KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yin i Yang hrana i hormoni

4 posters

Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od nabla 27/3/2009, 16:01

nedavno mi je dr Goca Ivanovic dala listu yin i yang hrane koju bi trebalo uzimati u zavisnosti od faze ciklusa:

Yin Hrana- podizanje nivoa estrogena (I faza ciklusa- do ovulacije)Yang hrana- podizanje nivoa progesterona (II faza ciklusa- od ovulacije do menstruacije/trudnoce)Neutralna hrana
Badem ,jabuke, banana, grozdje, limun, pomorandze, kriske, ananas, jagodePrzeni kikiriki, orah, mandarine, persimmons?Sljive, suvo grozdje, breskve, urme, tresnje
Spargla (asparagus), brokoli, sargarepa, kupus, celer, kukuruz, krastavac, gljive, bela repa (white turnips), krompir, paradajz, vecina zelenog povrcaBambus, patlidzan, zeleni i crveni biber, praziluk i luk, krompir, slatki krompir, crveni pasulj, paradajz, kidney beans?
Pasulj (bean curd) i prokelj (sprouts), pacetina, svinjetina, sojino mlekoGovedina, jagnjetina, curetina, zecetina, pileca supa, jaja, pute od kikirikijaMleko, pilece belo meso
Rakovi, jegulje, ostrige, dagnje, sardine, kozice (racici)Som, sva dimljena riba, shellfish?
Produkti od soje, kesten, pepermint, pirinacGlutinous rice?, vinoHleb, beli pirinac spremljen na pari
cajevi

Med, soBeli luk, crni biber, susamovo ulje, sirce, vino, cokolada, kafa, dzumbir
*** Uz Yin hranu piti i dosta caja od kore mandarine

ps. neke termine nisam uspela prevesti, pa ako neka od vas zna.... Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od Jeckie 29/3/2009, 12:36

kidney beans- crveni pasulj
shellfish je ostriga
glutinous rice - integralni pirinač
a šta je persimmon? nemam pojma
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od nabla 30/3/2009, 01:37

fala Laughing
Nego, aku su i oysters ostrige, zasto ih onda u drugoj koloni oznacavaju kao shellfish?
Da li je moguce da jedan od ta dva pojma ima vise znacenja?
Takodje, taj kidney beans jel to mozda onaj crveni sto se koristi samo za salatu?
Buni me jer u istoj rubrici navode red beans i kidney beans Rolling Eyes
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od HappyGirl 30/3/2009, 06:55

shellfish - kornjača, puž,rak... školjka.Mislim da su u ovom slučaju školjke Very Happy
Bean curd si prevela kao pasulj(ako sam dobro skapirala ) a to je u stvari sojin tofu sir.
Kidney beans jeste crveni pasulj, ima više vrsta, verovatno je zato napisano tako.Ti kupi taj za salatu i onaj što se kuva i eto...
persimmon drage moje, da vas sad čuje moj muž da nemate pojma koje je njegovo omiljeno voće, strašno bi se naljutio. Wink To vam je japanska jabuka.Prelepog je ukusa, sočna i narandžaste boje. Ima je u Veru i obično je prodaju kod kineza tamo na onoj maloj pijačici kad krenete ka c marketu i pošti.Moj savet je da je kupite zrelu ukoliko želite da osetite pravi ukus te voćke a ako kupite tvrđu malo će vam se ustašca skupiti.Ne baš kao kod dunje ali slično. Inače izuzetno voće.Evo vam slidza da vidite kako izgleda.Cena je malo jača ali vredi. yes
Yin i Yang hrana i hormoni 74645665
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od nabla 30/3/2009, 14:10

HappyGirl ::Bean curd si prevela kao pasulj(ako sam dobro skapirala ) a to je u stvari sojin tofu sir.
upssssssssssss, hihihihihihihihiih
uraaaa za japansku jabuku igra

hahhahahha, izofirala sam se ovim prevodima hrane, vidi se iz aviona kakva sam domacica  b
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od Jeckie 30/3/2009, 16:12

Jaoj, ja sam tu jabuku ubrala u jednom vrtu, krišom, tj.ukrala Embarassed , sačekala da sazri i pojela je, a mm se zgranuo, misleći da jedem nejestive, ukrasne biljke, koje su po njemu otrovne Very Happy . Hvala ti H. za sličicu, sad znam šta je . stupido affraid Jeckie
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od HappyGirl 30/3/2009, 17:37

nabla ::

hahhahahha, izofirala sam se ovim prevodima hrane, vidi se iz aviona kakva sam domacica  b
Ako je za utehu, gora od mene nisi,nažalost Embarassed

Jao jecki, kad sledeći put budeš išla da pozajmiš jj, povedi i mene Laughing
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od zalosna_sova 30/3/2009, 20:46

Khm da vidite ko je stupido: ja sam to vidjala i uvek mislila da je paradajz Embarassed lol! e a sad znam Very Happy
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yin i Yang hrana i hormoni Empty Re: Yin i Yang hrana i hormoni

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu