KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SVESTRANA - i njena 2 decaka

+24
želja
roda
tedi
alo-alo
megica-pegica67
caci
Niki-Kiki
mijica
adriatika
michael
Agata27
jul
maus
zalosna_sova
vajsi
Kata
lasa
Sami
medab
Hitron-Luka
Gala
maja76
HappyGirl
svestrana
28 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od HappyGirl 9/3/2009, 21:35

Draga navijam da sve bude ok i da borba beštiju
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od zalosna_sova 13/3/2009, 09:32

Juhuuuu kako si, jel prolaze bestije? ljubav
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od alo-alo 13/3/2009, 10:01

nadam se da si pobedila bakterije i da uzivas u trudnoci usne
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 13/3/2009, 18:19

evo malo da se javim, sutra mi je poslednji dan antibiotika i vaginaleta, bice to ukupno 8 dana kako sam ih koristila.NE znam da li sam ubila bestije, posto nisam imala nikakvih tegoba pa nije imalo ni sta da me prodje.Bila sam juce na kontroli, za serklaz je sada navodno kasno, ali se dr nada da ce sve biti o.k.posto se duzina grlica ne smanjuje, stalno je oko 3 cm.DOnji bebac je jako nisko pa moram da lezim i nosim pojas cim ustanem. Inace, bebe su po poslednjoj menstruaciji stare 27 nedelja, po ivf transferu 27+3 dana, a po ultrazvuku 28 i 28+1 dan.JEdan ima oko 1200 gr, a drugi oko 1300, dobro napreduju.PItala sam kad mogu da ocekujem porodjaj, a dr je rekao u 38 39 nedelji sto me jako deprimiralo, narocito zbog toga sto moji bebci brze napreduju.KOnsultovacu se kasnije sa jos jednim doktorom koji je porodio par mojih drugarica, pa cu videti sta on kaze. NAravno da ja necu prerano, bebci treba da porastu sto vise, ali mislim da je 36 ili 37 nedelja zaista korektno, narocito s obzirom da je moj stomak vec sad ogroman...........veci od jednoplodne trudnoce u punom terminu. Toliko za sada, citam sve sta se desava kod svih vas, ali mi je malo nezgodno da pisem lezeci, pa ne pisem cesto, ali sav sve puno ljubim....

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Kata 13/3/2009, 19:19

samo ti lezi i odmaraj, i pricaj sa bebcima,
i pozdravi ih od forumskih tetaka zagrljaj
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od maus 13/3/2009, 19:50

Samo ti leskari i miruj. Ne brini za porodjaj,bice sve ok. A decaci bas lepo napreduju radost radost radost radost radost radost radost radost
ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od HappyGirl 14/3/2009, 08:19

Nemoj ni s austaješ kas ne moraš.Čuvaj se, mazi tvoja zlata i nemojd abrineš, porodićeš ds etačno kad treba. Ima još dosta vremena da bi oni sa 100%tačnošću mogli da ti kažu za termin. Ljubim vas usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Sami 15/3/2009, 17:16

Cuvaj se draga lezi i odmaraj. ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Gala 15/3/2009, 19:13

Svestrana, samo napred! Cesto mislim na tebe i blizance usne
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od adriatika 16/3/2009, 14:09

Mislimo mi na tebe.Samo ti odmaraj. srcasti poljupci
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od lasa 17/3/2009, 20:50

Šta da ti kažem mila moja, samo miruj i izgurat ćeš ti to.
osmeh srce osmeh srce
lasa
lasa

Broj poruka : 698
Datum upisa : 29.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Sami 17/3/2009, 21:04

Miruj draga moja i sve ce biti kako treba
ljubav ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od maus 24/3/2009, 18:13

Za tebe i tvoje decake ljubav ljubav ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 28/3/2009, 12:52

jao ljudi mene opet nesto muci. Urin mi je ocajan, nemam bakterija, ali imam eritrocita 8 do 10normalno je do 2 i leukocita 15 do 20, a normalno je do 5 i bas sam zabrinuta. CItala sam da to moze da znaci pesak ili kamen u bubregu, ali se onda pojave i neki kalcifikati u mokraci, a tod kod mene nema. Urinokultura je o.k., ali me ovo bas brine, znam da je bubrezima tesko da gura za nas troje, ali ne znam kako da im pomognem tj. kako da popravim nalaz. U ponedeljak cu ponovo da dam urin, pa ako je isto onda...........onda ne znam sta cu, kod moje dr imam zakazano tek 6.aprila. Jel ima neko nesto pametno da kaze u vezi ovog?

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Gala 28/3/2009, 13:16

Svestrana, dacu ti sajt gde mozes da postavis pitanje strucnjacima i odgovaraju u roku od nekoliko dana, konkretno ginekolog Erden Radoncic kojeg volim da citam odgovara za jedan dan, jedino ako je vikend onda u ponedeljak...
A imas tamo i jos dva ginekologa, zatim imas urologa dr. Neven Kapun, mozes postaviti pitanje tamo i odgovorice ti pravi strucnjaci.

Ja koliko znam, kao laborant moze biti i pesak u bubregu (koji skoro svi imamo zbog vode) a koji hoce da grebe kanal prilikom mokrenja, zatim moze biti upala besike.
Pij sto vise tecnosti, caj za trudnice i decu Josif Panic, caj od brusnice...


http://www.zdravljeizivot.com/forum/index.php
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od tedi 28/3/2009, 17:07

Evo, imam ja nesto da kazem, ne znam da li je mnogo pametno, ali je svakako umirujuce Wink

Nista to nije za brigu! Vazno je da je urinokultura sterilana i da nema patogenih bakterija. A sve te referentne vrednosti koje stoje na nalazima, NE VAZE u trudnoci.

Ja sam se isto tako uspanicila kad sam dobila slican nalaz, pa sam isla kod urologa. Covek mi odma rekao da nista nije za brigu, da je to sve normalno, ali da ce mi uraditi UZ bubrega. Ja sam dodatno brinula, jer mi je od ranije poznato da imam kamencice u bubregu.

UZ je potvrdio postojanje kamencica, tako da ti eritrociti mogu biti od nekog eventualnog peska, ali i ne mora. Rekao mi je da je dovoljno da me beba jednom pikne u besiku (a hvala bogu mene malo malo pa pikne Laughing ) i eto ti eritrocita.

Dakle, nista ne brini, sve je to u granicama, bebi (tj bebama) nista ne moze da bude od toga, jedino sto tebi moze da bude neprijatno ako je neki pesak ili kamen jer je bolno.

Eto, ja se za sada dobro drzim...moji kamencici miruju Very Happy

I na kraju, sta raditi. Nejbitnije je da pijes puuuuuuno tecnosti, najbolje vode. Ja popijem dnevno pola litre caja od brusnice (najbolje cista brusnica) i jos 1,5 do 2l vode.

ljubav
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od tedi 28/3/2009, 17:18

I da dodam, nemam ni ja kalcifikata u urinu, a eto, imam cak tri kamena.

Dakle, samo se nalivaj tecnoscu i nemas brige ff
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 28/3/2009, 18:44

gala,hvala na sajtu, postavicu pitanje i ginekologu i urologu
tedi, smirilo me sve sto si napisala,poslusacu tvoj savet za vodu, mada je zaista dosta pijem.Drago mi je da cujem da tvoji kamencici miruju i nadam se da ce tako i ostati.Hvala jos jednom

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od tedi 28/3/2009, 19:55

Videces sta ce ti odgovoriti lekari sa foruma. Ali ako BAS hoces da budes potpuno mirna, mozes da uradis UZ bubrega, mada ja verujem da je to sve OK.

Inace UZ mozes da uradis u Hitnoj pomoci, na autoputu. Tamo ima jedna fina doktorka kod koje ja uvek idem, zove se Dusanka Gojgic. Zaturila sam negde njen mobilni pa ne mogu sad da ga nadjem, ali ako se odlucis, saznacu pa mogu da ti dam. Mozes da je nazoves i kazes da si trudna i sta te muci. Ona ce ti reci sta ti je najbolje.
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 28/3/2009, 22:00

hvala tedi.Ja nisam iz Beograda, tako da ne mogu ici u tu hitnu, ali ima ovde u Novom Sadu dr koja odlicno radai ultrazvuk pa cu verovatno otici kod nje ako nalaz ponovo bude los.Jeste da je skupa, ali iovako sam se toliko para nadavala u trudnoci, da jedan pregled vise nece nista znaciti, a ja cu biti mirnija ukoliko se pokaze da je sve o.k. Inace,posle tvog odgovora i jos malo surfovanja po netu mi je jasnija situacija sa eritrocitima, ali mi jos uvek nije jasno zasto su poviseni leukociti ako nema bakterija. No dobro, da ne davim vise sa tom temom...

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od tedi 29/3/2009, 08:24

I meni su leukociti povecani, a sem blage infekcije eserihijom na pocetku trudnoce (10 na 4) koju sam izlecila cajem od brusnice i nalivanjem vodom, vise nisam imala infekcija, a radila sam urinokulturu do sada bar 10 puta. Rekli su mi da je u trudnoci normalno da su leukociti povecani.

Radi tvog potpunog mira mozes da uradis taj UZ, nek vidi da slucajno nema nekog zastoja u bubrezima, jel to moze biti problem, a ovo ostalo je sve ok. Ali sigurno ce sve biti dobro Wink
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 31/3/2009, 00:38

danas sam ponovila analizu urina, ali u drugoj laboratoriji i sve je o.k., ima samo nekih soli.Pitam se ko je tu lud i kom nalazu da verujem.Odlucila sam da za sada iskuliram, sto mi i nece tesko pasti s obzirom da su me napali sinusi koji me toliko bolu da mi dodje da sebi izbijem oko.Stalno nesto, da popizdis

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od tedi 31/3/2009, 08:46

Pametno....iskuliraj.

A za sinuse znam kako ti je. Samo ih grej sto vise, da se "odlubi" taj sekret koji pravi pritisak na supljine. Ja zagrejem so i stavim u pamucnu carapu i onda prislonim na bolno mesto. I OBAVEZNO kapa na glavu, cak i u kuci, kad je akutno....ili bar ona traka sto ide preko cela. Evo ja jos uvek ne izlazim napolje bez kape. JEste da me svi cudno gledaju, ali bas me briga Wink

A uvece inhalacija nad kamilicom. Dobar je i bosiljak, ali ne znam da li sme da se inhalira u trudnoci, pa bolje preskociti.
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od zalosna_sova 31/3/2009, 08:58

Draga Svestrana navijamo da sredis te tegobe i da uzivas sa bebama. Ma sve ce to proci, sta ces moraju malo i da se muce trudnjace Rolling Eyes
Uh razumem te i ja imam problema sa sinusima i jedan kanal mi je uzi a drugi vecito zapusen. Ma jedva disem Rolling Eyes al sta ces valjda ce biti bolje. lol! ljubav ljubav
zalosna_sova
zalosna_sova

Broj poruka : 505
Godina : 48
Location : Novi Beograd - Blokovi
Datum upisa : 30.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od svestrana 31/3/2009, 14:08

Nije mi frka za disanje, ja mogu da disem, ali me boli i to bas bas, ako se nastavi mozda odem do orl da pitam da li mogu da ih ispreru, izvuku sekret ili sta vec rade u tim situacijama. Sutra idem na redovnu kontrolu uz, nisam videla moje bebice vec 3 nedelje i sada me vec jako zanima kako su i kako napreduju.Jedva cekam.......

svestrana

Broj poruka : 70
Datum upisa : 13.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

SVESTRANA -  i njena 2 decaka - Page 3 Empty Re: SVESTRANA - i njena 2 decaka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu