KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

+65
micam
BiKsi :)
sretnazvijezda
mamadabudem
kale11
alisa
ArizonaTig
koko
Mimi12
mimi85
sanja 73
ne gubim nadu
jejana
tatjanica
andjeo77
SoJa
Jekicaks04081976
Mala maca
winni
belmica
LEPTIR
Tebi
Sofija Veks
stakleni.staklo
Principesa
Mrvica78
suzanasaki
d77
bombombica
leptirko82
ana78
sjujocaa
mashnica
beta
krol
anak
Erata
bubamara84
jacaa
Gabrielle
HappyGirl
flipi
Tinche
ŽenoLina
vašar
jul
JocY
ciklama
tuli
Struzzo
djole42
brinbili
MAAKKI
dr mali pariz
Nika
saskoplac
Orline
Sami
bokica
nabla
nena beba
black magic woman
MARA
vremejezabebe
vakic
69 posters

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 12/9/2017, 11:40

Hvala sretnazvijezdo... to je vise nego sto sam racunala, ali dobro da znam u startu da se spremim. Kada sam gledala cene na sajtu banke, delovalo mi je da su bas povoljni... to su cene od mozda nekoliko stotina eura, max... mozda nisam razumela Rolling Eyes
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 12/9/2017, 11:57

Sad vidim da moj odgovor nije objavljen, pa evo pišem ponovo.

Slažem se sa sretnomzvijezdom, moguće da imaju takav dogovor sa Dancima, a verovatnije je da žele da te vežu za sebe u slučaju da 1. ne uspe.

Ono što treba da znaš je da kad jednom uvezu spermu u Makedoniju, više ne možeš da je izvoziš u druge zemlje. Možeš dakle da promeniš kliniku, ali samo ako je u MK.

Ja takođe nisam znala da donori po zakonu MK moraju biti anonimni. Da sam to znala, možda bih potražila drugu kliniku/zemlju u kojoj je dozvoljeno da donori ne budu anonimni i da deca u nekom momentu mogu da ih kontaktiraju, ako žele.

Kad budeš birala donora, videćeš da izbor nije toliko širok. Osim što moraju biti anonimni, moraju imati motility MOT20 i da nikada ranije nisu korišćeni u Makedoniji. Na kraju tu ne bude više od par desetina opcija. Cene na sajtu u Danskoj su naravno niže, jer ove u Sistini uključuju transport i carinu.

Što se tiče cena:
- hormoni su 800-1200 evra, to zavisi od toga šta je tvom telu potrebno i koliko dugo traje stimulacija
- VTO je 1700 evra
- Ukoliko budeš imala više embriona, možeš neke da zamrzneš i to košta 700 evra za prvih godinu dana, a onda 200 evra godišnje.
Razgovor sa psihologom je smešan, to nemoj ništa da brineš. Daju ti da uradiš test koji meri pod kolikim si stresom, a psihološkinja mi je postavila samo 2 pitanja - Da li imam podršku porodice i Šta ću da radim ako nekoga upoznam u međuvremenu? Reko', ko god da uđe u moj život, moraće da se prilagodi mojoj situaciji. Pa neću sigurno decu na kontejner da bacim Wink

Nadam se da te nisam sad naplašila :) Ovo su samo neke stvari koje vredi znati pri izboru klinike. Ja sam upravo završila prvi VTO u Sistini i sada čekam 2 nedelje da uradim betu. Nisam imala sve pozitivna iskustva, ali opet nisu ni strašna. Mislim da je odnos lekara prema pacijentima generalno u regionu problematičan i da je svuda to manje više isto. Polovične informacije, ništa ti ne govore na vreme da se spremiš, i onda se bune što tražimo informacije na internetu.

Želim ti puno sreće Koko i samo hrabro! sunny
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od sretnazvijezda 12/9/2017, 11:58

Da li si ti vec uzela materijal?
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 12/9/2017, 12:09

Zozoni, hvala na iscrpnim informacijama.
Nisam jos uzela materijal, ali sam pisala Bobanu da dobijem odgovor pod kojim uslovima donator ne mora da bude anoniman. Pretpostavljam da cu dobiti ovaj odgovor koji si mi vec dala u medjuvremenu.
Inace, ja nemam podrsku porodice, tako sam potpuno sama u svemu. Imam drugarice, i to znaci, ali to je samo deo potrebne podrske. Zato imam strah da li cu moci izgurati bas sve sama (nekad sam jako pozitivna, a nekad mi sve deluje nemoguce).
Inace, radila sam vec sa partnerom tri VTO, a sada krecem sama... (vise nismo zajedno)...
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 12/9/2017, 12:30

Koko, žao mi je što te porodica ne podržava, možda se kasnije predomisle. Ja imam emotivnu podršku mame i brata, ali sam bez obzira ceo proces prošla sama, svaki put do Skoplja sam putovala sama kolima, sve injekcije sama sebi davala osim neke koje sam morala na klinici da primim. To je bio moj izbor, jer sam tako najmirnija, niko drugi mi ne diže tenziju, ne paniči i ne brine. Ali svi smo naravno različiti.

Ako ti smatraš da možeš kroz sve ovo da prođeš sama, a imaš već iskustvo VTO, dakle znaš šta te sve čeka, onda slobodno napred. Podrška jeste važna i treba je crpeti gde god možeš - malo od prijatelja, malo od nas ovde :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 12/9/2017, 12:41

Zozoni, ustvari, meni roditelji nisu zivi, i iz tih razloga nemam svu potrebnu pomoc. Svakako je ova teska odluka na meni. Mislim da je sam proces VTO jos i najmanji problem, jer sam ga i ranije prolazila gotovo uvek sama.
Dobro je sto se prolazi i razgovor sa psihologom, jer je jako tesko doneti odluku.
Hvala vam puno, svaka podrska je dobro dosla.
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od mimi85 12/9/2017, 14:49

Cure te cene koje spominjete su blago receno strasne!
Mi smo u Pragu radili donaciju, donirana sperma je bila 300eura, ceo postupak tamo 3200 (sa zamrzavanjem embriona (14), naknadom za godisnje cuvanje) a hormoni su izasli oko 800-900 eura.
E sad, u Pragu nije moguca donacija bez partnera (sto u vasem slucaju ne bi odgovaralo).

A sto se anonimnosti tice, ajde malo razmislite, da li biste vi donirale npr jajne celije i bile spremne na to da vam sutra neko dete (ili vise njih) pokuca na vrata?
Meni anonimnost donora odgovara, ne znam nista o njemu i ne interesuje me uopste. I samim tim se ne opterecujem time. Kad mi uspe sledeci FET, to ce biti dete/deca moga muza i mene.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od mimi85 12/9/2017, 15:12

A i da vam ubacim jos jednog crva sumnje:stvarno verujete svakoj informaciji koju procitate, i verujete da su ti donori bas takvi kakvi su opisani? Znaci da pise zidar, 25 godina, to ne bi uzele u obzir...
Meni su to smesne i detinjaste stvari, nije to stocna pijaca pa da se bira najbolji priplodni pastuv...

Koliko situacija znam da je dete od prostih, nepismenih roditelja a ono bistro, nadprosecno... A jos vise situacija roditelji akademski gradjani, krema drustva a dete....

Urodjeno ima kudikamo manji uticaj od stecenog, bez obzira ko je bioloski otac/majka. BAr su u psihologiji vrseni socijalni eksperimenti na tu temu ihaaaaj...
Vi cete biti majke, odgajati tu decu, i od njih stvoriti najbolje moguce ljude sto znate i umete. Ulazite u ovu pricu same, skidam kapu, i pozdravljam vas na tolikoj hrabrosti i snazi.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 12/9/2017, 15:22

Samo da javim informaciju koju sam dobila iz Soluna ako nekome jos bude bilo potrebno... cena VTO sa doniranim materijalom je 3250e (bez lekova, a sigurno tu ima jos nekih troskova), ali svakako je dosta niza u odnosu na Sistinu. Slicne informacije sam dobila od devojaka ovde.
Inace, oni imaju svoju banku stoga je i cena znatno niza.
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 12/9/2017, 15:28

Mimi85, u nesto covek mora i da poveruje. Ako se placa uzorak, zasto onda da se ne izabere odgovarajuci. A kad smo kod zidara, ako uz zanimanje stoji i misicna masa, obim nadlaktice, struka i sl.  Laughing  Laughing mislim da bi bilo zainteresovanih, ja prva... Laughing Inteligenciju ce od mene  lol!
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 12/9/2017, 16:22

Mimi, veruj mi ja sam o svemu vrlo dobro razmislila. Postoje donori koji nisu anonimni, sami biraju da ne budu anonimni, jer im je poriv za donaciju nešto više od para i da, spremni su da jednoga dana upoznaju dete ako žele. Ja verujem profilu danske krio banke, jer oni pred zakonom odgovaraju za svaku zloupotrebu.

Naravno da će tvoje dete biti dete tebe i tvog muža, to niko ne spori, ali kao i sa usvojenom decom, pre ili kasnije požele da potraže svoje biološke korene, to je prirodno. Ja sam samo želela da moje dete ima tu opciju, ništa više.

Sperma u Sistini toliko košta zato što se uvozi, pa se plaća transport i carina i ko zna šta sve još. U Pragu postoji krio banka, pa su i cene daleko niže.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od sretnazvijezda 17/9/2017, 20:51

Djevojke kako ste??
Koko jel ima kakvih novosti?
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 17/9/2017, 22:54

Kod mene nista novo... nista jos nisam odlucila, a ako bude Skoplje onda moram da skupim jos para. Sada je sama donacija tacno 3000e, proverila.
Dobila sam odgovore iz Soluna, i deluje mi kao sasvim ok varijanta.

Cekamo da zozoni javi novosti :)
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od sretnazvijezda 18/9/2017, 08:48

Koko sretno od srca za koga god se odlucis :)
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 29/9/2017, 15:53

Zdravo devojke, nažalost nemam lepe vesti. Beta je bila <0.1

U Sistini su mi rekli da za 2 meseca mogu ponovo da pokušam. Šta vi mislite, je li to rano?
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 29/9/2017, 15:59

Zozoni bas mi je zao. Samo glavu gore, doci ce i beta. Ja mislim da je ok da prodju dva meseca, mada vecina savetuje tri meseca. Savetujem ti da pijes surutku jer cisti jetru, da se sto pre ocisti od lekova...
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od ArizonaTig 2/11/2017, 14:49

Zdravo svima!

Pokusavam da se sto vise informisem o Sistini i proceduri i citajuci vase poruke vidim da se svi manje vise isto pitamo :)
"Zasto placamo 3 doze odmah.. zasto prvo platis, pa onda testovi..zar ne mogu vise info odjednom da kazu..kako nema vise informacija o ovoj klinici"..i td, tako da sve vase poruke puno znace.

Krajem meseca imam zakazan prvi pregled kod dr Lazarevskog, kada treba da obavim svu papirologiju i platim sve sto treba na pocetku, a onda cekanje do akcije.
Plan je za prvi put da probam inseminaciju, ali videcu jos sta ce oni posavetovati.
Ono sto me interesuje je, na kom jeziku je sva papirologija koju je potrebno da potpisem kod njih i kod notara? Da li ima tu nekih nejasnoca?

ArizonaTig

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 2/11/2017, 16:13

ArizonaTig dobro došla! :)

Sva dokumentacije je na makedonskom, ali upravo sam celu proceduru u Sistini opisala na svom blogu, pa ako želiš, možeš da pročitaš https://mojzigot.wordpress.com/2017/10/29/proces-vto-u-sistini/

U principu, niko ti ništa tu podrobno ne objašnjava, ali možeš da pitaš notara da ti kaže šta potpisuješ.

Srećno u procesu ako si se već odlučila za Sistinu! Ako nisi, onda možda još jednom da razmisliš. Ja sam čula mnogo lepih stvari o Embryolabu u Solunu, a evo juče sam čula da dr Radovanović (ili tako nekako) radi sve to kod nas sa holandskim materijalom i da košta 5,000 evra. Nelegalno, ali radi.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od Mimi12 2/11/2017, 17:30

Idite zene tamo gde je provereno. Ne igrajte se sa ovim nasim djilkosima na crno. Ko zna sta mulja i sa cijim materijalnom (o njemu razne price kruze, ne znam sto je istina, a sto ne)...Nije to za igranje. A ni cifra nije mala.
Gdegod da odete drzim vam fige i apsolutno podrzavam vase odluke.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od koko 2/11/2017, 17:57

ArizonaTig,
tamo svi govore srpski tako da neces imati problem. Srecno i javljaj kako si prosla.
koko
koko

Broj poruka : 10
Datum upisa : 12.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od ArizonaTig 3/11/2017, 09:25

Hvala svima na odgovorima!

@koko Nije problem da se sporazumemo, vec u dokumentaciji koja je na makedonskom i za koju bih volela da znam o cemu se radi pre nego sto dodjem sa 3 hiljade evra, ali na zalost, kako dr Janevski kaze: "Dokumentaciju cete pogledati na licu mesta. Nije protokol da saljemo."

@zozoni Hvala puno na blogu, mnogo znaci kad vidis da jos neko ima iste nedoumice kao i ti i pomogne da se sve sagleda malo iz drugog ugla.
U vrlo slicnoj situaciji sam i ja bila..identican mejl je i meni poslao dr Janevski i slicna prica za pozurivanje pri zakazivanju termina..htela sam jos da se informisem i odlucim, ali je on rekao da ako sada to ne uradimo, posle tek u aprilu ide sledeca tura, pa se ceka 2 meseca, nakon cega smo brze bolje dogovorili termin za prvi pregled (kada treba da donesemo 3 hiljade evra).

Vase poruke na forumu i blog mi je jako pomogao da odlucim da malo prikocim i prikupim jos neke info i razmotrim opcije, sto ne mora da znaci da ce trajati tako dugo, kao sto mi se u prvom momentu ucinilo, tako da, za sada, otkazujem dogovoreni prvi pregled u Sistini i pisem klinici u Solunu, pa da vidim sta mi je ciniti.

Hvala svima na odgovorima!

ArizonaTig

Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 3/11/2017, 11:02

Bravo, ArizonaTig! Daj sebi vremena da sve lepo razmotriš, jer odluka nije mala i nije malo para. Drago mi je ako smo mogle malo da ti pomognemo. Ako budeš imala još pitanja, tu smo :)

Svakako javi utiske o Embryolabu ako ih budeš kontaktirala.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od BiKsi :) 4/11/2017, 11:54

ArizonaTig, dobrodosla. Nadam se da ces uskoro doneti pravu odluku i da ces nam javiti lepe vesti nakon odradjenog postupka!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od alisa 6/11/2017, 18:26

Ja kao prvo samo da ubacim jednu malu ispravku... dr koji ovde radi donacije na crno se zove dr Radulovic Laughing dr Radunovic je drugi dr koji je inace i nacelnik u Visegradskoj na odeljenju visoko rizicnij trudnoca.... poradjao je i one dve nase zene koje su radile donacije kod nas i ima slicno prezime i zato ih stalno brkaju...
A kao drugo jest da ovo nije tema al sve preporuke za Embryolab! Mi bili na konsultacijama , doduse za donaciju jc i malo je reci da samo odusevljeni klinikom! I prvo smo otisli na konsultacije i pregled pa tek onda odlucivali gde cemo i kako cemo!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od zozoni 7/11/2017, 17:47

alisa ::Ja kao prvo samo da ubacim jednu malu ispravku... dr koji ovde radi donacije na crno se zove dr Radulovic Laughing  dr Radunovic je drugi dr  koji je inace i nacelnik u Visegradskoj na odeljenju visoko rizicnij trudnoca.... poradjao je i one dve nase zene koje su radile donacije kod nas i ima slicno prezime i zato ih stalno brkaju...
A kao drugo jest da ovo nije tema al sve preporuke za Embryolab! Mi bili na konsultacijama , doduse za donaciju jc i malo je reci da samo odusevljeni klinikom! I prvo smo otisli na konsultacije i pregled pa tek onda odlucivali gde cemo i kako cemo!

Hvala ti Alisa! Ja sam skroz omašila sa imenom, jer mi je žena jedna samo spomenula u razgovoru i nisam dobro zapamtila :) Hvala i za preporuku za Embryolab, uvek je korisno čuti tuđa iskustva, a za sada su stvarno sva pozitivna. Ja sam svakako u Sistina barem još 2 puta, sledeći pokušaj će mi verovatno biti u decembru ili januaru.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva - Page 13 Empty Re: Malabogorodica-SISTINA - ACIBADEM - Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu