KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

+31
aurora
winni
Nataly17
Zensko pero
mamadabudem
mimi85
micam
alisa
BabyBear
NikolaMaja
Mimi12
BebeZlatibor
sanja 73
Simona
Bobac
Sirijus
neca73
Struzzo
beta
lenjivica
Anuska
lilikan
nena beba
Kata
Orline
Lily
_luna_
rikikiki
Mini
vremejezabebe
nabla
35 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od winni 18/10/2018, 22:12

ljubav Posto smo i mi iz te price samo da kazem nas primer ja mog decaka obozavam tolko ga luudo volim da bih ga po celi dan ljubila kazem mog zato sto i jeste dusa moja gledam kako raste kako se menja svaki dam te prelepe okice koje nekim cudom ima i moja majka do u nijansu su imiste kako neznam i nije bitno zao mi je samo sto nisam ranije to rascistila sama sa sobom sada bi imala jos koje ali bice dace bog sve su to nasa deca love
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Nataly17 20/10/2018, 15:22

Hvala Winni sto si podijelila svoje iskustvo. Mnogo znaci.
Zensko pero, imacu u vidu tvoje rijeci.
Hvala svima koje ste se javile love
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Principessa 21/10/2018, 19:57

Draga Nataly, mišljenja sam da većina nas prodje vrlo trnovit put dok ne dodje do tačke na kojoj donacija postaje jedini mogući način da se ostvari kao majka. Neko tu odustaje od borbe, neko usvaja dete, a neko se pak odlučuje za donaciju. Ja sam isto blizu te neke odluke, ali iskreno što sam bliža tom raskršću, sve sam sigurnija da će donacija biti moj izbor. Naravno da nije lako prelomiti takvu jednu stvar, pogotovu ako se boriš (kao i dobar deo nas) već godinama da uz pomoć svojih jajnih ćelija dobiješ svoje biološko dete. Imam utisak da je ipak nekako lakše kad je od samog starta to jedino moguće resenje, pa onda ni sam izbor nije toliko širok. Kako god, mislim da dete koje raste u tebi 9 meseci, kao i epigenetika (o kojoj mnogi centri već uveliko pričaju i rade istraživanja) doprinose tome da deo tebe svakako mora biti urezan u karakteristike tog deteta (uključujući i fizički izgled, seksualno opredeljenje i inteligenciju- tako kažu bar studije instituta za epigenetiku u Valensiji). To dete je svakako 100% tvoje iz mnogo bitnijih razloga od same genetike, epigenetike, ili bilo čega tome sličnog. Meni je to daleko bliže i prirodnije od usvajanja deteta u današnje vreme u Srbiji, jer ne mogu ni da zamislim kakav idiot može biti čovek koji dete ostavi sirotištu kad ga rodi. Ja samo zamišljam da je većina takvih ili romskog porekla, ili od roditelja narkomana, ili na bilo koji način poremećenih ljudi kojima tako nešto može pasti na pamet da urade, tako da to nekako ipak sebi ne bih poželela...
Dakle, ko ne može da zamisli svoj život bez deteta, po meni je ovo apsolutno najdivnije i najhumanije rešenje koje nam (na našu veliku sreću veka u kom živimo) moderna medicina nudi. U potpunosti te podržavam da prelomiš na ovu stranu i mislim da ni u jednom trenutku nećeš zažaliti, kao što nijedna od cura koje su se tako ostvarile kao majke nije! 😃❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Nataly17 21/10/2018, 23:23

Principessa, slazem se sa tobom kada kazes da je teze prelomiti nama koje smo imale sansu da budemo bioloske majke samo da je malo srece bilo ali to nije u nasim rukama. Ja se jos borim sama sa sobom... ciklusa jos nema a cini mi se da imam i toplotne talase, posebno kada pomislim na razlog zbog kojeg ga nema, svu me znoj oblije. Od muke...Definitivno moram poci kod dr i mozda krenuti sa cikloproginovom.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od winni 22/10/2018, 11:11

Da dodam jos nesto ja sam dugo bila protiv donacije medjutim posle 6 neuspele vto nisam vise mogla i u jednom trenutku nesto je samo kvrcnulo i jedva sam cekala da krenemo sa programom Laughing Laughing ..i kada je stigao moj decak shvatila sam da mi je celog zivota falilo to nesto da budem srecna samo tako ... kada ga ujutru sanjivog drzim u zagrljaju a on sad vec pocinje nevestto i preslatko da me grli ja se zaplacem ( od srece i stisnem ga jos jace)a on me gleda i poljubi mamu da ne place nepostoji nista na svetu sto bih menjala za to.... sreca ljubav ljubav ali svako od nas ce ko je u toj situaciji naci trenutak kada ce da prelomi zato svim buducim mamama na ovim stranama sretno od nas...
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od aurora 27/10/2018, 10:07

Uf ta razmišljanja i donošenje odluke...pogotovo što smo većinom žene koje su prošle 40-tu godinu, dakle samosvesne, zrele, jake žene. Moja odluka je doneta posle 7 vto, krajem 2016god. Sada imam 45 god i dva neuspela feta iz donacije. Mene sada vata strah da li cu uopste i uspeti sa donacijom. Sa mog aspekta kao jedan od bitnih razloga prilikom odluke uzmite i sledeci parametar: čuvajte svoje zdravlje! I fizicko i pshicko. Niko vam ne moze reci kada da stanete sa svojim jc, to morate same da odlucite.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od BabyBear 27/10/2018, 18:30

Uspeces
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od micam 27/10/2018, 22:45

Aurora isto se pitam i ja.zivaca sve manje a i novaca nema bas puno.Ja sam prelomila samo mi se neda nikako da krenem stalno neki dogadjaji i desavanja zbog kojih nemozemo(skupis novac iskrsne nesto sto nemoze da se odlozi,dese se nake stvari u porodici zbog kojih odlazemo i tako) valjda onaj gor ima put i vreme kad i kako i tad ce se sve poklopiti nadam se.

Cvrso verujem u uspeh.Aurora uspeces i ti mora tako.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od aurora 28/10/2018, 07:29

BB 😘😗😚😍😚 ljubim oka tvoja dva u naručju
Micam nadam se draga, činimo sve što je do nas ❤❤
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Nataly17 27/11/2018, 22:24

Drage moje, danas na cetvrti dan ciklusa FSH je 30, a estradiol 11. Inace ciklus je stigao posle tri mjeseca.
Da li je pozeljna Cikloproginova u mom slucaju?
Mislim da sam sve bliza odluci o donaciji. Poslala sam mail Embrioclinic u Solunu.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Principessa 27/11/2018, 22:33

Jeste Nataly, pozeljna je usled niskog estradiola, koji ukazuje na to da verovatno hormonski polako ulazis u menopauzu. Ako krenes sa hormonskom substitucijom imaces redovne cikluse, a pored toga i pripremljenu matericu za fet. Lakse je potkovati endometrijum sa redovnim ciklusima i uravnotezenim hormonima, nego kad su neredovni ciklusi i nizak estradiol. Meni je nekoliko lekara reklo da nije dovoljno endo pripremati samo jedan mesec ukoliko ti je fsh visok, a samim tim i estradiol nizak (to uglavnom ide zajedno), jer kao sto znas estradiol je najbitniji hormon za kvalitetan endometrijum. Tako da moj definitivan odgovor je- da!
Drugo, takodje te jako podrzavam u izboru klinike, odlicni su i oni i lekar koji je na čelu iste! 👏🏼👏🏼👏🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Nataly17 27/11/2018, 22:54

Endo mi je uvijek bio ok ali mislim da je sada situacija drugacija. Sjutra je peti dan tako da mogu poceti sa ciklom. Koliko se sjecam ona nema nikakvih nuspojava mada je to nebitno kada se mora. Znaci ona je idealna za nas a do kada se moze piti? Sve dok zelimo da imamo ciklus ili kako?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Principessa 28/11/2018, 01:05

Upravo tako, do zaceca, zene su je obicno tako koristile. Ali to svakako moras konsultovati lekara koji bi ti radio sledeci postupak. Ja ipak ne bih na svoju ruku uzimala. Zovnes i pitas i onda si mirna, ipak mi ovde nismo lekari.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od aurora 28/11/2018, 08:32

Nataly, fsh je prilicno visok i trebalo bi da se počne sa ciklom. Sto kaze Principesa, potrebno je barem tri ciklusa da se uravnoteze hormoni i da se endo spremi za fet. Sad vise nema veze sta je bilo, sad su drugi momenti 😣
Vidim da si poslala mail u Grčku što podržavam. Ja sam u klinici Embryolab. Imala dva neuspela pokusaja i sad se spremam za treći. Za neuspele ne krivim nikog i krivim sve. Uglavnom ne menjam ih.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Nataly17 28/11/2018, 08:45

Strah me da se i sledeci ciklus ne oduzi pa bih iz tog razloga pocela ciklu. Jednom sam vec bila u takvom programu. 
Hvala vam do neba na savjetima
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Gost 25/3/2019, 23:02



Poslednji izmenio Cukoljubac dana 20/2/2020, 18:14, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od mamadabudem 26/3/2019, 10:59

Je l' na neko šta se dešava sa donacijom u Srbiji? Hoće to nekad zaživeti? Ja sam zvala i pitala, kao biće ...ali kada? Kako rade na tome verovatno 2056. godine... Mad Mad Mad
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Principessa 26/3/2019, 11:30

Mamadabudem draga, mislim da se nažalost naša generacija na to ne može osloniti, eventualno naša buduća deca po svemu sudeći...😂😂😂
Koliko sam ja shvatila, problem je u tome što fale podzakonski akti, a teško da će ih država skoro doneti jer nema novca za banku reproduktivnih ćelija i sperme, a (ako sam dobro razumela) to je neophodno za stupanje ovog zakona na snagu...i tako u krug, kao i sa većinom drugih “obećanja” u ovoj državi...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od lola1980 27/3/2019, 06:44

[quote="Cukoljubac"]Ja samo zalim sto to nisam uspjela prije prelomiti. Ova ljubav, ovaj osjecaj, osjecaj na 7.nebu dom ga samo gledam a kamoli ljubim....bozanska ljubav. Ali, sve 8ma svoj trenutak. Jer ranije, to ne bi bio on. A bas on je morao da se rodi. I da mogu stici, rodila bih petoro ❤[/quote

Hvala ti Cukoljubac na ovom postu. Divno si napisala i nama koje se borimo ovim postom si dala nadu da uvek ima druga opcija i da ipak ljubavi nikad dosta pa kako god da postnes majka.
Cestitam ti i uzivaj

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od mamadabudem 27/3/2019, 08:42

Principessa, ma strašno. Ne postojimo za državu. Već 10 godina govore kako nedsotaju podzakonski akti??? Pa šta rade oni, za šta ti timovi koji su određeni da rade na tome primaju platu? Užas.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Zensko pero 30/3/2019, 21:46

Informacije koje će nekome koristiti,Ljubić radi donaciju u Skoplju,bolnica Re medika.Cena postupka koji obuhvata aspiraciju i embriotransfer je 3800€, donirani spermatozoidi 900€ (jedna slamčica),jajne ćelije 4500€ (dobijena 3 embriona),zamrzavanje je oko 800€ na period od 5 godina. Cena ne obuhvata anesteziologa za aspiraciju,UZ praćenje i lekove za stimulaciju. Radi i iz prirodnog ali proveriću još jednom cenu i napisaću.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Principessa 30/3/2019, 22:08

Haha pa ne bih išla kod Ljubica više ni za živu glavu, čak ni da ovde rade te donacije, a kamoli da jurim za njim u Skoplje pored tolikih sjajnih lekara i sasvim pristupačnih cena u Solunu...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Zensko pero 30/3/2019, 22:30

Princez,sećam se tvog iskustva sa njim,pisale smo o tome. Saznala sam informacije i cene od bliskih prijatelja pa sam pomislila da podelim..

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Gost 30/3/2019, 23:11

🍀


Poslednji izmenio Mickolina dana 21/2/2020, 17:56, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od BiKsi :) 31/3/2019, 22:39

Cukoljubac ::Lola1980....kad sam izasla iz bolnice, plakala sam za svakom zenom koja nece nazalost osjetiti tu ljubav i radost. To se ne moze nicim ovozemaljskim opisati. I boli me dusa za svakom koja ne odluci da krene u ovom pravcu. Apsolutno je nemoguce voljeti dijete na drugaciji nacin. Postoji samo jedan...a to je majcinska ljubav.

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca Predivno Cokoljubac srca srca srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

CELIJA - Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi - Page 5 Empty Re: Donacija polnih celija-kako prelomiti, partnerski odnosi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu