KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuba

+31
lilya
agata
fight&faith
plavaptica
SannI-AlL
JAmajka
nina :)
KoMetaK
Cupavac
Mirjana
MAAKKI
Cupava
Deni
buby
tuli
dr mali pariz
BiKsi :)
anna
andro-gen
nena beba
HappyGirl
megica-pegica67
zoxa
caci
Hitron-Luka
Orline
maus
zalosna_sova
adriatika
Jelence
nabla
35 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 3/6/2010, 00:35

Ova devojcica je napunila 15 godina. Sve devojcice prolaze kroz jednu vrstu inicijacije u svet odraslih. Ne znam sta sve to podrazumeva, samo znam da se sredjuju i fotografisu isped katedrale.

Kuba - Page 2 2lwkebb
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od anna 3/6/2010, 17:39

Predivne su ti fotografije Nabla! Stvarno uživam gledajući...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od nena beba 3/6/2010, 20:40

nabla fotke su Kuba - Page 2 653854
ludilo!
mozes sa njima ladno na foto konkurs!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od BiKsi :) 3/6/2010, 20:47

E, baš me raspilavi! Nadam se da ću jednog dana odvojiti novce i sa svojim dragim otići na Kubu, zaista mi je to jedna od životnih želja!
Hvala ti Nabla na ovako divnim slikama! Kuba - Page 2 Lol
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od dr mali pariz 19/6/2010, 14:44

Nabla,divne fotke!
kakva boja mora...ja iz njega izlazila ne bih! Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 30/6/2010, 02:40

mali pariz ::kakva boja mora...ja iz njega izlazila ne bih! Kuba - Page 2 Icon_biggrin

Nisam ni ja, iako ne volim da plivam (to mi nesto dosadno, vise bih volela da ronim kad bih znala), ali na onom karipskom ostrvu, talasi su bili toliki da sam ciktala od srece ko malo dete i bacala se na njih. Ta tri dana su bili ludilo. Talasi su bili ko cunami! Kuba - Page 2 Icon_biggrin
Svi smo bili podetinjili, a ono cela plaza samo za tebe- odnosno za nas drustvanjac. Svi smo se bacali i vristali, i stari i mladi Kuba - Page 2 Icon_biggrin
Eh, da mi je ponovo to iskustvo, da opere sva ovaj stres sto se talozi i gusi....


Kuba - Page 2 P1012900

Kuba - Page 2 31713643
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od tuli 30/6/2010, 10:51

Nabla, ovo je..............I ja bih,sad odmah!!!
Predivno,i more i fotografije Kuba - Page 2 612963 Kuba - Page 2 612963 Kuba - Page 2 612963
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od dr mali pariz 30/6/2010, 12:40

e joj,kakva lepota...neverovatno!Kako li je uživo,kad slika ostavlja bez daha
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od buby 30/6/2010, 12:46

Shocked Shocked Shocked
ocu i jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Orline 30/6/2010, 14:40

nabla ::
Eh, da mi je ponovo to iskustvo, da opere sva ovaj stres sto se talozi i gusi....
Kuba - Page 2 561840 Kuba - Page 2 561840 Kuba - Page 2 561840

A ti...u talasu...Neponovljivo Kuba - Page 2 Lol Sjajno...Sa stativom ili bez... Kuba - Page 2 Icon_lol
MM ima jedan takav, samo nikon, isto poluprofesionalni, i poprilično smara svo to nameštanje. Prođe me inspiracija dok namestim Kuba - Page 2 Icon_rolleyes
mislim, nekad mi je bitan trenutak, a ne da namestim situaciju, kao ti na slici na talasima. Sreća, ima dugme za "idiote" pa sam ja neke dobre fotke tako napravila, a on je zadužen za "manuelisanje" Kuba - Page 2 Icon_wink
Pisah na ovoj temi, kao repliku na slike iz Bgd, ali nema veze Kuba - Page 2 Icon_wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Deni 30/6/2010, 20:54

Ovo je neverovatno, ma ja iz vode ne bih izlazila, fantasticno :)
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 7/8/2011, 21:00

Nablonisa, preko koje agencije ste isli, i ako nije problem da minapises koliko je vas izasao aranzman i sta je sve bilo ukljuceno u tu cenu?
Mi planiramo da idemo ili sledece, ili 2013.-e. Jedna od te dve ce biti sigurno. Malo smo se raspitivali, cena je nekih 1600e po osobi za dve nedelje, ukljucujuci sve (prevoz, hranu, prenociste). 4 godine nismo isli nigde, pa je red da se bacimo na egzotiku. :-) Jos kad bi nam dali da skoknemo do Floride, to je ionako na pljucometar od Kube.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od BiKsi :) 7/8/2011, 22:46

Čupava, ako se tvoj dragi nekim slučajem predomisli, povedi mene, to mi je jedna od najvećih želja što se tiče putovanja, da vidim KUbu, i osetim atmosferu njihovih ulica, kafića, života!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od MAAKKI 7/8/2011, 22:58

Joj Nabla ja vec godinama ima veliku zelju da odem na Kubu, a ti me sada jos vise prodrma sa ovim slikama, fenomenalne su, more, boje kultura jojjjjjjjj
ja bih odmah tamo!!!!!!!!!!!!!!! likeit likeit likeit likeit likeit likeit
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Mirjana 7/8/2011, 23:25

Ovo zna da boli...naročito ako ove godine niste bili na moru i to uzalud!!!
Divno more, pejzaži, sve!!!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 27/8/2011, 15:02

Uh povedite i mene!!! :)))

Isli smo preko Kontikija, januar. Eh sad, mi smo slucajno upali u tu grupu jer smo prethodno planiralni na neku drugu destinaciju ali se nije skupilo dovoljno ljudi i onda su nam rekli da je ostalo jos 2 mesta za Kubu jer su neki ljudi odustali. Uglavnom, ta grupa je vec bila popunjena u novembru. Sto znaci da treba da razmisljate par meseci unapred.

Cini mi se da je kostalo oko 1600-1700 eur po osobi. Davno je bilo...a ja sam bas tuduk za vodjenje evidencije kad su u pitanju pare!

Kubu je najbolje da posetite u zimskim mesecima jer je tad kod njih leto. U stvari, kod njih je leto cele godine, ali u dec, jan i feb ima najmanje kisnih dana i nema uragana.

Ako idete organizovano preko neke od nasih agencija, oni vam nude fakultativne izlete. A stvarno, sve sto nude, sve vredi videti, a i dobro je ukomponovano sa danima odmora (red avanture, red odmora i tako do kraja :)) Mi smo imali turu od oko 18 dana. I cini mi se da one ture sa manje dana (tipa 10-12) nisu isplative- dalek je to put (oko 10 h), a ima i stosta da se vidi, pa da se ne bi vise umorili nego sto bi ste se odmorili i uzivali (naravno, pod uslovom da ste frikovi ko ja koja voli da turi nos svuda :)).

Elem, nasa tura je zapocela sa 4 dana u Havani. Tu fakultativno nude izlet u neke pecine i plantaze (cini mi se oko 2 h voznje od Havane i to prema gornjem rogu Kube- ka Majamiju :)) (ps. do Floride nema sansone! :)) Amerikanci, bar tada (ne znam da li se u medjuvremenu nesto promenilo), nisu mogli direkt iz Amerike da dolaze na Kubu nego su isli preko Kanadskih agencija).

Uglavnom, na tu ponudjenu exkurziju nismo isli (cene se ne secam, ali su daleko vise od cena exkurzija po Egiptu, Turskoj i Grckoj)., jer smo hteli da istrazimo Havanu - ono sto se kaze: of the tourist path. Hteli smo da vidimo i kafanski zivot, ali nazalost, nismo naleteli na neku pravu "kafanu" gde oni lumpuju onako kako to mi zamisljamo. Taj dan smo upoznali jednu curu - Huanitu, koja nas je uvece odvela u neki njihov lokal koji je bio prilicno mrtav i onako kao neka menza (a i muzika je bila neka novokomponovana, hip-hop ili nesto sl.), ali smo zato upoznali jos neke ljude pa smo malo caskali o Kubi, njihovom zivotu. Inace, tu su nas odrali, za 4-5 mohitosa smo dali oko 50 eur! Posle smo shvatili da je Huanita promoterka tog lokala i da "dovlaci" strance u lokal i onda ima procenat od toga. Jes bilo malo neposteno i sad post festum kazem i koristoljubivo, a ne kako smo mi naivno mislili "dopali smo joj se" :))

Postoje dve Havane- turisticka i ona realna (nemam na ovom kompu one fensi slike turisticki ulickanog grada- to uostalom mozes na netu da nadjes). Nas je interesovalo da sto vise proniknemo u realni ambijent i dozivimo njihovu svakodnevnicu:

Kuba - Page 2 17157022[/URL] [/img]

Svuda po trgovima i zelenim povrsinama moze se videti neka grupna aktivnost ljudi: klinci ili ganjaju loptu, ili uce Capoeru; stari vezbaju Tai-Chi, ili igraju sah i sl.

[img]Kuba - Page 2 63176109 [/img]

Druga fakultativna opcija za Havanu je vecernji izlazak u Tropicanu (cena 100 dolara ili 100 eur, ne secam se). To vredi videti, to je ono sto se vidja samo na TV-u.

Evo mali glimps:

[img]Kuba - Page 2 17441421 [/img]

[img]Kuba - Page 2 Tr1g [/img]

[img]Kuba - Page 2 Tr2aq [/img]

4. dana krecete za Varadero i tada se na putu iz Havane svraca u Hemingvejevu kucu (koliko se secam, tu nismo nista platili (valjda je bilo uracunato u aranzman), jedino se placa ako zelis da uneses fotoaparat i kameru (ne secam se tacno cene, ali nije bilo jeftino- ah, lupicu, mozda negde oko 20-tak eur) ....cenu shvati uslovno jer me pamcenje izdaje... Very Happy
I svracate u jedno ribarsko selo i lokal gde je Hemingvej ispijao svoje koktele i dobijao inspiraciju za svoje romane. Mozda ce neka od vas znati ime mesta jer to mesto je opisano u "Starac i more" (valjda- tako su mi rekli, nisam proveravala, a nisam ni citala knjigu- film me dovoljno deprimirao :)

Nastavicu sa Varaderom...

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 29/8/2011, 10:38

Da, da, da, tako nam je i rekao jedan poznanik sa Floride da bez vize nema sanse da se 'prebacimo' na Floridu, i da on, kad ide na Kubu, ide sa Kanadskim pasosem.
Super da si nam pomenula 'promoterku', da znamo na sta da obratimo paznju.
Planirali smo novembar, tako da nas ceka jos godinu i nesto, ali ja volim da planiram na vreme, sto zbog finansija, sto zbog vremena.
I nas interesuju ruralniji delovi Kube, a Cupavca kako i gde se prave tompusi, kao i konzumacija istih u prostorijama namenjenim za to (odredjena vlaznost i temperatura), a mene ples po ulicama, a naravno i sve ostalo sto Kubu cini tako primamljivom. Jedva cekam nastavak vaseg putesestvija.. Uzivam, hvala ti.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Mirjana 29/8/2011, 11:19

I ja čekam taj nastavak danima!
Inače, ja ne bih posećivala ništa sem dela za turiste. Plače mi se i kada gledam slike, i ne bih dozvolila sebi da mi odmor (posle tako dugačakog puta koji sigurno neću nikada preći jer sam kukavica) propadne zbog moje empatije! Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od nabla 31/8/2011, 01:48

Izvini sto pravim duge pauze... htela sam malo da se podsetim pa sam isla do mojih po knjigu i resto slika!

Cupava ::...a Cupavca kako i gde se prave tompusi, kao i konzumacija istih u prostorijama namenjenim za to .....a mene ples po ulicama, a naravno i sve ostalo sto Kubu cini tako primamljivom.....

Cigare- skroz zaboravih... Very Happy

Da ta exkurzija (Vinjales- oko 65 eur) na koju mi nismo isli podrazumevala je i posetu fabrici cigara. Cene su razlicite, ali uglavnom te zvanicne (legalne) cigare koje su kupuju su prilicno skupe. Mi nismo uzimali, ali koliko sam shvatila ipak su znatno jeftinije od onih u shopovima po Evropi gde se mogu naci kubanske cigare.
Svi koju su kupovali cigare iz nase grupe su kupovali ispod zita. Kubanci koje smo upoznali pomenuto vece sa Huanitom, odveli su nas kod jednog od njih u stan. Elem, oni to donose iz fabrika (hmm, kradu) i onda to prodaju znatno jeftinije. 'Trampu' nemam zabelezenu na fotkama, ali imam na kameri! Very Happy Obecajem vec duze vreme da cu filmice postaviti na Youtube- uskoro ce se i to desiti, nadam se.
Na exkurizji po Vinjalesu videcete i pecine indijanaca...to je sve sto znam o tome, a to jeste 'ruralni trip'. :)

No da vratim pricu na pocetak. Sredstvo placanja na Kubi je CUC, ekvivalent Euru. To je moneta za turiste, tako da su i cene 'turisticke'- one evropske (dakle prilicno visoke). Recimo, na Kubi se mogu kupiti i brazilske sandale koje kostaju 150 eur npr. Kubanci placaju u njihovoj valuti i prodavnice koje su namenjene njima su daleko jeftinije, ali tu stranci ne mogu kupovati, dok Kubanci mogu u prodavnicama za strance ukoliko imaju CUC i uopste toliko para da te artikle plate.
Ono sto je interesantno jeste da je Kluba strasno raslojena. Bogati sloj- funkcioneri i ljudi bliski vrhu partije, nazovimo 'srednji sloj'= ljudi koji rade u turizmu pa su na izvoru para (sto zbog prodaje robe na crno ili zbog baksisa koji dobijaju) i sirotinja.
Pored toga na Kubi vlada strasna 'rasna' diskriminacija. Vodic nam je spomenula da postoji oko (hmm, lupicu, ali ne mnogo) oko 90 tipova koze. 'Najlosije' se kotiraju oni sa bas, bas crnom kozom (katran crnom). Tako npr, u neke hotele, lokalni crnci ne mogu da udju. To se desilo cerki kubanskog ambasadora u Srbiji. Iako je visoko obrazovana (lekar), tata funkcioner, imala je problem da udje u hotel Nacional. Tek intervencijom nasih ljudi, ciji je gost bila, mogla je da udje.

Nije za zameriti ni Huaniti. To sto je uradila, to je borba za opstanak. Naravno, treba biti oprezan i ne treba biti preterano romantican i idealizovati okruzenje (a tesko je to izbeci na Kubi :)). Njena nastavnicka plata je oko 6 dolara.... Lekari imaju platu oko 25 dolara.

Bez obzira na nizak standard, oni nisu gladni i svi su lepo i moderno obuceni (kako, nemam pojma) Npr. Hunaita je bila super obucena, fensi patike, odlicne farmerke, top majica, odlicne suncane naocale. Verovatno su se tim pitanjem bavili i stranci koji su dolazili u Srbiju 90-tih godina. Svaki zitelj dobija mesecna sledovanja osnovnih namirnica (snimili smo i takve prostorije gde te namirnice dobijaju na tackice, ali smo zato izazvali galamu zaposlenih :)). No, zeljni su svega onoga sto je nama lako dostupno (situacija je otprilike kao kod nas posle drugog svetskog rata- mada, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo). Ponesite bombone, to je lep poklon za decu na Kubi. A dolazicete s njima u kontakt. Takodje, visak para sto nam je ostalo u kubanskoj valuti smo poslali Huaniti. Neko je na licu mesta ostavljao visak novca nekome s kim je ostvario kontakt.

Narod na Kubi je prilicno obrazovan i produhovljen. Nekako su dostojanstveni i ponosni. I stvarno deluje da su srecni, bez obzira na izolaciju. Kad kazem 'obrazovani', ne mislim samo na formalno obrazovanje. Pomno prate desavanja u svetu i nece se desiti kao na zapadu da ne znaju za neki aktuelan svetski problem, da ne znaju gde se neka drzava nalazi i sl.
Izgled...ja sam imala prilicno 'romanticnu', filmsku viziju Kubanaca. Zene su im debeljuskaste i nisu nesto lepe. I nisu izvajane kao sto gledamo na filmovima :). Sve nose extra mini, bez obzira sto ima sta da kipi. Ali, one to znaju da nose. Ni jedna se ne stidi svog tela i sve su vrlo sexipilne, upravo zbog samosvesti. Videces, 'zapadni' sistem vrednosti ti se totalno pomeri na Kubi. :))

Kriminala na Kubi gotovo i da nema. Naravno, za to je zasluzan strasno represivan sistem. Recimo, u Havani nam je prisao jedan Kubanac i pitao je MM koliko je sati (valjda, jer nisam bila u blizini). Nista drugo nije stigao da prozbori, vec su mu prisli policajci i odveli ga do kola i stavili mu lisice (i to je snimljeno :)). Neko je rekao da je njima zabranjeno da stupaju u kontakt sa strancima, ali mi smo imali kubansku snaju u nasem drustvu u Bg-u koja je rekla da to nije tacno i da je verovatno taj covek od ranije poznat policiji (da nije bio zaustavljen, mozda bi nam ponudio cigare ili rum na crno). Dakle, i ako budete zalazili u delove grada koji nisu turisticki, nema razloga da se plasite ili prezate od kontakta. Nece vas niko napasti ili vam ukrasti nesto. Eventualno ce vam ponuditi 'hot stuff' ...:)

Po samoj Havani imacete dosta izleta i videcete dosta znamenitosti- sve u sklopu osnovne cene...

Ako sam vodic ne spomene, a trebalo bi, pitajte za pijacu slika- ona ce vam biti na putu kad budete organizovano razgledali grad. Tamo slikari prodaju fantasticne slike u stilu kubizma, koje su neverovatno jeftine, a fenomenalne! Cene su oko 25, 50, 70 eur, zavisno od formata. (oni to sve lepo upakuju u tvrde rol futrole, tako da nije problem za transport. Dobicete i sertifikat, pogotovo ako su slike veceg formata jer za te vece na aerodromu traze taj sertifikat).

Takodje, da ne zaboravim....nemojte nista vredno stavljati u kofer koji ide dole u avion. Kameru, fotoaparat... sve to nosite u rucnoj prtljagi. Nasim prijateljima iz grupe se desilo da im se na povratku 'zaturio kofer'. Kofer je tek posle nekoliko dana stigao u Bg, kao zaturio se, ali razvaljene brave i ukradenog fotoaparata. Radnici aerodroma su na rentgenu snimili da je u koferu fotoaparat, skinuli su ga sa trake, otvorili kofer i ukrali aparat! ...Fotoaparat se moze ponovo kupiti, ali ne mogu se povratiti licni trenuci uhvaceni kamerom!

Sto se tice plesa ljudi po ulicama...to kad stignemo u Varadero! Very Happy

Posto volis da pravis kolace, ovo ce te sigurno interesovati Very Happy

[img]Kuba - Page 2 P1011949 [/img]

[img]Kuba - Page 2 P1011951 [/img]
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od dr mali pariz 31/8/2011, 09:42

Uf,kakav izveštaj!
Diiivno,poput te tečne čoko!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 31/8/2011, 10:13

Mmmmm..cokolada.. Kakav putopis..ovako se zablenem kad citam dogodovstine Cathy i njenog andjela, kao i Pari u borbi sa belim mantilima.
Ono sto me je iznenadilo je info o valuti i nemogucnoscu kupovine u svim prodavnicama. Ne postoji mogucnost zamene € u njihovu valutu? Mora samo CUC? Ako nabavim pezose (uz CUC), mogu li tada kupovati u svim radnjama?
Cekam video, cekam nastavak, cekam slike.. Ne zuri, kad nadjes vremena, samo nemoj da zaaaaboravisss. Hvala. :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupavac 31/8/2011, 11:37

Nabla, kao jača Cupavina skoro-pa-polovina, želim da ti kažem da ti zavidim. Opasno.
Ali! Pošto ce moja divna žena izdvojiti od našeg budžeta pare za Čupkovu igračku (recimo, neko NikonČe d3100 sa pratećom opremom), voljan sam da ne jedem i ne pijem kad budemo kročili na tlo naših Nesvrstanih drugara.
Jeste li tamo iznajmljivali kola, skutere?
I, nemoj sada stati sa izveštavanjem.. (:
Cupavac
Cupavac

Broj poruka : 8
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 31/8/2011, 12:25

Nema igracaka! Ako si sad skoro pa polovina, sta ce tek biti posle gladovanja?! Em mladji, em mrsaviji..nece to da moze dragi moj! Nema masaze, tacka.
E da, ne pitah za iznajmljivanje prevoznog sredstva.

Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupavac 31/8/2011, 12:28

Nisi pitala, jer si u oblacima. Sve zaboravljaš :*
A ja ću igračku uzeti, i ti tu ništa ne možeš! Ima da se ožderem i obločem, ali uzeću svoj fotoaparat makar slikao komšije.

A sad pitaj i da li mogu stvari od vrednosti da se ostave na plaži dok se kupamo. Takođe i pitaj, kako stoje sa wireless internetom i konektovanjem na isti. Vt (:
Cupavac
Cupavac

Broj poruka : 8
Datum upisa : 31.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Cupava 31/8/2011, 12:35

Nemam copy/paste, pitaj ti! I ne spamuj temu, slusaj starije, bre! :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kuba - Page 2 Empty Re: Kuba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu