35 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od dr mali pariz 31/8/2011, 12:37

Laughing Kuba - Page 3 404938ludaci. Kuba - Page 3 404938
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Mirjana 31/8/2011, 15:14

king queen
lol! lol! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 1/9/2011, 02:45

Nabla, slike su preeeedivne, a i tvoj prateci izvestaj queen
Cupavci, opet niste zajedno, pa ste se ovde "pohvatali"? lol! as
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 1/9/2011, 16:08

Metaurina ::
Cupavci, opet niste zajedno, pa ste se ovde "pohvatali"? lol! as
lol! lol! lol!

Ostavljanje vrednosti na plazi....hmmm, pa kao i svuda. Ako budete isli na drzavnu plazu, trudite se da su vam stvari neposredno na oku. Nisu oni nista bolji niti losiji od ljudi u drugim drzavama.
Sto se tice hotelskih plaza, pa u sustini ista stvar, samo je mozda malo veca opustencija, jer nema neke preterane guzve, pa se uvek mozete stacionirati tamo gde nema ljudi u okolini od 20-30 metara (ili vise). A tada je lakse otici zajedno u vodu i povremeno baciti pogled da se neko ne priblizava vasim stvarima.

Da se zaFalim na hvaljenju Very Happy... mada, da imam dara ko sto Mala ima- e to bi onda bio izvestaj... Very Happy

Nastavicu se...:)
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 5/9/2011, 15:33

Pfff..po svemu sudeci moracemo da odustanemo od iznajmljivanja automobila.. :-(
Raspitala sam se malo o cenama-Kontiki je definitivno najskuplji. 15 nocenja i 2 dana put-oko 1800€ po osobi (put+prenociste+hrana). Zvala sam JAT, kod njih je povratna karta 1040€ sa svim transferima. I onda sam, po preporuci drugarice koja je bila na Maldivima, zvala turisicku agenciju Aldo travel, pa mi je izuzetno ljubazan momak dao najbolju ponudu: povratna karta sa svim transferima Pesta-Moskva-Havana (ili Varadero) 770€ s tim sto se u Moskvi na aerodromu ceka 6 sati, ili Pesta-Pariz-Havana 880€. Do Peste povratna (minibusom) 60€. U Varaderu je hotel 3 na 4 zvezdice oko 35€ prenociste i hrana, a u Havani sa 4 zvezdice, isto sve ukljuceno, oko 40-42€ dnevno. To je za novembar mesec. Ako bi se odlucili za let preko Moskve, moze i tu da nam organizuje neko razgledanje. Uglavnom je bio jako ljubazan i predusretljiv.
Nabla, mnooogo nam pomazes ovim informacijama i bezgranicno ti HVALA.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 5/9/2011, 15:35

Metaaaa, zajedno smo samo vikendom, pa koristimo svaku priliku za 'vatanje. :p
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 6/9/2011, 23:54

Cupava ::povratna karta sa svim transferima Pesta-Moskva-Havana (ili Varadero) 770€ s tim sto se u Moskvi na aerodromu ceka 6 sati,
Pa mi smo i sa Kontikijem u povratku u Parizu cekali vise od 6 h na let za Bg Rolling Eyes , a kad smo isli na Kubu, bukvalno smo trcali da bi stigli na avion. A let Er Fransom je posebna prica- carter koji je nabudzen da bi sto vise putnika stalo...ni u praistorijskom autobusu nije toliko tesno koliko je bilo u tom avionu. Jedva smo izdrzali.
Ako budete isli u samostalnoj reziji, onda vam ipak treba rent-a-car da bi obisli npr Vinjales....mada, bar hoteli u Varaderu, nude iste one exkurzije koje nam je nudio i Kontiki. Ali, na zalost, ne znam cenu- ne znam da li je bilo povoljnije preko hotela ili sto smo isli sa nasima. Mi smo bili u ovom hotelu: http://www.barcelo.com/BarceloHotels/en-GB/Hotels/Cuba/Varadero/Solymar/

Probaj da na njihovom sajtu pronadjes da li postoji info o exkurzijama koje nude i cenama.

A i na ovom sajtu mozes pokupiti dosta info:
http://www.tripadvisor.com/Attractions-g147275-Activities-Varadero_Matanzas_Province_Cuba.html

Sto se tice smestaja, ako je samostalni trip opcija, potrazite na netu i privatne apartmane (casa particulare). Oni su znatno jeftiniji. Za Varadero nisam sigurna, ali u Havani ih ima dosta.

Od drugih agencija za potencijalno izbegavanje je Jolly Tours. Naravno, mozda su se popravili do sada, ali su tada imali uzasnog vodica koji je stalno bio naduvan te su ljudi koji su isli preko njih prakticno bili prepusteni sami sebi.

Sto se tice Varadera, on je klasicno turisticko mesto sa uglavnom all-inclusive hotelima. Nas hotel (Barcelo) nije bio los, mada je 'komoditet' sobe zavisio od strane na kojoj se nalazis. Mi smo bili na severnoj strani, okrenuti ka ne bas atraktivnoj obali na kojoj se nalazi rafinerija nafte (koja se doduse nije videla, ali se zato osetila). Vidik nije bio los, ali je nekad nocu znao da zapahne nesnosan miris sumpora (kojom obiluje njihova nafta). U nekim drugim krilima hotela, sobe su imale problem sa bas-bas izrazenim mirisom vlage/memle.
Hotelska plaza je fenomenalna. U stvari tu imate oko 18 km plaze, jer su duz tog rta nacickani hoteli. Nema uopste guzve tako da covek moze i da se malo izoluje od ljudi.
Osoblje hotela nudi kojekakve zanimacije na plazi ili oko hotela. Naravno bilo je i vecernjih sadrzaja, ali to je sve instant, 'plasticna' varijanta zabave. Preko dana mi smo uglavnom bili na exkurzijama ili istrazujuci Varadero, a uvece...naravno u lokalnoj kafani! Very Happy

Ovako izgleda plaza u Varaderu:

[img]Kuba - Page 3 P1012166k [/img]

[img]Kuba - Page 3 P1012193 [/img]

Kuba - Page 3 P1012208


[img]Kuba - Page 3 P1012277f [/img]

U Varaderu vredi videti Vilu Xanadu (nekadasnju kucu Dupont-a...onog sto je izumeo upaljace) i kucu Al Caponea. Obe imaju predivan pogled. Te slike ste mogli videti na pocetku ove teme. A pijaca gde se prodaju razni art-craft (suveniri) i CD-ovi nalazi se u Cale 15 (proveriti!). Sto se tice CD-ova... svi hoteli nude CD-ove benda koji tamo svira (tipicna kubanska muzika- onako kako to mi zamisljamo). Cena je obicno oko 10 eur, a kvalitet je - pa ono, "domaca radinost" (kao kod nas kad se kupuju plagijati na tezgama). Na pijaci mozete kupiti originalne CD-ove i to vrlo specificna izdanja koja su pri tome odlicno dizajnirana i upakovana. Interesantno je cuti afrokubansku muziku- ona ustvari vise lici na klasicnu afro drummer muziku. Cena takvih kolekcija je kao sto bi bila kod nas ili u inostranstvu (mislim da su dve kolekcije od ukupno 18 CD-ova te afro i klasicne kubanske evergrin muzike sa knjizicama zajedno kostale oko 70 eur).

Tips za uvece:
Postoji jedan lokal oko 10-15 min pesaka od hotela koji nema ime (mislim), ali svi ga zovu Cale 62 po ulici gde se nalazi (taj broj mi pise na papiricu, pa pretpostavljam da je tacan- u svakom slucaju to je jako poznato mesto i proverite na recepciji za tacnu adresu). Nemam ni jednu sliku iz 'nocnog provoda', ali bice filmica. Tu je svako vece organizovan neki program- svako vece svira drugi bend i to bas onu muziku koja nas asocira na Kubu. Jedno vece su prikazali i afro-kubanski folklor, a bude i 'takmicenje' u plesu 'mesovitih' parova. Poenta je da neki lokalac uzme za partnera nekog turistu.
Culi smo za jos neka mesta (klubove, diskoteke) po Varaderu, ali u tom lokalu je bila tako dobra atmosfera da nam nije padalo na pamet da se mrdamo odatle. To je lokal koji ima samo nadstresnicu, otvoren je skroz, pa posto ne moze da primi sve ljude pod 'krov', ljudi stoje na cesti i djuskaju. Guzva je na ulici kao u nasim manjim mestima koja imaju Korzo.
Mi smo tamo upoznali ekipu 'klinaca', otprilike oko 18-20 god. koji su bili fantasticni. Svi fenomenalno raspolozeni, samo djuskaju, druzeljubivi, 'takmice' se ko ce od njih da smisli bolji korak. Njihovi muskarci se ne stide da djuskaju, ples se jednostavno podrazumeva. Ma, kad neko kaze Varadero, meni je odmah asocijacija u glavi Cale 62. Tamo sve inhibicije nestaju! Ponese vas atmosfera! Very Happy

Sto se tice exkurzija iz Varadera:

Mi smo od ponudjenih exkurzija isli na dzip safari (Eco tour), krstarenje katamaranom, obilzak centralne Kube (Santa Clara, Trinidad i Cienfuegos), a za dz! :) smo isli na Cayo Largo (karipsko ostrvo) koji inace u klasicnoj Kontikijevoj ponudi kosta 140 eur kao jednodnevni izlet, a mi smo tamo proveli 3 dana o trosku hotela (potrefilo se da je hotel bio prebukiran, pa su nudili besplatan transfer u njihov hotel na ostrvu).
Sve sto smo videli i doziveli na tim exkurzijama je tesko opisati. Sve vredi videti!
U ponudi su jos imali i izlet do Guama i zaliva svinja, ali na to nismo isli. To je jos bio i najjeftiniji izlet, ali sve ostalo je bas mnogo kostalo, tako da smo od toga odustali. Uostalom i bez toga smo non-stop bili u pokretu.

Naknadno cu postaviti slike sa tih exkurzija da steknes utisak da li to vas interesuje.

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Mirjana 7/9/2011, 22:20

Mislim, šta reći?! likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od dr mali pariz 11/9/2011, 10:17

Ih bre Nabliću,kako si ovo odradila,majke mi, kao da sam odgledala dvočasovnu reportažu o Kubi...ma ako neko ne iskoristi ovo tvoje javljanje...eto!
Stvarno si na svaki detalj u opisivanju obratila pažnju!!Ali- svaka ti čast!! Stvarno si genije queen
Reportaža mi se ultra sviđa,kao i plaže koje si postavila...mada svejedno,ja nemam želju da vidim Kubu,ali sam dosta toga saznala,i zato ti hvala na ovoj iscrpnosti! Kuba - Page 3 670661
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 15/9/2011, 10:32

Aaaaaaa! Zasto ja ovo tek sad vidim?! A ne mogu da otvorim nijedan link sa ovog glupog telefona; kad god pokusam, zatvori mi se browser.. :-( Nadam se da ce Cupavac biti srecnije ruke.
Potpisujem Pariz. Stvarno si nam i docarala i objasnila i upozorila nas na sve sto nas moze snaci. Napravila sam beleske po tvom putopisu koje cemo nositi sa sobom, a vec sam smislila i fotku za tebe. Ostaje nam samo da odemo, a parice vec odvajamo sa strane. Hvala Ti. :*
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:11

Posto nema sanse uskoro da stignem da stavim slike, jer ih imamo oko 60GB iliti oko 7-800, stavljam par videa, da vam docaram atmosferu. Ostatak uskoro, kad shvatim u kojoj sam vremenskoj i klimatskoj zoni i kad pozavrsavam ostatak posla koji me sacekao Rolling Eyes

Muzika i igra na sve strane:

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:13

Na ulici:


U svim kafanama (ova peva pa rastura - skoro pa ko Maus Wink ):

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:15

Najpoznatija pivnica (cerveceria) u Havani, ako ne i jedina. Za preporuku da se pije tamo koktel Habana-Vienna, nesto kao mojito sa pivom. Boli glava koliko je dobro, i treba samo 2 da bi se napili! lol! Ja to iz iskustva Embarassed
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:18

Pocinje se sa plesom od najranijeg detinjstva, da se ne propusti nesto Wink Stavljam sve, jer nemam vremena da gledam koji je ok, a koji nije. U svakom slucaju, ne snalazim se sa snimanjem, sve se mrda, ali vi preskacite Razz







KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:19

I igra se svuda! igra igra
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:20

Ovo je docek na aerodromu na ostrvu Cayo Largo. Ostali smo svi zbunjeni! Shocked



KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 16:22

Malo atmosfere iz Trinidada (ne obracajte paznju na mene, nisam imala pojme da me mm snima Embarassed )



Imam jos par videa, to cu kad odgledate ove Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od BiKsi :) 16/1/2013, 16:41

Sta reci, sad jos vise ceznem za Kubom! Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831 Kuba - Page 3 21831
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Orline 16/1/2013, 16:52

MNOGO ti hvala na klipovima osmeh srce
Odgledala sam par, ostatak ostaje za veceras, da zasladim pred spavanje.
Jedva cekam slike Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 20:15

Tek sad skontah da jedan video nije trebao da se nadje tu, ali nisam ga pogledala prethodno. To je onaj sa ulicnim sviracima i mm koji mora da uleti u svaki kadar! Nema veze, neka ga.
Evo jos par koje sam postavila, da ih spakujem sve. Mozda je ovo bolji nacin da se oseti zivot na Kubi nego slicice, ali nece izostati ni one. Ja sam jos tamo, jer ne mogu da prihvatim da sam u Srbiji. Rolling Eyes

Ovo je u samom centru grada, parque central, gde izbacuju stvari kroz prozor, bez ikakvog obezbedjenja.


Kako se kupaju Kubanci lol! lol! U svakom slucaju prelepo je gledati oca sa cetvoro dece kako uzivaju u malim stvarima!



KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 20:16

Ovako se prave cigarete
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 20:22

Ovo je voznja coco taxijem (mali taxi motor sa 2-3 mesta pozadi). Iskljucite zvucnike jer se cuje vetar, ali moze da se docara koliko toliko Havana, i deo Havane pored mora koji se zove Malekon (riva) i gde Kubanci uzivaju da setaju i danju i nocu. Prvi deo je prado, deo setalista i parka. Setaju i turisti, setali smo i mi i bezali od talasa, jer kad ima vetra mogu da budu bas visoki.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od KoMetaK 16/1/2013, 20:24

Ovo je opeta na nekom trgu, sa trupom koja hoda na stulama i tako plese, i naravno, zaradjuju po neci CUC na tome.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od nina :) 16/1/2013, 22:13

bas su dobri snimci
sad cekam slike ili na fb da stavis da ih vidimo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od maus 17/1/2013, 11:58

ja bi stalno plesala, plesala, plesala...Divno! sreca
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 3 Empty Re: Kuba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu