KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

+26
srna ns
neca73
saska1
SladZana
noja
dr house
3023456
korpica
sareni leptir
Dionisia
Jejaaa
karakaca
*AIDA*
mamilicka
lilly13
anak
julija
BiKsi :)
bule74
dr mali pariz
ciklama
Cupava
Malina
vašar
Orline
zalosna_sova
30 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od Jejaaa 13/3/2012, 13:51

Da se i ja ukljucim, pijem kombinaciju virka i hajducke trave, vec trecu turu, pa cu praviti pauzu, tako sam negde procitala da treba, stavim po supenu kasiku od oba, prelijem sa pola litra vrele vode, pustim da se ohlade i pijuckam ceo dan, to su dve solje otprilike.Ciklusi nikad precizniji, nemam nikakav sekret, ovulacija bas izrazena, a ciklusi su mi inace bolni, a sada em traju 4 dana, bas oskudnije nego inace, a bola ima , ali jako manje, samo prvi dan.
Negde sam procitala da je jako doba smesa rena 40g, i meda 200g, ostaviti na dnevnoj svetlosti 10 dana, a od 11.jesti, svako jutro po kasicicu, kad se pojede vise se ne pravi.Jeste bljak, ali mislim da mi nece skoditi, necu crci, tako da sam i to jele pre mesec dana.
Nadam se da necu ni sacekati pismo, a kamoli postupak, vec cu im samo saopstiti da sam uspela i bez njih.



Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 46
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od Dionisia 18/7/2012, 08:52

Ja sam cula da je taj virak odlican za sekret, da se ocisti, samo nikako da shvatim kako se tacno on pije?
Dionisia
Dionisia

Broj poruka : 122
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 25/11/2012, 00:34

i mene zanima priprema i sve ostalo...pomagajte
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od korpica 28/11/2012, 10:50

Ja sam pila virak u kombinaciji sa hajduckom travom,bas u tom periodu sam i ostala u drugom stanju(sad,zavrsilo se tako kako se zavrsilo,nema veze s tim)Moje licno iskustvo,regulisao mi se ciklus,sekret,steze grlic materice.....
Bas sad planiram da ga uzmem i pocnem da pijem,nisam odavno
Ja pijem ovako,kasicicu virka i kasicicu hajducke prelijem sa soljom kljucale vode,ostavim oko desetak minuta,procedim i pijem.Tako 3 puta dnevno
S ovim cajem treba biti uporan,redovno ga piti,ja sam cak prvi put gledala i pila ga na nekih pola sata pre obroka
Naravno,vec je i pisano,nesme se piti duze od 3 meseca,mora pauza
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 28/11/2012, 15:25

hvala...pocecu i ja verovatno isto tako do pocetka vto
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od 3023456 29/11/2012, 16:51

Sve je individualno,ali meni nista do sada nije pomoglo...a ne znam sta nisam probala..ni cajevi razni,ni vitamini ..nista Sad
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 29/11/2012, 17:32

...........mislim da si jako tuzna ....koliko vidim iz ove poruke ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od 3023456 29/11/2012, 17:47

jako....
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od dr house 12/12/2012, 13:48

prema mojem iskustvu svi ovi čajevi dosta djeluju na hormone, jer kad
sam god krenula sa uzimanjem osjetila sam neke promjene (marulja - dobila plodnu sluz, vrkuta - smanjila bolnost M). to što nisam bila dovoljno ustrajna niti sa jednim je druga priča.
e sad, ono što mene zanima je to što sam na Američkim stranicam naišla na pripravke koji se koriste protiv neplodnosti i to različite mješavine biljaka za prvi dio ciklusa, a različite za drugi. meni to nekako zvuči i logično, a i logično mi je da nam ne može svima pomoći sve, jer imamo ratzličite tegobe.
evo šta sam našla pa možda kome pomogne:
za prvi dio ciklusa:
Artemisia Vulgaris (divlji pelin), Ružmarin, Bazga, Kadulja, Malinov list,

za drugi dio ciklusa:
Virak, stolisnik, kopriva

dr house

Broj poruka : 17
Location : HR
Datum upisa : 15.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od karakaca 21/12/2012, 21:36

dr house ::prema mojem iskustvu svi ovi čajevi dosta djeluju na hormone, jer kad
sam god krenula sa uzimanjem osjetila sam neke promjene (marulja - dobila plodnu sluz, vrkuta - smanjila bolnost M). to što nisam bila dovoljno ustrajna niti sa jednim je druga priča.
Slazem se draga s tobom jer sam i ja sa virkom imala odlicne i ne tako bolne cikluse, cak nisam imala vise zaostale fokilikule koji nisu pucali kad treba pa u narednom ciklusu pravi haos.
ali treba biti uporan i idtrajan ja sam virak pila kad dobijem ili onako kad mi treba nesto toplo.
Samo mi nije jasno zasto ne sme da se koristi u trudnoci , mislim da sam negde citala da odrzavaju matericu da zadrzi plod i da moze da se pije do 8 meseca,
mozda gresim ali tako sam procitala
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od karakaca 21/12/2012, 21:40

http://www.herbateka.eu/vrkuta
mislim da ce biti od pomoci
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 21/12/2012, 21:54

karakaca,ima li sta novo? pisi mi pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od BiKsi :) 26/2/2013, 22:12

Sladić

(Glycyrrhiza glabra)

NAJBOLJE ZA: policistične jajnike

Slatki koren upotrebljava se kao aroma u slatkišima. Zanimljiva je
činjenica da je aktivni sastojak u ovoj biljci pedeset puta slađi od
saharoze. Upravo zato sladić je sastojak mnogih lekova kao što su sirup
za kašalj ili lekovi za čir. Povećava izlučivanje kortizola i estrogena,
a smanjuje testosteron.

Takvo delovanje važno je za žene s
policističnim jajnicima jer taj sindrom podrazumeva preteranu količinu
testosterona, što može da prouzrokuje neplodnost, povećanje telesne
težine, dlačice na licu i akne.

Istraživanja su pokazala da
sladić kod žena smanjuje količinu testosterona za pedeset odsto. Ključ
je u aktivnom sastojku koji blokira enzim za proizvodnju testosterona u
jajnicima. Sladić blagotvorno deluje i na kosu i na kožu sprečavajući
tako, s druge strane, aktivnost testosterona.

KAKO GA KORISTITI: kod
policističnih jajnika sladić se najčešće kombinuje sa božurom. Božur
takođe smanjuje proizvodnju testosterona, pa zajedno ove dve lekovite
biljke imaju vrlo snažno dejstvo. Božur podstiče ovulaciju i poboljšava
proizvodnju progesterona. Najbolje ih je pomešati u razmeri 1:1.

SAVET: žene
kojima je potrebna ova biljka često imaju želju za slatkišima koji je
sadrže. Ali, količina u bombonama nije dovoljna za tretman.

UPOZORENJE: velika
doza te biljke može da izazove gubljenje joda u organizmu, a to može da
prouzrokuje visok krvni pritisak. Ovde preporučene doze, međutim, nisu
štetne.

Kopirah ovde deo iz posta sa prve strane.

Razmišljam da pijem ovaj čaj do postupka. Muče me dve stvari. Da li smem sladić zbog insulina (uopšte da li će da ima veze), i da li ga smem piti zbog ovog gubljenja joda, koje mi ne odgovara zbog štitne? Šta raditi, pitanje je sad? Rolling Eyes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od noja 26/2/2013, 23:22


Posto nisi do sad nemoj pred postupak, travke neidy sa lekovima
Ja sam pila virak za matericu i macu za ovulaciju,
al dosta pre postupka i dug period
pre sam za zlatnu maku ali nemoj ni to, ona isto dovodi hormone u balans
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od SladZana 27/2/2013, 08:54

Sad vidjeh ovu temu, svidja mi se, ali ne znam smijem li da pijem ista od ovih cajeva kad sam na sioforu???
Ja bih rado nesto za pco i neredovne mens uzela.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od BiKsi :) 27/2/2013, 22:26

Noja, kako misliš travke ne idu sa lekovima. Ja pijem s vremena na vreme virak, pa gujinu travu, pa sad čaj od divljeg origana. Lekove pijem za štitnu i za hiperinsulinemiju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 27/2/2013, 22:36

noja imas pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od saska1 27/2/2013, 23:32

I ja pijem virak stalno a i lijekove razne
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od anak 28/2/2013, 08:11

Ne smeju se piti sa lekovima. To mi je rekao moj dr. a fitoterapeutkinji Radi M. uvek prijavim ako želim piti neke lekove (čak i antibiotik npr.) da ona tome prilagodi terapiju. yes
Biksi, ja pijem četvrtinu kašičice sladiča, a meni rekla za oporavak jetre (uopšte nemam policistične jajnike) sestro slatka Šta sad doktor
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 28/2/2013, 09:55

dali ovi cejevi smeju sa vitaminima ,kao sto su folna ,vit c ,omega 3 ,d 3 ....b kompleks ,cink ...?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od BiKsi :) 2/3/2013, 14:43

Meni je nekako nemoguće da sad ja ne smem uopšte piti čajeve, bilo kakve, jer pijem lekove. Anak, verovatno je sladić dobar i za jetru. Ja za čišćenje jetre pijem čaj od gujine trave ili sikavica, i znam da ona nema kontraefekata. Lek za štitnu ću piti do kraja života, je li to znači da neke čajeve neću nikad smeti uzeti?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od karakaca 3/3/2013, 23:43

Virak mislim da moze da se pije sa lekovima ja ga stalno pijem i nemam problem sa hormonima cak su i dobri kad ga redovno pijem.
Biksi a za sta je ta gujina trava? Ja dok sam bila na stimulaciji nista nisam pila od cajeva mada sam mogla maticnjak jer je za opustanje.
Rusa (lisaevac) caj sam pila zbog cista na jajniku, virak za hormone, macinu travu za ovulaciju.
Virak pijem i kad sam prehladjena i kad mi je pojacan sekret.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od BiKsi :) 4/3/2013, 12:11

Seme gujine trave je za čišćenje jetre i organizma.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od noja 4/3/2013, 15:35

Bixi mislila sam na sam postupak i stimulaciju, ti si pred vto,
Ja sam pitala za virak rekli su.mi nikakvi cajevi za vreme stimulacije,
a za ove ostale lekove verovatno moze ...
Bolje nesto dobro za dizanje imuniteta , maticni mlec, propolis, med limun ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od sareni leptir 5/3/2013, 15:32

ni ja nebih nikakve cajeve tokom stimulacije ! taman posla ! to nikako .bolje nesto za imunitet...cvekla ,,,med,,,mat mlec..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak - Page 2 Empty Re: Virak - Vrkuta - Gospin Plast i Maticnjak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu